Gönderen Konu: deepscan veya süperscner  (Okunma sayısı 177742 defa)

0 Üye ve 8 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı surge

• Yüzbaşı
Ynt: deepscan veya süperscner
« Yanıtla #360 : 08 Nisan 2017, 23:55:44 »
IRF'ye soğutucu takın ve küçük olmasın. 320 mA den aşağı doğru düşmeye başlıyor akım. sonra bi yerlerde duruyor mesela 250 mA de.
Soğutucunuz küçük olursa ve akım düşmeye devam ederken ayar yaparsanız yanlış olur. Besleme kablolarınız yeterli kalınlıkta olsun akımı sınırlamasın. IRF ile başlık arasında kullandığınız Tx kabloları başlık bobinin'den daha kalın olsun. Soketleriniz tam otursun direnç oluşturmasın. UA709 a bağlı çok turlu trimpotu en yukarı çıkarın eniyi almayı biraz aşağıda almalı, en üstte alırsa olmaz alma ayarı eksik kalır bobin direnciniz yanlıştır.

Çevrimdışı ...SİNYALCİ...

• Yarbay
  • **
  • ...İNCİNSENDE İNCİTME...
« Yanıtla #361 : 09 Nisan 2017, 00:54:52 »
Sayın surge cihazdaki trimpot ayarlarından biraz bahsedermisiniz.Saygılar
...DÜŞMANIN ATTIĞI TAŞTAN , DOSTUN ATTIĞI GÜL AĞIR GELİR BANA...

Çevrimdışı surge

• Yüzbaşı
« Yanıtla #362 : 09 Nisan 2017, 01:57:46 »
Ayar basit aslında gözden kaçırılmayacak nokta kartta ayar yaparken üstteki düğmelerde devrede oluyor (Range vs). Üstteki düğmeleri orta konuma alın. Girişten itibaren başlayın ayara. 2.'yi ayarlayınca 1'e geri dönün daha iyi  noktayı bulmaya çalışın. Hepsi senkronize olmalı sırayla. Elinize bakır bir malzeme alın sallayın ayar yapın en uzak noktadan aldığında bırakın. Sonuç bu şekilde de aynı yere geliyor, Tl072 çıkışı (7 no),  061 çıkışı (6 no) sıfır  volt olacak sinyal yokken. 081 ayarını da metali sallayarak yapın. 1k trimpotu  ortada bırakın. En soldaki ses osc. 555 in altındaki 10k trimpotu saat yönünde en sağa çevirin, tüm ayarlar bitince istediğiniz yere getirin, sesin hangi frekansını beğeniyorsanız.
« Son Düzenleme: 09 Nisan 2017, 02:05:11 Gönderen: Karadağ »

Çevrimdışı finder

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #363 : 09 Nisan 2017, 15:26:52 »
Ayrımı boşverin arkadaşlar zaten öyle birşeyde yok.Ayrımı vlf cihazlardan bekleyin pulse cihazlardan değil...
Ayrım pulse cihazlarda olmazmı,pulseler ayrım yapamazmı usta örnekleri yokmu uğraşılırsa yapılılabilir belki
DD başlık harici mono bobinlerde ayırım çok mümkün görünmüyor.Benim ayırımdan anladığım ferro-magnetic metal sınıfı metalleri büyük bir doğruluk payı ile non-ferro metallerden ayırma olarak baz alırsak, şuanki pulse cihazlarda mono bobinle muhtelif ayırım modelleri bu beklentilerin çok uzağındadır.İletken büyük bakır kap kacaklar değersiz orta ve düşük iletkenlikteki metaller değerli tarzındaki bir sınıflama ayırım değildir.Vlf cihazların yapabildiğide yukarıda belirttiğim gibi demiri ayırmaktır.Metalleri iki sınıfa ayırırlar o kadar.İletkenlik derecelerine görede rakamla bir veri çıkartırlar ortaya.Başka şekilde bir beklenti içerisinde olan defineciler hala daha mevcuttur malesef.(altın ayırımı beklemesi vs.)Ve bu cehaleti kullanan dedektör satıcıları.Hele birde pulse cihazlarda özellikle mono başlıkta ayırım yalanı büyük bir, yeşilliklerle ticari amaçlarına albeni ve çekicilik katarak yedirme politikasıdır.Bazılarının hayallerini bu beklentiler doğrultusunda yıkmış olsam bile, gerçekçi olmak zorunda olduğumuzu, ayaklarımızın yere basması gerektiğini bir kez daha hatırlatalım buradan.Bu kadar suistimalin sorumlusuda herşeyden önce definecilerdir bunu bir kere kabul ederek koyalım ortaya.Nasrettin hoca misali yav hırsızın hiç mi suçu yok?Var tabi, ama bunlara mahal vermemekte bizim elimizde...

