Gönderen Konu: Delta Pulse 3S  (Okunma sayısı 9921579 defa)

0 Üye ve 136 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı itaatsiz

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
Ynt: Delta Pulse 3S
« Yanıtla #4060 : 23 Haziran 2014, 21:28:00 »
onur usta senin kullandığın bu makinenin ayrıntılarını açıklaya bilirmisin
akü voltajı+amperi
sönüm direncinin değeri
bobinin çapı
bobinin ohm değeri ve mikro henry değeri
yazılımın kaç olduğu

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #4061 : 23 Haziran 2014, 21:47:57 »
Ustam,
 2*6 4ah birde 12v 7ah
 270r
 37cm
2.7r 470mh
V-1.1

Saygılar.
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

Çevrimdışı itaatsiz

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #4062 : 23 Haziran 2014, 21:55:28 »
bu arada onur ustam bu soruları sordum diye benide yanlış anlamayın sakın zira sizinde en az karadağ usta kadar büyük olduğunuzu iyi bilen birilerdenim.sizinle hiç muhabbetliğimiz olmadı evet ama sağolsun asenkron usta sayesinde az çok tanıdım sizi.eyer işin içinde boşluk bulma olayı olmasaydı ben brn-1 devresini yapıyodum,o zamanlar asenkron usta çok yardımcı olmuştu bana kendisiyle çok muhabbetimiz olmuştu.aslında zaman çok güzel bi makine kazandırdı bizlere ama bu zaman içindede bazı büyük insanlarlada bağlarımız koptu,bu bir gerçek  :(

Çevrimdışı itaatsiz

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #4063 : 23 Haziran 2014, 22:02:33 »
bilgiler için teşekkür ederim ustam,benim değerlerde tam olarak şu şekilde

akü 12v-9 amper
sönüm direnci 340R
bobin çapı 60cm
bobin değerleri 2.8R-450uh
yazılım v1.5

Çevrimdışı almora

• Er
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #4064 : 23 Haziran 2014, 22:47:35 »

Cevap yokmu…
Definecilere mrh.
Bir sorum olacakti, bu dedektor acaba hava alaninda sorun olurmu.  Kontrollere takilirmi.  Yada nasil ucakla goturebiliriz.  Bilgisi olan varmi…

micromen

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4065 : 23 Haziran 2014, 23:08:41 »
Bu iki sayfada verilen bilgileri sahada videolu anlatım yapsa ustalar çok güzel olur. (Lütfen hazırcılık olarak algılamayın; acemilik)
Az önce verdiğiniz değerli bilgileri kullanarak yine sahada idim bu sefer daha az mineral olan bir bölge idi. Video ve resim çektim, sorularımı görüntülü aktarabilmek için. Cep telefonu ile yazıyorum, bilgisayar başına geçince yüklerim.
Daha önce bahsettiğim bölgede eşiği 11 in altına hiç alamadım. Lütfen eşik - ayrım ilişkisini de açıklayın yada ilgili bir konu varsa gözden kaçırdığım bir link verseniz yeter. ( Sadece Dp3 konusunu hiç okumadım)
Dikkat ettiğim bir diğer konu kül olunca makine değerli veriyor ama yüzeysel ötüyor. Paslı teneke toprak altinda değerli; çıkarınca değersiz ,bunu da ayarlıyamadım.
Akü: 12v 4A başlık 38 ve 60cm elips (Hüseyin usta bizzat sönümleme eğrisini ayarladı yazılım 2.0
Ker------ evde duvardaki boşluğu rahat buldum fakat sahada beceremedim yarın yoldaki su kanalında deneyip bunu da videoya çekecem.
Bazen toprak ve taşlar mineral ve maden içeriyor böyle yerlerde tuning yapmıyor veya çok uzun sürüyor.  Ben de başlığın yerini değiştirip ancak işlemi tekrar edinca yapabiliyor.
Benim sorun olarak söyleyebileceğim tek şey ögle vakti bu mineral ve taş olan bölgede uzun süre güneşin altında çalışırken makine aşırı ısındı. kapattım, sonra yeniden açamadım. 10 dk sonra tekrar denedim ve açıldı. Sadece bir kere oldu.Bu kadar
Dediğim gibi başka hiç makine kullanmadım, tecrübe eksikliği nedeniyle kıyaslama yapamam. Sadece ustalarımın anlayışına sığınarak Dp3s i kullanmayı öğrenmeye çalışıyorum. 
Saygılar.

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #4066 : 23 Haziran 2014, 23:24:37 »
bu arada onur ustam bu soruları sordum diye benide yanlış anlamayın sakın zira sizinde en az karadağ usta kadar büyük olduğunuzu iyi bilen birilerdenim.sizinle hiç muhabbetliğimiz olmadı evet ama sağolsun asenkron usta sayesinde az çok tanıdım sizi.eyer işin içinde boşluk bulma olayı olmasaydı ben brn-1 devresini yapıyodum,o zamanlar asenkron usta çok yardımcı olmuştu bana kendisiyle çok muhabbetimiz olmuştu.aslında zaman çok güzel bi makine kazandırdı bizlere ama bu zaman içindede bazı büyük insanlarlada bağlarımız koptu,bu bir gerçek  :(
Ustam,neden yanlış anlayayım rica ederim.
Bu güzel düşünceleriniz cidden hoşuma gitsede ne Karadağ nede Asenkron ustanın 10/1 olamam...
Yazmış olduğunuz değerler yerinde. Sizden ricam cihazın kutulu halde üstten fotosu ve sönüm eğrisini yüklemeniz.
Yaşadığınız sorun cidden sinir bozucu bir durum,  kullanıcı için....

