Gönderen Konu: Delta Pulse 3S  (Okunma sayısı 3840330 defa)

274574430 ve 22 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı axmisus

• Er
  • www.teknolojiekibi.com
Ynt: Delta Pulse 3S
« Yanıtla #9040 : 14 Haziran 2017, 19:26:31 »
arazidede denedim sönümleme dirençlerini yanlış takmış olabilirmiyim

Çevrimdışı onur600

• Söz Sahibi+
  • Albay
  • ne çektin be...
« Yanıtla #9041 : 14 Haziran 2017, 19:52:52 »
Bu eğriyle 3s açılmaz.Alltaki düz çizgiyi yok edin.
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

whatsap ihbar 5443372844
Teknolojiekibi Tokat bayi

Çevrimdışı Jumper03

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #9042 : 20 Haziran 2017, 11:33:50 »
İyi günler ustalar cihaza en fazla kaç vot akım verebilirim 14.8 volt bir sorun çıkarırım iyi gunler
Adaleti, yüksek bir kanun olarak kabul etmekten vazgeçen millet, bu felaketini hiçbir başarı ile telafi edemez

Çevrimdışı mehdi06

• Söz Sahibi+
  • Binbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #9043 : 20 Haziran 2017, 11:35:44 »
lityum pil ilemi kullanmayı düşünüyorsun

Çevrimdışı Jumper03

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #9044 : 20 Haziran 2017, 22:13:18 »
lityum pil ilemi kullanmayı düşünüyorsun
evet Mehdi usta
Adaleti, yüksek bir kanun olarak kabul etmekten vazgeçen millet, bu felaketini hiçbir başarı ile telafi edemez

Çevrimdışı mehdi06

• Söz Sahibi+
  • Binbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #9045 : 21 Haziran 2017, 10:03:51 »
lityum pilin şarj voltajı 4.1 veya 4.3 siz 4 olarak kabul edin 4 tane pil kullanacağınızı tahmin ediyorum 4x4=16v eder tam dolu iken piller ve bu devre için bence yüksek ve devre 12 voltda çalışmak için tasarlanmış bir devre ben daha önce kullandımama 7812 ile regüle edip sabit voltaj vererek kullandım devrede 12v hattındaki kondastörleri 16 v değilde 25 takarsanız bir zararı olacağını düşünmüyorum ama bobine sabit bir voltaj gitmeyeceği için stabilite kaybına neden olabilir ırf çok ısına bilir dediklerimi dikkate alarak deneye bilirsiniz

Çevrimdışı Jumper03

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #9046 : 21 Haziran 2017, 12:08:19 »
Piller 3.7volt 4x3.7 =14.8 yapıyor bendeki piller amp diğeri de 10000 ma

Çevrimdışı Jumper03

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #9047 : 21 Haziran 2017, 12:14:24 »
Cevap için teşekür ederim 15  voltu geçmemek gerekir o zaman 4 Vol olsa sıkıntı yok zaten 3 tanesi 12 volt yapıyor ama 3.7 olunca 11.1 yapıyor 4 taneside 14.8 yapiyor

Çevrimdışı mehdi06

• Söz Sahibi+
  • Binbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #9048 : 21 Haziran 2017, 14:48:44 »
ustam o pillerin sabit verdiği elektirik tam şarjlı iken doyum noktası 4.1 ile 4.3 arası değişir buda 16vdan fazla eder yanitam şarj edip hepsini bağlarsan 14.8 değil 16 voltdan daha fazlasını görürsün

Çevrimdışı _Hektor_

• Söz Sahibi+
  • Yüzbaşı
  • Sadi
« Yanıtla #9049 : 23 Haziran 2017, 02:32:34 »
Mehdi usta dogru söylüyor doyum noktasi 4.2 volt 4 tane piili bagladigin an cihazi yakarsin. Internette lm2596 hazir regule devreler var 3 amper cikisli 12.80 ayarla uzun süre kullanirsin

Çevrimdışı Jumper03

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #9050 : 23 Haziran 2017, 10:10:37 »
Mehdi usta dogru söylüyor doyum noktasi 4.2 volt 4 tane piili bagladigin an cihazi yakarsin. Internette lm2596 hazir regule devreler var 3 amper cikisli 12.80 ayarla uzun süre kullanirsin
iki ustayada teşekür ederim.

