Gönderen Konu: kaliteli 8 mhz lrl sema tık pdf  (Okunma sayısı 13980 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı turkuyaxxx

• Yüzbaşı
Ynt: kaliteli 8 mhz lrl sema tık pdf
« Yanıtla #80 : 31 Mart 2021, 19:10:57 »
Tebrik ederim, cok emek sarfettin, Allah emeklerin in karşılığını verdi

Çevrimdışı ismail344

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #81 : 01 Nisan 2021, 02:25:34 »
Tebrik ederim, cok emek sarfettin, Allah emeklerin in karşılığını verdi
Sagol ustam  tesekkurler  .

Çevrimdışı ismail344

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #82 : 04 Nisan 2021, 22:07:55 »
Bir tane daha yaptım tv algılaması fılıtre ıle sıfıra ındı mutıs bi makıne olacaga bencıyor orjınal lrl ne yazıkkı donanım zayıflıgından hava sartları elektırıksel parazıt gıbı seylerden etkılendıgı ıcın bellı saat ve yagmurlu havalarda guzel cekıyor poverın duzensızlıgı cok eksıklerı var ama cekmedıgı zamanda net sınyal ıle buyuk malı cekıyor guzel tarafı turkıyenın her tarafında ıllakı defıne vardır cı gazı test etmek zor olmaması lazım tumulusten bıle sınyal parazıt olsada sınyal aldım puf noktası topraga dusuk frekansta pulse sınyalı yollamak verıcı ıle altın sınyalı varsa  alıcı ısık yanıyor fılıtre ıyıse her ortamda calısa bılır kısı yazı yok mantık bu ama iş gercekten zor parcaların aynı degerde olması cıgazın calısacagına garantısı yok 1 haftaya yakın elımı anca algılata bıldım regulelı lrl ye 10 nf degıstıreyımdedım bu sefer ayar bozuldu aynı parcanın degerınde olan parcayı takıyorum calısmıyor cıkardıgım parcayı zarzor bulup  aynı yere koduktan sonra elımı algılamaya basladı ı tv yı cekmesı iyi degıl sade ce demıre ve dokununca  algılama onemlı dıgerı gercek hedefte sınyal almak   .

Çevrimdışı ismail344

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #83 : 28 Nisan 2021, 20:50:04 »
Altına tepkı veren  lrl frekansları hemen hemen her frekans altına tepkı vermektedır ( 3.3 khz pulse kararlı sınyal )  500khz altına daha net tepkı verıyor ama ayarı yakalamak zor eger calısmazsa 635 khz  yada 75 ile 130 khz arası işin puf noktası cekımı yakalamak yar kısmı  bunun ıcın guclu bır pdk sart hava ve nem en kotusu alklın pıl bu ıs ıcın ıyı pıl degıl lıt yum pil sabıt voltaj bobın fılıtrelı pover pdk nın duzgun calısması ıcın onemlı ana bılesen pdk yapmak ısteyenlere onemlı bır tavsıye cunkı alkalın pıl hem pahalı hem kararsız fenemon zaten ınce bı noktada alkalın olması sart degıl onemlı olan ohm fılıtre degerlerı ohm duzgun fılıtlenmısse tv yede lambayada tepkı vermez ele yada demıre tepkı verır  demırede elede tepkı vermıye bılır ama gomuye tepkı verebılır bu tamamen tercube  pıyasa lrl lerını tavsıye etmıyorum cunkı calısacagının grantısı yok hatır ısı para ıle alınamıyacak lrl lere yonelmeyı tavsıye ederım yada guvenılır bı lrl usta sından 3 cusu ya buyuk kazık yada buyuk kazık olacagından kuskum yok burada calısan pdk 2.1 oldugunu soyledık oda degısık uygulamalardan sonra yada ayar tam oturursa nasıbınıze calısır ısın puf noktası pdk 2.1  1.2 drence gıden voltajdır bu voltajı ayrı regule ıle voltajını ısık yanıp sonene kadar dusurmenız gerekecek vol tazı pdk 2.1 ı calıstırmann kestırme yolu budur    .

Çevrimdışı Ankebut

• Yarbay
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #84 : 30 Nisan 2021, 17:01:29 »
Statik elektrik algılama ile yaptığın devre acaba.

Çevrimdışı ismail344

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #85 : 09 Mayıs 2021, 05:46:21 »
w

yeni yaptıgım lrl hersey nakıs gıbı ıslendı tv sıfır algılama tamamen profesyenel olsada fenomenı yakalıyamadıktan sonra oyuncak oluyor pdk devresı  franco lrl gıbı calısır ama franco lrl degıl pdk 2.1  pasıf alıcı devre  bobınlı daha ıyı ama gerek yok fenomonı bu cıgazla 100 90 na yakın yakalıya bıldım nasıp ilk yaptıgımla ucu ucuna fenomenı yakalıya bılıyordum sorunun nerden kaynaklandıgını buldum sorun voltaj tıtresımlerınde dogru voltaj degerı olmadan fenemonı asla yakalıyamazsınız frekans degıstırmek  sadece hız deney ıcın artısı hıc yok dıyebılırım bu ıse ugrasanlar ısın boyle oldugunu bılıyorlardır .

