Gönderen Konu: Darbe indüksiyon dedektörleri için arama başlığı tasarımları ve verimleri  (Okunma sayısı 305361 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi class

• Yüzbaşı
tesekkurler tolgahan06 kardes.byw29 takılı.bende ırf840 takılı.uygun sogutucu almıstım.takmaya calısayım.

Çevrimiçi class

• Yüzbaşı
sogutucular birbirine degiyor sorun olurmu

teslacoil

• Ziyaretçi
class
shotky diyot ile mosfetin metal bağlanılan kısımları devrede ortak sırt sırta verip tek parçayada bağlayabliirsin temas etmesi sorun yaratmaz
ırf640---- byw 29 -200 ile 1.2R bobin bile taksanız soğutucu metal bağlıysa uzun süre kulllanırsınız

test sonuçları en kısa sürede haber bekliyoruz güzel haberler olsun 18kg yağ tenekesi gibi sıtandart metal objeler daha belirleyeciği olur durumu

Çevrimiçi class

• Yüzbaşı
tesla usta bende ırf 840 takılı.birde yeni farkettim byw29 yazısının altında 500 yazıyor.normalmi.sogutucuları taktım.yarın nasipse deneme yapacam sonucları yazarım.

Çevrimdışı nişancı

• Yüzbaşı
  • ...
arkaslar bende  146 71  ölcülerinde baslık sardım ,ilk deneme fiyasko  oldu, sebi belli ama endüktansını ölcecek alet yoktu siparis verdim gelecek bakalım,umutluyuz

Çevrimdışı nişancı

• Yüzbaşı
  • ...
tolgahan kardeş senin sardıgın baslıkların verimi nasıl , basarı saglaya bildinmi?

teslacoil

• Ziyaretçi
köstebekk
https://www.cigirelektronik.com/detay?u_id=83626
 işini görücek fiyatı uygun bir ölçü aleti bütün özellikler var
-----------------------------------------------------------------------
sen hangi cihazı  kullanıyorsun bu bobin tarzında sarıp verimsiz yada fiyasko yaşayan kimse olmadı çünki
--------------------------------------------
class
 byw 29 sonundaki diğer değer çalışma voltajı sınırı 500v olanı almışın iyi etmişin
« Son Düzenleme: 08 Nisan 2013, 10:55:11 Gönderen: Tesla^Pulse^Coil »

Çevrimdışı nişancı

• Yüzbaşı
  • ...
sayın hocam dıstan dısa 146 *71  ölcüleri, 17tur sarıldı ,yanlız 16 turu yan yana  1 turu üzerine sardım kalıp olarak plastik elektirik kanallar var 4cm diye  aldım ama icten ice  3,6 cm yani sonturu almadı hocam , ara kablosu olarak 2*1,5mm2  kablo kullandım 1r tas direnc kullandım  tel kalınlıgı 1mm2 tabi endüktansı alet olmadıgından ölcemedim  , deneyi 60 cm capınada  yaklasık 2kg agırlıgında bakır tepsi  ile denedim   yaklasık 120 cm algıladı ,tabi bu mesafeyi görünce bana göre fiyasko  ,tenekeyle denemedim  ama ,ölcü aletinin siparisini verdim hocam  ilgin icin cok tskler, bakacagız artık hocam , hele su ölcü aleti gelsin bakalım.

teslacoil

• Ziyaretçi
turu 16 olmuş 17 olmuş sorun değil 40cm sardığımız bobin le bile 60x60 metali 3 mt reden sinyal vermeye başlıyor hava testinde
ben senin cihazından kaynaklandığıı düşüyorum hangi cihazı kullandığını sormuştum durumu nedir daha önce nasıl çalışıyordu
« Son Düzenleme: 08 Nisan 2013, 12:12:13 Gönderen: Tesla^Pulse^Coil »

Çevrimdışı lionbilgisayar

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
40x60 ,80 kablodan sardım bakalım bide tutma kolu yapabilirsem ona şu elelktrikli tırmanların sırata asmalı kolları onları bi inceleyip bakıcam hem ağırlık tek kola binmez hemde taşıyana yük olmaz. bitince resimleyip koayrım buraya böylece büyük başlık tek kişi rahatca taşıyabilir.
Hak şerleri hayr eyler
Zan etme ki gayreyler
Ârif anı seyreyler
Mevlâ görelim neyler.Neylerse güzel eyler

Sen Hakk’a tevekkül kıl
Sabreyle ve râzı ol
Tevfiz it ve rahat bul

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
sayın hocam dıstan dısa 146 *71  ölcüleri, 17tur sarıldı ,yanlız 16 turu yan yana  1 turu üzerine sardım kalıp olarak plastik elektirik kanallar var 4cm diye  aldım ama icten ice  3,6 cm yani sonturu almadı hocam , ara kablosu olarak 2*1,5mm2  kablo kullandım 1r tas direnc kullandım  tel kalınlıgı 1mm2 tabi endüktansı alet olmadıgından ölcemedim  , deneyi 60 cm capınada  yaklasık 2kg agırlıgında bakır tepsi  ile denedim   yaklasık 120 cm algıladı ,tabi bu mesafeyi görünce bana göre fiyasko  ,tenekeyle denemedim  ama ,ölcü aletinin siparisini verdim hocam  ilgin icin cok tskler, bakacagız artık hocam , hele su ölcü aleti gelsin bakalım.

