Gönderen Konu: Delta Pulse 3S  (Okunma sayısı 3719835 defa)

0 Üye ve 8 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı dede

• Onbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
Ynt: Delta Pulse 3S
« Yanıtla #760 : 13 Ekim 2013, 11:15:59 »
Dp 3 S i ilk kullananlardan birisiyim lakin ben araziye çıktığımda cihazı susturamadık adım attırmadı bize epeydir ilgilenemiyprdum işlerimin yoğunluğundan ötürü hatta karadağ ustayla görüşmüştüm ve cihaza bakıcaktı ama benim hiç götürmeye fırsatım olmadı inş. bugün ustamda müsaitse götürmeyi düşünüyorum bakalım inş sorun bizdedir çünkü az önce videoları izledim cihaz gerçekten çok başarılı ustamın ellerine sağlık SAYGILAR..

cihazda sorunu çözer çözmez test edip videosunu paylaşacağım..

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #761 : 13 Ekim 2013, 11:51:46 »
Merhaba Arkadaşlar,

wcoss2005, Mustafa gerekli bilgileri vermiş.Ek olarak o yeşil konnektörden mutlaka kurtulun. Onlar sadece deneme amaçlı kullanılmalı. Normalde hem eğride hemde verimde ciddi kayba neden oluyorlar.

dede, herzaman beklerim. Telefonumun şarşı bitmiş şimdi açtım arayanlar olmuş. Aradım ama  birkaç tanesinden cevap alamadım biri sen olabilirsin.

Saygılar
İletiyi düzenle
Söz ola kese savaşı, söz ola kestire başı...

it ürür kervan yürür...

Havlayan kopek ısırmaz 

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Çevrimdışı wcoss2005

• Teğmen
  • *
  • www.wcoss.com
« Yanıtla #762 : 13 Ekim 2013, 12:22:32 »
Huseyin bey devreden bobin soketine giden kabloda coax kablo kullNsak  daha verimli olmaz m
coax kablonun sinyal iletimi normal kablolara gore cok daha saglikli ve parazitsiz.

bir sorum daha olacak bobine giden iletim kablosunda 2x 0.75 trr kullanilmasnin ozel bir debebi var mi?
bir cok puls dedektor firmasi coax kablo kullaniyor.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #763 : 13 Ekim 2013, 12:32:31 »
Merhaba,

Kullanabilirsiniz. ttr olmasının özel bir nedeni yok. Ama canlı uç blendajda olsun.

Saygılar

it ürür kervan yürür...

Havlayan kopek ısırmaz 

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Çevrimiçi jickata

• Söz Sahibi+
  • Binbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #764 : 13 Ekim 2013, 13:29:49 »
Nihayet cihazI bu gun calIstIrabildim.Sorun R56'dan kaynaklanIyormus.Tam 1K olmasI gerekiyor.OSC egrisini de tamamladImmI aksama dogru resimde eklerim insallah.Huseyin usta,R56 5W olmasI sartmI,yoksa daha dusuk gucte rezistor kullanabilirmiyiz.SaygIlar.
''Bilgisizler içinde bir bilgili, ölüler içinde bir diridir.'' HZ. Muhammed
''Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum.'' HZ. Ali
''En büyük savaş, cahilliğe karşı yapılan savaştır.'' Mustafa Kemal Atatürk

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #765 : 13 Ekim 2013, 13:31:24 »
Isındığında dedektör stablitesini bozmuyorsa sorun yok. Olay stablite ile alakalı.

Saygılar

it ürür kervan yürür...

Havlayan kopek ısırmaz 

Çevrimdışı amiral

• Er
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #766 : 13 Ekim 2013, 16:18:11 »
arkadadaşlar cümleten s.a. aranıza yeni katıldım benim bir ricam olacak gerçi karadağ usta listeyi vermiş amma konu şu bu projenin devre elemenlarının benim gibi acemi arkadasların satın alırken sıkıntı yaşamayacağı şekilde eklerseniz sevinirim.

