Gönderen Konu: Klasik Delta Pulse Dökümanlar  (Okunma sayısı 2114194 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

elbombaci

• Ziyaretçi
Ynt: Klasik Delta Pulse Dökümanlar
« Yanıtla #140 : 17 Ekim 2007, 23:07:59 »
http://www.postimage.org/image.php?v=aV1zV9QJ

Evet baya baya güzel çıkmış fakat 20 ytl bana biraz pahalı gibi geldi. Ben aynı kaliteyi ütü metodu ile de yakalayabiliyorum tabi sizin için zaman önemli ise olay farklı. Bunun dışında baya iyi bir yöntem  ;)

Alıntı
hocam bir küslük bir dargınlık mı var msn de engellemişsin herhalde anlamadım... varsa bişey özelden konuşalım...kefensiz_50@hotmail.com

Hayır ne dargınlığı, o sözüm sadece size değil devre okumayı bilmeyen herkeseydi. ben msn de kimseyi engellemedim, bir - iki kişi hariç kimseyi de silmedim. Herzamanki gibi yoğunun bu yüzden msni açamıyorum. İşyerinde de güvenlik açısından msn kullanmıyorum.

Sitemizde delta pulse hakkında detaylı bobin sarımı mevcut. Elektronik aksamı deseniz herkes devresi ile ilgili sorunlarını yazdı sorunları çözüldü. Eski mesajlara gözatın mutlaka işinize yarar ipuçları çıkacaktır.  ;)

Çevrimdışı aykurtelektronik

• Yüzbaşı
  • merhaba
« Yanıtla #141 : 18 Ekim 2007, 09:56:10 »
tabiki pahalı ama istesem 20 adette getirip çıkartabiliyorsun bunun en önemli olanı serigrafideki ipeğe işlenmesi yani istesem 50 adette çıkartabilirim 100 adette ama ilk etapta gerek yok tiçari anlamda düşünürsem bu işi çok çok daha ucuza hem delikleri  delinmiş hem özel baskı devre boyası ile boyanmış şekilde çok daha ucuza imal ediliyor bu işleri yapan imalatçı arkadaşlarım var tamamen profosyonel bir baskı devre yaptırıyorlar ama ben şimdilik amatörce düşündüm profosyonelce düşünmedim saygılar ve sevgiler tüm arkadaşlara

Çevrimdışı beyazkuvvet

• Yüzbaşı
« Yanıtla #142 : 18 Ekim 2007, 21:44:23 »
hocam bende deltaya lcd uyumlama aşamasındayım bu gün okulda ölçtüm 22 ila 27khz arası çıkış veriyormuş (tabi yanlış değilse) bunu pic'e okutma derdindeyim şimdi :D  devre bittiğinde sitede yayınlasam sakıncası olurmu...han ısatış felan yapıyorsunuz ya istersenız msn den görüşelim..sonra küslük olmasın :D

benim delta bitti pek hassas değil ama şu potlarla kafayı bozdum gibi devre muhteşem herşey süper çalışıyorda aklıma gelmişken sorım hocam bobını tv'ye tuttuğumuzda çizgiler yatay şekilde akmalımı yoksa sabit şekilde kalmalımı  ben 200k tirimpot ile ekranda çizgileri hani eski siyah beyaz tv'lerde olduğu gibi  şerit çıkartacak şekilde bıraktım yada kısaca şöyle sorım tirimpotun konumu max. mı olacak ve monıtörde nasıl bir görüntü elde edicez (bobını yaklaştırdığımızda)....sanırım benım sorunum lm556 dan kaynaklanıyor...ordakı kondastörlerin değerini değiştirsek ne gibi bir faydası yada zararı olur?

elbombaci

• Ziyaretçi
« Yanıtla #143 : 19 Ekim 2007, 07:37:55 »
Devrenizi yayınlamanız hiçbir sorun çıkarmaz istediğinizi yayınlayabilirsiniz.