Çevrimdışı finder

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #364 : 09 Nisan 2017, 15:29:45 »
Ayar basit aslında gözden kaçırılmayacak nokta kartta ayar yaparken üstteki düğmelerde devrede oluyor (Range vs). Üstteki düğmeleri orta konuma alın. Girişten itibaren başlayın ayara. 2.'yi ayarlayınca 1'e geri dönün daha iyi  noktayı bulmaya çalışın. Hepsi senkronize olmalı sırayla. Elinize bakır bir malzeme alın sallayın ayar yapın en uzak noktadan aldığında bırakın. Sonuç bu şekilde de aynı yere geliyor, Tl072 çıkışı (7 no),  061 çıkışı (6 no) sıfır  volt olacak sinyal yokken. 081 ayarını da metali sallayarak yapın. 1k trimpotu  ortada bırakın. En soldaki ses osc. 555 in altındaki 10k trimpotu saat yönünde en sağa çevirin, tüm ayarlar bitince istediğiniz yere getirin, sesin hangi frekansını beğeniyorsanız.
Surge usta superscan konusunda en çok paylaşım yapanda sen oldun burası çok açık.Bu cihaz hakkında paylaşım yapmak istemiyor kimse.Tşk ediyoruz verdiğin bilgiler için...

Çevrimdışı ceryan3200

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #365 : 09 Nisan 2017, 16:06:31 »
Sa.finder ustam surge ustamız geçmiş zamanda bu konunun ve bu cihazın ilk müdavimi ilk uğraşanları arasında ve edindiği tecrübeler haliyle doğal ve bu tecrübeleri paylaştığından dolayı kendisine teşekkür ederiz.,
Ayrıca ayrım konusundaki verdiğiniz bilgiler içinde teşekkürler, ben ayrım derken zaten sizinde dediğiniz üzere metal metal değil, değerli değersiz olarak bi uygulama yapılabilir diye kastedmiştim.
Bu konuda eskiler bilir sitenin ilk yıllarında geçmiş senelerde muster Hunter ustanın bi yazısı makalesi vardı pulseler vlfler dedektörlerdeki mesafe ve ayrım gerçekleri konudunda geniş bi açıklama yapmıştı faydalı bi yazıydı tavsiye ederim merak edenlere,o zamanlar deltada ayrım yapılmaz deniliyordu yani dediğiniz mono başlık pulselerde lakin ustalar o günden bu güne baya ilerleme kaydederek belli geliştirmeler yaptı ve bi nebze ayrım Vs özellikler elde etti en doğru söz ise bu yapılan ayrımın net olmayıp sadece bi nebze ayrım ve metal konusunda fikir verir denmesiydi bellimi olur bigün net ayrım yapan cihazlarda çıkabilir ustalar argeye devam ediyor
Vlf konusundada evet pulseye göre ayrımda daha net ayrım yapmakta ancak en büyük metalde ulaşılan mesafe bir metre yada bir,30 cm gibi demir reddi için bu yeterli bence ancak pulseler daha derin algılama yaptığı için derin aramada pulse tercih konusu ve ayrım büyük ihtiyaç o kadar derin kimse değersiz metal için kazmak istenmiyen bi durum ki mesafe artınca pulsedede ayrım  konusunda sıkıntılar yaşanıyor genellikle net algıladıkları andan itibaren ayrım sağlamasından kaynaklı belkide pulse ustaları bu konuda daha deneyimli ve bilgi sahibi elbette benim bildiklerim böyle
Nacizhane daha tecrübrliler daha iyi yazacaklardır.
Ve halen arge ve çalışmaları sürdüren ustalarımıza başarılar dilerim inş zamanla daha iyi gelişmeler başarılar ortaya koyacaklardır.herkeze selamlar saygılarımla
ceryan3200

