Gönderen Konu: Delta Pulse 3S  (Okunma sayısı 9921702 defa)

0 Üye ve 157 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

mustafa öztürk

• Ziyaretçi
Ynt: Delta Pulse 3S
« Yanıtla #7700 : 30 Ekim 2015, 23:10:04 »
Arkadaşlar kırsalda eğriyi ve algılama mesafesini ölçmek için denemeler yaptım.Denemeler 30 cm başlıkla  gerçekleştirdim. İşte sonuçlar : E 01 ,  T-0,D-11,  70 .   Mesafe 1TL  33cm  .Demir levha 8-11 cm  algılama mesafesi 59 cm. Toprak derinliği 30 cm  ,1 tl yi 30 cm  algılama mesafesi. Alğılama değerlerini de fotografta veriyorum.Asılı durumda 30 cm başlığın egrisini veriyorum.Bütün bunlar için KARADAĞ ustanın ve ustaların görüşlerini bekliyorum.Saygılar.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #7701 : 30 Ekim 2015, 23:13:44 »
Arkadaşlar kırsalda eğriyi ve algılama mesafesini ölçmek için denemeler yaptım.Denemeler 30 cm başlıkla  gerçekleştirdim. İşte sonuçlar : E 01 ,  T-0,D-11,  70 .   Mesafe 1TL  33cm  .Demir levha 8-11 cm  algılama mesafesi 59 cm. Toprak derinliği 30 cm  ,1 tl yi 30 cm  algılama mesafesi. Alğılama değerlerini de fotografta veriyorum.Asılı durumda 30 cm başlığın egrisini veriyorum.Bütün bunlar için KARADAĞ ustanın ve ustaların görüşlerini bekliyorum.Saygılar.

Eğri çok havada. Bu halde muhtemelen ayrım doğru çalışmayacaktır. Mesafeler ise normal değerleri yakalamışsınız. Birde maksimum değerler baksaydınız keşke. Mesela kutu kolayı ne mesafeden algılıyor gibi. Son olarak başlığınızın çapı nedir?
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

mustafa öztürk

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7702 : 30 Ekim 2015, 23:21:55 »
Teşekkür ederim Karadağ  ustam .Başlığın değerini ölçemiyorum.Çapı  30 cm.Selamlar.+s

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #7703 : 30 Ekim 2015, 23:23:56 »
Teşekkür ederim Karadağ  ustam .Başlığın değerini ölçemiyorum.Çapı  30 cm.Selamlar.+s

çap 30cm ise mesafe normal değil. İyi seviyede.

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Çevrimdışı macero

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #7704 : 31 Ekim 2015, 04:31:39 »
Arkadaslar Dp3 s calistirdim yanlız bir sorun var ekranda açılıyor yazıp 3 noktaya kadar geliyor daha ilerlemiyor bobin takılı iken daha sonra ben modülün üzerindeki pot tan sağa sola çevirin ce ilerliyor Osc menüsü hiç gelmiyor direk cihaz açılıyor bunu neden yapar bobin omaj 2.2 ohm dirençler r56 1 adet 680 ohm 2 w 1 adet 330 Ohm 2 w
Bobin Sönümleme dirençleri 2 adet seri 1 ohm 2 w paralel 2 adet 680 ohm 2 w

Çevrimdışı macero

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #7705 : 31 Ekim 2015, 04:36:33 »
Arkadaslar buda resmi

Çevrimdışı jickata

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #7706 : 31 Ekim 2015, 07:27:39 »
CıhazI menu tusu ıle acarsanIz OSC egrısını gorursunuz.Bobin enduktansI uygun degilse ve ya etrafta metal ve ya parazit yapan bir seyler varsa cihaz acIlmIyabilir.
Kolay gelsin.
''Bilgisizler içinde bir bilgili, ölüler içinde bir diridir.'' HZ. Muhammed
''Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum.'' HZ. Ali
''En büyük savaş, cahilliğe karşı yapılan savaştır.'' Mustafa Kemal Atatürk

Çevrimdışı macero

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #7707 : 31 Ekim 2015, 11:25:24 »
CıhazI menu tusu ıle acarsanIz OSC egrısını gorursunuz.Bobin enduktansI uygun degilse ve ya etrafta metal ve ya parazit yapan bir seyler varsa cihaz acIlmIyabilir.
Kolay gelsin.
Teşekkürler ustam ben tune ile açıyordum

mustafa öztürk

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7708 : 31 Ekim 2015, 19:12:36 »
Arkadaşlar bu gün  yine arazideydim yeni döndüm ,yapmiş olduğum  araştırmaları sizlerıe paylaşıyorum.Seksen cm büyüklüğünde poraşüt  bobin yaptım.Omajı 3R +0,5R  ,söndürme direncini bulmak için daha önce paylaşmış olduğum bir reosta direnç ile buluyorum,nerede güzel açılıyorsa  öyle bir direç yapıyorum.Bobinin söndrme direnci234R .yapılan ölçümleri veriyorum.E-02 ,M-00,D-11,T-70 de  kola kutusunu 106 cm,1 TL -42 cm den, 28-32 büyüklüğünde l demir levhayı 230 cm görüyor.Eğriyi ve görüntüleri veriyorum ,Karadağ ustanın görüşlerini bekliyorum.Saygılar.

