Gönderen Konu: Gold Rider v1.0 SU Edition  (Okunma sayısı 86001 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı smootH

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
Ynt: Gold Rider v1.0 SU Edition
« Yanıtla #480 : 26 Eylül 2021, 02:17:56 »
Merhaba kardeşim . Elinde halihazırda ghost varsa o sarı kartın üzerindeki devreyi ilave ediyorsun duzgun ses alasiya kadar kalibrasyon yapıyorsun. Forumda çift ses ton olarak paylaşılmıştı ghostun onu uygulayabilirsin.

Çevrimdışı ramazan0612

• Onbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #481 : 29 Eylül 2021, 02:37:12 »
ustalarım baslıgı yenı bastan yaptım 27 baslık dedıgım gıbı kara tas dedıgım tas mıknatıs tutmuyor bı mıneral oldugunu sansmıyorum tgsl gıbı bazı metal dedektorleını yapmıstım onlarda denedım bi sikintımı var dıye ama hıc bırı tepkı vemedı  bırde bır cift ton ses ekledım ama sadece ses kalınlastı cift ton olmadı elınde duzgun bı cıft ton devresı varmı herkesekolay gelsın bu arada toprakta derınlık degelı metalde 1 cm yuz capınde metalı  28 cm den cıkardım eskı roma parasında deınlık guzel makınede

Çevrimdışı şenoluluer

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #482 : 29 Eylül 2021, 16:22:42 »
KARATAŞIN FOTORAFINI ATATMISIN

Çevrimdışı smootH

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #483 : 29 Eylül 2021, 17:34:09 »
Başlığı yapamamistim faz açın doğru değil ondan dolayı tüm metallere değersiz diyor. ( Ciift ses tonu devren düzgün ise )
ustalarım baslıgı yenı bastan yaptım 27 baslık dedıgım gıbı kara tas dedıgım tas mıknatıs tutmuyor bı mıneral oldugunu sansmıyorum tgsl gıbı bazı metal dedektorleını yapmıstım onlarda denedım bi sikintımı var dıye ama hıc bırı tepkı vemedı  bırde bır cift ton ses ekledım ama sadece ses kalınlastı cift ton olmadı elınde duzgun bı cıft ton devresı varmı herkesekolay gelsın bu arada toprakta derınlık degelı metalde 1 cm yuz capınde metalı  28 cm den cıkardım eskı roma parasında deınlık guzel makınede

Çevrimdışı ramazan0612

• Onbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #484 : 04 Ekim 2021, 19:56:32 »
Ustalarim yanıtlar için teşekkür ederim bu üzerindeki cokturlu trimpotlari çıkarıp daha basit bi ayar yapılabilecek bisiler yapamazmiyiz  peki

Çevrimdışı smootH

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #485 : 04 Ekim 2021, 21:52:48 »
Maalesef cihaza yaptığın başlığa göre kalibrasyon yapıyorsun .

Çevrimiçi _Hektor_

• Yüzbaşı
  • Sadi
« Yanıtla #486 : 05 Ekim 2021, 09:52:09 »
Ustalarim yanıtlar için teşekkür ederim bu üzerindeki cokturlu trimpotlari çıkarıp daha basit bi ayar yapılabilecek bisiler yapamazmiyiz  peki

Toprak trimpotunu iptal edip potansiyometre takabilir manuel olarak kullanabilirsin

Çevrimdışı smootH

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #487 : 05 Ekim 2021, 15:09:30 »
Manuel toprak ayarı mevcut ustam zaten toggle anahtarla geçiş yapabilirsiniz.  o trimpot otomatik toprak ayarı için.

