Gönderen Konu: Kablosuz EMF  (Okunma sayısı 7499 defa)

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı e_z_e_l

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
Ynt: Kablosuz EMF
« Yanıtla #60 : 26 Haziran 2018, 15:36:36 »
Teşekkür ederim.
İnsanı ayakta tutan iskelet ve kas sistemi değil, prensipleri ve inançlarıdır.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #61 : 26 Haziran 2018, 21:08:57 »
Güle güle kullanın. Arazi test videolarını da görmek isteriz :)
Söz ola kese savaşı, söz ola kestire başı...

it ürür kervan yürür...

Havlayan kopek ısırmaz 

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Çevrimdışı e_z_e_l

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #62 : 27 Haziran 2018, 04:40:17 »
Teşekkür ederim hüseyin bey tabiki videolar çekip yayınlayacağım.
İnsanı ayakta tutan iskelet ve kas sistemi değil, prensipleri ve inançlarıdır.

Çevrimdışı ragnaboz2

• Er
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #63 : 27 Temmuz 2018, 15:54:12 »

EM in açılımı da elektromayetiktir. Yani bir GPR gibi bir gönderici bir alıcı mantığı ile çalışır. Bir antenden sinyal gönderip diğerinden alarak çalışır. GPR den farkı çalışma frekansı 1 KHz ye düşürülmüştür. Sinyal gönderim süresi de GPR lere göre çok daha uzundur. Bu durumda EMF nin definecilikte kullanıma daha elverişli olmasını sağlar. Arkadaşlar bu konu bizim firmamıza ait internet sayfasındaki forumda da paralel olarak açılacak. Bana EMF ile ilgili her türlü soruyu bu konudan sorun. Ben de yanıtlayayım.

Öncelikle herkse merhaba;
1 mhZ=1000 kHz
Sorum şudur:frekans değeri yani MHz ile derinlik ters orantılı gidiyor bildiğimiz gibi. ekteki tablodan da görülebileceği gibi 25 MHz dalgaları 40-50 metre gibi derinliklere penetre olabiliyor (tabi ki çözünürlük azalıyor). 25 MHz=25000 kHz ise ve öngörülen derinlik 40-50 m ise yukarıdaki yazıda 1 kHz ye kadar düşürüldüğü söylenen bir dalga boyu var ki bu mantıkla 250- 300m belki de 2000-3000 m hatta çok çok daha fazlasına gitmesi lazım. Fakat kablosuz EMF için 4-5-6 m gibi rakamlar telaffuz ediliyor. Burada bir mantık hatası olduğunu düşünüyorum. Ya yukarıda söylenen 1 kHz birimi yanlış yazılmış ya da benim yanlış bildiğim bir şey var... Söylediklerimde yanlış bir şey varsa düzeltir misiniz? @Karadağ

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #64 : 27 Temmuz 2018, 16:15:44 »

EM in açılımı da elektromayetiktir. Yani bir GPR gibi bir gönderici bir alıcı mantığı ile çalışır. Bir antenden sinyal gönderip diğerinden alarak çalışır. GPR den farkı çalışma frekansı 1 KHz ye düşürülmüştür. Sinyal gönderim süresi de GPR lere göre çok daha uzundur. Bu durumda EMF nin definecilikte kullanıma daha elverişli olmasını sağlar. Arkadaşlar bu konu bizim firmamıza ait internet sayfasındaki forumda da paralel olarak açılacak. Bana EMF ile ilgili her türlü soruyu bu konudan sorun. Ben de yanıtlayayım.

Öncelikle herkse merhaba;
1 mhZ=1000 kHz
Sorum şudur:frekans değeri yani MHz ile derinlik ters orantılı gidiyor bildiğimiz gibi. ekteki tablodan da görülebileceği gibi 25 MHz dalgaları 40-50 metre gibi derinliklere penetre olabiliyor (tabi ki çözünürlük azalıyor). 25 MHz=25000 kHz ise ve öngörülen derinlik 40-50 m ise yukarıdaki yazıda 1 kHz ye kadar düşürüldüğü söylenen bir dalga boyu var ki bu mantıkla 250- 300m belki de 2000-3000 m hatta çok çok daha fazlasına gitmesi lazım. Fakat kablosuz EMF için 4-5-6 m gibi rakamlar telaffuz ediliyor. Burada bir mantık hatası olduğunu düşünüyorum. Ya yukarıda söylenen 1 kHz birimi yanlış yazılmış ya da benim yanlış bildiğim bir şey var... Söylediklerimde yanlış bir şey varsa düzeltir misiniz? @Karadağ

Öncelikle aramıza hoş geldiniz.

