Gönderen Konu: Delta Pulse 3S  (Okunma sayısı 9921601 defa)

0 Üye ve 136 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

skynet

• Ziyaretçi
Ynt: Delta Pulse 3S
« Yanıtla #520 : 19 Eylül 2013, 14:50:00 »
Allah sizden razı olur inşallah Hüseyin usta.
Kutu ici kabloları tahmin uzere zaten kısa tuttum ancak montajda (tabi benim eller iri olunca  ;D ) biraz zorluk oldu. En uzun olarak hdd ide kablusu var ekrana bagladığım o da bir kac kat ile kartın altına sıkıştırdım. Tek şu an icin gevşek  kablo butonlarınki. Onada farklı birseyler düşüyorum.
Bobine gelince kangal 25 lik borudan ısıtarak büküm yaptim o yüzde pek esnek bir yapısı yok ancak içindeki cat kabloyu gerdirerek dolaştırdığım icin bir esneme olurnu bilemiyorum. Daha once bobin icin resim paylaşmıştım bobin ile devre arasındaki kabloda kullanacağım sap içinden geçecek olduğu için ondada bir boşluk olmamasına gayret ederim.
Bu bilgiler ışığında inşallah çook iyi çalışan bir cihazım olacak. Sizin sayenizde az çok elinden bu işler gelen arkadaşlarında gönül rahatlığı ile kullanacakları cihazları olacak.

Sizden bir ricam var eğer mümkünse. Ekran üzerinde her birimin çalışma esnasında gelen algılama tepkilerine karşılık anlamlarını içerek bir bilgi yayınlamanız. Yani T5 yazısı nedir S ile belirtilen ölçü nedir ve eğer yazılımda yapılabiliyor ise iz değerli değersiz veya altın gümüş gibi birşeyler yazdırabilirmiyiz?
Menuler ve özelliklerini içeren bir kitapçık tarzı birşeyler hazırlamak gerektiğini düşünüyorum. Eğer yardımız olacaksa iş pas edebilirsiniz ben seve seve yardımcı olmaya gayret gösteririm bu konularda.

Çevrimdışı bitkici şakir

• Yüzbaşı
« Yanıtla #521 : 19 Eylül 2013, 19:16:31 »
synet ellerine sağlık güzel olmuş. hayırlı günlerde kullan..

Çevrimdışı pro-TR

• Yarbay
  • **
« Yanıtla #522 : 19 Eylül 2013, 20:22:47 »
slm arkadaşlar çift mosfet kullanan arkadaşlar devrreleri hakkında yorum yapmamışlar sanırım yapan yok, yapıp skopta sinyali gören arkadaşlardan yorum bekliyorum.
Güzeli güzel yapan EDEBTİR,
Edeb güzeli sevmeye SEBEBTİR...

"Rufailer giyer pembe kırmızı
Tacının üstünde nurdan yıldızı
Evlatları tutar şişi ateşi, közü
Bülbül güle hayran ben de şeyhime"

Çevrimdışı haylaz

• Yüzbaşı
« Yanıtla #523 : 20 Eylül 2013, 15:17:07 »
skynet kardeş kutuyu nerden tedarik ettin acaba çok güzel gözüküyor ..

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #524 : 20 Eylül 2013, 15:52:18 »
altınkayanın kutusu
karaköy şubelerin de olmayabilir ankara merkezde vardır
kutu çok güzel gözüküyor ama gördüğüm kadarıyla kutunun yapısı itibariyle
arka kısmı yekpare bu durumda montajlamanız çok zor kabloları uzun tutmanız lazım
buna kartı montajlamak sabitlemek de dahil skynet bu konuda yaşadıkları  söylerse
diğer arkadaşlarda ona göre karar verip yönlenir isteyen
« Son Düzenleme: 20 Eylül 2013, 16:05:10 Gönderen: Tesla^Pulse^Coil »

skynet

• Ziyaretçi
« Yanıtla #525 : 20 Eylül 2013, 20:53:35 »
Merhaba arkadaşlar,
bitkici şakir usta, haylaz036 ve tesla usta ilgi, alaka ve yorumlarınız için teşekkürler.
Elimden geldiği kadar kendimce birşeyler yapmaya çalıştım. belki biraz daha araştırarak daha güzel şeyler yapılabilir bilemiyorum. ancak tasarım ve kullanım açısından bana en makul gelen bu model kutuda karar kıldım ve bu hale geldi.
haylaz036 daha önceki sayfalarda kutu ile ilgili öneride bulunmuştum. sanırım gözünüzden kaçtı. firmanın bu kutu için web adresi : http://www.altinkaya.com.tr/Panel_Tipi_Kutular/PT-210-24.html

ben kutuyu direk kendi sitelerinden online alışveriş ile aldım. 2. gün elimdeydi. malzemesi güzel tavsiye ederim.

