Gönderen Konu: Delta Pulse 2  (Okunma sayısı 2990737 defa)

0 Üye ve 12 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı algan

• Er
  • www.teknolojiekibi.com
Ynt: Delta Pulse 2
« Yanıtla #1240 : 23 Mayıs 2013, 19:08:00 »
Merhaba arkadaslar Delta Puls 2 ayirim devresi calismiyoru sorun neden olabilir ?

Çevrimdışı algan

• Er
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1241 : 23 Mayıs 2013, 19:36:20 »

Çevrimdışı algan

• Er
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1242 : 23 Mayıs 2013, 19:40:12 »
Arkadaslar Ledler yanip sonuyoru makine 4alisiyoru ayirim devresi calismiyoru acaba sorun neden olabilir?

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #1243 : 24 Mayıs 2013, 00:15:21 »
mrb;
algan,yanlış anlamada sorununu anlamak başlıca bi sorun,Türkçemi,ingilizcemi anlamak zor...
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

Çevrimdışı jickata

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1244 : 24 Mayıs 2013, 05:39:58 »
Onur kardes, o da benim gibi BulgaristanlI,ama malesef Turkcesi zayIf.Demek istedigi DP2'ye ayrIm devresi eklemis.DP2'nin calIstIgInI ,ancak ayrIm devresinin calIsmadIgInI ,sadece ayrIm devresindeki ledlerin  yanIp söndugunu acIklamIs ve sorun nereden olabilir diye bilgi  istiyor.

SaygIlar.
''Bilgisizler içinde bir bilgili, ölüler içinde bir diridir.'' HZ. Muhammed
''Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum.'' HZ. Ali
''En büyük savaş, cahilliğe karşı yapılan savaştır.'' Mustafa Kemal Atatürk

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #1245 : 24 Mayıs 2013, 11:02:31 »
slm; fotolarda bi sıkıntı yok gibi .. barlar ekranda görünmekte, bildiğiniz gibi barlar arası fark artışı değerli.fark azalışı değersiz oluyo...eğer hem değerlide hem değersizde aynı ekran görünüyorsa örnekleme veya sönümlemede, bi ihtimallede kit ayrımsız olabilir
saygılar
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Çevrimdışı nişancı

• Yüzbaşı
  • ...
« Yanıtla #1246 : 24 Mayıs 2013, 11:31:57 »
dp2 kullanmıs birisi olarak ayrım devresin calısıp calışmaması hic önemli degil, neden derseniz paslı,cürük ,oksitli bütün metallere üst bar full olur ,bu yüzdendir ki fazla güvenme ,kit calısıyorsa mesele yok  nacizane tavsiyem büyük baslıkla kullan .

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #1247 : 24 Mayıs 2013, 11:39:07 »

tsler usta saolasın yapmaya calıştık bişiler, ama esas sorunum cihazla  saga cevir ötüyor sola cevir ötüyor ,baslık sabit olursa tıkır tıkır cok güzel calısoyor ama arazide kafayı yiyor anlamadım gitti. Ayrıca evde sadece altına +26 verirken  arazide heryere +26 diyor sorun ne anlamadım.

yukardaki yazında da dp3 dede buna benzer bi sorun yaşadığından bahsetmişsin...
üst modeller çıktıkça alt versiyonlar zaten iş görmüyodu oluyor herhalde ne diyelim teknoloji çöplüğü boş kalmasın...

LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Çevrimdışı nişancı

• Yüzbaşı
  • ...
« Yanıtla #1248 : 24 Mayıs 2013, 11:57:19 »
bir bakıma halkısın onur üst modeller cıktıkca alt versiyonlar cöpe, ama esasına bakınca isletmeler hayatta kala bilmek icin farklılasmıs ürünler gelistirip piyasaya sumak zorundalar, ticari yani   benim dp3 gelince onda farklı bir sorun var,sanırım sogutucudan kaynaklanyor  vveya lehimleden ,

Çevrimdışı bay17

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1249 : 24 Mayıs 2013, 12:33:48 »
köstebek arkadaşım , firmaların bahsettiğin olayı farklılaştırma değil ÇEŞİTLENDİRME oluyor . Yani bir firma diğer firmaların benzer özellik gösteren ürünlerine karşı FARKILAŞTIRMA yapabilirler bu sadece bir çok stratejiden biridir ; Fakat kendi bünyesindeki bir ürünü ÇEŞİTLENDİREREK ( aynı ürün üzerinde değişiklik ya da ek özellikler ekleyerek) yeniden piyasaya sürmesi ÇEŞİTLENDİRME olur . Bu durumda ki genel  tüketici eğilimi yüksek oranda yeni özellikler eklenmiş ( Çeşitlendirilmiş) ürünedir .   Bilginiz olsun dedim  bahsi geçmişken yanlış anlaşılmasın   :) 