Mantık hatanız şurada. EMF bir elektromanyetik ürün. GPR ler gibi sinyal gönderip yansıyan sinyeli dinlemiyor. Ürün 1kHZ deki bir frekans ile elektromanyetik alan oluşturuyor ve alıcı tarafta oluşan bu elektronamyetik alandaki kırılmaları inceliyor. Yani GPR ile mantık olarak alakası yok. Dolayısı ile matematiğinin de GPR ile alakası yok ;)
« Son Düzenleme: 28 Temmuz 2018, 21:48:50 Gönderen: Karadağ »

it ürür kervan yürür...

Havlayan kopek ısırmaz 

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #65 : 14 Eylül 2018, 10:54:27 »
iyi seyirler ;)

it ürür kervan yürür...

Havlayan kopek ısırmaz 

Çevrimdışı wtrk

• Yüzbaşı
  • As Soon As Possible.
« Yanıtla #66 : 14 Eylül 2018, 11:11:58 »
iyi seyirler ;)

videodan izlediğim kadarıyla derindeki obje ve yapılar için 3d çekim yapmak gerekiyor yani daha mantıklı oluyor. Canlı çekim ise yüzeye yakın ve kütlesel olarak büyük cisimler varsa onlar için daha verimli, doğru mu anlamışım ustam ?
NoBodY CaN StoP Me.!!!

Çevrimdışı onur600

• Söz Sahibi+
  • Albay
  • ne çektin be...
« Yanıtla #67 : 14 Eylül 2018, 14:37:19 »
Yine ben yine guzel video
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

whatsap ihbar 5443372844
Teknolojiekibi Tokat bayi

Çevrimdışı onur600

• Söz Sahibi+
  • Albay
  • ne çektin be...
« Yanıtla #68 : 14 Eylül 2018, 14:39:38 »
iyi seyirler ;)

videodan izlediğim kadarıyla derindeki obje ve yapılar için 3d çekim yapmak gerekiyor yani daha mantıklı oluyor. Canlı çekim ise yüzeye yakın ve kütlesel olarak büyük cisimler varsa onlar için daha verimli, doğru mu anlamışım ustam ?
Derinlik iki yontemde de ayni aslinda.Sadece farkindalik ve etüt icin 3D daha net sonuc elde etmek adina kesinlikle kullanilmali.
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

whatsap ihbar 5443372844
Teknolojiekibi Tokat bayi

Çevrimdışı napolyon59

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #69 : 21 Kasım 2018, 22:03:42 »
Herkese iyi aksamlar emf cihazıyla yapilan bir denemede toprak üstündeki 30x30cm aleminyum plaka üzerinden geçildi fakat anlık görüntülemedeyken ıskalada rakamlarda bir değişme,algılama olmadı bu durum normalmi sizce.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #70 : 22 Kasım 2018, 10:43:02 »
Herkese iyi aksamlar emf cihazıyla yapilan bir denemede toprak üstündeki 30x30cm aleminyum plaka üzerinden geçildi fakat anlık görüntülemedeyken ıskalada rakamlarda bir değişme,algılama olmadı bu durum normalmi sizce.

Gayet normal.

it ürür kervan yürür...

Havlayan kopek ısırmaz 

Çevrimdışı napolyon59

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #71 : 24 Kasım 2018, 17:24:24 »
Emf çanta yenileme çalışmasından örnek boyutunun küçülmesi avantajlı oldu, kullanilan çanta n.k..a 103 45lik başlıklar arasına sünger konularak tam sığdı.

Çevrimdışı mehdi06

• Söz Sahibi+
  • Binbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #72 : 24 Kasım 2018, 18:30:51 »
Emf çanta yenileme çalışmasından örnek boyutunun küçülmesi avantajlı oldu, kullanilan çanta n.k..a 103 45lik başlıklar arasına sünger konularak tam sığdı.
güzel olmuş Hüseyin ustada yeni çanta yaptırtmıştı oda çık sizinkiside şık

Çevrimdışı napolyon59

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #73 : 04 Aralık 2018, 19:09:22 »
Selamlar emf de otomatik çekimde adım sayma işlemini cihaz mi yapıyor yoksa tabletmi yapiyor.Otomatik çekimde sinyal atim hızını düşürmek gerekiyormu.Biz 200ms sinyal hızıyla yol başından sonuna gelene kadar program yol taramasını bitiriyor.Nasıl hareket etmeliyiz.