Gönderen Konu: Delta Pulse 3S  (Okunma sayısı 3843434 defa)

0 Üye ve 24 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı skynet

• Yüzbaşı
  • Adige- AbZeH
    • www.teknolojiekibi.com
Ynt: Delta Pulse 3S
« Yanıtla #4920 : 24 Ağustos 2014, 09:58:57 »
skynet teşekkür ederim, yollarda bir şey yok, elimde şimdi tam toplanmış iki adet S3 oldu. ben pic ten şüpheliyim yada modülden. ilk devre daha önce de söylediğim gibi 10 saniye kadar çalıştı, artı kutubu çektim sönüm direnci bobin vs bağlantısını yaptım bir daha hiç çalışmadı, şimdiki yeni yaptığım ile eski olanın test sonuçları aynı ve diğeri ile aynı karakter de. tüm parçalar yeni eskiden hiç bir şey söküp takmadım. pic 1. şüphem modül sanırım pic kontrolünde, onun için modül ikinci hatta aklıma gelse bile yok canım diyeceğim parça.

Sakir ustam tamamen yeni parcalar kullandigindan suphem yok. Ancak onceki topladigin devre icin aldigin parcalar ile ayni yerden aldigin parcalar ise patates cikma olasiligida mevcut.
Benim basima gelen olayda bezeri idi. Bc546 larin patates olmasi nedeniyle 5 sefer yeni kart dizmistim her seferinde de sifir parcalar kullnarak. Tesadufen eski devredeki 546 yi deneyince toplu olarak aldigim 546 larin tamaminin patates oldugunu anladim. Oncek topladiklariminda hepsi bir parca yuzunden calismamis.
Sizede bu yuzden bunu ornek olarak yazdim benzer bir sorunu yasiyor olabilirsiniz.
"Çok sıkıldıysan hayattan, bir mezarlığa git. Ölüler iyi bilir ; yaşamak güzeldir..."

"Ağaçtan düşen yaprak nasıl kurumaya mahkumsa; gönülden düşen insan da unutulmaya mahkumdur..!"

"İnsanı olgunlaştıran yaşı değil, yaşadıklarıdır!."
N.Fazıl KISAKÜREK

Çevrimdışı bitkici şakir

• Yüzbaşı
« Yanıtla #4921 : 24 Ağustos 2014, 14:36:42 »
skynet , evet transistörleri aynı yerden aldım. onu başka bir marka ile ve başka bir yerden alarak değiştireyim. dirençler i de aynı yerden almıştım, sadece 082 değişik yerden alındı iki adet var elimde. 2n 7000 sadece bir yerde var tanesi 1 lira :-)
bu gün toplayıp pazartesi bende hem mantar arayıp hem de test yapacaktım ormanda, hayal di, sadece :-)

Çevrimdışı bitkici şakir

• Yüzbaşı
« Yanıtla #4922 : 24 Ağustos 2014, 20:56:31 »
skynet usta, BC 237 ve BC 337 vardı elimde denedim ama görüntü gene aynı, sanki ekranda birşeyler kayıyor gibi, bazı şeyler yer değiştiriyormuş gibi oluyor. acaba ekran mı bozuk diye düşünmeden edmiyorum.

Çevrimdışı onur600

• Söz Sahibi+
  • Albay
  • ne çektin be...
« Yanıtla #4923 : 24 Ağustos 2014, 21:13:55 »
Ustam, yazılarda kayma vb. oluyorsa bu lcd,veya ekran cihaz arası bir temas problemidir...
Video çekme imkanınız varmı?
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

whatsap ihbar 5443372844
Teknolojiekibi Tokat bayi

Çevrimdışı bitkici şakir

• Yüzbaşı
« Yanıtla #4924 : 25 Ağustos 2014, 09:25:55 »
onur ustam ,lcd den şüphem var .

Çevrimdışı skynet

• Yüzbaşı
  • Adige- AbZeH
    • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #4925 : 25 Ağustos 2014, 09:59:39 »
Sakir ustam lcdye geciste kablo kullaniyorsan kablodan problem olma ihtimali cok yuksek. Direk header ile baglanti yapiyorsan lcdye bagli disi headeri ve lehimlerini kontrol edebilirsin. Bunlarda problem yoksa ekranin arizalidir kesinlikle.
"Çok sıkıldıysan hayattan, bir mezarlığa git. Ölüler iyi bilir ; yaşamak güzeldir..."