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #366 : 09 Nisan 2017, 16:13:35 »
1*1dd başlık icad oldumu?
Yada şöyle sorayım İB sistemi 1*1 ile kullanmak mumkunmu(degil)
Yani ayrım her zamanki gibi yüzeysel olur ve hiç bir zaman Pİ sistemin alternatifi bir dedektor olmaz.Eger derin avciysaniz göze alacağınız risk de derin olmalı...
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

Çevrimdışı ceryan3200

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #367 : 09 Nisan 2017, 16:27:46 »
Elbette onur ustam derinlikte pi sistem üzerine şu an için bi cihaz düşünülemez, 1.1 dd bilmiyorum ama metrekare başlıklarda ismi mevzu değil çift bobinli sistemler üzerine video Vs çalışmalar hazır yada elyapımı cihazlar gördüm kullanmış değilim zaten yazdıklarım fikir öneri istek ve talepler yönünde bi eleştiri değil yani ben metre kare çift bobinli cihazlar gördüm ne denli başarılı bilmiyorum tabi ama ustalar illaki mantıklarına ve bilgilerine dayanarak geliştirmelerde bulunacaktır saygılar
ceryan3200

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #368 : 09 Nisan 2017, 17:28:56 »
Var olan 1*1 çift bobinler veya benzerlerini dp lerin hepsine takılır.Yani yeni bir şeyin keşfi olmamış olur.
DD bobin tabiride tek başına anlamsız kalıyor.
Her  neyse konuyu bölmeyeyim.
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

Çevrimdışı finder

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #369 : 09 Nisan 2017, 17:43:58 »
Sa.finder ustam surge ustamız geçmiş zamanda bu konunun ve bu cihazın ilk müdavimi ilk uğraşanları arasında ve edindiği tecrübeler haliyle doğal ve bu tecrübeleri paylaştığından dolayı kendisine teşekkür ederiz.,
Ayrıca ayrım konusundaki verdiğiniz bilgiler içinde teşekkürler, ben ayrım derken zaten sizinde dediğiniz üzere metal metal değil, değerli değersiz olarak bi uygulama yapılabilir diye kastedmiştim.
Bu konuda eskiler bilir sitenin ilk yıllarında geçmiş senelerde muster Hunter ustanın bi yazısı makalesi vardı pulseler vlfler dedektörlerdeki mesafe ve ayrım gerçekleri konudunda geniş bi açıklama yapmıştı faydalı bi yazıydı tavsiye ederim merak edenlere,o zamanlar deltada ayrım yapılmaz deniliyordu yani dediğiniz mono başlık pulselerde lakin ustalar o günden bu güne baya ilerleme kaydederek belli geliştirmeler yaptı ve bi nebze ayrım Vs özellikler elde etti en doğru söz ise bu yapılan ayrımın net olmayıp sadece bi nebze ayrım ve metal konusunda fikir verir denmesiydi bellimi olur bigün net ayrım yapan cihazlarda çıkabilir ustalar argeye devam ediyor
Vlf konusundada evet pulseye göre ayrımda daha net ayrım yapmakta ancak en büyük metalde ulaşılan mesafe bir metre yada bir,30 cm gibi demir reddi için bu yeterli bence ancak pulseler daha derin algılama yaptığı için derin aramada pulse tercih konusu ve ayrım büyük ihtiyaç o kadar derin kimse değersiz metal için kazmak istenmiyen bi durum ki mesafe artınca pulsedede ayrım  konusunda sıkıntılar yaşanıyor genellikle net algıladıkları andan itibaren ayrım sağlamasından kaynaklı belkide pulse ustaları bu konuda daha deneyimli ve bilgi sahibi elbette benim bildiklerim böyle
Nacizhane daha tecrübrliler daha iyi yazacaklardır.
Ve halen arge ve çalışmaları sürdüren ustalarımıza başarılar dilerim inş zamanla daha iyi gelişmeler başarılar ortaya koyacaklardır.herkeze selamlar saygılarımla
Vlf cihazların bu düşük mesafelerdende ayırım yapması aslında birçok açıdan yeterlidir beklentilerin birçoğunu  karşılar.Pulse cihazlardan ayırım bekleme sorunu aslında teknolojinin kısıtlarını tam anlamıyla kavranamamasıyla beraber vlf cihazları pulse cihazlarla senkronize edememe, gereken etkileşimi sağlayamama yani aynı zamanda metodoloji sorunudurda.Derinlerden ayırım yaptırmak tamam, önemli olmakla beraber asıl önemli olan derindeki metali bulmak ve metalin derinde olduğunu yüksek olasılıklarla tahmin edebilmektir aslında...