200K trimpotun konumu önemli değil. 556 nın bir kısmı frekansı bir kısmı da darbe genişliğini ayarlar. PI dedektörlerde frekans önemli değildir (çok aşırı kaçılmadığı sürece) Darbe genişliğini arttırdıkça derinlik artar fakat bir noktaya kadar... Daha fazlası pil sarfyatından başka bişey değil. Zaten o nokta da delta pulsede mevcut

• Yüzbaşı
  • merhaba
« Yanıtla #144 : 19 Ekim 2007, 09:19:23 »
devrenin tam şekilde dizilmiş halini yayınlıyacam bira kötü dizdim ben aceleciyim çok biraz şişirme yaptım ama olsun idare eder çalışssında

Çevrimdışı beyazkuvvet

• Yüzbaşı
« Yanıtla #145 : 19 Ekim 2007, 17:49:05 »
Devrenizi yayınlamanız hiçbir sorun çıkarmaz istediğinizi yayınlayabilirsiniz.

200K trimpotun konumu önemli değil. 556 nın bir kısmı frekansı bir kısmı da darbe genişliğini ayarlar. PI dedektörlerde frekans önemli değildir (çok aşırı kaçılmadığı sürece) Darbe genişliğini arttırdıkça derinlik artar fakat bir noktaya kadar... Daha fazlası pil sarfyatından başka bişey değil. Zaten o nokta da delta pulsede mevcut

hocam şimdi burada bir şey daha soracağım dediğiniz genlik sinyalın mesela 5sn yede bir vermesimi daha iyi yoksa 1sn ye de bir vermesi mi daha yayarlı olur...hani kesik kesik veriyorya bu frekans vb. işlerde pek bilgim yok o yüzden :D zaten bu tür devreleri çalıştırma şansım çok düşük ama delta pulse çalıştı ve bir ilk oldu :D kolay gelsin..

elbombaci

• Ziyaretçi
« Yanıtla #146 : 19 Ekim 2007, 22:05:29 »
Genlik arttıkça akımda artar dolaylı olarak derinlikte artmalar olur. Frekans önemli değildir bir saniye beş  saniye farketmez. Fakat devrenizi tasarlarken sabit bir frekansta ve gerilimde çalışacak şekilde tasarlamasınız. Delta pulse de bu şekilde tasarlanmıştır.

• Yüzbaşı
  • merhaba
« Yanıtla #147 : 21 Ekim 2007, 13:39:19 »
delta pulse dizilmiş şekli

• Yüzbaşı
  • merhaba

Çevrimdışı okantex

• Yüzbaşı
« Yanıtla #149 : 21 Ekim 2007, 19:00:33 »
aykurt elektronik
deltayi denedin mi nasil calisiyor.
tek tarflı pcb  istah kabartmiyour degil.
elbombacı kardesim ellerine saglik
gercekten buyuk kolaylık getirdin amator eletronikci arkadaslara

tesekkur ederim herkesin huzuruda
saygılar
basarılarının devamı dilegiyle

• Yüzbaşı
  • merhaba
« Yanıtla #150 : 22 Ekim 2007, 09:32:15 »
ben şunu başta söyliyeyim ben amatör değilim amatör olsa idim bir çok yerde zorluk çekerdim ama ben 16 yıllık tamirciyim elektronik alanında devre bana göre güzel çalışıyor geliştirme yapılır ama benim zamanım genellikle dar ve kısıtlı olduğu için sadece yaptım saygılar sevgiler

• Yüzbaşı
  • merhaba
« Yanıtla #151 : 22 Ekim 2007, 09:44:11 »
eğer amatör birisi olsa idim elbombacı arkadaşı yaptığım devredeki hatalar için soru yağmuruna tutardım ben devrenin  resmini vermemdeki kasıt tamamen amatör olan arkadaşlar var en azından ordan bakıp ufak tefek yaptığı hatalarını düzeltirler diye verdim saygılar sevgiler

Çevrimdışı durmaz

• Yüzbaşı
  • Bizimkisi bir hobi.
« Son Düzenleme: 26 Ekim 2007, 16:47:39 Gönderen: durmaz »