Aşağıdaki resimler ile kutu içinde devrenin duruşu ve benim geçici olarak sabitlediğim şekli mevcut. henüz arazi ortamında deneme imkanım olmadı ancak kutu içi tesisat başlık sallama esnasında pek hareket etmiyor. Tesla ustanın belirttiği gibi kutunun arka tarafı sabit ancak sadece bobin çıkışı ve besleme için yer açılır bunlara benim yaptığım şekilde montajlama yapılır ise çok sorun teşkil edeceğini sanmıyorum. Sonuç itibari ile stabil çalışan ve devre üzerinde sıkça bir değişiklik yapılmayacağını düşünüyorum. ayrıca ilerleyen dönemde usb veya bluetooth üzerinden pic programlama eklendiğinde hem genişlik olarak yeterli hem de kutunun açılmasına gerek olmayacağı için kapalı olması çokta önemli değil bana göre. güncelleme için pic sökme derdimiz olmayacak inşallah Karadağ ustanın sayesinde.
Resimlerden görüleceği şekilde sap olarak ppc su borusu kullandım. başlık olarak ta kangal boru. her ikisini montaj için kaplin T aparatı. Toplam malzemenin maliyeti 7 tl. kutu da 10 tl + kargo. sınırlı imkanlar ile bu kadar işçilik mümkün oldu.
Yine de bundan sonraki süreçte fikirlerinizi bekliyorum.
Sağlıcakla...

Çevrimdışı tounsi774

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #526 : 20 Eylül 2013, 23:27:50 »
NICE WORK

Çevrimdışı Mustafa-

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #527 : 21 Eylül 2013, 01:00:57 »

walkman

• Ziyaretçi
« Yanıtla #528 : 21 Eylül 2013, 01:25:44 »
M-USTA-FA Ustam yine döktürmüşşsün.Telsa'nın da bobini hiç fena durmuyor.Ellerinize sağlık

Çevrimdışı bay17

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #529 : 21 Eylül 2013, 05:10:48 »
Skynet güzel işçilik yapmışşsın , oldukça şık bir tasarım olmuş . Tesla Ustamın dediği gibi tek parça olması ister istemez sıkıntılı oluyor fakat üstesinden gelmişsin sadece bobin ve enerji kabloları  kutu içinden devreye ulaşan kısımları uzun kalmış . Karadağ Ustamın önerileriyle çakışır durumda.  Bu durumuna bir çözüm bulabilirsen süper ötesi olur .  Bir şekilde kutuyu enlemesine açılır kapanır olarak modifiye edebilirsen sanırım bu mümkün olur , bu seferde  kutu görünümünde sıkıntı olabilir .
Ben  DT - 0909 tipinden aldım maşallah lego gibi  herbir tarafı çıkıyor :D  montajını tamamladığımda bende eklerim resimlerini fakat seninkisi gibi cix durmuyor.

Mustafa Ustam çift mofset olayı artı sağladı mı devreye ? Sizin kutuda a her taraf civata maşallah , artı olarak o  kaçlık kondansatör  Mustafa Ustam varil gibi onada maşallah :D 

Arkadaşlar çok güzel gidiyoruz çalışmalarımızda , birde hepimize maşallah diyeyim tam olsun  ;)
« Son Düzenleme: 21 Eylül 2013, 05:13:02 Gönderen: bay17 »
'' Denizi seviyorsan dalgaları seveceksin.. Uçmayı istiyorsan düşmeyi de bileceksin ! Korkarak yaşarsan, sadece hayatı seyredersin ''

Çevrimdışı Mustafa-

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #530 : 21 Eylül 2013, 06:10:02 »
M-USTA-FA Ustam yine döktürmüşşsün.Telsa'nın da bobini hiç fena durmuyor.Ellerinize sağlık
Walkman usta sağolasın...

