Gönderen Konu: Delta Pulse 3S  (Okunma sayısı 9922559 defa)

0 Üye ve 177 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ropcsika

• Onbaşı
Ynt: Delta Pulse 3S
« Yanıtla #7160 : 20 Temmuz 2015, 22:53:36 »
Well Done  :D

Çevrimdışı mustafa29

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #7161 : 20 Temmuz 2015, 23:25:42 »
delta pulse 3s için en verimli hangi başlıklardır
1m2 lik
38 lik
60 lık vs
en iyleri hangisidir
başlık yapmak istiyorum yardımcı olurmusunuz
boşluk bulmak için
araziyi temizlemek için derindeki mazemeyi bulmak için
birde toplu iyneyi bile 10 cm den alan bir başlık yapmak
istiyorum tüm ustalarımdan yardım bekliyorum

Geçmiş bayramınız mubarek olsun.
şimdiden teşekkürler.

Çevrimdışı murat35

• Üsteğmen
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #7162 : 21 Temmuz 2015, 00:04:17 »
Well Done  :D

wery good...   very nice and had an excellent design

Çevrimdışı murat35

• Üsteğmen
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #7163 : 21 Temmuz 2015, 00:06:25 »
yardımlarınız için tesekkürler arkadaşlar. . ;)

walkman

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7164 : 21 Temmuz 2015, 00:10:36 »
Ropcsika, very well and nice works.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #7165 : 21 Temmuz 2015, 10:08:18 »
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #7166 : 21 Temmuz 2015, 10:10:54 »
delta pulse 3s için en verimli hangi başlıklardır
1m2 lik
38 lik
60 lık vs
en iyleri hangisidir
başlık yapmak istiyorum yardımcı olurmusunuz
boşluk bulmak için
araziyi temizlemek için derindeki mazemeyi bulmak için
birde toplu iyneyi bile 10 cm den alan bir başlık yapmak
istiyorum tüm ustalarımdan yardım bekliyorum

Geçmiş bayramınız mubarek olsun.
şimdiden teşekkürler.

Yazdıklarınız pek olası değil malesef. Yani topluiğneyi 10 cm den görmek için kullanacağınız başlık küçük çaplı olur derin olmaz. Derin başlık küçük metal görmez. Yani siz tek başlıkla bunların hepsini yapamazsınız. En az 2 yada 3 başlık yapmalısınız. Tavsiyem 20 cm lik bitane yapın, 60 cm lik bitane yapın ve 125x125 bitane yapın.

Saygılar

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Çevrimdışı mustafa29

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #7167 : 21 Temmuz 2015, 20:09:27 »
20 cm lik 60 cm lik 125x125 cmlik başlıkları nasıl yapabilirim adsl kablosumu emeye tellenmi yapmamı önerirsiniz

kripto55

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7168 : 21 Temmuz 2015, 20:21:14 »
20 cm lik 60 cm lik 125x125 cmlik başlıkları nasıl yapabilirim adsl kablosumu emeye tellenmi yapmamı önerirsiniz

Tum teller olur ama yuksek kalitede adsle telinden yapin daha saglikli olur.

Çevrimdışı mustafa29

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #7169 : 21 Temmuz 2015, 20:47:08 »
başlık yapmam için yardımcı olurmusunuz çapı uzunluğu filan gerekli olan bilgileri verebilirmisiniz

walkman

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7170 : 21 Temmuz 2015, 23:59:45 »
başlık yapmam için yardımcı olurmusunuz çapı uzunluğu filan gerekli olan bilgileri verebilirmisiniz

mustafa usta, başlığın çapı, tel uzunluğu gibi değerler genelde vlf sistemlerde daha çok önem arz eder, pi sistemlerde ise omaj ve endüktans değerleri daha ön plana çıkar.

DP3S ve diğer delta pulse serileri için 2,8R ile 3,2R arasında omajı olan ve  400-600uH endüktansı sağlayan her türlü çapta bobini kullanabilirsiniz.

Daha fazla bilgi için;
http://www.teknolojiekibi.com/yeni/index.php?topic=5708.0

konusunu takip etmenizi öneririm, iyi çalışmalar

Çevrimdışı mustafa29

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #7171 : 22 Temmuz 2015, 08:45:50 »
Ustam peki adsl kablosuyla yapabilecegim basliklari ve ne kadar kullanacagimi soyleyebilirmisiniz

Çevrimdışı mustafa29

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #7172 : 22 Temmuz 2015, 08:51:55 »
Zaten demonte kit aldim calisir hale getirdim paralel 2 tane 680 R direnc 2 tanede 1R  seri bagli diren var buna gore en uygun basliklar hangileri olur ve adsl kablosuyla nasil yapabilirim kablonun boyu  ne kadar olmali ....
Ben yapsam ohm aji tuttururum belki ama enduktansi tutturamaya bilirim.

kripto55

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7173 : 22 Temmuz 2015, 12:17:06 »
Zaten demonte kit aldim calisir hale getirdim paralel 2 tane 680 R direnc 2 tanede 1R  seri bagli diren var buna gore en uygun basliklar hangileri olur ve adsl kablosuyla nasil yapabilirim kablonun boyu  ne kadar olmali ....
Ben yapsam ohm aji tuttururum belki ama enduktansi tutturamaya bilirim.

