Gönderen Konu: Delta Pulse 3S  (Okunma sayısı 9921268 defa)

0 Üye ve 70 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

mammi35

• Ziyaretçi
Ynt: Delta Pulse 3S
« Yanıtla #2380 : 22 Şubat 2014, 21:22:58 »
tmm

Çevrimdışı Mustafa-

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #2381 : 23 Şubat 2014, 01:28:34 »

walkman

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2382 : 23 Şubat 2014, 01:42:57 »
Alemsin M-usta-FA ustam. Emeğine sağlık.

Çevrimdışı Mustafa-

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #2383 : 23 Şubat 2014, 01:51:44 »
Walkman ustam teşekkür ederim..
her şey güzel bir arazi videosu için...

ışık yansıması içinde birkaç modifikasyon dava var... :D

Çevrimdışı jickata

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #2384 : 23 Şubat 2014, 08:58:32 »
Cok kullanIslI gorunuyor M-usta-FA bey.Test videolarIda gelir artIk
SaygIlar.
''Bilgisizler içinde bir bilgili, ölüler içinde bir diridir.'' HZ. Muhammed
''Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum.'' HZ. Ali
''En büyük savaş, cahilliğe karşı yapılan savaştır.'' Mustafa Kemal Atatürk

amators

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2385 : 23 Şubat 2014, 12:16:55 »
selam,
tek başıma olduğumdan video pek iyi değil ama fena değil gibi. dişardaki ilk deneme çekimim.
20140222 152827
saygilar.

Çevrimdışı ...SİNYALCİ...

• Yarbay
  • **
  • ...İNCİNSENDE İNCİTME...
« Yanıtla #2386 : 23 Şubat 2014, 12:32:22 »
Sayın amators cihazınızın kalibrasyonunda bir hata var helhalde altına degersiz demesi bundan ve algılama mesafesi bana kısa geldi eşik degerinizdenmi acaba video için teşk saygılar
...DÜŞMANIN ATTIĞI TAŞTAN , DOSTUN ATTIĞI GÜL AĞIR GELİR BANA...

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #2387 : 23 Şubat 2014, 12:34:48 »
selam,
tek başıma olduğumdan video pek iyi değil ama fena değil gibi. dişardaki ilk deneme çekimim.
20140222 152827
saygilar.

Bu şekilde yaptığınız bir testten gerçek ortamda alacağınız sonuçlara yakın veriler malesef ki alamazsınız. Gerçek ortamdaki verilere yakın veriler almak için snaypırın çektiği videodaki gibi bir test yapmalısınız. Bu şekilde dedektörü siz hava ortamına uyumlayıp hoprağın üzerindeki bir metali algılatıyor ve eyrım yaptırmaya çalışıyorsunuz. Asıl olan toprağa uyumlayıp topraktaki metali algılatmak ve ayrım yaptırmaktır ;)

DP3S

Saygılar
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #2388 : 23 Şubat 2014, 12:35:38 »
Sayın amators cihazınızın kalibrasyonunda bir hata var helhalde altına degersiz demesi bundan ve algılama mesafesi bana kısa geldi eşik degerinizdenmi acaba video için teşk saygılar

Algılaması ve ayrımı kalibrasyondan değil dedektörü havada sıfırlayıp toprak üzeridenki bir metale tutmaktan ;) Yani kullanım hatası var.

Saygılar

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

amators

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2389 : 23 Şubat 2014, 12:39:29 »
selam,
kalibrasyon ayarı dediğinizi açar mısınız, sinyal eğrisi gayet iyi idi çekim öncesi, eşiği 20 den sifıra indirdim bi ara değişme olmadı. başlık 30cm elime hazir gelen kullanıldı. 50cm başlığı kendim yapmış idim, onda da mesafe aynı ve hatta azaldı diyeceğim nerdeyse. kullanılan metaller, gümüş, altin, pasli teneke, 30cm çaplı tepsi, aliminyum levha10cm*30cmlik, yine paslı çiviler, büyüteç ki demir içermez ve yine demir içermeyen küçük boş hacı yağı şişesi çünkü kapağı metal. evdeki denemelerimde +70 veriyordu altina, garip ama anlamadım. saygilar.