Toprak trimpotunu iptal edip potansiyometre takabilir manuel olarak kullanabilirsin

Çevrimiçi _Hektor_

• Yüzbaşı
  • Sadi
« Yanıtla #488 : 08 Ekim 2021, 19:53:22 »
Sorun başlikta ustam basligin bilgilerini yazarmisin ben bunu boyle yaptim olmadi tarzinda ki bilenler biseyleri duzeltsin
başlık orjinal diye hazır başlık aldım ghost başlığı ama bilgileri belli değil hazır taktım sadece acord kondansitörleri belirledim. ama burada paylaşılan bobinde sardım çalışıyor tabi masada denedim orjinal başlıkla toprakta denemeler yaptım şukadarını söyleyim sadece bu cihazla ilgli değil masada denenen işte olmuş bitmiş denilen hiç bi cihaz bitmemiştir
kime gore neye gore orjinal bobinde hata olabilir veya devrede ayar tutturma  zordur bilmeyen icin ghostu  tutsa bile arazi  videosu hiç yok devrenin dışardan bakan adam neye istinaden olur bu  devre ile uğrasilir desin 🤔 insanlar masraf yapicak bi çıta olsun aaa bak oluyomuş demekki desinler

Doğru söylüyorsun hiç arazi videosu yok.

Çevrimdışı Npn

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #489 : 08 Ekim 2021, 20:38:16 »
Bana dua ediniz, aslında ben bomboş gezdim ve atıl bir şeklide yaşadım, büyük sorunlarım oldu.
Bu projeyi de bugün farkettim, 2012 şifrelerimi bile kaybettim yeni üyelik açtım.
1,5 aylık bir budama işim çıktı yeni, bu işi halledersem artık yine bomboş kalacağım.
sakirturk.51@hotmail e bilgi atarsınız, denenecek, toplanacak bir devre olursa kartı toplamaya %100 yardım ederim, ben amatörüm ama, kartı dizerken hata yapmam ama çalıştırmaya gelince yeterince derin bilgim yoktur.
Geçen hafta haberim olsaydı, bizzat Hüseyin Demir ustama gider gereken yardımı da yapardım.
İrtibatta kalalım, ben yardımcı olurum İnşaALLAH.
Selâm ve dua ile.
Bana da dua edin .

Çevrimdışı smootH

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #490 : 09 Ekim 2021, 00:05:29 »
Arkadaşlar devreyi yapmayabilirsiniz evet arazi videosu yok armut pis ağzıma düş de yok biraz elinizi taşın altına koyunda siz çekin arazi videosunu herşeyde devletten olmaz 😁 çift ses tonu devresinin videosunu yükledim nasıl çalıştığı gözüküyor .düzgün yapılırsa çeyrek altını 20 cm den görürsünüz . Hava testlerinde 50 cm den alabilirsiniz ama toprağın altında bu derinlikleri beklemeyelim.
Sorun başlikta ustam basligin bilgilerini yazarmisin ben bunu boyle yaptim olmadi tarzinda ki bilenler biseyleri duzeltsin
başlık orjinal diye hazır başlık aldım ghost başlığı ama bilgileri belli değil hazır taktım sadece acord kondansitörleri belirledim. ama burada paylaşılan bobinde sardım çalışıyor tabi masada denedim orjinal başlıkla toprakta denemeler yaptım şukadarını söyleyim sadece bu cihazla ilgli değil masada denenen işte olmuş bitmiş denilen hiç bi cihaz bitmemiştir
kime gore neye gore orjinal bobinde hata olabilir veya devrede ayar tutturma  zordur bilmeyen icin ghostu  tutsa bile arazi  videosu hiç yok devrenin dışardan bakan adam neye istinaden olur bu  devre ile uğrasilir desin 🤔 insanlar masraf yapicak bi çıta olsun aaa bak oluyomuş demekki desinler

Çevrimdışı Kürşat

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #491 : 09 Ekim 2021, 08:23:24 »
Arkadaşlar devreyi yapmayabilirsiniz evet arazi videosu yok armut pis ağzıma düş de yok biraz elinizi taşın altına koyunda siz çekin arazi videosunu herşeyde devletten olmaz 😁 çift ses tonu devresinin videosunu yükledim nasıl çalıştığı gözüküyor .düzgün yapılırsa çeyrek altını 20 cm den görürsünüz . Hava testlerinde 50 cm den alabilirsiniz ama toprağın altında bu derinlikleri beklemeyelim.