Çevrimdışı ceryan3200

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #370 : 09 Nisan 2017, 17:59:00 »
Neyse finder ustam bu ayrım konusu ikinci plan da cihaz gayet stabil kararlı ve derin bende böyle bi cihaza ayrım uygulsbilirse daha iyi bişeyler ortaya çıkar diye öneride bulundum amacım konu dışında yada konu bölmek değildi ama olsun onur ustanında dediği gibi öncelikle cihas en güzel şekilde çalıştırılsın doğru kalibre ve ayarlar ortaya çıkıp istenilen mesafe kararlılık ortaya çıkınca diğer ayrım Vs eklentileri değerlrndiririz inş.çalışmalarınızda başarılar saygılar
ceryan3200

Çevrimdışı erik1

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #371 : 09 Nisan 2017, 21:04:04 »
aslında pulselerin derine inmeleri büyük başlık avantajından yararlanıyor bide mosfet gibi güçlü tr kullanımından yoksa elinde pulse olan erkadaşlar bi denesin 32 cm başlıkla 1tl.yi 30-35-max 40 cm den görür vlf.lerde 30-40cm görüyor 1tl.yi bence burda kilit nokta başlık ve güçlü tx vlf.lerde derine inmek için bu şey önemli benim düşünce fikrim
Deneysiz icad olmaz Fakirlik adamı mucit yapar

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #372 : 10 Nisan 2017, 09:38:14 »
aslında pulselerin derine inmeleri büyük başlık avantajından yararlanıyor bide mosfet gibi güçlü tr kullanımından yoksa elinde pulse olan erkadaşlar bi denesin 32 cm başlıkla 1tl.yi 30-35-max 40 cm den görür vlf.lerde 30-40cm görüyor 1tl.yi bence burda kilit nokta başlık ve güçlü tx vlf.lerde derine inmek için bu şey önemli benim düşünce fikrim

Atladığınız ya da tecrübe etmediğiniz bir nokta var. Hiç bir VLF havada algıladığı gibi toprakta algılamaz. Yani mesafe kaybeder. Hatta mineralli toprakta öyle kaybeder ki kör olur. Pulse de böyle bişey olmaz.
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı erik1

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #373 : 10 Nisan 2017, 12:41:08 »
Usta vlf.lerde derinlik kabiliyeti yeterli olmaya bilir zamanla o.da aşılanagana inanıyom pulselerdede ayırım kabiliyeti yeterli degil belki o.da zamanla aşınılır şahsi görüşüm ay8rım olmayan bi cihazla arazide arama yapıyirsunuz bir sinyal agıladınız bir hevesle eşiyorsunuz bi çıkan nesle çürük teneke parçası çivi v.s heves 0 neyse bende fikrimi paylaşıyom arkadasların hevesini kırmayalım fakat yine söylüyom bu cihaza iyi bir ayırım eklenirse işte ozaman süper ötesi bir cihaz olur