Micromen usta,görüntüleri merakla bekliyoruz...
Saygılar
« Son Düzenleme: 23 Haziran 2014, 23:31:08 Gönderen: onur600 »
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Çevrimdışı tubayemek

• Er
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #4067 : 23 Haziran 2014, 23:35:43 »
bu bobini dp3s için yapdım gayet kararlı çalışıyor aynı kararda dp3 dede güzel çalışıyor tavsiye ederim

Çevrimdışı itaatsiz

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #4068 : 23 Haziran 2014, 23:52:32 »
teşekkür ederim onur ustam,şuan çekmiş olduğum fotolar
bu kullandığım makine,başlığı ve sönüm eğrisi,bobin 60cm çapında

Çevrimdışı adanali

• Yüzbaşı
« Yanıtla #4069 : 24 Haziran 2014, 00:00:25 »
Bence sonum eğrisi hatali biraz asagiya inmeli hem ayrim hem stabilite olmaz

TEKİM MURAT

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4070 : 24 Haziran 2014, 00:02:12 »
onur 600 usta elinize sağlık çok güzel ve isabetli olmuş bu çekim bazı arkadaşlarımız makinayı yeni aldılar ve bana soranlarda oluyor anlatarak tarif zor oluyor   sizin çekmiş olsuğunuz bu video çok faydalı olacak teşekkürler

Çevrimdışı itaatsiz

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #4071 : 24 Haziran 2014, 00:03:21 »
adanalı kardeşim bu yazılım v1.5 siz 2.0 ile karıştırmış olmayasınız
« Son Düzenleme: 24 Haziran 2014, 00:05:00 Gönderen: itaatsiz »

Çevrimdışı adanali

• Yüzbaşı
« Yanıtla #4072 : 24 Haziran 2014, 00:13:40 »
Bende her iki versiyon mevcut bobini arazide takip sonum eggrisini ayarlayip bobini kalibre etsen sorun kalmayacak ;D

micromen

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4073 : 24 Haziran 2014, 00:14:10 »
Onur ustam verdiğiniz değerli bilgiler ve ilginize çok teşekkürler. Resimleri Telefonla yüklemeye çalışıyorum ama olmuyor. Telefonda youtube videosunu da izleyemedim. Burası mahrumiyet bölgesi :)

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #4074 : 24 Haziran 2014, 00:31:56 »
Murat ustam, elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyoruz,bazen yanlış anlaşılıyoruz ama olsun...

İtaatsiz ustam,eğriyi bir miktar aşağı kaydırmanız lazım.Trimpotla bu kadar oluyor derseniz sönüm direncinin değerini biraz düşürün 270-300r gibi.Birde sönüm direncinin 1r ye lehimlediğiniz bacağını diğer tarafa alın aksi takdirde o direnç görevi dışında kalacaktır.Müthiş işçilik var benim cihaz toz toprak içinde slikona emanet:)

Micromen ustam,Allah yardımcınız olsun.Şu çektiğimiz sıkıntılar verilen emekler inşallah boşa gitmez...
Saygılar.
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Çevrimdışı ServetsizServet

• Cezalı
  • Yüzbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #4075 : 24 Haziran 2014, 07:21:38 »
Murat ustam, elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyoruz,bazen yanlış anlaşılıyoruz ama olsun...

İtaatsiz ustam,eğriyi bir miktar aşağı kaydırmanız lazım.Trimpotla bu kadar oluyor derseniz sönüm direncinin değerini biraz düşürün 270-300r gibi.Birde sönüm direncinin 1r ye lehimlediğiniz bacağını diğer tarafa alın aksi takdirde o direnç görevi dışında kalacaktır.Müthiş işçilik var benim cihaz toz toprak içinde slikona emanet:)

Micromen ustam,Allah yardımcınız olsun.Şu çektiğimiz sıkıntılar verilen emekler inşallah boşa gitmez...
Saygılar.

Onur ustaaaaaaaaaaaa  :D drayerin tıkansında r22 bulama oralarda :D  şaka bir yana kolay gelsin herkese hayırlı işler ;)
Okumak tutkuların en soylusudur,

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #4076 : 24 Haziran 2014, 12:18:12 »
Merhaba Arkadaşlar,

Maşallah süper görüntüler çekilmiş. Herkesin eline sağlık.

itaatsiz cihazda güzel işcilik yapmışsınız ama o kalibrasyon ile başarılı olamazsınız.

Saygılar
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı tutkusezgin

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #4077 : 24 Haziran 2014, 12:52:17 »
Merhaba Karadağ Ustam ve Arkadaşlar ;

Karadağ ustam uzun zamandır ulaşmaya çalışıyorum size özel msjlara bakamıyorsunuz galiba.

1-) Bobin ve tutma kolu ihtiyacım var
2-) Cihazımın yazılımını güncelleyecektiniz.

Herkeze çalışmalarında başarılar diler:Karadağ ustaya bizlere böyle bir cihazı sunduğu için teşşekkür ederim.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #4078 : 24 Haziran 2014, 13:05:32 »
Merhaba,

Şu anda müsaitim özelden ihtiyacınızı bildirin yardımcı olayım.

Saygılar
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı nişancı

• Yüzbaşı
  • ...
« Yanıtla #4079 : 24 Haziran 2014, 13:14:49 »
bende bugun musaitim gidiyimde birkac foto ve video cekeyim site senlensin  bakalim altina duyarlilik artmismi 8)