Gönderen Konu: quasar ve fortume  (Okunma sayısı 50158 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ali43

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
Ynt: quasar ve fortume
« Yanıtla #280 : 27 Aralık 2020, 14:51:15 »
Teşekkürler...

Çevrimiçi gs78

• Yüzbaşı
« Yanıtla #281 : 09 Ocak 2021, 13:00:38 »
Bu vlf bobinler orjinal bile olsa  havanın sıcak yada soğuktan etkileniyormu  balansı. benim yaptığım vlf bobin gayet guzel çalisiyor ama hava sıcaklığı ve soğukluğu etkiliyor buna çözüm varmıki tecrübeli ustlar bilir

Çevrimdışı erik1

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #282 : 09 Ocak 2021, 22:54:25 »
Bu vlf bobinler orjinal bile olsa  havanın sıcak yada soğuktan etkileniyormu  balansı. benim yaptığım vlf bobin gayet guzel çalisiyor ama hava sıcaklığı ve soğukluğu etkiliyor buna çözüm varmıki tecrübeli ustlar bilir

s.a sıcak ve soguk havalardan etkilene biliniyor diye biliyom buna karşın sistemi dengede tutacak bir düşüncem var aklımdaki uygulamayı küçük bir devre yapıp denicem bi vakit bulunca başarılı olursa mükemmel bi şekilde işe yarıyacak böylece hava şartları soguk yada sıcak oldugunda sistemi dengede tutacak
Deneysiz icad olmaz Fakirlik adamı mucit yapar

Çevrimdışı ozoz_xba

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #283 : 19 Ocak 2021, 22:04:25 »
FORTUNE VE QUASAR İÇİN RUSYADA YAPTIRDIĞIMIZ BOBİNLERİMİZ  BU GÜN İTİBARI İLE ELİMİZE ULAŞTI

SÜPER DD 36 CM VE
DD 50 CM

YAKINDA TEST VİDEOLARINIDA ATARIZ KISMET SE

FORTUNE VE QUASAR İÇİN RUSYADA YAPTIRDIĞIMIZ BOBİNLERİMİZ  BU GÜN İTİBARI İLE ELİMİZE ULAŞTI

SÜPER DD 36 CM VE
DD 50 CM

YAKINDA TEST VİDEOLARINIDA ATARIZ KISMET SE

Double d fark etti mi ? Bn de buna benzer bobin  ayarladim tabiki kendi kullandigim dedektorimin frekasma gore ayarladim ama pek bi mesafe farki goremedim tgsl dedektörde ,zadece biraz daha kararli calisiyor  .yeni tasarladigim bobinim var tgsl dedektor icin ,sabitleyim,burda bilgileri paylasacam herkes kendi dedektore yapsin kullansin(vlf icin ) ,söyle söyleyim ,dd bobinle tgslde demir silik 1 tl pensenin atina yakalamiyodu ama simdi yakaliyor ,ole 1 gelisme oldu arkadaslar..gerci mesafe artsin diye uyguladim,mesafe arti ve guclendirildi dedektör ,ilerleyen zamanda anlatacam,istediginiz siteye arayin bu bilgiyi bullamazsiniz cunku yok.zoruma giden sey se:millet yatdim istiyor takildigi noktaya soruyor cogu insan bilgiyi paylasmiyor....

Çevrimdışı BuLutBey

• Yüzbaşı
  • Bilgi Paylaşmak Güzeldir
« Yanıtla #284 : 20 Ocak 2021, 00:04:12 »
Alıntı

Double d fark etti mi ? Bn de buna benzer bobin  ayarladim tabiki kendi kullandigim dedektorimin frekasma gore ayarladim ama pek bi mesafe farki goremedim tgsl dedektörde ,zadece biraz daha kararli calisiyor  .yeni tasarladigim bobinim var tgsl dedektor icin ,sabitleyim,burda bilgileri paylasacam herkes kendi dedektore yapsin kullansin(vlf icin ) ,söyle söyleyim ,dd bobinle tgslde demir silik 1 tl pensenin atina yakalamiyodu ama simdi yakaliyor ,ole 1 gelisme oldu arkadaslar..gerci mesafe artsin diye uyguladim,mesafe arti ve guclendirildi dedektör ,ilerleyen zamanda anlatacam,istediginiz siteye arayin bu bilgiyi bullamazsiniz cunku yok.zoruma giden sey se:millet yatdim istiyor takildigi noktaya soruyor cogu insan bilgiyi paylasmiyor....

