Gönderen Konu: Delta Pulse 3S  (Okunma sayısı 9921973 defa)

0 Üye ve 217 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı bitkici şakir

• Yüzbaşı
Ynt: Delta Pulse 3S
« Yanıtla #140 : 26 Temmuz 2013, 21:47:37 »
skorpio  adobe reader ile kesin olması lazım , ben eğer tutturamazsam resim üzerinde oynama yapıyor 5 veya 6 denemede tutturuyorum. elime bir entegre alıp onunla ölçe ölçe ayarlıyorum. ama 1/1  ayarında kesin olması lazım adobe readeri 1/1 e ayarlayıp çıktı almaya bak.

Çevrimdışı thunderbolt

• Yüzbaşı
« Yanıtla #141 : 26 Temmuz 2013, 23:05:58 »
Laptop bataryası montajı yapıldı
sönümleme direncini pot ile deneyip bulacağım, 330 ve 680ohm ile denemeler yaptım, 680 ile daha iyi bir eğri var.
pot ile en doğrusunu bulunca seri bağlayıp nihai direnci bulacağım. (bobin 850uH)

şimdilik denemeleri içeride yaptığım için toprak davranışını daha sonra paylaşırım.
kolay gelsin,

Çevrimdışı bay17

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #142 : 27 Temmuz 2013, 02:34:53 »
Hayırlı olsun thunderbolt  güle güle kullan . Cihazın içinde koruma devresi ilgimi çekti biraz açıklarmısın , kendin mi yaptın koruma devresini ? eğer mümkünse şeması pcb si falan varsa ben ve arkadaşlarda faydalanır düşncesindeyim . Ufak güzel birşeye benziyor :) önece ki mesajlarında paylaşmış olduğun bilgiler için teşekkür ederim , Karadağ Ustamın sana olan tavsiyeleri bizler içinde güzel oldu .  ( metal film direnç olayı birde bobin endüktans aralığı ) Hem dp3 hemde dp3s için ortak değerde bobin sarma girişimimden önce daha da güzel oldu :) 

Saygılar
'' Denizi seviyorsan dalgaları seveceksin.. Uçmayı istiyorsan düşmeyi de bileceksin ! Korkarak yaşarsan, sadece hayatı seyredersin ''

Çevrimdışı thunderbolt

• Yüzbaşı
« Yanıtla #143 : 27 Temmuz 2013, 09:28:38 »

Koruma devresi LAptop bataryasının içinde vardı, kendi original devresi.
her LAptop bataryasında var bunlardan. Aşırı şarj ve Deşarj koruması sağlıyor.
ekteki resimdekine benziyor. batarya kılıfının içine sığacak şekilde yapılmışlar.
Bir Laptop günlerce şarjda bırakılabiliyor ve kimse sorun yaşamıyor, buradaki durumda budur.
Benim için en önemlisi deşarj koruması olması, cihazın anahtarını açınca az da olsa akım çeker ve uzun sürse de akü/pil bitirir, bir daha da  adam gibi şarj tutmaz.
Bunlardan kurtulmuş oldum.

Yukarıdaki resimde görülen küçük devre eski mesajlarımda paylaştığım stepup converter devresi, DP3'te işe yaramıştı(akü gerilimi düştükçe ayar kayma sorunu), ama DP3S ile nasıl olacak biraz daha test etmem lazım.
Örnek sinyale gürültü bindirmesi sözkonusu, osiloskop olmadığı için tam yanıt veremiyeceğim.

Kolay gelsin,

« Son Düzenleme: 27 Temmuz 2013, 09:36:21 Gönderen: thunderbolt »

Çevrimdışı bay17

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #144 : 27 Temmuz 2013, 20:27:32 »
Bilgiler için sağol thunderbolt , kolay gelsin.

Saygılar
'' Denizi seviyorsan dalgaları seveceksin.. Uçmayı istiyorsan düşmeyi de bileceksin ! Korkarak yaşarsan, sadece hayatı seyredersin ''

walkman

• Ziyaretçi
« Yanıtla #145 : 28 Temmuz 2013, 00:29:48 »
bunlarda benden olsun

walkman

• Ziyaretçi
« Yanıtla #146 : 28 Temmuz 2013, 00:36:06 »
to be continued
« Son Düzenleme: 28 Temmuz 2013, 00:49:26 Gönderen: walkman »

Çevrimdışı bay17

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #147 : 28 Temmuz 2013, 03:28:50 »
Walkman Ustam güzel montaj  :D   mike leri 3 e 2 olması olmasıda  karşıklığı önleme açısından güzel düşünce . Bende  Bir kaç resim ekleyeyim LM338K ile yaptığım regüle devresi pcb si ve soğutucu montajında çektiğim resimler :) kutulanmış halinide eklerim yarın . Cihazdan ayrı olarak bir kutu içine yerleştirdim , entegrenin özelliği olarak 5A  çıkışı var ve 12.50 V   sabitledim baya şık oldu tek entegre ve bir kaç watlı direnç .

