Gönderen Konu: ALAN TARAMA KODLARIN ANLAMI  (Okunma sayısı 2765 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı snc

• Er
  • www.teknolojiekibi.com
ALAN TARAMA KODLARIN ANLAMI
« : 10 Mart 2021, 15:22:07 »
merhaba bende multi frekans alan tarama cihaz var AVR sinyal üreteci V1.0 yazıyorüzerinde modlarda bunlar yazıyor ama kullanmasını bilmiyorum yardımcı olurmusunuz hangi konumda hangi frekansla çalışır0 - OUT_ | ¯ | _ - kare dalga;1 - ÇIKIŞ | / | / | - testere dişi;2 - ÇIKIŞ | \ | \ | - ters testere dişi ();3 - OUT / \ / \ / \ - üçgen);4 - OUT ~~~~ - sinüs dalgası);5 - OUT-NOISE - gürültü sinyali ();21 - PWM-SINMDS sinüs dalgası modülasyonlu PWM ();22 - PWMSQSMDS - sinüs dalgası modülasyonlu PWM. PWM pozitif, SQ negatif polarit ();23 - PWM-CMDS -

Çevrimdışı snc

• Er
  • www.teknolojiekibi.com
Ynt: ALAN TARAMA KODLARIN ANLAMI
« Yanıtla #1 : 11 Mart 2021, 13:22:40 »
heralde bu kodların anlamı bilen yok

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #2 : 11 Mart 2021, 18:44:22 »
Alan tarama çok yüksek mühendis ve çakallık bilgisi ister o yüzden herkes bilemez. En azından benim gibi arkadaşlar.
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

Çevrimdışı wtrk

• Yüzbaşı
  • Her arayan bulamaz ama bulanlar hep arayanlardır.
« Yanıtla #3 : 11 Mart 2021, 20:19:19 »
Alan tarama çok yüksek mühendis ve çakallık bilgisi ister o yüzden herkes bilemez. En azından benim gibi arkadaşlar.

:) :) :)
Öğreneceksin abi
NoBodY CaN StoP Me.!!!

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #4 : 14 Mart 2021, 11:03:24 »

Öğreneceksin abi

😱
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #5 : 14 Mart 2021, 20:32:29 »

Öğreneceksin abi

O en kralını biliyor da bilmemezliğe yatıyor ;)
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı alaattin

• Teğmen
  • *
  • Zaman herşeyin ilacıdır. TB6CSA
« Yanıtla #6 : 01 Kasım 2021, 01:18:58 »
kara dalga çıkış yada testere çıkış farketmez önemli olan çıkış frekansının ne olacağı kaç Hz olarak çıkış vermen gerekecek bunu denemen lazım uzun uzun... bence sen önce bir denemelerine giriş olarak önüne bir çeyrek altın koy ve çihazını 5292 Hz Kare dalga çıkış ayarı yaparak deneme yap sonra aynı frekansta testere dişinde deneme yap, çok deneme yapmak gerekebilir gerçekten büyük uzmanlık , ben sadece bir giriş yapabilmen için genel deneme yolunu gösterdim artık bu 5292 hz yani 5,292 khz frekansını bir bir indirerek veya yükselterek yüzlerce deney yaparak altın madeninde hangi frekansın uygun olduğunu sen belirleyeceksin.. bu iş sende. kolay gelsin.
TB6CSA

Çevrimdışı Mslmerbay

• Er
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #7 : 25 Aralık 2023, 18:02:06 »
0 - OUT_ | ¯ | _ - kare dalga

Bu kod, çıkış sinyalinin kare dalga şeklini ifade eder. Kare dalga, eşit yükseklik ve genişliğe sahip, keskin geçişli bir dalga şeklidir.

1 - ÇIKIŞ | / | / | - testere dişi

Bu kod, çıkış sinyalinin testere dişi şeklini ifade eder. Testere dişi, yüksekliği zamanla kademeli olarak artan ve azalan bir dalga şeklidir.

2 - ÇIKIŞ | \ | \ | - ters testere dişi

Bu kod, çıkış sinyalinin ters testere dişi şeklini ifade eder. Ters testere dişi, testere dişi dalga şeklinin ters çevrilmiş halidir.

3 - OUT / \ / \ / \ - üçgen

Bu kod, çıkış sinyalinin üçgen şeklini ifade eder. Üçgen, yüksekliği zamanla kademeli olarak artan ve azalan, ancak testere dişi gibi keskin geçişlere sahip olmayan bir dalga şeklidir.

4 - OUT ~~~~ - sinüs dalgası

Bu kod, çıkış sinyalinin sinüs dalga şeklini ifade eder. Sinüs dalga, zamanla sabit bir frekansta salınan bir dalga şeklidir.

5 - OUT-NOISE - gürültü sinyali

Bu kod, çıkış sinyalinin gürültü şeklini ifade eder. Gürültü, rastgele bir şekilde değişen bir dalga şeklidir.

21 - PWM-SINMDS - sinüs dalgası modülasyonlu PWM

Bu kod, çıkış sinyalinin sinüs dalgası modülasyonlu PWM şeklini ifade eder. PWM, darbe genişliği modülasyonu anlamına gelir. PWM'de, çıkış sinyalinin genişliği, bir sinüs dalgası ile modülasyona uğratılır.

22 - PWMSQSMDS - sinüs dalgası modülasyonlu PWM. PWM pozitif, SQ negatif polarit

Bu kod, çıkış sinyalinin sinüs dalgası modülasyonlu PWM şeklini ifade eder. Bu kod, 21 numaralı koddan farklı olarak, PWM ve SQ sinyallerinin polaritelerini belirtir. PWM sinyal pozitif, SQ sinyal negatif polaritededir.

23 - PWM-CMDS

Bu kod, çıkış sinyalinin PWM-CMDS şeklini ifade eder. PWM-CMDS, PWM darbeleri ile kontrol edilen bir modülasyon şeklidir.

Bu kodlar, genellikle elektronik devrelerde çıkış sinyalinin şeklini belirtmek için kullanılır.