"Ağaçtan düşen yaprak nasıl kurumaya mahkumsa; gönülden düşen insan da unutulmaya mahkumdur..!"

"İnsanı olgunlaştıran yaşı değil, yaşadıklarıdır!."
N.Fazıl KISAKÜREK

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #4926 : 25 Ağustos 2014, 10:23:32 »
Şakir Usta istersen sen gönder devreyi ben bakayım. Böyle çok uzayacak.
Söz ola kese savaşı, söz ola kestire başı...

it ürür kervan yürür...

Havlayan kopek ısırmaz 

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Çevrimdışı bitkici şakir

• Yüzbaşı
« Yanıtla #4927 : 25 Ağustos 2014, 13:14:54 »
karadağ ustam, göndereceğim ama bir lcd daha sipariş ettim, ben lcd den emin olayım , geriye artık pic kalıyor. onun dışında başka da kendim uğraşmayacağım. yarın gelir galiba, yeşilköy elektronikten istedim bu sefer.
ilgin için çok sağol, bana ilgilenmen bile yeterli.
skynet ustam, direk hedar ile bağlı, ama inan ben bu dişi header lere hiç güvenmiyorum, çok dandik bir  yapısı var. cihaz çalışınca direk erkek header ile karta montajlayacağım.
« Son Düzenleme: 25 Ağustos 2014, 13:17:37 Gönderen: bitkici şakir »

Çevrimdışı fuat_25

• Üsteğmen
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #4928 : 25 Ağustos 2014, 13:31:17 »
Selamun aleyküm ustalar  dp3s le bi gezintiye çıktım adeta bi hüsrana ugradim jelatini fici bira kapağını değerli olarak görüyor eski kiliseye gittim ama hic bir sonuç alamadım hiç guven saglamadi bu cihaz Nerede yanlış yapiyorum sıkıntı bende mi cihazda mi çözemedim gümüş yüzük tutuyorum bana demir değeri gibi eksi değer veriyor cozemiyorum 3s i altında hiç bir sıkıntısı yok artı 90 veriyor oguzel birde 60lik başlık 1litrelik yağ kutusunu 75 cm den fazla  algılamiyor esikleri tek tek sırayla denedim sorun ne olabilir aceb :'(

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #4929 : 25 Ağustos 2014, 13:56:15 »
Selamun aleyküm ustalar  dp3s le bi gezintiye çıktım adeta bi hüsrana ugradim jelatini fici bira kapağını değerli olarak görüyor eski kiliseye gittim ama hic bir sonuç alamadım hiç guven saglamadi bu cihaz Nerede yanlış yapiyorum sıkıntı bende mi cihazda mi çözemedim gümüş yüzük tutuyorum bana demir değeri gibi eksi değer veriyor cozemiyorum 3s i altında hiç bir sıkıntısı yok artı 90 veriyor oguzel birde 60lik başlık 1litrelik yağ kutusunu 75 cm den fazla  algılamiyor esikleri tek tek sırayla denedim sorun ne olabilir aceb :'(

Merhaba,

Öcelikle pulse dedektör karakteristiği ile ilgili bilgi eksiğiniz var. Bunları tamamlamamız gerekli.
Mesela pulse dedektörler gümüşe değersiz derler. Bu tüm pulse dedektörlerde böyledir. Sonrası için kalay kaplamalı yada nikelajlı yani parlak metallere de değerli sinyali verir. Bu da normal bişey. Zaten altında da +90 vermesi cihazda bir sorun olmadığı anlamına geliyor ;)

1 litrelik yağ kutusunu 60 lık başlık 1 metreden rahat algılar. Sıfırlama konusunda hata yapmış olma olasılığınız mevcut. Ya da eşiği uygun seviyeye getirmemişsinizdir. Bir müşterim de 60 cm den çay kaşığının arka tarafı kadar metal bulduğunu ve şaşırdığını söylüyordu geçn gün :) Bu kullanım ile ilgili bir durum.

Öte yandan keşke her biryerlere gittiğimizde bişeyler bulabilseydik. Ama malesef bu makina ile değil sizin nasibinizle alakalı bir durum.

Bence öncelikle pulse dedektörlerin karakteristik çalışmasını bir anlayın. Sonrasında adım adım diğer sorularınızı zaten anlayacaksınız.

Saygılar

it ürür kervan yürür...