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #374 : 10 Nisan 2017, 13:04:22 »
Usta vlf.lerde derinlik kabiliyeti yeterli olmaya bilir zamanla o.da aşılanagana inanıyom pulselerdede ayırım kabiliyeti yeterli degil belki o.da zamanla aşınılır şahsi görüşüm ay8rım olmayan bi cihazla arazide arama yapıyirsunuz bir sinyal agıladınız bir hevesle eşiyorsunuz bi çıkan nesle çürük teneke parçası çivi v.s heves 0 neyse bende fikrimi paylaşıyom arkadasların hevesini kırmayalım fakat yine söylüyom bu cihaza iyi bir ayırım eklenirse işte ozaman süper ötesi bir cihaz olur

VLF lerde çukur bizans altını, kalın altın para ya da küp içi altınlara değersiz dediği durumlarda ne yapacağız ;) Youtube de bir video vardı adam çukur bizans bulmuş ama dedektörün değersiz dediği yerden çıkmış. O da birçok değişik marka ve model vlf dedektörle test yapıyor ve hepsi de değersiz diyordu ;) Tabii videoda para koleksiyonerin falan diyor ama işin aslı para VLF nin değersiz dediği yerden çıkma. VLF deki ayrım demiri eleme de pulseye göre daha başarılı olabilir. Buna kimsenin bişey dediği yok ama arada değersiz diye elediği değerliler ne yapacağız :) VLF ile burayı temizledik hiç bir şey bırakmadık denilen yerlerden Plus ya da IB ile para topluyor bir çok müşterimiz :) Bakın videyu da buldum. Beni yanlış anlamayın ben de VLF üretiyorum ve satıyorum hem de 2 ayrı model. Burada anlatılması gereken şey VLF nin ayrımı değil. Nerede neyi kullanacağını bilmek kullanıcının sorumluluğunda olan bişey. VLF nin kullanılacağı ortamlar ile Pulsenin kullanılacağı ortamlar farklılık gösterir.

Öte yandan balanslı bir pulse yani bizim IB gibi bir pulse VLF lerin değeris dediği altında değersiz demiyor. Bu da test edilmiştir ;)

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Çevrimdışı ceryan3200

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #375 : 10 Nisan 2017, 13:24:15 »
Slm ustalar konu elbette vlf pulse kıyaslaması değil artıları eksileri yazıyorsunuz bende tecrübemi yazayım,Karadağ ustamın dediği gibi nerde ne kullanılır bilmek şart bir metreye kadar vlf daha üstüne pulse bu Tamam lakin Bizans altını çukur tuğla içi değerliyi iyi yapılan vlf değerli der ve havada aldığını topraktada aynen alır tabiki atmasyon havada 60_80 cm diyen adamlar değil 35_40 çeker diyenlere güvenirsek ve bu vlf aynı mesafe toprakta alır kendi tecrübem hatta mineral az temiz bölgede taş kaya altında vb 50 cm ulaşır tek parada he şu var özellikle bizim yöredeki killi kırmızı kınalı toprak,kireçli çakmak taşı Vs gibi ağır maden mineralli toprak varki yaptığım testte vlf yi mesafe kaybına uğratıp kör ettini söylediniz yerde dünyaca ünlü minelab tl yi 15 cm zor almakta ve bu yerde pulse kesinlikle hiçbir modda susmaz susturabilirsende yüzeydeki parayı almaz bunları denedik videodaki ismi lazım değil örnek vlf gibi uzay mekiği gibi ekranlı albeni diyen bi çok 200_250 tllik bile cihaz çok Çin işleride dahil süs var iş yok geneli fabrik bunlar görmeyebilir itirazım yok ancak arazide kalibre edilmiş özel yapım bi vlf yi test ederseniz sonuçu görürsünüz saygılar
ceryan3200

