Gönderen Konu: Bu videodakiler günümüz dünyasında yaşıyorlarsa biz taş devrinde yaşıyoruz  (Okunma sayısı 1765 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı Suta35

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
Abi bunların bazıları fake video, firma kendisi de fake olduğu söylüyo zaten ama bu robotların var olduğu bi gerçek :)

SM-J600F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı Zanos

• Administrator
  • Yüzbaşı
Bu video fake değil. Hatta bu firmadan gelen videoların hiç biri fake değil. Siz sanırım zaman zaman ortalıkta gezen cgi lardan sandınız.
Cehennemin yolları iyi niyet taşları ile döşelidir.

Çevrimdışı Suta35

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
Bu video fake değil. Hatta bu firmadan gelen videoların hiç biri fake değil. Siz sanırım zaman zaman ortalıkta gezen cgi lardan sandınız.
Zanos ustam you tube kanalında eskiye dönük videoları var, mizah amaçlı aşırı kıvrak ve komik. O yüzden fake dedim, bu robotların var olduğu gerçek ama bu kadar kıvrak asla değiller daha hantal ve belli başlı işleri yapıyorlar

SM-J600F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı mehdi06

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
bu tarz robotların dengesini sağlamak için ben civa tarzı ağır bir sıvı düşünmüştüm denge noktasına göre sıvı pompayla bir yerden başka bir yere aktarılacak

Çevrimdışı Ankebut

• Yarbay
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
Bu firmanın benzer robot çalışmaları var ama bende bu videonun fake olduğunu duymuştum. Fakat yapabilirlermi tabiki yapabilirler.Hatta eminim daha iyi robotlarda halen üretim aşamasında bulunmaktadır.
Mehdi dostum bunların denge aksamlarına genelde jiroskop veya ivme sensörleri kullanıyorlar.
Saygılar...

Çevrimdışı mehdi06

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
İyi biliyorum kullandıkları sensörleri ama o sensorden aldığın veriye gire dengeyi ve ağırlık merkezini oluşturmak cidden zor
Bu yüzden böyle bir düşünceye girmistim

Çevrimdışı onur600

• Albay
Gavurlar işleri güçleri yok robot mobot yapıyorlar.
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

Çevrimiçi wtrk

• Yüzbaşı
  • Her arayan bulamaz ama bulanlar hep arayanlardır.
Sensör deyince Sick tek geçerim, acaba define sektörüne uygulanabilir mi diye soracağım ama bizim alan tarama sensörleri 5000€.
dedektöre takma mantığı düşünülebilir belki
NoBodY CaN StoP Me.!!!

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
Sick kesmişliğim var :)

Gerçekten var. Sick ultrasonic mesafe sensörünü kesip incelemiştim zamanında. Sonra da bir benzerini tasarlamıştım.
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimiçi wtrk

• Yüzbaşı
  • Her arayan bulamaz ama bulanlar hep arayanlardır.
Sick kesmişliğim var :)

Gerçekten var. Sick ultrasonic mesafe sensörünü kesip incelemiştim zamanında. Sonra da bir benzerini tasarlamıştım.

:)
Sick enazından benim gördüğüm kadarıyla bu sensör işinin top noktasında abi.
Birkaç tane fiziksel olarak çarpışma nedeniyle hurdaya ayrılmış olacaktı , bulabilirsem parçalayıp bakayım bi içine:)
Bu sick alantarayıcı sensörü define aleminde cihazlarda sensör olarak kullanabiliyormuyuz
NoBodY CaN StoP Me.!!!