Mesafe çok fark etmiyor ama satabilite çok iyi bil hassa toprakda çok iyi
Eğer İnanıyorsanız Galip Olan sizlersiniz

Çevrimdışı ahmet4333

• Yüzbaşı
« Yanıtla #285 : 27 Ocak 2021, 12:58:21 »
quasar avr  uğraştırdı ama değdi video:   

Çevrimdışı Victory41

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #286 : 29 Ocak 2021, 22:19:16 »
Atmega32 var bende lcd de aldım .. Bulduğum hexi yükledim burada ilk sayfalarda var.. Birde bu devreyi yapıyorum sorun yok değil mi ?
özel mesajda reklam yasaktır

Çevrimdışı ahmet4333

• Yüzbaşı
« Yanıtla #287 : 29 Ocak 2021, 22:31:43 »
sorun yok diyemem tam emin değilim ama sanırım şemada eksik var bir parça

Çevrimdışı Suta35

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #288 : 29 Ocak 2021, 22:32:14 »
sorun yok diyemem tam emin değilim ama sanırım şemada eksik var bir parça
Şema tam usta sorunsuz çalışıyo

SM-J600F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı ahmet4333

• Yüzbaşı
« Yanıtla #289 : 29 Ocak 2021, 22:37:20 »
aslında şemada gözükmeyen rx paralel kondansatör ama 33nf diyen var 22 diyen var bunu tam uygununu bulana kadar cihaz 1 lira 5 cm ve kararsızdı sonraysa videodaki gibi oldu belki tesadüf ama bende olan buydu

Çevrimdışı smootH

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #290 : 29 Ocak 2021, 22:58:40 »
aslında şemada gözükmeyen rx paralel kondansatör ama 33nf diyen var 22 diyen var bunu tam uygununu bulana kadar cihaz 1 lira 5 cm ve kararsızdı sonraysa videodaki gibi oldu belki tesadüf ama bende olan buydu
Ahmet ustam devrende aşırı parazit var. Eğer bariyer 3 den sonra parazit devam ediyorsa başlık cihaz uyumu doğru değildir Ben bir kaç kez topladım bu devreyi şu anda elimde halihazırda var ev icerisinde havada 1 lira 40 cm ve sıfır parazit ile.

Çevrimdışı Victory41

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #291 : 30 Ocak 2021, 09:58:53 »
Bobin bilgileri tam nedir?  Paralel kondansatör değerleri nedir? Pcb yi basıyorum ozaman.

Çevrimdışı ahmet4333

• Yüzbaşı
« Yanıtla #292 : 30 Ocak 2021, 10:55:07 »
smooth ustam herşeyden önce senin yazdıklarından faydalanmıştım quasar hakkında teşekkürler bendeki barrier 1de 36-38 cm arası barrier 5 gibi paraziti kesiyor

Çevrimdışı Victory41

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #293 : 30 Ocak 2021, 17:20:56 »
Qasar'ın Avr  tuş takım pcb si yok mu ?

Çevrimdışı smootH

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #294 : 30 Ocak 2021, 17:23:59 »
Rx 0.50 telden 40 tur 1 MH civarı rx 0.20 telden 190220 tur arası 33 34 MH .

Çevrimdışı Victory41

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #295 : 03 Şubat 2021, 21:41:35 »
Elimde 35 lik Minelap Gpx5000 nin orjinal başlığı var.. Ancak bu başlık İb için tasarlanmış sanırım. Mike Jak ta 5 pin var. Endüktans değerleri 250uh . Bir taneside N.C. yani bunu Quasar için kullanamayacağım sanırım.. Yada bir sorun mu var bilemedim ? Ölçümlerime göre resimler çektim.. Birde tuş takımı çizimine bakınca sanırım Avr ve Arm için yapılmış ama Avr için yapacağımdan diyotlar yok bu pcb de..

Çevrimdışı smootH

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #296 : 04 Şubat 2021, 09:00:15 »
Ustam tuş takımını akşam atayım ben sana.

Çevrimdışı Victory41

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #297 : 04 Şubat 2021, 09:13:47 »
Teşekkürler. Birde bu yukardaki Minelap başlığının değerleri İb olduğundan mı endüktansları düşük ? Buna uyduracaktım güzel olacaktı.

Çevrimdışı Jumper03

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #298 : 04 Şubat 2021, 09:43:31 »
Elimde 35 lik Minelap Gpx5000 nin orjinal başlığı var.. Ancak bu başlık İb için tasarlanmış sanırım. Mike Jak ta 5 pin var. Endüktans değerleri 250uh . Bir taneside N.C. yani bunu Quasar için kullanamayacağım sanırım.. Yada bir sorun mu var bilemedim ? Ölçümlerime göre resimler çektim.. Birde tuş takımı çizimine bakınca sanırım Avr ve Arm için yapılmış ama Avr için yapacağımdan diyotlar yok bu pcb de..
Rx ve Tx mh ve drenç degerledini yazarsan belki uyarlayabilir
Adaleti, yüksek bir kanun olarak kabul etmekten vazgeçen millet, bu felaketini hiçbir başarı ile telafi edemez

Çevrimdışı Victory41

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #299 : 04 Şubat 2021, 12:53:17 »
En yüksek  endüktans 250 uh. Dcr. Değeri düşük oldunu için ölçmedim