İsteyen olursa PCB sini ve direnç değerlerini buraya ekleye bilirim , direnç.net ten almış olduğum 2N3055 alüminyum soğutucuya göre  tam ayarlı , biraz soğutucu büyük gibi gelsede entegrenin sağlığı açısından sağlam iş olsun dedim  ^-^

Saygılar
« Son Düzenleme: 28 Temmuz 2013, 03:35:31 Gönderen: bay17 »

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #148 : 28 Temmuz 2013, 04:25:09 »
 Hüseyin hocam cihazın sesli ayrım modunda ekranda gördüğümüz değerlerin
kodları ayrım tespit konusunda verdiği değerleri açıklarmısınız
 Örnek olarak T3-T4-T5 neyi ifade ediyor
metal tespit ederken altındaki sayısal değerin yükselişteki maximum değer ve metali bobinden
uzaklaştırdıktan sonra ekranda kalan sayısal değerler nasıl sonuçlar vermeli bize
farklı metal türleri ve objelerle nasıl bir ayrım değerleri verdiğini göşteren video çekermisiniz
yada denemelerinizde deki sonuçlara göre karşılaştırma tablosu çıkartabilirmisiniz
« Son Düzenleme: 28 Temmuz 2013, 04:28:32 Gönderen: Tesla^Pulse^Coil »

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #149 : 28 Temmuz 2013, 14:41:02 »
Hüseyin hocam cihazın sesli ayrım modunda ekranda gördüğümüz değerlerin
kodları ayrım tespit konusunda verdiği değerleri açıklarmısınız
 Örnek olarak T3-T4-T5 neyi ifade ediyor
metal tespit ederken altındaki sayısal değerin yükselişteki maximum değer ve metali bobinden
uzaklaştırdıktan sonra ekranda kalan sayısal değerler nasıl sonuçlar vermeli bize
farklı metal türleri ve objelerle nasıl bir ayrım değerleri verdiğini göşteren video çekermisiniz
yada denemelerinizde deki sonuçlara göre karşılaştırma tablosu çıkartabilirmisiniz

Merhaba,

Arkadaşlar sanırım pcb çıkartma konusunda sorunlar çıkıyor. Şu anda il dışındayım. Müsait olduğumda PCB için yeni bir ekleme yapacağım.

thunderbolt, ellerine sağlık. Gayet güzel olmuş. Arazi deneyimlerini de görmek için sabırsızlıkla bekliyorum.

walkman, senin de dedektörün gayet hoş olmuş.  DP3 ün ilk denemelerini yapanlardan olarak 3s içinde senden arazi konusunda denemeler bekliyoruz.

Tesla,
Ekranda gördüğünüz rakam iki bar arası farktır. Farkın yüksekliği metalin değerli olduğu anlamına gelmektedir. Aynı zamanda ekranda ilerleyen şekillerdeki üst taraf barlardan solda olanı alt tarafta barlardan sağda olanı göstermektedir. Kendi yaptığınız dedektör için: Bu verilere göre metal cinsini yorumlamak size düşemektedir. Ben bu farka göre bir tablo oluşturamam çünkü herkesin bobini, sönümlenme direnci farklı olacaktır ve bu iki etken dedektörün ayrım kabiliyetine doğrudan etki etmektedir. Dedektörü yapan biri ekranda 20 yazdığında her zaman bakır olduğunu anlayabiliyorken bir diğer kişi bunu yapamayabilir ve bu direkt olarak kullanılan malzemeler, bobin, sönümleme direnci ve bobine bağladığımız seri direnç ile alakalıdır. Hatta kullanılan akünün da bu duruma direkt olarak etkisi vardır. Bu kadar etkenin olduğu bir işte ancak izlenecek yol şöyle olabilir; siz kendi yaptığınız dedektörünüz ile çeşitli denemeler yaparsınız, dedektörün metale etkilerini görerek öğrenirsiniz ve artık sizin parametreleriniz bunlar olur.

Kendi yaptığım dedektör için istediğiniz gibi bir video hazırlayacağızm. Daha doğrusu DP3 de nasıl montaj klavuzu, toprak test videosu v.b. yaptı isem bu dedektör için de yapacağım ama bana zaman tanımalısınız.

