Gönderen Konu: Tesoro Golden Sabre Light CZ5  (Okunma sayısı 90939 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı dekoratör

• Yüzbaşı
Ynt: Tesoro Golden Sabre Light CZ5
« Yanıtla #20 : 02 Haziran 2008, 00:22:04 »
remzi alıcı bobinde şaseye bağlantı yapmıyorum.cihazı kaldırmıştım  şu an resim çekemem ama bir ara resimde koyarım.konsentrik başlığa çok uğraştım iyi bir kutulama yapmayı düşünüyorum. DD bobin yapıyorsan 140 tx 150 rx sararsan iyi olur.

asenkron sesin kesilmemesi 4024ün oralardaki 4148 lerden olabilir diye tahmin ediyorum.ben denemek için d3d4d5 diyotlarının bağlı olduğu çıkış transistörüne gelen bağlantıyı kaldırdığımda sürekli dııt sesi geliyordu.sallama olayını kaldırmak için uğraşırken fark ettim oraları bir kontrol et kolay gelsin..

Biz Türkler, tarih boyunca hürriyet ve istiklal timsali olmuş bir milletiz.
Tam bağımsızlık denildiği zaman, doğal, siyasal, mali, adli, askeri, kültürel ve her alanda tam bağımsızlık anlaşılır.
Bağımsızlıktan yoksun bir ulus, uygar insanlık karşısında uşak olmaktan kurtulamaz.(M.Kemal ATATÜRK)

Çevrimdışı karakus

• Üsteğmen
  • **
« Yanıtla #21 : 02 Haziran 2008, 10:24:51 »
DEKARATÖR arakadaşım  yapmış oldugun başlıgı cizebilirmsin firekansını ölçtünmü.teşekürler

Çevrimdışı magicstorm1

• Yüzbaşı
« Yanıtla #22 : 02 Haziran 2008, 10:26:39 »
slm arkadaşlar tesoro golden sabreye 0.40mm tel ile başlık yapmak istiyorum.
rx ve tx i kaçtur ve kaç cm çapta sarmam gerekiyor? yardım ederseniz sevinirim iyi çalışmalar.

Çevrimdışı erolunall

• Yüzbaşı
« Yanıtla #23 : 02 Haziran 2008, 18:30:32 »
slm magic

0.4 olmuyormuş dekoretör yaptı mesafe yi tutturamadı 0.3 olursa  iyi diyolar .

Erol

remzi

• Ziyaretçi
« Yanıtla #24 : 02 Haziran 2008, 18:37:08 »
Erol sen naptın varmı bir gelişme?

Çevrimdışı magicstorm1

• Yüzbaşı
« Yanıtla #25 : 02 Haziran 2008, 19:45:15 »
saol erol tşk

Çevrimdışı beyazkuvvet

• Yüzbaşı
« Yanıtla #26 : 03 Haziran 2008, 02:03:40 »
yok hocam olmuyor  çok denedim ama bir türlü boyutunu tutturamadım.

hocalar ben bunu için bir çözüm buldum nette gezerken böyle bir programa denk geldim. .lay uzantılı pcb dosyasını bu programı yuklmeden açık çıktı alma imkanı veriyor..çok pratik.

wiewlayout:

http://rapidshare.com/files/119658839/viewlayout50.rar.html

remzi

• Ziyaretçi
« Yanıtla #27 : 03 Haziran 2008, 08:47:54 »
Erol sprint layout programının linkini vermişti. O programı kurup crack ini yüklerseniz iş tamamdır. Daha sonra lay uzantılı dosyaları çok rahat açıp çıktı alabilirsiniz...

Çevrimdışı YILDIRAY

• Yüzbaşı
« Yanıtla #28 : 03 Haziran 2008, 15:24:23 »
KOLAY GELSİN ARKADAŞLAR J107 YERİNE BF245 Mİ KULLANILACAK.AYRICA LM393 ENTEGRESİNİN 5 AYAĞINA 1N4148 PARALEL 100K DİRENÇ BAĞLANACAK MI.

Çevrimdışı çavuş

• Yüzbaşı
« Yanıtla #29 : 03 Haziran 2008, 19:38:25 »
evet arkadaşım J107 yerine BF245 100k da aynen dediğin gibi bağlanacak ama BF245 i takarken bacaklarına dikkat et ona göre tak.
kolay gelsin...

Çevrimdışı dekoratör

• Yüzbaşı
« Yanıtla #30 : 03 Haziran 2008, 21:32:22 »
DEKARATÖR arakadaşım  yapmış oldugun başlıgı cizebilirmsin firekansını ölçtünmü.teşekürler
12,2khzde çalışıyor.

