Gönderen Konu: FS Future tarzı cihaz tasarımı.(FLC 100 ile)  (Okunma sayısı 280283 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
FS Future tarzı cihaz tasarımı.(FLC 100 ile)
« : 01 Eylül 2012, 17:14:45 »
Merhaba Arkadaşlar,

Bu konuya çok takmış durumdayım. Verdiğim FLC 100 ler hala elime ulaşmadı. Ulaşır ulaşmaz başlayacağım. Bu konuda sitede benden önce davranan oldu ise çalışmaları hakkında bilgi paylaşabilirlerse sevinirim.

Saygılar
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı theplot1978

• Yüzbaşı
Ynt: FS Future tarzı cihaz tasarımı.(FLC 100 ile)
« Yanıtla #1 : 03 Eylül 2012, 23:58:16 »
hocam ben epe pic magneto metre nin devresini yaptım hex yazılımı ve asm kodlarını falan da buldum amme velakin elimde flc 100 yada fgm 3 olmadıgından mutevellit oyle kaldı bise yapamadım :)

Çevrimdışı theplot1978

• Yüzbaşı
« Yanıtla #2 : 04 Eylül 2012, 00:01:20 »
buda devre

Çevrimdışı humhum

• Yüzbaşı
  • humhum
« Yanıtla #3 : 10 Eylül 2012, 21:12:42 »

Arkadaşlar bildiğim kadarı ile Magnetometer  Demir ve Nikel'e  karşı hassas olarak biliniyor, Değerli Metallere karşı ise tepkisiz diye biliyorum.

a.samet

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : 10 Eylül 2012, 21:19:31 »
asıl olarak boşluk ve lahit için kullanılıyor sanırım.

Çevrimdışı BERK

• Yüzbaşı
« Yanıtla #5 : 08 Ekim 2012, 14:37:18 »
Arkadaşlar bir bu cihazların içerisinde bulunan vede PC ile bağlantı kurmamızda bize yardımcı olan aygıtın ismine cismine ulaşamıyorum.Bu kart C-conrol unit kart üzerine assembly ediliyor.Bana bu konuda yardımcı olabilecek bir arkadaşım varmı acaba

Çevrimdışı BERK

• Yüzbaşı
« Yanıtla #6 : 01 Kasım 2012, 21:17:00 »
Arkadaşlar C-control unit vede application kartından satın almak istiyorum.İki üç sitede ürünlere ulaşıyorum fakat ürünün satın alma özelliği gözükmüyor.Bu konuda daha önceden alış veriş yapmış bir arkadaşım varsa beni yönlendirebilirmi.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #7 : 01 Kasım 2012, 22:45:03 »
Merhaba Arkadaşlar,

Bu konu ile uzun zamandır neredeyse 2 senedir ilgilenmek istiyorum. Ama bir türlü elime bir flc100 geçmedi. Geçen Telanın eklediği 555 li videoyu görünce gene nerede kaldı benim flc 100 lerim dedim. Arkadaşlar TE-2012 nin bir versiyonunu da magnetic sensör olarak yapmak istiyorum. Gerçi hala bu sensörlerin tam verimi nedir bilmiyorum inşallah elime geçerse göreceğim. Eğer aramızda bu sensörlerin verimi hakkında bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim. Şu ana kadar net olarak incelediklerim hep entegre yapıda olanlar. Onlar da çok başarılı sayılmazlar.

Berk, Sanırım elindeki devre bir fark yükselteci. iki adet sensör kullanıldığında kullanılıyor. Asıl lazım olan sensörün kendi bilgisi. Bu arada sen bu kartı ne için kullanacaksın?

Saygılar

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Çevrimdışı BERK

• Yüzbaşı
« Yanıtla #8 : 02 Kasım 2012, 01:04:43 »
Karadağ ustam çalıştığım ekip arkadaşlarımın hepsinde okm cihazlarından bulunmakta.Bir grup arkadaşlarımın sensörü süper sensör.Diğer grupdakilerin sensörlerinde sadece bir adet FLC100 bulunmakta.Anolog kartı oluşturarak vede 2 adet FLC100 kullanarak süper sensörü oluşturmak okadarda zor değil.Benim süper sensörde karşılaştığım problem anolok kartın pcb yolları çok yakın vede pcb çift yüzlü olduğu için pcb yi basmakta problem yaşayacağımı biliyorum
Diğer konu ise bir istek üzerine yeni bir cihaz toplamayı düşünüyorum.Elimde yazılımları falan var.C-control unit kart vede main application kartı elime geçse malüm cihazı toplarım ben.Karadağ ustam siz FLC100 lerin siparişini nereden geçtiniz.Mayer firmasında yazıştığımda FLC100 lerin satışının yapıldığını vede ürünlerin fiyatlarını bana dönmüşlerdi.Bir adet FLC100 fiyatını bana 79 avro olarak dönmüşlerdi.Siz nereden sipariş geçtiniz vede ürünleriniz neden gelmedi acaba

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #9 : 02 Kasım 2012, 01:13:59 »
Merhaba,

Mayer ile görüşmedim. 1-2 arkadaş bende var göndereceğim demişti öylece kaldı. Açıkcası ben sendörü kendim yapmak istiyorum. Gerçi daha bilgiye ihtiyacım var. Mayerin sitesine baktım. flc 100 den daha güzel bir sensor var FLC3-70. Ayrıca bu Triaxial bir sensör.