Çevrimiçi jickata

• Söz Sahibi+
  • Binbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #767 : 13 Ekim 2013, 16:46:09 »
arkadadaşlar cümleten s.a. aranıza yeni katıldım benim bir ricam olacak gerçi karadağ usta listeyi vermiş amma konu şu bu projenin devre elemenlarının benim gibi acemi arkadasların satın alırken sıkıntı yaşamayacağı şekilde eklerseniz sevinirim.

SayIn amiral,madem acemisiniz tavsiyem Huseyin ustadan kit ve ya hazIr cihaz talep edin.

Huseyin usta,dedigin gibi R56 IsInIyor ve OSC egrisi degisiyor.Bu hafta 1K-5W rezistor bulmaya calIsacagIm.BakalIm PCB'ye sIgdIrabilecekmiyim.
SaygIlar.
''Bilgisizler içinde bir bilgili, ölüler içinde bir diridir.'' HZ. Muhammed
''Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum.'' HZ. Ali
''En büyük savaş, cahilliğe karşı yapılan savaştır.'' Mustafa Kemal Atatürk

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #768 : 13 Ekim 2013, 17:18:35 »
:D bana ne bende DP2ss istiyorum saygılar güzel şık bir tasarım olmuş

:) bi bakalım belki bişeyler yaparız.

it ürür kervan yürür...

Havlayan kopek ısırmaz 

Çevrimdışı onur600

• Söz Sahibi+
  • Albay
  • ne çektin be...
« Yanıtla #769 : 13 Ekim 2013, 17:36:00 »
Siz yapa durun benim gözüm yollarda kalsın...
:(
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

whatsap ihbar 5443372844
Teknolojiekibi Tokat bayi

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #770 : 13 Ekim 2013, 17:54:34 »
Siz yapa durun benim gözüm yollarda kalsın...
:(

Neden yollarda kalsın. PCB ler geldi. İstersen göndereyim.

Saygılar

it ürür kervan yürür...

Havlayan kopek ısırmaz 

Çevrimdışı TEKİM MURAT

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #771 : 13 Ekim 2013, 20:44:03 »
akadaşlar bugün dp3s i denedim şu anakadar kullanmış olduğum cihazlar oyuncakmış meyer cihaz her türlü arazi şartlarında mükkemel çalışıyor hedefe ulaştırıyor sadece kullanmak için pıratık yapmak lazım zaten cihazda özellik olarak hertürlü arazide toprağın yapısında arayacak şekilde yapılmış pişmiş toprakta ayarlama imkanı deyerli deyersiz yakınlık minareli kontrol ediyoruz yani toprağın yapısı arazinin yapısına göre bir cihaz  hele boşluk modu varya o ayrıca bir mükemmel arkadaşlar bu cihazı kullandıkca yazarım sıksıkta kullanacağım inşallah ustaların eline sağlık

Çevrimdışı snaypır

• Yüzbaşı
  • ...
« Yanıtla #772 : 13 Ekim 2013, 21:33:18 »
ustam suana kadar hangi cihazları kullandında oyuncakmıs diyorsun merek ettim

Çevrimdışı bitkici şakir

• Yüzbaşı
« Yanıtla #773 : 14 Ekim 2013, 01:43:11 »
hüseyin ustam, benim bir problemim var. ırf 9540 ta  S bacakta beslemeye denk yani 12,45 volt var G bacakta 12,30 var ama asıl TL082 inin  8. bacağa giden D bacaktan beslemeye yakın bir volt çıkış olmuyor. bu ırf 9540 mı sorunlu  acaba, yardımını bekliyorum. tüm 5v durumlarım tamam. sadece TL082 üzerinde ki voltları alamıyorum...selam ve saygılar...
« Son Düzenleme: 14 Ekim 2013, 01:50:35 Gönderen: bitkici şakir »

Çevrimdışı wcoss2005

• Teğmen
  • *
  • www.wcoss.com
« Yanıtla #774 : 14 Ekim 2013, 03:39:38 »
Hüseyin Bey ;
Osc eğrisi ile ilgili sorunumu dün dile getirmiştim.
Mustafa bey ; evde ortamından kaynaklandığını dile getirmiş ve size ayrıca bağlantı soketlerinden kurtulmamı istemiştiniz.