Saygılar....
« Son Düzenleme: 24 Mayıs 2013, 12:35:46 Gönderen: bay17 »
'' Denizi seviyorsan dalgaları seveceksin.. Uçmayı istiyorsan düşmeyi de bileceksin ! Korkarak yaşarsan, sadece hayatı seyredersin ''

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #1250 : 24 Mayıs 2013, 12:38:31 »
Onur kardes, o da benim gibi BulgaristanlI,ama malesef Turkcesi zayIf.Demek istedigi DP2'ye ayrIm devresi eklemis.DP2'nin calIstIgInI ,ancak ayrIm devresinin calIsmadIgInI ,sadece ayrIm devresindeki ledlerin  yanIp söndugunu acIklamIs ve sorun nereden olabilir diye bilgi  istiyor.

SaygIlar.

Ayrım devresinin kalibrasyonunu yapmış mı? Bir sorabilir misiniz?
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı nişancı

• Yüzbaşı
  • ...
« Yanıtla #1251 : 24 Mayıs 2013, 13:38:43 »
bay17 ; bu bölümü yıllar önce okumus biri olarak  aklımda kalan bu site icin uyarlarsak eger sayın karadag vlf veya diger baska özellikte dedektör cıkartsa buna cesitlendirme ,ama aynı pı sistem birdedektöre farklı seyyler ekleyip ,insanların ilgisini cekmeye calısmak farklılastırılmıs ürün olarak biliyorum  yanlısım varsa kusura bakma  özür olsun.

Çevrimdışı algan

• Er
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1252 : 24 Mayıs 2013, 15:05:02 »
Ayrım devresinin kalibrasyonunu nasil oluyoru?Ben TR1 trimeri döndürüyorum  LEDER ışık verince.

Çevrimdışı bay17

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1253 : 24 Mayıs 2013, 15:28:21 »
Özür gerektircek bir durum yok köstebekk , ben olaya işletme stratejleri olarak baktım , ürün tanım özellikli değil . Farklılaştırmayı strateji olarak  aynı pazarda rekabet eden işletmeler açısından değerlendirdim . ( pi dedektörü çok sayıda firma değişik şekillerde üretip tanıtıp pazarlıyor)
çeşitlendirmeyide ben yukarıda anlattığım şekilde biliyorum ( aynı ürünün çeşitlerini artırmak olarak ) hatta bunun tanımı ürün artırımı da olabilir kesin bu diyemem kitapları karıştırmam gerek :) 
Stratejik olarak çeşitlendirme de çok daha farklı boyuta geçiyor , ana faliyet dışında işletme belirli bir strateji izleyerek farklı bir iş kolunda faliyete geçmesi gibi ...

Bir önceki mesajımda da belirttiğim gibi yanlış anlaşılmak istemem , yani çok bilmişlik yapmak gibi :) insanız nihayetinde .

algan  dp2 yi toparlayamazsan , gerçek bir tüketici gibi davranıp  dp3 yap bitane :))

Saygılar.
'' Denizi seviyorsan dalgaları seveceksin.. Uçmayı istiyorsan düşmeyi de bileceksin ! Korkarak yaşarsan, sadece hayatı seyredersin ''

Çevrimdışı jickata

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1254 : 24 Mayıs 2013, 19:13:12 »
Ayrım devresinin kalibrasyonunu nasil oluyoru?Ben TR1 trimeri döndürüyorum  LEDER ışık verince.

Forumdaki acIklamayI ekliyorum,umarIm isine yarar.

Alıntı
Delta Pulse 2 ye bağlantı için aynı isimli olan pinleri birleştirmek yeterlidir.
Klasik Delta Pulse bağlantısı için ekte yer alan açık şemadaki noktaklardan bağlantı alınması yeterlidir.

Kalibrasyon:

Ayrım devresinin çalıştığına emin olmadan devrenize bağlamayınız. Devrenin çalıştığına emin olup bağlantıyı tamamladıktan sonra ilk olarak pil seviyesinin ayarlanması gerekli. Bunun için TR1 trimpotunu orta seviyeye almalı ve TR2 trimpotu ile pil gerilimini ayarlamalısınız.
Daha sonra TR1 trimpotunun orta pininden 6-7 V arası bir değer okuyacak şekilde ayarlamalısınız. Bu ayarlardan sonra ayrımın en sağlıklı olduğu ayarı yapmak için birkaç deneme ve TR1 ile biraz ince ayar yapmak kalıyor. Ben ince ayar için 1 bakır levha ile 1 çivi kullanıyorum. Ve tam kalibrasyonu herzaman toprakta yapıyorum.