Aramızda magnetic field sensörler hakkında bilgi yada tecrübesi olan var mı?

Saygılar

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #10 : 02 Kasım 2012, 11:01:10 »
Merhaba,

Resim için teşekkür ederim. Dün gece evde mems tip bir sensör ile deneme yaptım. Elektrik kablolarını sğper buluyor :) Şu flc100 ü elime alıp birkaç deneme yapabilsem gerçekten gerimini görebilsem daha sağlam adım atabilirim.

Saygılar

Çevrimdışı pro-TR

• Yarbay
  • **
« Yanıtla #11 : 02 Kasım 2012, 13:32:25 »
Merhaba,

Resim için teşekkür ederim. Dün gece evde mems tip bir sensör ile deneme yaptım. Elektrik kablolarını sğper buluyor :) Şu flc100 ü elime alıp birkaç deneme yapabilsem gerçekten gerimini görebilsem daha sağlam adım atabilirim.

Saygılar

KARADAĞ USTAM
bu sensörleri biz kendimiz yapamadığımız sürece bi sonuca ulaşacağımızı sanmıyorum.
Güzeli güzel yapan EDEBTİR,
Edeb güzeli sevmeye SEBEBTİR...

"Rufailer giyer pembe kırmızı
Tacının üstünde nurdan yıldızı
Evlatları tutar şişi ateşi, közü
Bülbül güle hayran ben de şeyhime"

Çevrimdışı BERK

• Yüzbaşı
« Yanıtla #12 : 02 Kasım 2012, 13:49:29 »
Karadağ hocam özelden size bir mesaj attım.Okuyup bana dönerseniz sevinirim

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #13 : 02 Kasım 2012, 14:49:24 »
Merhaba,

Pro-TR haklısın sensörü bizim yapmamız gerekli ama yapabilmek için öncelikle ne kadar iş görüyor onu net anlamalıyı ve sonrasında da tam olarak nasıl çalışıyor anlamalıyız diye düşünüyorum.

Berk cevap verdim ;)

Saygılar

Çevrimdışı pro-TR

• Yarbay
  • **
« Yanıtla #14 : 02 Kasım 2012, 15:08:42 »
Merhaba,

Pro-TR haklısın sensörü bizim yapmamız gerekli ama yapabilmek için öncelikle ne kadar iş görüyor onu net anlamalıyı ve sonrasında da tam olarak nasıl çalışıyor anlamalıyız diye düşünüyorum.

Berk cevap verdim ;)

Saygılar

karadağ ustam;
o sensörün çalışma mantığı şu olmalı diye düşünüyorum;
BFO sistem mantığında yani, bir frekans oluşturulup bobinin bir ucuna vermek ve diğer ucundan da oluşturulan frekansın değişimini incelemek olduğunu düşünüyorum. tıpkı, gecen gün tesla_coil ustanın magnetometer videosu vardı onda ki gibi, hani mu-metal yok felan demiştim.

Çevrimdışı pro-TR

• Yarbay
  • **
« Yanıtla #15 : 02 Kasım 2012, 15:35:55 »
şemayı isise geçmek lazım,ben denedim hatalı yerler var ama anlaşılıyor az çok, şimdi bilinmeyen 2 entegre var 8 pinli ve 4 pinli bunlar nelerdir? bilenler cevap vermezler mi?

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #16 : 02 Kasım 2012, 15:36:03 »
Merhaba,

Yazdıkların kabaca doğru ama işin sırrı herşeyde olduğu gibi teferruatta. Bitane numune elime geçtiğinde daha net konuşacağım.

Saygılar

Çevrimdışı galaksi

• Yüzbaşı
« Yanıtla #17 : 02 Kasım 2012, 16:30:10 »
ustalarım şu linki inceleyin

http://www.bealecorner.org/best/measure/fluxgate/index.html
sensör tasarımı var

Çevrimdışı BERK

• Yüzbaşı
« Yanıtla #18 : 02 Kasım 2012, 17:26:47 »
Karadağ ustam FLC100'ü söküp arkadaşa verdim.Pazartesi adresinize gönderecek.

Çevrimdışı BERK

• Yüzbaşı
« Yanıtla #19 : 02 Kasım 2012, 17:45:13 »
şemayı isise geçmek lazım,ben denedim hatalı yerler var ama anlaşılıyor az çok, şimdi bilinmeyen 2 entegre var 8 pinli ve 4 pinli bunlar nelerdir? bilenler cevap vermezler mi?

Ustam sensörlerim şuan burada değil .Cihazlar bir şekilde geldiğinde gerekirse flc100 leri söker sizin istediğiniz kodları size dönerim.Aslında elimde bir tane cihaz vardı onun flc100 ünüde daha bügün karadağ ustama yollamak için söküp arkadaşlara verdim yollasınlar diye. FLC100 ler benim yüzeysel baktığımda farklı entegrelerle oluşturulmuş.Okm den direkt alınan sensörlerdeki FLC100'ün yapısıyla piyasadan bir şekilde satın alınan flc100 lerin yapısı arasında component olarak farklılıklar bulunmakta.Alınan neticeler üç aşağı beş yukarı aynı.