Gönderen Konu: quasar ve fortume  (Okunma sayısı 50150 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Suta35

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
Ynt: quasar ve fortume
« Yanıtla #340 : 12 Şubat 2021, 17:21:21 »
200-220 tur değil 440 tur sardım  yapacak adam da 220 turun işe yaramadığını bilsin saç baş yolmasin, gitsin versin 100-150 tl bobin alsin kimseye de inanıp guvenmesin minnet etmesin.. Benden benim gibi amatör arkadaşlara tavsiye.. bi daha da sittim sene kimseye yardim dileğinde bulunmam, kendimi madara edemem..

SM-J600F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı Jumper03

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #341 : 12 Şubat 2021, 17:21:52 »
Bi diyorsun tx 62ma yukarı cıkmıyor bidiyorsun tx 100ma dan aşagı inmiyor inerse 0 oluyor şimdi de  diyorsun tx de hiç bir b.k yok  diyorsun verilen başlık bilgileri olmuyor diyorsun ne yapmaya calıştıgını bi anladak...
Adaleti, yüksek bir kanun olarak kabul etmekten vazgeçen millet, bu felaketini hiçbir başarı ile telafi edemez

Çevrimdışı Jumper03

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #342 : 12 Şubat 2021, 17:31:56 »
200-220 tur değil 440 tur sardım  yapacak adam da 220 turun işe yaramadığını bilsin saç baş yolmasin, gitsin versin 100-150 tl bobin alsin kimseye de inanıp guvenmesin minnet etmesin.. Benden benim gibi amatör arkadaşlara tavsiye.. bi daha da sittim sene kimseye yardim dileğinde bulunmam, kendimi madara edemem..

440 tur bobin 32 lik başlık ta 135 140 mh yapar onuda enfazla calıştıracagın khz 4.5 khz olur  10 khz de calıştıracaksak yada 15 khz de calıştıracaksak nasıl olacak 440 turla  bilip bilmeden insanların kafasını karıştırmayın
Adaleti, yüksek bir kanun olarak kabul etmekten vazgeçen millet, bu felaketini hiçbir başarı ile telafi edemez

Çevrimdışı Suta35

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #343 : 12 Şubat 2021, 17:37:29 »
100 ma dan 0 ma ya direk düşen  kisim current bölümü, simdi cihaz yanımda değil tam anlatamam şimdi, görsel çekip atardim da gerek yok.
Cihaz dijital hiç bi bilgimiz yok sadece başlık yap sıfırla ile olmuyo ince ayarları var, kimse bu ayarlardan niye bahsetmiyo? niye onca video içinde bi tane anlatım yok, siz zeki olabilirsiniz hatta süpersiniz de, herkes sizin kadar akıllı değil ben sahsen gerizekaliyim mesela.. Video ne görsek inanıp bu kadar kolaymış deyip topluyoruz. En ufak ayar anlatilmadigi için olmadı baştan yap, paso ver cepten, yazık günah bunca insana hepsi bi umut bi hobi yapiyo, bende onlardan biriyim. Ama yetti yani o sır bu sır  adamın öğrenmeye hakkı yok mu? Tamam araştırsın öğrensin, cok püf noktalarında söylemeyin zaten ama ufacık bisey ya bunu bile araştırsin öğrensin, nede olsa yapamazsa para harcar alır bi daha yapar, halbuki basit bisey ya. Ayıptır.

Çevrimdışı Suta35

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #344 : 12 Şubat 2021, 17:48:15 »
Bit pazarında Orijinal başlık 8.83 mh baska biri 32 mh diyo öbürü 34 mh olacak diyo kardeşim para babasi değiliz hiç birimiz onu yap bunu yap olmadı diğerini yap.. Madem sır vermiyosunuz o zaman her agizdan bisey çıkmasın, ben 440 tur ile tertemiz çalıştırdim, ya mh olayları palavra yada bobin halime üzüldü istediğin verimi vereyim dedi.. Cidden artık insanin forumdakilere bakis açısı değişiyo herkeste güven sıfır, kırk tane msj aldım şu usta böyle sarmış doğru mu, çalışır mı diye, keşke bilsem de hepsine tek başıma yardım etsem.. Görün artık insanları