• Yarbay
  • **
« Yanıtla #2390 : 23 Şubat 2014, 12:39:57 »
Sayın Karadağ sizden ögreneceyimiz daha çok şey var.Teşekkürler saygıdeger ustam.

amators

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2391 : 23 Şubat 2014, 12:42:29 »
selam,
teşekkür Karadağ ustam. saygilar.

• Yarbay
  • **
« Yanıtla #2392 : 23 Şubat 2014, 12:45:19 »
Sayın amatorus sinyal egrisini evde ayarladıysanız elektrik vb den dolayı arazide degişe bilir en güzeli arazide parazitsiz ortamda ayarlayıp sayın Karadağın dediyi gibi testinizi snaypırın videosundaki gibi yapın saygılarımla

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #2393 : 23 Şubat 2014, 12:49:16 »
selam,
kalibrasyon ayarı dediğinizi açar mısınız, sinyal eğrisi gayet iyi idi çekim öncesi, eşiği 20 den sifıra indirdim bi ara değişme olmadı. başlık 30cm elime hazir gelen kullanıldı. 50cm başlığı kendim yapmış idim, onda da mesafe aynı ve hatta azaldı diyeceğim nerdeyse. kullanılan metaller, gümüş, altin, pasli teneke, 30cm çaplı tepsi, aliminyum levha10cm*30cmlik, yine paslı çiviler, büyüteç ki demir içermez ve yine demir içermeyen küçük boş hacı yağı şişesi çünkü kapağı metal. evdeki denemelerimde +70 veriyordu altina, garip ama anlamadım. saygilar.

Kullanım hatası yapıyorsunuz. Deneme için cep yöntemi kullanabilirsiniz. Gerçi bu da doğru bir deneme değil çünkü oksitlenmemiş, toorak altında beklememiş bir metali test ediyorsunuz. Ama sizin yaptığınız testten daha doğru. Dedektörün bobinini toprakta arama pozisyonunda tutarak sıfırlama yapmalı, sonra eşiği düşürerek hassasiyeti ayarlamalı ve algılamaya bakmalısınız. Sizin yaptığınız bobine gelirsek, bobin büyüdükçe küçük metale duyarlılığı azalır.

Saygılar
« Son Düzenleme: 23 Şubat 2014, 13:04:30 Gönderen: Karadağ »

amators

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2394 : 23 Şubat 2014, 12:50:20 »
selam,
sinyal eğrisine arazide baktım. saygılar.

amators

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2395 : 23 Şubat 2014, 12:53:39 »
selam,
o halde küçük metal için küçük başlık, büyük metal için büyük başlık kullanmalı demek oluyor anladığım Karadağ ustam, başlık büyüdükçe uzun mesafe algiliyor bu da doğru mu? saygilar.

amators

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2396 : 23 Şubat 2014, 12:56:15 »
selam,
yanlış anlamışım başlık büyüyünce küçük metale duyarlı, ve mesafe de artiyor anladığım. saygilar.

amators

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2397 : 23 Şubat 2014, 12:58:26 »
selam,
gözlemim denememde başlık büyüdü küçük metale algı arttı, mesafe düştü şeklindeydi. saygilar.

• Yarbay
  • **
« Yanıtla #2398 : 23 Şubat 2014, 12:59:59 »
Sayın Karadağ kelime hatası yapmış yanlışlıkla.Başlık büyüdükçe lküçük metale duyarlılıgı azalır.Küçük başlıktada küçük malzemeyi daha iyi tespit eder.Büyük başlıkta büyük malzemeyi daha derinden alır.saygılar

amators

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2399 : 23 Şubat 2014, 13:07:04 »
selam,
yani bi küçük bi büyük başlık ile deneme en uygunu demek oluyor anladığım, böylece küçük ve büyük metal algılaması da olur. mesafe olayinı beynim daha tam kavramadı şimdilik. jetonun iyice düşmesi, yorumlanması ve ispati gerek kafamın içinde bu da zaman alıyor. saygilar.