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #376 : 10 Nisan 2017, 13:50:30 »
Slm ustalar konu elbette vlf pulse kıyaslaması değil artıları eksileri yazıyorsunuz bende tecrübemi yazayım,Karadağ ustamın dediği gibi nerde ne kullanılır bilmek şart bir metreye kadar vlf daha üstüne pulse bu Tamam lakin Bizans altını çukur tuğla içi değerliyi iyi yapılan vlf değerli der ve havada aldığını topraktada aynen alır tabiki atmasyon havada 60_80 cm diyen adamlar değil 35_40 çeker diyenlere güvenirsek ve bu vlf aynı mesafe toprakta alır kendi tecrübem hatta mineral az temiz bölgede taş kaya altında vb 50 cm ulaşır tek parada he şu var özellikle bizim yöredeki killi kırmızı kınalı toprak,kireçli çakmak taşı Vs gibi ağır maden mineralli toprak varki yaptığım testte vlf yi mesafe kaybına uğratıp kör ettini söylediniz yerde dünyaca ünlü minelab tl yi 15 cm zor almakta ve bu yerde pulse kesinlikle hiçbir modda susmaz susturabilirsende yüzeydeki parayı almaz bunları denedik videodaki ismi lazım değil örnek vlf gibi uzay mekiği gibi ekranlı albeni diyen bi çok 200_250 tllik bile cihaz çok Çin işleride dahil süs var iş yok geneli fabrik bunlar görmeyebilir itirazım yok ancak arazide kalibre edilmiş özel yapım bi vlf yi test ederseniz sonuçu görürsünüz saygılar

Sizin testinizde minelabı kullanmayı becerememiş test eden kişi. En ağır mineralli yerde bile öyle bir durum balanslı bir pulse de olmaz. Ben de ürün geliştiricisi olarak testler yapıyorum. VLF nin iyi ya da kötü olması tabiki performansını etkiler ama mesafe kaybetmiyor demek malesef doğru değil. Hele kırmızı mineralli yerde pulden iyi iş görüyor demek hiç ama hiç doğru değil. Sizin dediğiniz bu konuda doğru olsaydı dünyanın her yerinde aşırı mineralli yerlerde vlf dedektörler yerine pulse kullanılmazdı. (Bakınız Afrika, Arap yarım adası v.b. hep minelab kullanılır.)

Her türlü VLF dedektörü test etmiş ve kullanmış biri olarak mineralli arazideki mesafe kaybını ve pulse sistemin mineralli yerlerde özellikle çok daha iyi sonuç vermesini göz ardı edemem de edilirse böyle olmadığını yazarım da. Çünkü bu yazdıklarımızı çok kişi okuyor ve bu okuduklarına göre seim yapıyorlar.

Çevrimdışı ceryan3200

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #377 : 10 Nisan 2017, 14:11:53 »
Ustam ben vlf pulseden iyidir demedim seçim için ondan alma bundan alda demedim minelabı kullanan arkadaş 25 senedir 3500_4500 ve 5000 modeli elinde mevcut hobici değil Pro ekib var bu adam kayıtlı ve resmi işler yapmakta geçimide bu kullanamadığını düşünmüyorum o adamın söylediğide şu burası Türkiye arap ülkesi değil burda mineral çok ve ordaki gibi kiloluk som altın yok bu cihaz orda iş yapıyor ama tr de pek başarılı değil malesef bu adam kullanıcı müşteri yada alım satımcı değil ama şunu söyleyelim eğerki bunu okuyup değerlendiren seçim yapan varsa o iyi bu kötü değilde bizzat cihazları deneyip test ederek alsınlar derim her pulse iyi olmayacağı gibi her vlf de iyi olmayabilir iyisini seçsin görüp deneyip alsınlar iki tarafta yanılmaz memnun kalır selamlar saygılarımla
ceryan3200