Çevrimiçi gs78

• Yüzbaşı
« Yanıtla #345 : 12 Şubat 2021, 18:27:02 »
100 ma dan 0 ma ya direk düşen  kisim current bölümü, simdi cihaz yanımda değil tam anlatamam şimdi, görsel çekip atardim da gerek yok.
Cihaz dijital hiç bi bilgimiz yok sadece başlık yap sıfırla ile olmuyo ince ayarları var, kimse bu ayarlardan niye bahsetmiyo? niye onca video içinde bi tane anlatım yok, siz zeki olabilirsiniz hatta süpersiniz de, herkes sizin kadar akıllı değil ben sahsen gerizekaliyim mesela.. Video ne görsek inanıp bu kadar kolaymış deyip topluyoruz. En ufak ayar anlatilmadigi için olmadı baştan yap, paso ver cepten, yazık günah bunca insana hepsi bi umut bi hobi yapiyo, bende onlardan biriyim. Ama yetti yani o sır bu sır  adamın öğrenmeye hakkı yok mu? Tamam araştırsın öğrensin, cok püf noktalarında söylemeyin zaten ama ufacık bisey ya bunu bile araştırsin öğrensin, nede olsa yapamazsa para harcar alır bi daha yapar, halbuki basit bisey ya. Ayıptır.

helal ustam imza atarım bu yazdıklarına

Çevrimdışı BuLutBey

• Yüzbaşı
  • Bilgi Paylaşmak Güzeldir
« Yanıtla #346 : 12 Şubat 2021, 19:55:46 »
Jamper usta sende yalan yanlış bilgi verme . 440 tur olacağını neden söylemiyorsun.çok ayıp çok. Anlıyormıs6n beni şimdi neden forumdan uzak duruyorum . İnsanlar senin dediğini senin yaptığını yapamaya biliyor. Ozaman direk hedef sensin. Sen yanlış bilgi vermiş oluyorsun. Kendileri 4x4 lül usta sen yalancısın. Cihazım tasarımcısı senin verdiğin ölçüleri veriyor . Aama bizim forumda bi kaç kişi tasarımcıdan iyi biliyor. 440 tur nedir yaw. Hangi cihazda bu sargı var. Ya cihazda bi sıkıntı var ya sıfırlamqda .
Eğer İnanıyorsanız Galip Olan sizlersiniz

Çevrimdışı Suta35

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #347 : 12 Şubat 2021, 20:00:38 »
Jamper usta sende yalan yanlış bilgi verme . 440 tur olacağını neden söylemiyorsun.çok ayıp çok. Anlıyormıs6n beni şimdi neden forumdan uzak duruyorum . İnsanlar senin dediğini senin yaptığını yapamaya biliyor. Ozaman direk hedef sensin. Sen yanlış bilgi vermiş oluyorsun. Kendileri 4x4 lül usta sen yalancısın. Cihazım tasarımcısı senin verdiğin ölçüleri veriyor . Aama bizim forumda bi kaç kişi tasarımcıdan iyi biliyor. 440 tur nedir yaw. Hangi cihazda bu sargı var. Ya cihazda bi sıkıntı var ya sıfırlamqda .
Aga seninle muhatap olmayı keseli çok oldu, youtube a videosunu yüklüyorum bak bakalım çalışıyo mu stabil mi değil mi.. Lafımı istediğin yere çek sen, ben ne diyorum sen ne konusuyosun, benim sitemim neye daha onu bile bilmeden konusuyosun

Çevrimdışı Suta35

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #348 : 12 Şubat 2021, 20:02:19 »
Cihazin videosunu iki kişiye attım onlarda cevap vermek isterse verir, kimseye ustalık taslamiyorum onu uyduran hep sensin. AMATÖRÜM BEN AMATÖR kaç kere yazicam daha.

Çevrimdışı erik1

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #349 : 12 Şubat 2021, 20:08:38 »
Bit pazarında Orijinal başlık 8.83 mh baska biri 32 mh diyo öbürü 34 mh olacak diyo kardeşim para babasi değiliz hiç birimiz onu yap bunu yap olmadı diğerini yap.. Madem sır vermiyosunuz o zaman her agizdan bisey çıkmasın, ben 440 tur ile tertemiz çalıştırdim, ya mh olayları palavra yada bobin halime üzüldü istediğin verimi vereyim dedi.. Cidden artık insanin forumdakilere bakis açısı değişiyo herkeste güven sıfır, kırk tane msj aldım şu usta böyle sarmış doğru mu, çalışır mı diye, keşke bilsem de hepsine tek başıma yardım etsem.. Görün artık insanları

s.a suta35 ustam sanırım bit pazarına koyduğum başla ilgili bi yanlış anlaşılma olmuşsun ben o başlığı ordaki usta fortuna m2 ,ıle başlık takas yapabiliriz demişti bende başlık mi değerleri ve r değeri bunlar demek için o fotoyu koydum yani takas yapmak isteyen ustaya başlık işine yararsa değerleri bu demek için foto koydum yani senin şu an yapmakta olduğun cihazın orjinal başlığı felan değil sende yanlışa kapılıp aynısını yapma belki daha çok hatalara sebeb olur malum her başlık her cihaza uyacak değil tabi tecrübe iyiyse uygular olur ona bişey diyemem bilgilendirme?
Deneysiz icad olmaz Fakirlik adamı mucit yapar