senin ölcülerinde bobinn aynını yapdık ve mesafemiz 3,5 mt üstü bobine kullandığın kablo ve sarım şekliyle bir bağlantısı olduğunu düşünüyorum.Birde tabi cihazı nerde açtın etrafta çok fazla metal olan yerde deniyorsan mesafe normal bunuda osilasyon eğrinin şekline ve yerine bakarak görebilirsin hafif solda olması gerek egrinin ve parazit olmmamı ve neredeyse dik olarak aşağıya inmesi gerekli. bu menu cihaz kapalı iken menu tusuna basık tutarak açarsan çıkar.
Hak şerleri hayr eyler
Zan etme ki gayreyler
Ârif anı seyreyler

Sen Hakk’a tevekkül kıl
Sabreyle ve râzı ol
Tevfiz it ve rahat bul

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
birde hafif tr1 ile ayar yaparak bu egriyi birz daha sola alabilirsin mesafen dahada artar.
Hak şerleri hayr eyler
Zan etme ki gayreyler
Ârif anı seyreyler

Sen Hakk’a tevekkül kıl
Sabreyle ve râzı ol
Tevfiz it ve rahat bul

Çevrimdışı nişancı

• Yüzbaşı
  • ...
hocam delta pulse 2 kullanıyorum,bence sorun bakırda ,sebebinide daha  önce yazdım ,40cm kendi baslıgıyla 1tl yi 50 cm den tıkırtıyor  ama aynı bakır tepsiyi 60cm capında 80 cm den tıkırtıyor ,bana göre bakırla alakalı , arkadaslar elinizde bakır bir esya varsa bir deneyin  netice nasıl olacak?

teslacoil

• Ziyaretçi
bunda bakırın metalin ne suçu olabilir arama yaparken metal seçme imkanı ın olamaz sonuçta
bobin söünleme direncin 680R ile 1k ve cihaz üstündeki pot ayarlarında değişikliğe git
bobine seri olan direnci söküp ısınma yapmazsa o sekilde kullan aliminyum soğutucu ekle

Çevrimdışı nişancı

• Yüzbaşı
  • ...
sayın hocam birde tas direnc mesafeyi düsürüyor deniliyor ,bunun yerine byw29 diyot takın denilmekte, ben pulse 2 ye bu diyotu takabilirmiyim ?

teslacoil

• Ziyaretçi
PCB den mosfetin orta bacağını devreden ayırıp mosfet ile shotky diyotu sırt sırta metal soğutu ile  birleştirip
diyotun ön yüzüne göre  sağdaki i bacağını mosfetin orta bacağını söktüğünüz kısma bağlamanız lazım bu sekilde olur
sonuç olarak mosfetin orta bacağıyla shotkynin sol bacağı boşta kalıcak bu kısımlar bu elemenların dıştaki metal ksımlarıyla kısa devredir ölçtüğünüzde
dış gövdelerinden iletim sağlamış olursunuz devreye ayrıca müdahale gerekmez
anlaşılmayan bir durum var ise resimli çizerim
---------------------------------------------------------
siz yinede direnci iptal edip deneyin  mosfete alüminyum parça ekleyin  sonra sönümleme direncine  1k0 direnç ile deneyin wattlı potans ile deneyin
cihazın frekans darbe süresi ayarlarıyla değişikliğe gidin farklı metaleride deneyin
« Son Düzenleme: 08 Nisan 2013, 13:59:08 Gönderen: Tesla^Pulse^Coil »

Çevrimdışı nişancı

• Yüzbaşı
  • ...
hocam surayı anlamadım bosta kalan ayakları bir biri ile lehimleyimmi yoksa egip bostamı bırakayım?

Çevrimdışı tolgahan06

• Yüzbaşı
boşta olsada bağlıda olsa o bacaklar zaten kısa devre ölçü aleti ile kontrol edersen anlarsın köstebek kardeşim.soğutucu mutlaka bağlamanı tavsiye ederim.
Eger insanlari, dusunduklerine inandirirsaniz, sizi severler. Gercekten dusundururseniz ise, sizden nefret ederler

Çevrimiçi class

• Yüzbaşı
tesla usta denemelerimi yaptım.16 kiloluk tenekeyi 2 metreyi gecmedi.25e 15 cm tiner kutusuda 2 metreyi gecmiyor.50 cm caplı cay tepsisi aynı durum.
video yukleyınce bir bakabilirmisiniz.nerde hata yapıyorum.

Çevrimiçi class

• Yüzbaşı