Çevrimdışı nebula7

• Onbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #9051 : 24 Haziran 2017, 15:19:07 »

ustalarım bi yardımcı olurmusunuz. menü ile açıyorum cihazı lcd ışığı yanmıyor, trimpot ile oynayınca sönüm eğrisi düz bir şekilde aşağı yukarı hareket ediyor eğri oluşmuyor. her trimpot hareketinde tune yapıyorum belli bir sınırdan sonra tuning... donuyo 1,2 dk bekledim.başlık 440uh sönümleme 300R ev ortamı.cihazı tune ile açınca açılıyor... da kalıyor.bunun üzerine lcd, modül ve pic i söktüm ölçtüğüm değerleri resim üzerinde gösterdim.

Çevrimdışı mustafa29

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #9052 : 24 Haziran 2017, 17:41:14 »
Selamın aleyküm ustam egri nasildir

Çevrimdışı mehdi06

• Söz Sahibi+
  • Binbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #9053 : 24 Haziran 2017, 21:16:18 »

ustalarım bi yardımcı olurmusunuz. menü ile açıyorum cihazı lcd ışığı yanmıyor, trimpot ile oynayınca sönüm eğrisi düz bir şekilde aşağı yukarı hareket ediyor eğri oluşmuyor. her trimpot hareketinde tune yapıyorum belli bir sınırdan sonra tuning... donuyo 1,2 dk bekledim.başlık 440uh sönümleme 300R ev ortamı.cihazı tune ile açınca açılıyor... da kalıyor.bunun üzerine lcd, modül ve pic i söktüm ölçtüğüm değerleri resim üzerinde gösterdim.

Sönümleme drenciniz kaç ohm akunuzun amperı yetersiz olabilir besleme zayıf oldugunda sönüm eğrisi yukarı aşşagı gidiyor ekran sorununuzda hangi ekranı kullandınız karanlıkderken ışıkmı yok kontrastmı fazla model olarak tam hangi ekran çünkü farklı ekranlar farklı kontrast istiyor 2.2 ohm haturlıyorum ama ışık gelmiyorsa 2n7000 veya bc546 ekranın 20 pininin oradaki transistör ışığı tetikleyen o o hattı kontrol edin transistör modelinin ızantısına bakın bağzen ters bağlamak gerektiği oluyor birde devrenin resmini atarsanız bakmaya çalışayım

Çevrimdışı mehdi06

• Söz Sahibi+
  • Binbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #9054 : 24 Haziran 2017, 21:20:17 »
Selamın aleyküm ustam egri nasildir

Cok aşşağıda yukarıdan çıkmış değişmediyse enson ekranın altına deymeyecek şekilde olacaktı alt tarafta olacak üstden çıkmayacak

Çevrimdışı nebula7

• Onbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #9055 : 25 Haziran 2017, 16:37:17 »

Sönümleme drenciniz kaç ohm akunuzun amperı yetersiz olabilir besleme zayıf oldugunda sönüm eğrisi yukarı aşşagı gidiyor ekran sorununuzda hangi ekranı kullandınız karanlıkderken ışıkmı yok kontrastmı fazla model olarak tam hangi ekran çünkü farklı ekranlar farklı kontrast istiyor 2.2 ohm haturlıyorum ama ışık gelmiyorsa 2n7000 veya bc546 ekranın 20 pininin oradaki transistör ışığı tetikleyen o o hattı kontrol edin transistör modelinin ızantısına bakın bağzen ters bağlamak gerektiği oluyor birde devrenin resmini atarsanız bakmaya çalışayım

mehdi06 ustam merhaba
sönümleme direnci 300 ohm, akü 4a, eğri kendiliğinden hareket etmiyor trimpotla oynadğımda eğrisi düz bir şekilde doğrusal hareket ediyor, ekran  WG12864B , ekran ışığı yok.Q7 yi lehimlerken fazla sıcaklığı 2n7000 e zarar verebilirmi. en iyisi 2n7000 ve bc546 yı değiştiriyim. çok tşk hayırlı bayramlar