Çevrimdışı BuLutBey

• Yüzbaşı
  • Bilgi Paylaşmak Güzeldir
« Yanıtla #350 : 12 Şubat 2021, 20:20:48 »
Aga seninle muhatap olmayı keseli çok oldu, youtube a videosunu yüklüyorum bak bakalım çalışıyo mu stabil mi değil mi.. Lafımı istediğin yere çek sen, ben ne diyorum sen ne konusuyosun, benim sitemim neye daha onu bile bilmeden konusuyosun

Burada sende dahil hiç bir kişinin uğraşları boşa gitmesini istemem inşallah tüm yapan arkadaşlar başarılı olur. Bizde onlardan faydalanırız.  Ama saygı çerçevesinde. Birşeyleri beceremeyince buradaki ustaları yalancılık la bilgi gixlemekle . İtam etmeden.  Ve bu arada seninle muhatap olmayı ben bitirmiştim. Kendi kendine hava yapma. 😉
Eğer İnanıyorsanız Galip Olan sizlersiniz

Çevrimdışı Suta35

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #351 : 12 Şubat 2021, 20:24:23 »

s.a suta35 ustam sanırım bit pazarına koyduğum başla ilgili bi yanlış anlaşılma olmuşsun ben o başlığı ordaki usta fortuna m2 ,ıle başlık takas yapabiliriz demişti bende başlık mi değerleri ve r değeri bunlar demek için o fotoyu koydum yani takas yapmak isteyen ustaya başlık işine yararsa değerleri bu demek için foto koydum yani senin şu an yapmakta olduğun cihazın orjinal başlığı felan değil sende yanlışa kapılıp aynısını yapma belki daha çok hatalara sebeb olur malum her başlık her cihaza uyacak değil tabi tecrübe iyiyse uygular olur ona bişey diyemem bilgilendirme?
Aleykümselam ustam, onur abi fortune m2 için 32 lik başlık istemiş sende bende 32 lik başlık var deyince bende fortune m2 sandım, da mesele o değil soru soruyoruz çocuk azarlar gibi cevap vermeler canımı sıkar. Kimseye saygısızlık yapmyorum haketmedikce de buda bünye yani.. Soruyoruz neden niye diye düşünmüyolar ben ne diyorum sen ne diyosun gibi cevaplar.. Ben buna gelemiyorum, yardım eden bütün ustalara özelden ordan burdan zaten minnettar olduğumu söylüyorum.. Başlık konusuna gelince her fortune m2 konusunda 4 5 tane başlık bilgisi var, hangisi değil nerden bilecek insanlar. Yol yordam öğretin biz hesaplayalim dedik, hevesliyiz dedik adımız hazıra kondu oldu.. Gerçi onların sayesinde artık biseyleri aştım öğrendim KENDİ BAŞIMA.. İnsan olana saygım sonsuz yanlış anlamışım başlık konusunda kusura bakma sende, amacım seni başkasını kötülemek değil herkes bisey diyo başlık için

Çevrimdışı Suta35

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #352 : 12 Şubat 2021, 20:25:29 »

Burada sende dahil hiç bir kişinin uğraşları boşa gitmesini istemem inşallah tüm yapan arkadaşlar başarılı olur. Bizde onlardan faydalanırız.  Ama saygı çerçevesinde. Birşeyleri beceremeyince buradaki ustaları yalancılık la bilgi gixlemekle . İtam etmeden.  Ve bu arada seninle muhatap olmayı ben bitirmiştim. Kendi kendine hava yapma.
Tamam sen bitirdin aga..