Çevrimdışı ismail344

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #86 : 20 Mayıs 2021, 10:30:41 »
yeni bı iyon dedoktoru yaptım daha kararlı 2 parcası toplama olsada asıl sınyalı yakalıyan kısım bana aıt 2 3 parcadan olusuyor yer kablaması yok 3.5 volt tan 7 volta kadar duzgun calısıyor demıre tepkısı var gayet ıyı sayılır bakalım nasıpse mnyo metre gıbı topraktakı degısımlerı algılıyacagını dusunuyorum cunkı pulse sınyal ayrıyeten bu ıyon dedoktorlerı sadece az guneslı boguk havalarda ve cok az nemlı havalarda duzgun calısıyor dıger havalarda cok parazıt var gene calısıyor ama cok ıyı fılıtre yapılması lazım bunun ıcın sadece bobın gereklı bobın havadakı gereksız sınyallerı etkısız kılıyor bobınle havaya sırf bu ıs ıcın pulse sınyal gonderıle bılır uygun frekansla bu ısın asılacagını dusunuyorum iş zor ama uzaktan yer ogrenmek ıcın sımdılık ıyı dıger turlu havanın tam calısacak pozısyonda olması lazım oda senede kac kere denk gelır Allah bılır .

Çevrimdışı ismail344

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #87 : 10 Kasım 2021, 01:44:23 »
En son Gelısme Hiç bir metal Tepkısı Alamadım  Heralde Toprak nemlı oldugu ıcın İyon cevap vermıyor cıgaz ama cıgazı gelıstırdım dedektor gıbı algılıyor 1 metreden buyuk demırı cekıyor freknslı frekans degısınce calısma fark lı oluyor en son orzınal zor olan alanso pd 7 yı yaptım calıstırana kadar anam agladı en son dusuk voltajda ayarı tuttura bıldım cıkıstan bısey dokununca bıp sesı alabıldımbu tıp cıgazlarda onem lı olan cıkıstan bıp sesı ala bılmek gerısını bobınle ve halledılıyor bıldıgımız pulse dedoktor gıbı ama anten ve bobınler onemlı ilk yaptıgım cıgazda kazanc fazla hıc bobınsız elımı 30 40 cm den algılıyor 20 tane ye yakın yapmıstım ama verımsız ama bobın takınca fazl mesa fe artıramadım heralde ayarı tuturamadım dedoktor yapmak için projeerı onerebılırım dogru antenle baya derınden cekecegıne ınanıyarum su halıyle 30 40 60 cem dek ı bır kupu bula bılırım ama Mesafeyı arttırınca dedoktor gıbı olacak ınsanlah onerırım Hobı amaclı dedoktor olarakta kullanıla bılır ama Baka mac ıcın Sema cıksları Baya İyi Ozellıkle alanso pd 7 Cok Guzel calısıyor De doktor gıbı devrelerde Onere bılırım Suanda Cıgazı Dedoktore bıle Donusture bılırım Eksıye herrhangıbı Bısey baglayınca Hemen Algılamaya baslıyor zaten ama Dedoktorun Mofset Ialerınden anlamıyorum Bı In ternete Bı bakım İlk Yaptıgım Pd Bu sekılde Sadece Metallerı cekıyor birde El enerjısını  .

Çevrimdışı ismail344

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #88 : 14 Kasım 2021, 23:09:37 »
Evet Su Anda Metal Dedoktoru Oldu Uzun Ugrastan son ra Elımı Yarım metreden Algılıyor  Elektırıksız Ortamda 1 yada daha fazladanda Algılıya bılır Sıtabılıteyı YuKARIYA Cekebılecegım kadar cek tım Bu İşte Puf nok TA 5vol Karar lı voltaj Fazla Voltaj amper Karasızlıga Sebep oluyor Tabı bununlada Bıtmıyor Pf ler nf ler İnce AYAR Belemeler le İş Uzu yorda uzuyor Tabı sonucta Ortada İyi Bir yey cıkıyor Gerısı Frekans Degıstırmekte Kalıyor Dogru Frekan voltaj aralıgıyla ve pot lar ince ayarla Uzak tan lgılamada yapa bılır suanda Ham demıre cevap verıyor  Potu tersıne cevırınce Sadece Nıkelja sınyal verıyordu heralde Altın yarı Bu 24 .7 kHZ oLMSI LAZIM 24 HZ DE OLBILIR sIMDI Nıkeleja hıc sınyal vermıyor heralde Nıkelj sınyalını sıldı Saf altın sınyalı alıyordur bılmıyorum yanı kısaca potonsı metre de algılama faktorunde enemlı rol oynuyor Lrl dedoktor ham demırı Algılatmak ısteyenlere Bılgısıne evet su anda dedoktor Ham demırı Algılıyor toprakta denenmedı ama Sonucta Pulse sınyalı topraktada sorun olmıyacaktır Pulse dedoktorun Ufak versıyonu dıye bılırız Tabi Dedoktorden DahA Derin Kesınlıkle Ama İşin Baska Puf noktaları Var Oda Frekans Beslem Katı Pf ler Nf ler yanı Biraz Bilgım olsa Onuda Halledebılırdımde Ezbere Cahılane Bu kadar oluyor anladıgımız anlaya bıldıgımız kadar .

