Gönderen Konu: Delta Pulse 3S  (Okunma sayısı 9921701 defa)

0 Üye ve 156 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı onur600

• Albay
Ynt: Delta Pulse 3S
« Yanıtla #1840 : 19 Ocak 2014, 20:38:13 »
« Son Düzenleme: 19 Ocak 2014, 20:44:51 Gönderen: onur600 »
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

Çevrimdışı YILDIRAY

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1841 : 19 Ocak 2014, 22:14:17 »
s.a arkadaşlar 3s montaj işini bitirdim.  bütün voltajlar ok. lcd siyah bir görüntü ayrıca alt kısmında 3-5 tane nokta çıkıyor.  hiçbir ses yok pic bozulmuş olabilirmi bunu nasıl anlayabiliriz . bc546 kısa devre yapınca lcd ışıkları yanıyor  . skopum var. yardımlarınızı bekliyorum. teşekkürler.
arkadaşlar yardım edecek yok mu?

Puhu

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1842 : 19 Ocak 2014, 23:04:43 »
bobini tv ekranına yaklaştırdığınızda bir etki oluyormu

Çevrimdışı roj_bash

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1843 : 19 Ocak 2014, 23:07:53 »
huseyin usta senden nasil teshekor etsem bilemiyurum chonki sen birtanesin allah yardimcin olsun inshallah bondan gozel vedaha genishletmish projelerede fikir verersin video icin tebrik ederim saygilar
arayan bulur

Çevrimdışı catalgaya

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #1844 : 19 Ocak 2014, 23:35:17 »
hüseyin hocam gerçekten harika olmuş elleriniz dert görmesin ..

walkman

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1845 : 20 Ocak 2014, 00:17:46 »
Karadağ ustam ellerine sağlık güzel bir çalışma olmuş.

amators

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1846 : 20 Ocak 2014, 00:31:35 »
selam,
snaypır arkadaş, uzman değilim ama yardimci olmaya çalişayim. bu konuda bi video da izlemiştim. 3d verilerini aldiktan sonra boşluk vs analizi yapılabiliniyor. yeterki topraktan 3d verilerini alalim. hüseyin ustam hem devreyi yapmış verileri aliyor, hem Teviewer programini yapmış analiz için, yani gerisi programda uğraşi biraz, bana alkışlamak düşer, walkman arkadaşin yaptiği gibi.Saygılar.

Çevrimdışı ServetsizServet

• Cezalı
  • Yüzbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1847 : 20 Ocak 2014, 07:36:05 »
mERHABA
belkide su bile arayabiliriz diye düşündüm boşluğu görebiliyor isek ,suyu yeraltında gösterirmi acab ne dersiiniz ,?
Saygılar
Okumak tutkuların en soylusudur,

Çevrimdışı nişancı

• Yüzbaşı
  • ...
« Yanıtla #1848 : 20 Ocak 2014, 08:05:47 »
amators gördügün her videoya inanma cok güzel 1 nisan sakası yapıyolar ) bu işin sakası yok o yüzden burdayız .

Çevrimdışı durmaz

• Yüzbaşı
  • Bizimkisi bir hobi.
« Yanıtla #1849 : 20 Ocak 2014, 09:18:08 »
Hüseyin ustam çalışmalarında başarılarının devamını dilerim.

Çevrimdışı tivos

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #1850 : 20 Ocak 2014, 09:54:19 »
Karadağ ustam ellerinize sağlık çok güzel bir görüntü elde etmişsiniz. Biraz öz eleştiri olacak sanırım fakat kullanılabilirliği arazi şartları için biraz zor . Çok fazla metal kirliliği olan bölgelerde bu ürünü kullanmak çok zor olabilir. Kesin gözüyle bakılan bölgeler için ise çok harika görünüyor. Sanki örneklemesi birazcık yavaş gibi ama kullandıkça zevkli olacağından eminim. Birde 38 cm lik başlıkla 2,5m derinlik den görüntü ve ses alma olayını hala anlayabilmiş değilim. Siz bunu birde 20 cm lik başlıkla yapmışsınız. Birde anlayamadığım bir butondan bahsetmişsiniz görüntülerde. O butonu da  açıklar mısınız. Taşıma sapı üzerindeki bu buton nedir ve tam olarak nereye bağlı. Kolay gelsin...

kripto55

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1851 : 20 Ocak 2014, 11:15:43 »
buton sanırım data loglarını kaydetmesini sağlayan enter tuşu yani.

şöyle düşünün örneği al enter onayla. bunu kutu üzerinde ki tuşlarla yapılabilirmi karadağ ustamız açıklık getirir.

videolar ve başarı için karadağ ve teknolojı ekıbını kutluyorum..

BigBang

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1852 : 20 Ocak 2014, 11:35:21 »
Arkadaşlar 20 lik başlıkla 2 metreden tank olsa algılanmaz . Gerçekle şakayı ayırt edelim artık lütfen  8)  Yoksa 15" lik başlıkla 6-8 metrecilerden farkımız kalmaz  ;D 

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #1853 : 20 Ocak 2014, 12:01:54 »
Merhaba Arkadaşlar,

Herkese teşekkür ederim. Dedektörün neler yapıp neler yapamayacağını zamanla sizlerden glen bilgiler ile daha net belirleyeceğiz.