Tam bağımsızlık denildiği zaman, doğal, siyasal, mali, adli, askeri, kültürel ve her alanda tam bağımsızlık anlaşılır.
Bağımsızlıktan yoksun bir ulus, uygar insanlık karşısında uşak olmaktan kurtulamaz.(M.Kemal ATATÜRK)

Çevrimdışı dekoratör

• Yüzbaşı
« Yanıtla #31 : 03 Haziran 2008, 22:33:03 »
tgs osc öldürsen peak 7.3 voltu ac de 5 v gecmiyor .ben 15 nerden ölçmüşüm cıkaramadım kusara bakmayın bu model osc ler böyle emetor direnci azalınca az kuvvetleniyor fakat tekrar yeni frekansa göre akort gerekiyor.tx folyo gücü kesiyor yalnız alıcıya kullanın derim ben.
emekliamcanın yrni osc tipini uyarlıyacagım peak 100v cıkıyormuş deniycem.eksi voltajı batarya ile 8v algılama yarı yarıya düştü 6v 1 ytl 15 cm kafayı yiyicem baslık kablosunu baglarken kablolar karışmıştı tutturamadım sanki .fakat eksi voltun komple makinanın dengesini sıfır noktasını kaydırıyor buda esik seviyesinin altta yada yukarda kalması olunca voltaj tutarsa tam algılıyor .seytan bunun neresinde ben emekliamcanın makinayı bekliycem ha tgs ha goldy ha cz5 hepsinde aynı osc aynı besleme var .aynı sema salla salla nereye kadar adam yoruluyo dogruya dogru .
benim cz5 de tx ac 10,60 volt 2.2k ya paralel 2.2k ekledim saygılar..

Çevrimdışı dekoratör

• Yüzbaşı
« Yanıtla #32 : 03 Haziran 2008, 22:43:42 »
benim çizimini verdiğim konsentrik başlığı yapın yardımcı olurum gayet güzel çalışıyor ayrım süper disc potunu ayarlayarak istediğiniz metal cinsine ötmemesini sağlıyorsunuz.eğer başlığı yaparsanız ortadaki tx1 bobinini  rx bobininin içine yerleştiriyorsunuz.sonra bobinler bağlı cihaz açıkken rx de ac 0.01 volt okuyana kadartx1 bobinini ayarlıyorsunuz. oda şöyle zaten benim tasarladığım ölçülerden dolayı hemen hemen denge bobini rx bobininin içine sıfıra sıfır oturuyor. ilk önce sıkıca yerleştiriyorsunuz sonra milim milim sadece bir kenarından yukarı doğru çekiyorsunuz. 0.01 i ukuduğunuz yerde sabitliyorsunuz. hepsi bu kadar. tel 0.30mm ..1 tl 35 cm hissediyor 30cm net.lehim pastası kapağı 70-80 cm civarı..

Çevrimdışı erolunall

• Yüzbaşı
« Yanıtla #33 : 03 Haziran 2008, 23:20:39 »

slm
bu 2.2  toprakta dengesizliğe sebep olurmuş diyo   şemanın sahibi ama

bi deneyin
Erol

Çevrimdışı karakus

• Üsteğmen
  • **
« Yanıtla #34 : 04 Haziran 2008, 07:43:21 »
tesekürler dekaratör kardesim   ekranlamayı nasıl yapacan   bazı yerli başlıklarda  karbon siprey kullanmışlar tam ismini bilmiyorum ama sıyah bir boya iletken  bobinler haric baslıgın icine komple sıkılmış belki onlarca başlık soktüm hepsi aynı bi garetlerde  taplaya göre filim var bu filimde illetken sıyah  noylonumsu bir yapısı var  2.2 yi ben düşünmüştüm fakat ivconic in dedigi gibi mesafe artıyor  kararlılık azalıyor arazide bazen pıtır pıtır parazit yapıyor benim elimde hazır başlık vardı ben onu kullandım 28 dd fırakasıda 12.4 falan gelmişti çalışmalarında başarılar bütün arkadaşlara tesekürler

remzi

• Ziyaretçi
« Yanıtla #35 : 04 Haziran 2008, 11:31:47 »
TGSL nin mesafe sorunu frekanstan kaynaklı oluyor olabilirmi?
Ben max 11kHz çalıştırdım cihazı mesafe hala kısa...

Çevrimdışı erolunall

• Yüzbaşı
« Yanıtla #36 : 04 Haziran 2008, 23:34:36 »
Selam 

eğer doğruysa 12.6  khz  idi  benimki pc osiloskop programıyla  ölçmüştüm zayıftı.

Çevrimdışı dekoratör

• Yüzbaşı
« Yanıtla #37 : 06 Haziran 2008, 18:43:45 »
ben başlığa henüz ekranlama yapmadım ama kafamda bir iki fikir var mesela metalik yaldız boyalar var soba boyası filan acaba içindeki bağlayıcı madde iletkenliği etkiliyormu bilmiyorum. ama bu malzemeler toz halindede
bulunabiliyor. toz halinde yaldız alsak bir şekilde iletken bir bağlayıcı yada ona benzer bir şeyle karıştırıp kullansak olurmu bir düşünün bakalım arkadaşlar saygılar..

Çevrimdışı UNIQUE - TA5DF

• Administrator
  • Binbaşı
  • TA5DF
    • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #38 : 06 Haziran 2008, 21:48:23 »
bence gerek yok dekarotör arkadaşım. hazır alüminyum bantlar satılıyor. bir makarası 5 ytl  civarı. 100 den fazla başlık ekranlarsın bir makarasıyla. biyüzü alüminyum diğer tarafı kağıt kaplı, kağıdı çıkarınca alüminyum bant kendiliğinden yapışıyor süper birşey ekranlama için. bir tesisatçıda tesadüfen görüp almıştım
TA5DF

Çevrimdışı dekoratör

• Yüzbaşı
« Yanıtla #39 : 07 Haziran 2008, 08:08:20 »
benim konsentrik başlığın videosu:
http://www.savefile.com/files/1594080