Çevrimdışı Suta35

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #89 : 15 Kasım 2021, 10:02:11 »
O kadar şey yazmışsın video göremedik daha usta, bi video atarsan nedir ne değildir görmüş oluruz

SM-G960F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı ismail344

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #90 : 14 Aralık 2021, 02:41:21 »
video atsam Ne olcakkı Ust elle tutulur Bi şey yok alonso pdk 7 şema iyi normal pdk lerde iyi çalısıyorlarde ayarları cok zor normal pdk yaptım demıre tepkı verıyor dedoktor gıbı elede kordınat ayarları zor gercekten derın ama sınyalı alabılmek zor bilgi becerı ıstıyor pdk d basaranlar var tabı youtubede var ham altını baya uzak mesafeden cektırenler bizim kı bıraz hayal pdk 2.1 eskı gomude denedım altın var eskı mezar saglam makıneden teyıd edılmıs cekmedı alonso pdk 7 sema soylenenler gıbı calısıyor Bo bın ayarları cok zor Ben Ferıtten Kullanıyorum Orjınallıgını bozmadım test yaptım mezardan sınyal aldım uzak mesafeden yak lasık 300 metreden ufak ta olsa bı sınyal verıyor tam nokta atısı yapmak zor cıgazın kordınatı eskı Telefonun arama yapınca  tepkı verıyor 2 3 metreden anladıgım kadarıyla bu kordınatta gomulere tep kıverıyor cıgaz alonsopdk 7 orjınal seması 2g tel sınyallerıne guzel tepkı verıyor Bakalım Bı yerdende guzel sınyal aldım tumulusun 200 metre asagısında mara falan bı seler varmıs nasıp orada bı gıdecegız bıraz uzak ama sınyal sıddetlı fazla mal var mıs gıbı mezarda bı sınyal sa orda fazla sınyal atıyor Daha yenı arazıye deneme yapmaya basladım alonsopdk7 ilk yaptıgımda bobın kısmı calısmadı dıgerlerı calıstı ferıt cubukla kondasotorlerle fılıtre yapıp bı sekılde sınyal cogaldı potansı metre dende oralrıda karıstırdık sınyalı cogaltamk ıcın tabı orjınallıgını bozmadım sonuc olarak ıyı kotu kullanıyoruz test asamasında sunu soylıım net sekılde ayak hareketımı algılıyor gzsdıgımde ayaktan cıkan elektırıgı algılıyor baslıyor cıgaz otmeye duruken hareket yapsamda ses yok cok hassas oldu heralde kafa sısırmıım olay boyle calısan bir pdk var ama kordınatlar olmayınca oyuncak oluyor elde yanı demıre tepkı vermesı yada ele cıgazın calısma anlamına gelmıyor kordınatlar soyle 1.5 volt kıvılcım tlefona tepkı arastırıdıgım ve gordugum demırı cekmesı pek bısey ıfade etmıyor tv yıde anldıgım ne kadar dusuk lektırıge tepkı verırse okadar ıyı ele tvy cıgzın tepkı vermesı sadece cıgzın calıstıgı anlamına gelıyor ısgorecegı anlamına gelmıyor sanırım alonsopdk7 dogru secım cıgaza calısacagın ıhtımal vermemıstım alan tarama kundagı bagladım ama calısıyor gozukuyor alan taraması calısıyor doğru sekılde mara dene yere gıdersem olumlu sınyal alırsam nasıpse vıdeo cekıp atarım alamassam da yazarım bu gun yarın nasıp olursa sglam makıneyle teyıd yapmaya gıtcegız sımdı ne dersem ya hayal yada yalanmıs gıbı gorunuyor baya yalancı olduk cıktık farkındayım   .

Çevrimdışı ismail344

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #91 : 04 Mart 2022, 09:41:56 »
Bi sınyal alamadım 60 khz ayarladım bobın cıkısını  alonsopdk 7  alan tara ma olarak sınyal alıyor   baska sınyal alamadım ne demır ne alımıyyum ne bıse tv lambayı ıyı cekıyor baska bı sınyal almadım elı 40 60 cm den dedoktor gıbı ceken pdk yaptım gn sonuc yok heralde toprak uyumsuz alan tarama olarak kullanacagız yapacak bı sey yok o yon den guzel cakma bı ıyon odası na ıstedıgım frekan sı verıyorum kısaca alan tarama olarak guzel dedoktor olarak toprak uyumsuz heralde cok kurak topraklarda calısıyor bu lrl .

Çevrimdışı ismail344

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #92 : 04 Mart 2022, 09:44:09 »
frekan onere bılecek varsa deneye bılırım sır o yuzden frekans olcer multı metre aldım