Kaliteli cad kabloda 38 cm baslikta 3 tur sar dis blandajini sök kabloyu iyice elektrik bandi ile sar sıkıca 2.4 ila 3.0/ohm 560/uh cikcaktir bu da ideal.
1x1 baslik icinde 4 metre yeterli oda 3.0/ohm 450 ila 600 arasi bir deger cikacaktir bu kadar basit ama onemli olan cihazi evde degil toprakda kalibre etmeniz ..
Evdeki osc ile arazideki osc olmuyor demonde alanlarin cogu bilmiyor ayrimi yapamayip cihazin ayrimi iyi degil diyorlar.
Halbuki sorun cihazda degil cihazi toparlayanlarda .. Dogru bir kalibre yapmiyorlar.. Sonra verim alamiyorlar.

Daha onceden elektronik deneyimi olmayanlar icin onemli uyarim demonde olarak ucuza kacip isin icinden cikamayinca cihaza suc bulmayin tavsiyem karadagdan tam kalibre edilmis bir cihaz almaniz.. Bu sekilde yaparsaniz zaman ve hevesiniz kacmaz..

Bu ara demonde alanlardan okadar  cok hatalar yapiyorlarki bu kadar olmaz diyorum ama demonde isinde yine karadag ustanin bu konuda ne kadar dayanabilecegini tahmin etmek zor gercekten..

Birkac ornek adam demondeyi almis osc egrisi hatali ...osc nedir bilmiyorlar...akuleri 12v 1.2 amp kullanmalar...bobinlerde omaj ve unduktans bozukluklari ...toplarken hatali lehim parcalari yakma gibi cok seyler....
Ustalarim burda cok yardim sever ler ama yine soyluyorum daha onceden elektronik ve bu turlu sitsmlerle ugrasmamis kisilerin yapmasi zahmetli ve sıkıntili oyuzden hazir almak en iyisi..

Çevrimdışı mustafa29

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #7174 : 22 Temmuz 2015, 12:46:55 »
Aynen dedigin gibi ustam cok hata yapiyorlar ben kiti aldigim gun bitirdim evde denene yaptim arazide yaptim araziye gore cok iyi sonuclar verdi yani makinayi kullanmasini bilene guzel...
Saygilar ve teşekürler

Çevrimdışı mustafa29

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #7175 : 22 Temmuz 2015, 13:33:58 »
Ustam

http://www.teknolojiekibi.com/yeni/index.php?topic=5708.0

Bu linkte 1m2 lik 38cmlik 47x47 lik birde 27x27 lik basliklar yaptim bu basliklar dp3s e uyum saglarmi ....
27x27cmlik ve 47x47cmlik  basliklari cat kablosuyla nasil yapabilirim kac metre kulansam olur

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #7176 : 22 Temmuz 2015, 13:35:15 »
Bir müşterimizin facebook da yazdığı yazıyı ekliyorum. Link de altındadır.

Bugun bir abimizin test yerine gittik. 3-4 ay once kepceyle 2-2,5 metre derinliklerde 3S 3D mizi deneme firsatini bulduk. Ayri ayri gomulen malzemeler bir tup bir tava ve aluminyum tepsiyi yakaladi. Bir kez daha cihaz konusunda dogru karar verdigimizi anlamis olduk. Manyetometre cekiminide basarili bir sekilde tamamladi. Dedektorle cekim yapacaktik. Goruntuleme zaman asimi gosterdi. Cekim yapamadik. Karadag ustaya bunun nedenini sordum. Cihaz isinmadan dolayi yaptigini soyledi . Icinde bulunan kristalin imalat hatasi problemli degismesi gerektigini soyledi. Gonder degistirelim dedi. Ilgisinden dolayi kendisine tesekkur ederim.

https://www.facebook.com/teknolojiekibi

kripto55

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7177 : 22 Temmuz 2015, 14:14:25 »
Bir müşterimizin facebook da yazdığı yazıyı ekliyorum. Link de altındadır.

Bugun bir abimizin test yerine gittik. 3-4 ay once kepceyle 2-2,5 metre derinliklerde 3S 3D mizi deneme firsatini bulduk. Ayri ayri gomulen malzemeler bir tup bir tava ve aluminyum tepsiyi yakaladi. Bir kez daha cihaz konusunda dogru karar verdigimizi anlamis olduk. Manyetometre cekiminide basarili bir sekilde tamamladi. Dedektorle cekim yapacaktik. Goruntuleme zaman asimi gosterdi. Cekim yapamadik. Karadag ustaya bunun nedenini sordum. Cihaz isinmadan dolayi yaptigini soyledi . Icinde bulunan kristalin imalat hatasi problemli degismesi gerektigini soyledi. Gonder degistirelim dedi. Ilgisinden dolayi kendisine tesekkur ederim.

https://www.facebook.com/teknolojiekibi

Bende gordum ustam cok basarili bir test olmus . benim guncellemeye gonderdigim cihaz icin de kristal olayina el atarsaniz sevinirim cozunirlukte on planda ...

Mustafa 29 usta cad kablo size tavsiyem 30 cm capli.. 35 cm capli larda 3 tur hemen hemen degerler birbirine yakin olur..

Tavsiyem 35 cm baslik 3 tur cad kablo.
1x1 icin 4 metre tek tur cad yapin hem tek teke hem derin arama icin idela olur.. Ama oncelikle lcr metre ile bobinlerinizi olcun ohm+uh degerlerini tutturun..

Çevrimdışı mustafa29

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #7178 : 22 Temmuz 2015, 15:16:44 »
Peki ustam 47x47 cm ve 27x27cm lik baslik icin kac metre cat  kullanmaliyim

Çevrimdışı nişancı

• Yüzbaşı
  • ...
« Yanıtla #7179 : 22 Temmuz 2015, 16:58:08 »
Bir piknik tupu 2,5m biraz mubala yapıldıı sanırım  8)