mustafa öztürk

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7709 : 31 Ekim 2015, 19:30:34 »
38 cm başlığı gönderamedim kabul etmiyor.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #7710 : 31 Ekim 2015, 19:49:15 »
Merhaba,

Algılama değerleriniz güzel. Elinize sağlık güzel iş çıkarmışsınız. Fakat eğrinin ucu biraz havada. Ayrım düzgün olmayabilir.

Çevrimdışı Azim

• Er
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #7711 : 31 Ekim 2015, 20:26:23 »
Merhaba Karadağ Ustam ayrımda sıkıntı çekiyorum değersize, değerli + değerliye, değersiz - veriyor  ve ev ortamındayım ondan mı kaynaklı acaba ? bide ben menü'ye basılı tutunca eğrinin mi gelmesi gerekiyor. ben denedim bir sürü nokta var sürekli hareket ediyorlar :) ama eğri yok yardımcı olurmusunuz ?

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #7712 : 31 Ekim 2015, 20:34:07 »
Merhaba Karadağ Ustam ayrımda sıkıntı çekiyorum değersize, değerli + değerliye, değersiz - veriyor  ve ev ortamındayım ondan mı kaynaklı acaba ? bide ben menü'ye basılı tutunca eğrinin mi gelmesi gerekiyor. ben denedim bir sürü nokta var sürekli hareket ediyorlar :) ama eğri yok yardımcı olurmusunuz ?

Merhaba,

Menü butonuna basılı tuttuğnuzda gördüğünüz o birsürü nokta evde olmanızdan kaynaklı elektriksel gürültü. Arazide olsanız o ekranda sönüm eğrisi görecektiniz. Ayrım için ise arazide bir deneme yapın. Muhtemelen sorun olmayacaktır. Eğer sorun olursa küçük bir ayar yapmanız gerekebilir.

Saygılar

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #7713 : 01 Kasım 2015, 00:56:50 »
Arkadaşlar bu gün  yine arazideydim yeni döndüm ,yapmiş olduğum  araştırmaları sizlerıe paylaşıyorum.Seksen cm büyüklüğünde poraşüt  bobin yaptım.Omajı 3R +0,5R  ,söndürme direncini bulmak için daha önce paylaşmış olduğum bir reosta direnç ile buluyorum,nerede güzel açılıyorsa  öyle bir direç yapıyorum.Bobinin söndrme direnci234R .yapılan ölçümleri veriyorum.E-02 ,M-00,D-11,T-70 de  kola kutusunu 106 cm,1 TL -42 cm den, 28-32 büyüklüğünde l demir levhayı 230 cm görüyor.Eğriyi ve görüntüleri veriyorum ,Karadağ ustanın görüşlerini bekliyorum.Saygılar.
Sönüm eğrinizine trimpot üzerinden de ince bir ayar çekerseniz hem ayrımın hemde mesafenin daha da güzel olacağını söyleye bilirim.
Birde M(sinyal) D(kazanç) ayarlarını araziye uygun şekilde seçeseniz arazide süper bir kullanımı oluyor.
Son olarakta testlerinizi bobini ağaca asarak yapmayın en azından bobinin yanına bir tuğla veya minarelli taş koyun...
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

Çevrimdışı gezgin_2

• Üsteğmen
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #7714 : 02 Kasım 2015, 12:46:28 »
ustalar eğri normalmi mesafe sorunu yaşıyorumda

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #7715 : 02 Kasım 2015, 13:23:38 »
Evde ise normal.Arazide ise değil.Başlangıç ve bitiş noktalarında sorun var.
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

Çevrimdışı gezgin_2

• Üsteğmen
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #7716 : 02 Kasım 2015, 14:02:25 »
Evde ise normal.Arazide ise değil.Başlangıç ve bitiş noktalarında sorun var.
ne gibi bir sıkıntı arazide

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #7717 : 02 Kasım 2015, 20:52:03 »

Çevrimdışı ...SİNYALCİ...

• Yarbay
  • **
  • ...İNCİNSENDE İNCİTME...
« Yanıtla #7718 : 02 Kasım 2015, 22:12:29 »
Karadağ ustam ellerinize sağlık güzel faydalı bir video olmuş.Saygılar
...DÜŞMANIN ATTIĞI TAŞTAN , DOSTUN ATTIĞI GÜL AĞIR GELİR BANA...

walkman

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7719 : 03 Kasım 2015, 01:22:56 »

gezgin_2, dp3s sönüm eğrinizi eklediğim resimdeki gibi yapmaya çalışınız.