Gönderen Konu: 2-4 Metreden Görebilen dedektör Yapılabilir mi?  (Okunma sayısı 1217 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Veysel Şahin Karaca

  • Er
  • İleti: 8
  • www.teknolojiekibi.com
Ynt: 2-4 Metreden Görebilen dedektör Yapılabilir mi?
« Yanıtla #20 : 09 Ağustos 2018, 14:42:04 »

Bu güzel bir cevap oldu  Size 10 Metreden bakır parayı algılayan küçük bir cihaz yapıp videosunu göndereceğim. Link vereceğim  İnanmayıp görmek isteyeni de Kahramanmaraş'a bekleyeceğim

10m'den bakır parayı algılayan dedektör, zaten arayanın kemerin tokasını, cepteki bozuk parayı, toprağın üstündeki hafif mineralli taşı da bulur ki bunların başlığa olan etkisi 10 metreden bir bakır paranın edeceği etkiden fazladır. Hadi başlığın merkezi en iyi algılamayı yapar diyelim, seni izliyelim yinede.

Tarihi kuyumcu dükkanların duvarlarında gömü arayan birisi vardı, cihazı 10 metreden buluyormuş, neden kuyumcudaki altınları bulamıyor deyince, açıktakini değil de gömülü olanı bulduğunu söylemişti.

Ümit, yap kurtar bizi, dedektör piyasasını bitir. Öyle bir cihaz yapabiliyorsan zaten diğer cihazları hangi gerizekalı alsın daha. Dükkan kapattıracaksın dedektörcülere, garrett, white, minelab, emfad, m1, deltalar çöp olacak. Hem yaptında kullanmadık mı_? Helal olsun.

Çevrimdışı BuLutBey

  • Teğmen
  • *
  • İleti: 56
  • Bilgi Paylaşmak Güzeldir
Ynt: 2-4 Metreden Görebilen dedektör Yapılabilir mi?
« Yanıtla #21 : 09 Kasım 2018, 11:07:21 »
Bu mümkün  Bunu size ıspatlayacağım  Video çekerek. Hemde düşük radyo dalgalarıyla.

:) videoda david copperfield de uçuyor:)

Tutmayın küçük enişteyi. uçuyor. sen bu dedektör sintallerinin 3 5 metreye ulaşmadığınımı sanıyorsun. bu saten belki 3 km mesafeye ulaşıyor . git 3 km uzakta bir alıcı ile test et alırsın sinyali.
ama bunu dedektör olarak kullanmak istersen gidecek metale çarpacak metal üzerinde eddy akımları üretecek ve tekrar alıcı bobine aktaracak. işte o kısım sıkıntılı . kaldıki radyo frekansı ile yapacağını söylüyorsun.
radyo frekansı . bir nevi bfo dedektör diyorsun. bfo larda o dediğin imkansız ötesi . herşey düşündüğün gibi değil. sen radyo vericisi ve alıcısı gibi düşünüyorsun .kahraman maraştaki ümit bunu düşüne biliyorda. tr deki uzamn ustaları mühendisleri bıraktık bi kenara. dünyadaki hiç bir elektronik mühendisi düşünemiyor bu dediğin sistemi.
Eğer İnanıyorsanız Galip Olan sizlersiniz