Yeşil Bağlantı soketlerini devreden cıkarıp sönümleme dirençlerini lehimledim.Bobin soketine giden kablo 2x0,75 (uzunluk 5 cm)

Cihazı arazide kalibre etmeye çalıştım fakat sonuç aynı.
Osc eğrisini paylaştım.
Pot ile oynayıca hangi şekle büründüğünü ekledim.
İlk haliyle Tuning yapıp cihazı çalıştırdım. Ayrım Modunda açıldı.Tekrar tuning yaptım.Fakat ayrım yapmıyor. Herşeyi metal olarak tanımlıyor.
Altın ,bakır ve metal denedim
Yardımcı olursanız sevinirim.

Çevrimdışı M-usta-FA

• Binbaşı
« Yanıtla #775 : 14 Ekim 2013, 08:04:57 »
hüseyin ustam, benim bir problemim var. ırf 9540 ta  S bacakta beslemeye denk yani 12,45 volt var G bacakta 12,30 var ama asıl TL082 inin  8. bacağa giden D bacaktan beslemeye yakın bir volt çıkış olmuyor. bu ırf 9540 mı sorunlu  acaba, yardımını bekliyorum. tüm 5v durumlarım tamam. sadece TL082 üzerinde ki voltları alamıyorum...selam ve saygılar...

ustam VD12 ve VD15 1n4148 diyotları arızalı olabilir...

Çevrimdışı M-usta-FA

• Binbaşı
« Yanıtla #776 : 14 Ekim 2013, 08:08:57 »
Cihazı arazide kalibre etmeye çalıştım fakat sonuç aynı.
Osc eğrisini paylaştım.
Pot ile oynayıca hangi şekle büründüğünü ekledim.
İlk haliyle Tuning yapıp cihazı çalıştırdım. Ayrım Modunda açıldı.Tekrar tuning yaptım.Fakat ayrım yapmıyor. Herşeyi metal olarak tanımlıyor.
Altın ,bakır ve metal denedim
Yardımcı olursanız sevinirim.

ustam o zaman kullandınız bobin ile ilgili bir uyumsuzluk var

Çevrimdışı bitkici şakir

• Yüzbaşı
« Yanıtla #777 : 14 Ekim 2013, 10:18:52 »
mustafa ustam ilginiz için teşekkür ederim, VD12 - VD15   4145 diyot  açıklamasını benim için mi yaptınız ?
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
tüm islam alemi ve forum üyesi kardeşlerimin bayramını tebrik eder nice bayramlar dilerim...
« Son Düzenleme: 14 Ekim 2013, 10:20:38 Gönderen: bitkici şakir »

Çevrimdışı bitkici şakir

• Yüzbaşı
« Yanıtla #778 : 14 Ekim 2013, 10:31:29 »
evet ustam VD12 arızalı çıktı, ölçü aleti kısadevre ikazı veriyor, daha değiştirmedim ama kesin diyot kısadevre. parçaları genelde hurdalardan söker dener öyle takardım, ama bu diyotları sıfır (km !...) olarak almıştım, parçaları yeni aldım diye şüphe etmemiştim...

Çevrimdışı bitkici şakir

• Yüzbaşı
« Yanıtla #779 : 14 Ekim 2013, 10:38:45 »
wcoss2005 ben sizin yaşadığınız aynı sorunu yaşadım, çok basit bir  hatadan dolayı iki gün hüseyin ustayı uğraştırdım. sonunda bir vesile oluşu ustanın yanına gitme imkanım oldu. orada yaptığım hatayı gördüm, ama benim zamanımda daha çok yeni  olduğundan bu kadar bilgi yoktu forumda. sizin sorununuz bobinden ve sönüm direncinden. 3 ohm bir başlık sar 080 tel ile. ve önüne bozulmayan direnç al 2waat 4,5 ohmluk seri bağla,bobinin seri ölçümü 7.5 ohm ortalamalarına geliyor. sönüm direncini de paralel ekle. zil teli bul yada adls kablosu ile sar... kesin sorunun bitecektir...