T1...T5 ise; Bu dedektör biri sinyalin en başında, biri en sonunda(sinyalin 0 a düştüğü ilk nokta), 3 adeti sinyalin ortasında ve 1 adeti sinyalin sonundan da ilerde olacak şekilde sinyalden 5 örnek almaktadır. Bu örnekler üzerinde değerlendirme yapmaktadır. Bu numaralar bu örneklerden birinde 10 birim eşiklik sinyal düşmesi yaşandığında ortaya çıkmaktadır. Siz buradan mineral yorumu da yapabilirsiniz, sürekli çıkarsa dedektörü sıfırlamanız gerektiği sonucuna da varabilirsiniz.

Saygılar
« Son Düzenleme: 28 Temmuz 2013, 14:50:22 Gönderen: Karadağ »
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı mosca

• Onbaşı
« Yanıtla #150 : 28 Temmuz 2013, 16:12:59 »
Hi Karadag,
I bought you one TE2012 and one programmed pic for DP3S,can you tell me which lcd is using,how to use the trimpot on TE2012,can i have one pcb on the true scale?Thank you,best regards.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #151 : 28 Temmuz 2013, 17:34:45 »
Hi Karadag,
I bought you one TE2012 and one programmed pic for DP3S,can you tell me which lcd is using,how to use the trimpot on TE2012,can i have one pcb on the true scale?Thank you,best regards.

Hi,

You can use winstar wg12864b.

Regards

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

nicolas

• Ziyaretçi
« Yanıtla #152 : 28 Temmuz 2013, 18:39:32 »
My congratulations master Montenegro
Very nice work
I wish you success

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #153 : 28 Temmuz 2013, 19:56:54 »
My congratulations master Montenegro
Very nice work
I wish you success

Thank you Nicolas. This project is very stabil and very easy to assemble.

Regards

Çevrimdışı bay17

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #154 : 28 Temmuz 2013, 23:22:26 »
12V 5A  LF338K  entegreli regüle devresinin PCB sini  isteyen arkadaşlar için ekliyorum. Gerekli açıklamalar pcb üzerinde ve pdf dosyasında yazıyor , zaten oldukça basit bir devre . soğutucusu için direkt link veriyorum  çünki bu soğutucuya göre  ayarladım devre ölçülerini .
Kutulamak isteyenler için model ve ölçüleri ( HH070 70*130*40mm )

http://www.direnc.net/2n3055-Sogutucu-12AS-Delikli,PR-13756.html

Saygılar
« Son Düzenleme: 28 Temmuz 2013, 23:23:44 Gönderen: bay17 »

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #155 : 28 Temmuz 2013, 23:25:26 »
Ön panel hariç bitmiş durumda  24v enerji beslemesi 5A regüle devresi şarj devresi cihaz içinde mevcut

Çevrimdışı bay17

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #156 : 28 Temmuz 2013, 23:32:57 »
Güzel olmuş Tesla Ustam  hayırlı olsun  , ön panele de  milimetrik bir ayar çektinizmi tamamdır . Benim gözümde  yollarda  , işlemci ve modülü bekliyorum  ama ne gelen var ne giden  :P   

Saygılar

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #157 : 29 Temmuz 2013, 02:02:08 »
merhaba arkadaşlar tasarımlarınız harika gözüküyor hepinizi tebrik ediyorum.yıllarca sömürenler baksında görsün şu güzel ortamı.
hepineze kolay gelsin diyorum...
saygılar
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

walkman

• Ziyaretçi
« Yanıtla #158 : 29 Temmuz 2013, 02:14:03 »
Tesla ustam ellerine sağlık güzel olmuş.

bay17 teşekkür ederim. Elimizden geldiğince birşeyler yapmaya çalışıp paylaşma gayreti içindeyiz. Başka bir maksadımız yok. Sıra sizlerde arkadaşlar hadi bakalım

Çevrimdışı thunderbolt

• Yüzbaşı
« Yanıtla #159 : 29 Temmuz 2013, 12:40:24 »
Cihazda toprak sorunu tamamen ortadan kalkmış durumda;

Bobinin üzerine kiremit parçası koyuyorum, ötmeye başlıyor,
Uyumla(tune) butonuna basınca tamamen sessiz oluyor,
bobin üzerinde kiremit varken 1TL 35-40cm'den algılıyor.

Bu hali ile gerçekten çok etkileyici, tek tuş ile kullanılacak duruma gelmiş.

Herkese kolay gelsin,