tivos, mesafeyi bahçe sahibi bana yaklaşık 2 metre olarak bildirdi. Mesafedeki hata oranı nedir ne değildir bilemiyorum açıkçası. Toprak çökmesi ölçüm hatası falan olsun 1.5 metre ama derinlik konusunda gözümle görmediğim için bahçe sahibinin söylediğini iletiyorum. Buradaki en önemli etken oksit. Metal toprak altında oksitlendiğinde dedektör yukarıya çıkan oksiti algılıyor. Buda aslında daha sığda olan birşeyin algılanması anlamına geliyor. Ama sonuçta daha derindeki metali bulmuş oluyoruz. Yani 2 metrede olan bir metal 30cm oksit yaydı ise biz 170cm den algılama yapmış oluyoruz yada daha fazla oksit yaydı ise daha sığda gibi algılıyoruz. Pulse dedektörlerdeki "demire daha iyi çekiyor" durumu da bundan kaynaklanıyor. Mesela bahçe sahibinin 2 metreye demir kiloluklar gömdüm dediği yerde sanki yüzeyde metal varmış gibi algılama oluyor. BigBang'in da dediği gibi aslında havada tutun 2 metreden 20 cm lik başlık tankı görmez. En fazla görebileceği 100-120cm dir. Ama iş oksitlenme olduğunda durumlar değişiyor çünkü derindeki metal yerine oksit algılanmış olunuyor. (Bu arada başlık 22-32 eliptik landcraft başlığı videonun başında fotoğrafı varolan başlık) Ama tekrar belirtiyorum ben gözümle görmedim bahçe sahibinin söylediklerini iletiyorum. Önceki mesajımda da yazmıştım gaza geliyorum bahçe sahibini kandırabilirsem kazacağım :)

Buton da örnekleme alınması için basılan buton. Bunu tutma koluna yerleştirdim. Örnek alınacağı zaman o butona basılıyor. Yani yavaş örnekleme benim butona basma hızımla alakalı ;) Metal kirliliği olan ortamla ilgili yazdıklarında haklısın. Bende örnekleme öncesi ortamı tarayıp temizledim. Yoksa pek bişey anlaşılmazdı.

Saygılar
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı tivos

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #1854 : 20 Ocak 2014, 12:17:19 »
Karadağ usta bilgi için teşekkürler. Kullanmak için sabırsızlananlardanım. Boşluk için denemelerinizi ne zaman yapmayı düşünüyorsunuz.38 lik başlıkla boşluk görüntü performansını çok merak ediyorum. Birde benim kullandığım başlık cat6 kablodan. Fabrikasyon başlıkla daha stabil görüntümü alınıyor. Yoksa bunu kullanmada sorun yok mu?

kripto55

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1855 : 20 Ocak 2014, 12:18:32 »
KARADAĞ ustam cihaz zaten kendini bu alanda kanıtladı bundan sonra dp3s sahibi olanlar sürekli tecrübe ile kndisini cihaza enjekte edip başarılara imza atacak

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #1856 : 20 Ocak 2014, 12:24:21 »
Karadağ usta bilgi için teşekkürler. Kullanmak için sabırsızlananlardanım. Boşluk için denemelerinizi ne zaman yapmayı düşünüyorsunuz.38 lik başlıkla boşluk görüntü performansını çok merak ediyorum. Birde benim kullandığım başlık cat6 kablodan. Fabrikasyon başlıkla daha stabil görüntümü alınıyor. Yoksa bunu kullanmada sorun yok mu?

Ben teşekkür ederim. Bir yanlış anlaşılma olmasın da önemli olan bu. Boşluk için yer problemim var. Öncelikle yer problemini çözmem lazım. Sonrasında bende çok merak ediyorum çünkü 3D de boşlupu arazide test edemedim daha. Projenin başlancında olduğu gibi bu kısmında da beraber test edip ilerleyeceğiz. Bakalım ne hatalar yapmısım :)

Başlık konusunda en önemli etken dolgu malzemesi. Bobin titreyemediğinde daha stabil bir çalışma yakalanıyor.

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #1857 : 20 Ocak 2014, 12:25:10 »
KARADAĞ ustam cihaz zaten kendini bu alanda kanıtladı bundan sonra dp3s sahibi olanlar sürekli tecrübe ile kndisini cihaza enjekte edip başarılara imza atacak

Evet bundan sonra kullanan arkadaşlardan gelecek bilgilere göre gerekirse revizyon yaparız.

Çevrimdışı tivos

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #1858 : 20 Ocak 2014, 12:32:36 »

Ben teşekkür ederim. Bir yanlış anlaşılma olmasın da önemli olan bu. Boşluk için yer problemim var. Öncelikle yer problemini çözmem lazım. Sonrasında bende çok merak ediyorum çünkü 3D de boşlupu arazide test edemedim daha. Projenin başlancında olduğu gibi bu kısmında da beraber test edip ilerleyeceğiz. Bakalım ne hatalar yapmısım :)

Başlık konusunda en önemli etken dolgu malzemesi. Bobin titreyemediğinde daha stabil bir çalışma yakalanıyor.

Karadağ ustam ben her zaman hazırım. Burada çeşitli derinliklerde açılmış oda mezarlar ve zemin altı kaya mezarlar var. Ben kullanmaya başladığımda bütün görüntüleri yayınlayabilirim. kolay gelsin..

kripto55

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1859 : 20 Ocak 2014, 13:32:14 »
bu konuda hüseyin usta ile irtibatı koparmayın tivos ...boşluk denemenizde destek olabilirseniz çok süper olacak zira hüseyin usta da herşeyi tek başına yapmak zorunda kalıyor oda ek zaman ve ertelemyi doğuruyor ekip olarak paylaşırsak daha hızlı ve daha ıyı sonucçlar alırız.