Kullanım:

Dedektörünüzün ayarını yaptıktan sonra sıfırlama butonuna basarak ekranda 1 seviye bar olmasını sağlayın. Sonrasında dedektörünüz algılama yapmaz iken seviyede kalıcı değişiklik olursa tekrar sıfırlama butonunu kullanarak ekranı sıfırlayın.
''Bilgisizler içinde bir bilgili, ölüler içinde bir diridir.'' HZ. Muhammed
''Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum.'' HZ. Ali
''En büyük savaş, cahilliğe karşı yapılan savaştır.'' Mustafa Kemal Atatürk

Çevrimdışı algan

• Er
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1255 : 24 Mayıs 2013, 20:21:09 »
Orta ayakta boyle voltajim yok TR1  orta ayakta 0,31 voltaj var ve 3,56 V kada cikar ama o zaman ledler calismiyoru diyer ayakta P9 kablodan gelen 6,86 voltaj var  o da sabit deysmez diyer ayaktada voltaj yok .
« Son Düzenleme: 24 Mayıs 2013, 20:23:37 Gönderen: algan »

Çevrimdışı cyborg1981

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1256 : 23 Haziran 2013, 01:28:07 »
 Herkese iyi geceler, bu, foruma ilk mesajım, herkese saygılarımı sunuyorum.

Uzun zaman önce yarım bıraktığım DP2 dedektörü bitirmek için tekrar işe koyuldum.

Şimdi diyeceksiniz ki; neden DP3 değil de DP2 yapıyorsun, bir kere bu yarım kalmış bir iş, bunu tamamlamam lazım. Yaptığım devre, "düzenleme 02 - 26.08.07" isimli 6 potlu PCB.

Devreyi bitirdim, kutulama aşamasındayım. 40cm'lik (çap) boboin yapmaya çalıştım olmadı. 40cm çapındaki bobinin daha iyi olduğunu okudum. Yani bobin telini saracak kap bulmakta sorun yaşadım, şimdi 30cm çapında bobin yapmak için uğraşıyorum. 30cm çapında boya kovası kapağına yapacağım.
Bobin direncini ölçtüm; Cat6 kablo da 3 ohm, normal yalıtımlı bobin teli de 3 ohm civarı çıktı. Sanırım bunda sorun yok. Bobin teli 30m uzunluğunda 0,5mm kalınlığında bir tel. Cat6 için sınırım yok, elimde bol miktarda var.
Sorularıma gelecek olursak;
- Sönümleme ya da söndürme direnci, IRF740’ın üstünde duran, bobine paralel bağlı olan 2,2K direnç değil mi?
- Bu direnç yerine epey bir watt’a sahip 2K bir direnç bağladım olur mu?
- Başlık için bir öneri de bulunur musunuz, 40cm çapında bobin kabı için ne kullanmalıyım?
- Bobin için 3 ile 4 ohm arasında bir değer olması lazım denilmiş. Başlığın çapı ne olursa olsun yine 3 ohm mu olması lazım?
DP2 yapıyor demeyip de sorularıma cevap verirseniz minnettar olurum. Saygılarımla…

Dystopic ve Leviathan düzenin çarkları işliyor.

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #1257 : 23 Haziran 2013, 11:58:48 »
hoşgeldiniz....
sönümleme direncini sormuşsunuz evet doğru direnci belirtmişsiniz değer olarak 500,1 k arası direnç kullanabilirsiniz...örn.680ohm watt olarak çok yüksek değer kullanmaya gerek yok çeyrek veya 1 watt yeterli olur...
başlık çapı sizin tercihinize kalmış bi durum ama uygulanan örneklerden faydalana bilirsiniz...
başlık omajı 3-4r arası uygun olmakta büyük ve küçük başlıktada bu geçerli...
konu içersinde çok fazla bilgi paylaşımı mevcut...şimdilik size kolay gelsin,,,
saygılarımla
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Çevrimdışı cyborg1981

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1258 : 23 Haziran 2013, 13:48:43 »
Mesajınız için çok teşekkür ederim. 63 sayfayı da okudum fakat her yapılan DP2 kendine özel sorunlara sahip olduğu için mesaj atmayı uygun gördüm.

1- Belirtilen 2,2K direnci 680R mi yapacağım?

2- Devreyi başlık bağlamadan çalıştırsam devre bozulur mu? Sayfanın birinde bundan bahsediliyordu.

Tekrardan teşekkür ediyorum size, emeği geçenlere ve öncülere.
« Son Düzenleme: 23 Haziran 2013, 13:49:58 Gönderen: cyborg1981 »
Dystopic ve Leviathan düzenin çarkları işliyor.

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #1259 : 23 Haziran 2013, 14:33:40 »
rica ederim...
680r 1 w metal direnç tak...
ilk versiyonlarda sorun olduğunu biliyoruz, yalnız yaptığınız devrede böyle bi sıkıntı yok...

bu arada devrenize enerji vermeden iyice bi kontrol edin...sonra arıza aramayın.
başarılar...
« Son Düzenleme: 23 Haziran 2013, 14:35:58 Gönderen: onur600 »
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...