Çevrimdışı erik1

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #353 : 12 Şubat 2021, 21:00:39 »

Aleykümselam ustam, onur abi fortune m2 için 32 lik başlık istemiş sende bende 32 lik başlık var deyince bende fortune m2 sandım, da mesele o değil soru soruyoruz çocuk azarlar gibi cevap vermeler canımı sıkar. Kimseye saygısızlık yapmyorum haketmedikce de buda bünye yani.. Soruyoruz neden niye diye düşünmüyolar ben ne diyorum sen ne diyosun gibi cevaplar.. Ben buna gelemiyorum, yardım eden bütün ustalara özelden ordan burdan zaten minnettar olduğumu söylüyorum.. Başlık konusuna gelince her fortune m2 konusunda 4 5 tane başlık bilgisi var, hangisi değil nerden bilecek insanlar. Yol yordam öğretin biz hesaplayalim dedik, hevesliyiz dedik adımız hazıra kondu oldu.. Gerçi onların sayesinde artık biseyleri aştım öğrendim KENDİ BAŞIMA.. İnsan olana saygım sonsuz yanlış anlamışım başlık konusunda kusura bakma sende, amacım seni başkasını kötülemek değil herkes bisey diyo başlık için

ustam bende yıllardır bu meret dedektör işiyle zaman buldukça uğraşıyom bir başkalarından aldığın bilgiyle kendin uğraşarak edineceğim bilgi sana çok şeyleri tecrübe edindirir bazan burdan yardımda bulunmaya çalışan ustalarada hâk veriyim çünki her bobine göre akord işlemi yapılır yani sıfırlama bir çok kişi ben şöyle bobin sardım şimdi nasıl sıfırlayacağım sorusunu görüyor işte zaten asıl iş burda başlıyor benim verebileceğim bu konuda cevap anca şu kadar olur rx,e bir akord condansatör takılır ve başlığın bobinle çok hassas bi şekilde oynatarak sıfırlamaya çalışılır zaten işin en zor kısmı da burası baya bi sabırlı olmak gerek yada hazır bi başlık alıp cihaza uyarlamaya çalışmak bu mh olayına fazla kapılmayın şu smv konusunda bi ustamız var keçerli kendisine burdan selamlar ben tam 2 yıldır uğraştım bu cihazı yapana kadar diye bi cümle kullanmıştı bide 16,lik başlık hatırladınız mı şimdi keçerli ustaya katılıyom önceleri bende 26lık başlıkla pek derinlere inemiyordum şimdi 26lık başlıkla mükemmel derinliğe iniyom bu kelime söylemesi sadece bi cümle peki ben bu tecrübeyi edinene kadar gecenin saat kaçlarına kadar ne çalışmalar yaptığımı bi ben bilirim kısacası ustalalarım tecrübeyi merak ederek uygularak kendiniz kendinize edinin sonra başkalarına yardımda bulunur bulunmaz kişiye kalmış yani kısacası burda çok dedektör konunuları var çogunda hemen hemen hep aynı sorular şöyle bobin sardım nasıl sıfılayacagım bu konuda bu formun ustaları bu konuda açık bilgiler paylaşmış nasıl sıfırlanacagı hakkında bu sıfırlama olayı sıtandart her başlıkta aynı degişmez degişen tek şey bobin degerleri  umarım birşeyleri anlata bilmişimdir
Deneysiz icad olmaz Fakirlik adamı mucit yapar

Çevrimdışı Jumper03

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #354 : 12 Şubat 2021, 21:12:15 »
Fortune ve quasar ın sabit bir başlık bilgisi yok bununda nedeni cihazlar 4 ile 20khz arası calışması örnegin 220 tur sararsın cihaz 10 12khz arası calışır 300 tur sararsın 6 8 khz arası calısır 160 170 tur sararsın 17 18 khz calısır bunu sabit bir ölcüsü yok ben herkese elimden geldigi kadar yardımcı oluyorum kimsedende birşey saklamıyorum kaç kişi benim kadar en inçe ayrıntısına kadar yardımcı oluyor belki vadır ama bu da 3 beş kişiyi gecmez kimse bana  ben jumper ustaya sordum ben söylemem dedi diyemez kim ne sorsa bildigim birşey varsa söylerim döyleyecegimde...