mustafa kardeş güzel olmuş kutuyu nerden tehmin ettiğini yazarsan sevinirim
gıç ustam teşekkürler kutuyu altınkayadan aldım..
http://www.altinkaya.com.tr/Laboratuvar_Kutulari/DT-330.html

Mustafa Ustam çift mofset olayı artı sağladı mı devreye ? Sizin kutuda a her taraf civata maşallah , artı olarak o  kaçlık kondansatör  Mustafa Ustam varil gibi onada maşallah 
bay17 ustam çoşkuyu verince twinmos'u deniyecem.. kondansator 10.000uF 50V.'luk teşekkürler..

saygı ve sevgilerimle herkese iyi forumlar..
« Son Düzenleme: 21 Eylül 2013, 06:14:16 Gönderen: M-usta-FA »

mrmr16

• Ziyaretçi
« Yanıtla #531 : 21 Eylül 2013, 08:38:31 »
Hi to all

« Son Düzenleme: 21 Eylül 2013, 08:57:33 Gönderen: mrmr16 »

Çevrimdışı yunusemre1071

• Onbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #532 : 21 Eylül 2013, 20:21:03 »
arkadaşlar ben bu devrede kristal için 18pf yerine 22pf kullansam sıkıntı olurmu.

skynet

• Ziyaretçi
« Yanıtla #533 : 21 Eylül 2013, 21:27:23 »
İlgi gösterip değerli yorumlarını esirgemeyen tüm arkadaşlara çok teşekkürler.

Aslına bakarsanız soket olarak bağlantıları kart üzerinde sabit olması gerektiğinden hareket ile yeni bir eklenti için bir çalışma yapıyorum. İnşallah yarın sizinlede paylaşırım. O zaman bu kutuda tercihim biraz daha size mantıklı gelecektir. Sağlıcakla.

Çevrimdışı bitkici şakir

• Yüzbaşı
« Yanıtla #534 : 22 Eylül 2013, 11:01:53 »
yunusemre1071 - bişey olmaz 33 pf ye kadar kullanabilirsin.

Çevrimdışı jickata

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #535 : 22 Eylül 2013, 18:29:59 »
Biraz daha ayrIntIlI bilgi verirsen daha iyi olur dalgIc 35 usta.Boyut,sipir ,v.s.
''Bilgisizler içinde bir bilgili, ölüler içinde bir diridir.'' HZ. Muhammed
''Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum.'' HZ. Ali
''En büyük savaş, cahilliğe karşı yapılan savaştır.'' Mustafa Kemal Atatürk

Çevrimdışı yunusemre1071

• Onbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #536 : 22 Eylül 2013, 18:54:00 »
bitkici şakir ve tesla usta cevaplarınız için teşekkür ederim.

Çevrimdışı Mustafa-

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #537 : 22 Eylül 2013, 23:26:21 »
gıç ustam süper olmuş eline sağlık algılama derinlik performansı nasıl

Çevrimdışı Mustafa-

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #538 : 22 Eylül 2013, 23:28:42 »

skynet

• Ziyaretçi
« Yanıtla #539 : 22 Eylül 2013, 23:38:16 »
Merhaba arkadaşlar.
Devre üzerinde sabit soket ile kullanmış olduğum kutuda kablolama işini en aza indiren şekilde bir şeyler yapmaya çalıştım. Elimde bulunan malzemeler ile ancak bu kadar oldu :) bizin buralarda malzeme bulmak neredeyse imkansız gibi bir şey.
herneyse sönümleme dirençlerini ve dişi jacklarla bağlantıları kutu içinde bırakarak, bobin elektirik ve kulaklık bağlantılarını dışarı bu şekilde taşımayı planlıyorum. kutu içinde ise sadece butonların ve LCD ekranın kabloları kalıyor. hoparlör içinde zaten önceki resimlerde farketmişsinizdir pc anakartından söktüğüm speaker takılı neredeyse sabit gibi bir şey oldu.
Bu mantık ile elbette daha farklı jack, soket v.s. daha iyi bir tasarım mümkün olacaktır.
Bunlar benim fikirlerim uygulamak veya kullanmak isteyen arkadaşlara inşallah faydalı olabilmişimdir.
Sağlıcakla.