Çevrimdışı onur600

• Söz Sahibi+
  • Albay
  • ne çektin be...
« Yanıtla #9056 : 25 Haziran 2017, 20:21:38 »
Belki ekran renkli değildir.Foto atarsanız belli olur.
Sonum eğrisi içinde frekans olcmenizi önerebiliriz.(Bobin cikisindan)
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

whatsap ihbar 5443372844

Çevrimdışı nebula7

• Onbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #9057 : 27 Haziran 2017, 00:55:04 »
Belki ekran renkli değildir.Foto atarsanız belli olur.
Sonum eğrisi içinde frekans olcmenizi önerebiliriz.(Bobin cikisindan)

Tşk. onur600
ekranı değiştirdim sorun ekrandaymış, ne oldu da ışığıı gitti başta var idi  fiziki bi temas mı bozdu acaba.
sönüm eğrisi için frekans ölçen cihazım yok fakat bu yazınız problemi çözmemde yardımcı oldu.

[/size]".Yoksa şayet bobine seri 5r direç bağlayıp,sönüm eğrisi oluşuyormu bakın.Oluşuyorsa mos ve frekanslar sağlam demektir.Tabi bunu yaparken mosfet takılı olacak..."

[/size]sorun seri direnç değerinin fazla oluşundan kaynaklı, düşürdükten sonra sön.eğrisi sağa kaydı düzeldi. eğride altta düz çizgi olmamalı diyorsunuz soldan kaç milim ötede alt çizgiye değmeli.
[/size]bir de şunu tune yaptığımda tuning.. diye donuyordu.sön.eğrisiyle beraber bu sorun da kalktı. sadece [/size]D ve T değerlerini değiştirebilmeme rağmen [/size] M(mineral) değeri 10 dan düşmüyor.
[/size]geriye başlık sorum var ama onu bobin konusunda sorayım.

Çevrimdışı nebula7

• Onbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #9058 : 27 Haziran 2017, 01:18:13 »

Tşk. onur600
ekranı değiştirdim sorun ekrandaymış, ne oldu da ışığıı gitti başta var idi  fiziki bi temas mı bozdu acaba.
sönüm eğrisi için frekans ölçen cihazım yok fakat bu yazınız problemi çözmemde yardımcı oldu.
"Yoksa şayet bobine seri 5r direç bağlayıp,sönüm eğrisi oluşuyormu bakın.Oluşuyorsa mos ve frekanslar sağlam demektir.Tabi bunu yaparken mosfet takılı olacak..."
seri direnci düşürünce sön. eğrisi düzeldi.bununla beraber ilkin tune yaptiğimda tuning.. diye donuyordu buda halloldu.sadece M(mineral) değeri değişmiyor D ve T değişmesine rağmen.
eşiği 1e kadar düşürüp tune yaptığımda bazen ötmüyo, öttüğü zaman da  bi daha tune yapıyorum susuyor. normal çalışması böylemi.
sön. eğrisi için altta düz çizgi olmamalı diyorsunuz tam olarak soldan kaç milim ötede altta değmeli.
entegre soketlerini kullanma performansı olumsuz etkilermi.
geriye başlık için sorum vardı onuda bobin konusunda sorayım artık.

Çevrimdışı onur600

• Söz Sahibi+
  • Albay
  • ne çektin be...
« Yanıtla #9059 : 27 Haziran 2017, 02:15:03 »
Şimdi sizden ricam sonum eğrisi,sonumleme ve seri direncinizin fotolarını buraya atmanız.
M değeri değişmiyorsa butonda sıkıntı olabilir.Bir ayağında 5v,basiliyken iki ayağında da 5v okuyun.
Soket kaliteliyse,sıkıysa etkilemez.Her ötmeye tune yaparsanız bir şey bulamazsınız.Bunu diğer sorunlarinizi giderince zamanla öğrenip,anlarsiniz.
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

whatsap ihbar 5443372844