Çevrimdışı Suta35

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #355 : 12 Şubat 2021, 21:37:19 »

ustam bende yıllardır bu meret dedektör işiyle zaman buldukça uğraşıyom bir başkalarından aldığın bilgiyle kendin uğraşarak edineceğim bilgi sana çok şeyleri tecrübe edindirir bazan burdan yardımda bulunmaya çalışan ustalarada hâk veriyim çünki her bobine göre akord işlemi yapılır yani sıfırlama bir çok kişi ben şöyle bobin sardım şimdi nasıl sıfırlayacağım sorusunu görüyor işte zaten asıl iş burda başlıyor benim verebileceğim bu konuda cevap anca şu kadar olur rx,e bir akord condansatör takılır ve başlığın bobinle çok hassas bi şekilde oynatarak sıfırlamaya çalışılır zaten işin en zor kısmı da burası baya bi sabırlı olmak gerek yada hazır bi başlık alıp cihaza uyarlamaya çalışmak bu mh olayına fazla kapılmayın şu smv konusunda bi ustamız var keçerli kendisine burdan selamlar ben tam 2 yıldır uğraştım bu cihazı yapana kadar diye bi cümle kullanmıştı bide 16,lik başlık hatırladınız mı şimdi keçerli ustaya katılıyom önceleri bende 26lık başlıkla pek derinlere inemiyordum şimdi 26lık başlıkla mükemmel derinliğe iniyom bu kelime söylemesi sadece bi cümle peki ben bu tecrübeyi edinene kadar gecenin saat kaçlarına kadar ne çalışmalar yaptığımı bi ben bilirim kısacası ustalalarım tecrübeyi merak ederek uygularak kendiniz kendinize edinin sonra başkalarına yardımda bulunur bulunmaz kişiye kalmış yani kısacası burda çok dedektör konunuları var çogunda hemen hemen hep aynı sorular şöyle bobin sardım nasıl sıfılayacagım bu konuda bu formun ustaları bu konuda açık bilgiler paylaşmış nasıl sıfırlanacagı hakkında bu sıfırlama olayı sıtandart her başlıkta aynı degişmez degişen tek şey bobin degerleri  umarım birşeyleri anlata bilmişimdir
Gayet iyi anladım ustam teşekkürler. Öfkelenince  beynimdekini dilime vurmak gibi bi huyum var, gerçekleri söylemek gibi bi pis yanım var o yüzden tartışmaya kendim son veriyorum umarım msjim bi yerlere gitmiştir, lafım sana değil en azindan insanca konuştun. Benim için üslup asap önemli.. Durduk yere kalp kırmadım kirmam. Başkalarının kalbini daha fazla kirmak istemiyorum o yüzden kimseden yardım talep etmicem artık,bu işi de öğrendiğimi kadarıyla benim gibi amatörlere aktardım bundan sonra da aktaricam cihazla ilgili sıkıntısı olan varsa öğrendiğim ne varsa anlatmaya hazırım bi msji yeterli sorun yaşayan insanın .. Üslubundan dolayı teşekkür ederim

Çevrimdışı Suta35

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #356 : 13 Şubat 2021, 01:21:00 »
Adem abi seni çok iyi tanırım beni üzerimde de hakkın fazlasıyla vardır, cok kafani sisirmisimdir ama bi kez olsum of dememissindir. Benim anlatmak istediğim başka bi konuydu. Kimse burda çocuk değil, hobi olsa da olmasa da kimse kimseyi aşağı göremez.. Ben şahsım olarak buna izin vermem, bilgiye muhtaç olmam beni her lafı yutacak adam yapmaz, eksiğiz ama bildikleri salaklardan da değiliz. Üzerimde hakkı olan herkesin arkasındayim, kimse beni kendi çevresindeki yalakalarla karıştırmasın, özelde konuşup forumda aman konuştuğum belli olmasin,bilgi kapım kapanır bana devre hakkında bilgi vermez,ot gibi kalırım diyen, benim kadar elektronik cahili adamlarla, çift yüzlü olanlarla işim olmaz.. Sabrında sınırı var. Ben kendimi geliştiriyorum hepsi utanacak zamanla.. O yüzden senin gibi usta ne derse başımın tacıdır...

Çevrimdışı Suta35

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #357 : 13 Şubat 2021, 01:31:41 »

Çevrimdışı Suta35

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #358 : 13 Şubat 2021, 01:35:18 »
Bu baya uzun bi Videoydu, kestim.. Ev ortamı tuğla deliyo, 3 cm kalınlıktaki pişmiş toprak üzerinden değerli algılıyo, ferrit nuve üstünde değerli görüyo, azami 30 cm ufak obje de.. Uzun versiyonu merak eden pm atabilir. Bize artık salak muamelesi yapmaktan vazgeçin.

Çevrimdışı Suta35

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #359 : 13 Şubat 2021, 01:36:48 »
Son olarak bobinlerin alakasizligi ortada biri 27 lik biri 32 lik d bobin.. Asıl meseleyi çözdüm, ihtiyacı olan yazsin elimden gelen ne varsa yardım ederim.. Herkese hayırlı geceler