Çevrimdışı erik1

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #378 : 10 Nisan 2017, 15:17:16 »
Ustalar daha önce bir konu açmıştım sadece altına duyarlı yapmış oldugum testte 22ayar altın kullanmıştım ancak ben herzaman geniş düşünürüm bunu baz alarak gittim bir çok kuyumcu gezdim en sonunda 24 ayar altın buldum saf 999.9 karat ve gördümki 22ayar altınla 24ayar altın arasında fark var yani diyecegim oki daha öncede söyledim test yapılacaksa yer altından çıkmış degerli degersiz madenlerle test yapıp cihazın ana ayarlarını ona göre yapmak lazım yoksa al eline bakır plaket sarı jeton 18-22ayar altın test et eee yer altında yıllarını gecirmiş degerini degiştirmiş madene raslayıncada cihaz tabikide yanılacak ve birde arazide gezinirken çukur eşip kendiniz koyup onumu arıcaksınız test yapılacaksa çukur eşmeden en az yan cepeden içeriye 50cm deşip öyle tes yapılmalı neyse konu saptı sapaca kadar bende fikirlerimi paylasıyom faydası olursa ala

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #379 : 10 Nisan 2017, 15:45:01 »
Ustam ben vlf pulseden iyidir demedim seçim için ondan alma bundan alda demedim minelabı kullanan arkadaş 25 senedir 3500_4500 ve 5000 modeli elinde mevcut hobici değil Pro ekib var bu adam kayıtlı ve resmi işler yapmakta geçimide bu kullanamadığını düşünmüyorum o adamın söylediğide şu burası Türkiye arap ülkesi değil burda mineral çok ve ordaki gibi kiloluk som altın yok bu cihaz orda iş yapıyor ama tr de pek başarılı değil malesef bu adam kullanıcı müşteri yada alım satımcı değil ama şunu söyleyelim eğerki bunu okuyup değerlendiren seçim yapan varsa o iyi bu kötü değilde bizzat cihazları deneyip test ederek alsınlar derim her pulse iyi olmayacağı gibi her vlf de iyi olmayabilir iyisini seçsin görüp deneyip alsınlar iki tarafta yanılmaz memnun kalır selamlar saygılarımla

Sanırım arap ülkelerinde ya da afrikada çıkarılan nuggetleri görmediniz. Bir youtubeden bakmanızı öneririm. Dediğiniz gibi kiloluk altınlar milyonda bir çıkan şeylerdir.

Hiç kimse kusura bakmasın sizin dediğinizi diyen adam 100 yıl da kullanmış olsa kullanmayı öğrenememiş demektir. Bir şeyi kullanmış olmak kullanmayı bilmek anlamına gelmez. Ben minelab firmasını seven biri de değilim ama yiğidi öldür hakkını yeme demişler. Bunları hem sizin hem de benim yazma amacımız da birbirimize faydalı olmak. Bir tartışma değil bunu okuyanlar yanlış anlamasın. Bizler birbirimize bildiklerimizi yazarak asıl doğru olanı bulmaya çalışırız, çalışıyoruz. Sonuçta kazanan hep bizler oluruz.

VLF nin kullanılacağı yer ayrıma bakarak değil hele derinliğe bakarak hiç değil kullanılacak yerin atık metal durumuna bakarak seçilir. Ya da sürülmüş tarla gibi bir yer olup olmadığına bakılarak seçilir. İlk seçim çok atıl metal olan yerlerde ayrımdaki hataları da göze alarak çok fazla yer eşelemeden ayırabildiğini ayırıp bişeyler yakalamak için yapılır, ikinci seçim sürülmüş tarlada arama yapılacaksa VLF kullanılır çünkü sürülmüş tarlada metal toprak içinde oynamış demektir ve Pulse bu durumları pek sevmez.
« Son Düzenleme: 10 Nisan 2017, 15:47:36 Gönderen: Karadağ »