Çevrimdışı yanlızkurt

• Yüzbaşı
« Yanıtla #153 : 26 Ekim 2007, 20:46:32 »
merhaba arkadaşlar baya bir zaman oldu internete bağlanmayalı. bu arada deltayı 37 cm lik başlıkla arazide denedim. zamanında başka cihazlarlarla aramış olduğum yerleri tekrar aradım. ozaman sinyal vermiş olan yerlerde şimdi  sinyal alamadım. delta ile bikaç yerde rumpontustan kalma birkaç teneke parçası buldum. açık alanda büyük bir malzemeye 150 cm civarlarında sinyal alabildim. aslında son derece harbi bir cihaz. çünkü bfo cihazlardı daha onceki arama yaptıklarım. ve meşe köküne bile ötüyordu nerede ise. şimdi 110 luk başlığı yapıp bir harabede araştırma yapmayı düşünüyorum. bu arada delta iyi ayarlanabilirse baya verimli çalışıyor. mesela parmağımdaki altın nişan yüzüğüne 25 cm den sinyal veriyor.  ama aliminyum a bukadar duyarlı deyil sanki demir bakır altın a daha duyarlı gibi geldi bana deltapuls.  ;)

Çevrimdışı mutsuz4

• Yüzbaşı
« Yanıtla #154 : 26 Ekim 2007, 23:57:36 »
mrb yanlızkurt benim delta da metallerin türüne göre değişik mesaflerde ötüyor aliminyuma yakın mesafaden ötüyr örnegin 25 cm den bakıra ötürsa 10cm aliminyuma ötüyor sanırım metalin genlğinden kaynaklanan birsey sanırım...
(BiLGi PaYLaŞıLDıKÇa ÇoĞaLıR)                        J@F

Çevrimdışı yanlızkurt

• Yüzbaşı
« Yanıtla #155 : 27 Ekim 2007, 00:46:01 »
evet mutsuz benimde baya dikkatimi çekti mesela 1 ytl ile altın yüzük arasında baya bi fark var.altın yüzük sonuçta içi boş ve daha küçük olmasına rağne hemen hemen 1 ytl ile aynı duyarlılıkta. bakır ile alüminyum arasında baya bariz fark var. ama bakalım 110 luk başlığı yapıp aramaya gittiğimde bakalım ne ile karşılaşacam. umarım içidolu bir bir küp bulurum. bir kaç ay öncesi adamlar yol yaparken iki kayanın arasında yüklü miktar altın buldular. ama devlette olaya son noktayı koydu tabiki. kolay gelsin arkadaşlar

elbombaci

• Ziyaretçi
« Yanıtla #156 : 29 Ekim 2007, 00:46:27 »
Evet arkadaşlar delta pulsenin en hassas olduğu metal bakır. Özellikle biraz da oksitlenmişse bas bas bağırıyor  :)

Çevrimdışı yanlızkurt

• Yüzbaşı
« Yanıtla #157 : 02 Kasım 2007, 01:07:42 »
rf mantığı ile çalışan cihazlarla aranmış sinyal alınmış yerlerde delta ile arama yaptım. ve özel olarak almanyadan getirilmiş bu cihazların koca bir yalan olduğunu gördüm. çivi ve nal toplama durumu deltada da var ama delta meşe kökünede ötmüyor bence gayet başararılı bir makina. arazide cihazın ev ortamından daha iyi çalıştığını göreceksiniz. bakıra verdiği tepki hemen hemen altınla aynı düzeyde. parmağımdaki nişan yüzüğüne tepkisi bile insanı heyecanlandırıyor. bu pazar günü büyük başlıkla araziye çıkacağım. eğer hava şartları uygun olursa. selamlar

matrok

• Ziyaretçi
« Yanıtla #158 : 02 Kasım 2007, 13:02:01 »
arkadaşlar we el bombacı hocam HEF4538BP ENTEGRESİ  ISINIYOR NEDEN OLABİLİR Bİ ŞEYİ YANLIŞMI YAPTIM ACABA YARDIMLARINIZI  BEKLİYORUM

elbombaci

• Ziyaretçi
« Yanıtla #159 : 02 Kasım 2007, 13:40:04 »
kısa devre gibi bir durum var. entegrelerinizin çıkışlarının gittiği yerlerde de kısadevre olabilir. devrenizde kısadevre kontrolü yaptıktan sonra entegrelerinizi yenisiyle değiştirin. bozulmuş olabilir. kolay gelsin.