Gönderen Konu: manyometre hakkinda  (Okunma sayısı 287 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ismail344

• Üsteğmen
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
manyometre hakkinda
« : 10 Ekim 2018, 13:34:49 »
Bende manyometre sensor var cok hassas dedoktor gibi kullanilmiyor bunu anladim titremeden fazla etkilenmiyen sensor markasi onere bilecek varmi algilama sistemim 4 5 metreye kadar demiri algiliyor buda sensorun oynamasindan dolayi duzgun cekim alamiyorum titremeden fazla etkilenmiyen sensor markasi varmi bildiginiz.

Çevrimdışı ismail344

• Üsteğmen
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
Ynt: manyometre hakkinda
« Yanıtla #1 : 10 Ekim 2018, 13:36:48 »
titremeden fazla etkilenmiyen sensor markasi lazim bana net cekim ala ilmem icin.

Çevrimdışı ismail344

• Üsteğmen
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #2 : 10 Ekim 2018, 13:40:46 »
te msi 1 sensor nasil titremeden fazla etkileniyormu dedoktor mantigiyla azda olsa calisan manyometre yokmu piyasada.

Çevrimdışı ismail344

• Üsteğmen
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3 : 11 Ekim 2018, 07:33:56 »
Bu şekilde kullanacak yapacak bir şey yok ustalik hunerimizi gösterecek .

Çevrimdışı ismail344

• Üsteğmen
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #4 : 11 Ekim 2018, 07:41:00 »
Manyometre kullananlara yuvarlak terazi şiddetle öneririm sensörü en ufak kibildamasi çekimi bozuyor sensör çekim istikametinde sabit kaliyor sağa ve sola görmenizi onemi yok sensörü duruş açısı sabit kalması önemli yuvarlak teraziyle çekim yaparsanız 100 80 verim alırsınız.

Çevrimdışı ismail344

• Üsteğmen
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #5 : 11 Ekim 2018, 07:43:07 »
En ufak anormalliği bile değerlendiren bilirsiniz manyometre mantığı bu şekilde çalışıyor nekadar terazi okadar köfte.

Çevrimdışı Ankebut

• Söz Sahibi+
  • Yarbay
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #6 : 14 Ekim 2018, 20:50:14 »
Bu çekim işi tecrübeyle alakalı bir şeydir santim santim görüntü almak isityorum diyorsan zaten başka bir aparat yaparak manyetometreyi elde taşımaman lazım bir görüntüyü almak en az 30 dakikanı alır. Onun için çok sık çekim yaparak mümkün olduğu kadar elini gevşek bırakarak yerçekimine sensörü bırakman lazım, çekül mantığı ile yani.....

Çevrimdışı ismail344

• Üsteğmen
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #7 : 14 Ekim 2018, 21:39:44 »
Sana katılıyorum ankebut ustam bugün kilise civarına çubukla gittik mezarlık alan düşündüğümüz yerde 3500 ile 450 civarı sinyal aldım manyometri  sakullu idi ufak ip ile sakule alıyorum manyometrem kendi eksenine çevirdiğim halde 350 den aşağı sinyal inmedi alan nerdeyse sinyal böyle 250 numarada sinyal düştü tepede normalde doğal toprakta aldığım sinyal 60 mineralli yerde aldığım sinyal 160 anormal bir durum var kullandığım sistem telefon sistemi sensörü tele bı şekilde uydurduk hassasiyeti 3  kat daha artirdim olmak okm apk program tüneli mavi olarak gördüm kullana kullana bazı şeylerin zamanla farkına varıyorsunu manyometre gercekten degşet çekimi var bilmiyorum hassasiyeti artirdim böyle oldu pek anlamadım ben 1 2 sayıyı hesaba katıyordum hesaba göre 3 metreden demire ölçek aleti değişim gösteriyordu hesap tutmadı 10 15 metreden tüneli mavi olarak gördü çubukla teyidi yaptıktan sonra programla çektim tünele dışardan girince yeşil yeşil üstüne gelince mavi oluyor çıkınca tünelden yeşil oluyor mantık bu şekilde güzel yanı.

Çevrimdışı Ankebut

• Söz Sahibi+
  • Yarbay
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #8 : 16 Ekim 2018, 20:27:50 »
o kadar yüksek mesafeden tüneli nasıl gördü hayret toprakta mineral yapısının çok zayıf tünelinde manyetik alanınn çok yüksek olması lazım genede 10 metre çok yüksek bir rakam bence..

Çevrimdışı ismail344

• Üsteğmen
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #9 : 16 Ekim 2018, 22:24:11 »
Sensorun hassasıyetinı fazlalastırdım demırlı ortamda 3  metrede olcu aletınde degısme oluyor tabı sensorun cekım mesafesı 3 metreden fazla  iş   sensorun cıkıs voltajı cok dusuk verım fazla ustam tahmını ıslemcıyle sensorun cekım gucu demıre olan duyarlılıgı 5 metredır dahada fazla olabılır ıslemcımı kaybettım manyometreler zaten denız altıyı 100 metreden goruyor sensorun demıre olan duyarlılıgını artırınca bu mesafeler bı sey degıl ustam dırek sensoru işlemcıye baglayınca yarım metreden demırı goruyor pıyasadakı sensorler dırek ıslemcıye baglanmıssa 5 6 metreden tunel goruyorsa ustam 3 metreden demırı goren sensorun 10 metredekı tunelı gormesı normal ustam .