😂😂😂😂😂😂U
Herkes işini yapsın.
Bildiğin şeyleri de unut ki her düşünceyi hazmedebil.
Arkadada gözlerim var ama umursamıyacak kadar eğitimim var şükür

Çevrimiçi _Hektor_

• Yüzbaşı
  • Sadi
« Yanıtla #492 : 09 Ekim 2021, 11:55:01 »

Bende bir tane ustasının elinden çıkma cihaz var kıyaslama açısından onu kullaniyorum lakin sizin dediğiniz kadar fark yok havada 50 toprakta 35
Kendim topladigim cihazda ise orjinal olduğuna inandığım parçalar ile havada 45 toprakta 20 değişik parçalarla bu mesafe 3-5 cm artıyor azalıyor o ayrı konu... Belki daha kaliteli entegre bulabilirsem mesafe biraz daha yukarı çıkar son olarak devrede bc547 kullanmayın onun yerine bc546 daha iyi

Çevrimdışı smootH

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #493 : 09 Ekim 2021, 15:06:35 »
Ses tonunu değiştirir birazcik bc546 derinlikte pek bir fark olmaz usta. Yeni çizimler hazirlaniyor biraz değişimler oldu devrede yakında hem dip hem SMD olarak basılacak performansı daha iyi olacak inşallah.

Çevrimdışı Npn

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #494 : 09 Ekim 2021, 17:18:05 »
Dün ilk defa bilgisayarı açtım, diptirace programı vardı zaten açtım onunla, yalnız dip olan çok bozuk, SMD olan güzel Ama Kart basmak biraz zor olacak, yolları 0.50ve 0.60 yaptım ama SMD olunca dediğim gibi sıkıntılı.
Düzgün bir dip planı varmı , mümkünse yükleyebilir misiniz , sayfaları tek tek okudum dün ama ya ben gözümden  kaçırdım, bilemiyorum ..
Şimdiden teşekkür ederim, ALLAH'a emanet m

Çevrimdışı smootH

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #495 : 09 Ekim 2021, 17:21:27 »
Sadece yüklü olanlar var. Eğer diptrace kullanabiliyorsuniz yeniden çizim yapmayı deneyin, yeni yapilacak kartların çizimleri paylaşılmaz büyük ihtimal. Kolay gelsin.

Çevrimdışı Npn

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #496 : 09 Ekim 2021, 17:37:29 »
Smooth ustam teşekkür ederim.

Çevrimiçi _Hektor_

• Yüzbaşı
  • Sadi
« Yanıtla #497 : 09 Ekim 2021, 18:44:35 »
Bc546 tetikleme de kullanılıyor

Çevrimdışı smootH

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #498 : 09 Ekim 2021, 18:54:57 »
Evet kullanılabilir bc546 tercihe kalmış ben bc547 De bc546 da denedim derinlikte fark yok . Yeni devrede farklı entegreler kullanılacak geliştirmeye açık arkadaşlar herkes konuya bildiği kadar katılabilir paylaşım formu burasi. Devre güzel çalışıyor arazi denemeleri yapıldı vakitsizlikten gerçekten video çekme fırsatı bulamadık. Başlık osc olmadan yapılması zor. Değişik başlık değerlerini denemeye calisacam. Farklı bilgiler olan varsa elinde paylasilabilir . Paylaşılan başlık bilgilerine göre performansı düşük kalıyor 1 TL 25 30 cm arası. Elimizden geldiği kadar hem öğrenmeye hemde geliştirmeye çalışıyoruz. Yardımı olan herkese teşekkür saygilar.
Bc546 tetikleme de kullanılıyor

Çevrimdışı Npn

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #499 : 10 Ekim 2021, 19:26:17 »
Sprint laoyut u indirdim, iki tane de video indirdim, onlara Bakarak öğrenmeye çalışıyorum, ben Diptirace yi kullanıyordum TR arayüzü var diye, aslında önce eleştirdim ama, laoyut çok kapsamlı bir program imiş, insan bilmediği şeyin düşmanı olur derler hani.
Benim karşılaştığım engel;

PCB çıktısını nasıl alabilirim, yazıcım yok, bir fikri olan var mı arkadaşlar PCB resmini almam gerekiyor.

Hayırlı çalışmalar diliyorum.