Gönderen Konu: Su altı dedektör Pirate  (Okunma sayısı 126939 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Npn

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
Ynt: Su altı dedektör Pirate
« Yanıtla #660 : 14 Ekim 2023, 20:34:22 »
Lm 324 var ama pin sıralaması uymaz, ben bir tane yaktım ve yerine atlama yaparak TL 072 taktım mükemmel çalışıyor.

Çevrimdışı Npn

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #661 : 14 Ekim 2023, 20:43:19 »
Onca pirat yaptım ama bir arızalı geri getirdi arkadaş bulamıyorum arızayı. Sadece TL 072 nin 2 ve 3. Pinleri 4.5 v olt idi diğerlerinde, bunda o değeri giremiyorum, bütün transistörleri söktüm sağlam ama arızayı bulamıyorum, kesik dıt sesi geliyor ve biraz sonra sönümleme yaparak ses kesiliyor, bir daha tekrar ediyor, metali vs görmüyor zaten hayret ettim neden bunu yaptı. Mosfet falan hepsini test LC metre ile kontrol ettim cihaz çalışmıyor, kafama takılan sanırım TL 072 ve 4558 entegreler mi arızalı ona takıldım.
Çalıştırıp PİNPOİNTER gibi kullanacağım arazide çok lazım oluyor

Çevrimdışı Suta35

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #662 : 14 Ekim 2023, 22:15:09 »
Onca pirat yaptım ama bir arızalı geri getirdi arkadaş bulamıyorum arızayı. Sadece TL 072 nin 2 ve 3. Pinleri 4.5 v olt idi diğerlerinde, bunda o değeri giremiyorum, bütün transistörleri söktüm sağlam ama arızayı bulamıyorum, kesik dıt sesi geliyor ve biraz sonra sönümleme yaparak ses kesiliyor, bir daha tekrar ediyor, metali vs görmüyor zaten hayret ettim neden bunu yaptı. Mosfet falan hepsini test LC metre ile kontrol ettim cihaz çalışmıyor, kafama takılan sanırım TL 072 ve 4558 entegreler mi arızalı ona takıldım.
Çalıştırıp PİNPOİNTER gibi kullanacağım arazide çok lazım oluyor
Devre yollarını kontrol edin usta kopukluk yada çatlak soğuk lehim vardır. Başıma çok geldi

SM-G960F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı Npn

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #663 : 15 Ekim 2023, 09:59:53 »
Yok kardeş, özel ışıklı büyüteç ile bakıyorum bir türlü bulamadım, uğraşmaktan kafam şişti yanlışlıkla 4558 i 555 in yerine takmışım, küçücük şey ne kötü patladı öyle..😅

Çevrimdışı Npn

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #664 : 15 Ekim 2023, 10:01:09 »
Yeni baştan yapacağım sanırım, arızayı bulmak çok zor oluyor

Çevrimdışı Npn

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #665 : 25 Ekim 2023, 12:32:42 »
asahin58 kardeşim bu devre sürekli iletimde kalıyor potu hiç görmüyor. 500 k da denedim, 100 k da denedim, 47k nin arkasından 2 m ohm un çıkışından da bağladım pot ayar yapmıyor devrede, 3. ye yapıyorum hep aynı problem, bu neden yapar?
Normalde sizin çizime sadık kalarak ben bir çizim yapmıştım, onca çalıştırdım ama bu bir haftadan beri kafayı yiyeceğim. sakirturk.51@hotmail.com adresine sizin PCB yı göndere bilir misiniz? Yüklediğiniz siteye ben üyelik yapamadım ve girilmiyor kısacası.

Çevrimdışı Suta35

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #666 : 25 Ekim 2023, 19:55:35 »
asahin58 kardeşim bu devre sürekli iletimde kalıyor potu hiç görmüyor. 500 k da denedim, 100 k da denedim, 47k nin arkasından 2 m ohm un çıkışından da bağladım pot ayar yapmıyor devrede, 3. ye yapıyorum hep aynı problem, bu neden yapar?
Normalde sizin çizime sadık kalarak ben bir çizim yapmıştım, onca çalıştırdım ama bu bir haftadan beri kafayı yiyeceğim. sakirturk.51@hotmail.com adresine sizin PCB yı göndere bilir misiniz? Yüklediğiniz siteye ben üyelik yapamadım ve girilmiyor kısacası.
Ustam  lehimler sanki birbirine çok yakın kısa devre var gibi kartta

Çevrimdışı Suta35

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #667 : 25 Ekim 2023, 19:56:18 »
Yaptığın devrenin pdf sini atar mısın buraya