Havlayan kopek ısırmaz 

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #4930 : 25 Ağustos 2014, 13:57:15 »
karadağ ustam, göndereceğim ama bir lcd daha sipariş ettim, ben lcd den emin olayım , geriye artık pic kalıyor. onun dışında başka da kendim uğraşmayacağım. yarın gelir galiba, yeşilköy elektronikten istedim bu sefer.
ilgin için çok sağol, bana ilgilenmen bile yeterli.
skynet ustam, direk hedar ile bağlı, ama inan ben bu dişi header lere hiç güvenmiyorum, çok dandik bir  yapısı var. cihaz çalışınca direk erkek header ile karta montajlayacağım.

Ben teşekkür ederim. Siz istediğiniz zaman gönderirsiniz.

Saygılar

it ürür kervan yürür...

Havlayan kopek ısırmaz 

Çevrimdışı snaypır

• Yüzbaşı
  • ...
« Yanıtla #4931 : 25 Ağustos 2014, 13:58:56 »
Ben bazen bu makinayi kullananlari anlamiyorum dun bende arazideydim cokta zaman gecirdik ve bizi oraya cagiran arkadas deneme amacli cevrili dilek yeri gibi icine bi tuttum cihaz cildiriyor nereye tutsam bagiriyor ama eksi bazen arti eksi oda gayet normal .burasi demirle dolu dedim. Temizleyecekseniz bakayim dedim arkadas bir hos oldu daha sonra cihaz otuyor degersiz diyor birlira buyuklugunde metal var diyorum kazip bakiyor aynen burda cok buyuk metal var diyorum kazip bakiyor aynen. Gerci arkadaslar cihazdan cok benim oparatorlugumu begendilerde 8) diyecegim o ki al duzgun bi ayar cek makinaya canavar gibi kullan vede gumuse eksi deger verir ustam

Çevrimdışı bitkici şakir

• Yüzbaşı
« Yanıtla #4932 : 25 Ağustos 2014, 14:26:36 »
fuat kardeşim, eşik ayarını bir de sönüm direnç ayarını çok iyi yap, versiyon 2.0 v galiba, +90 falan yazdığına göre yeni versiyon. ben dp 3 yapmıştım o cihazla bile 42 lik bir başlıkla 5kg lık yağ tenekesini 1.80 den algılatmıştım. bazı arkadaşlar tasvip etmiyorlar ama ben kaliteli bir watlı potansiyo metre ile ayar yapmanı tavsiye ederim, dp 3 ü ben öyle senteye getirmiştim. sonra da pot u söküp ölçüm yapıp ona yakın bir değer de watlı dirençleri seri bağlayıp bağlamıştım devreye.

Çevrimdışı fuat_25

• Üsteğmen
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #4933 : 25 Ağustos 2014, 15:14:23 »
fuat kardeşim, eşik ayarını bir de sönüm direnç ayarını çok iyi yap, versiyon 2.0 v galiba, +90 falan yazdığına göre yeni versiyon. ben dp 3 yapmıştım o cihazla bile 42 lik bir başlıkla 5kg lık yağ tenekesini 1.80 den algılatmıştım. bazı arkadaşlar tasvip etmiyorlar ama ben kaliteli bir watlı potansiyo metre ile ayar yapmanı tavsiye ederim, dp 3 ü ben öyle senteye getirmiştim. sonra da pot u söküp ölçüm yapıp ona yakın bir değer de watlı dirençleri seri bağlayıp bağlamıştım devreye.
Teşekkürler ustam benim kafama en çok çok takilan gümüş olayiydi onuda Karadağ ustam sagolsun açıkladı cihaz ilk araziye gittiğimde süperdi ayrimda da harikaydı toplu iğne kadar oksitlenmis civiyi aninda yakalamisti ayni gün bakir paralara da cok güzel tepki vermişti hic sasirmadan artiyi basiyordu 40 adede banamisin demiyordu dun gittim sastim kaldim bunada şükür hüseyin ustanın ve burdaki ustalarin cok yardımı oldu tabi en cok hüseyin ustanın Teşekkürler kurban
 bayraminda inşallah bi bulus anini cekep yayinlariz

Saygılar...

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #4934 : 25 Ağustos 2014, 15:29:09 »
Teşekkürler ustam benim kafama en çok çok takilan gümüş olayiydi onuda Karadağ ustam sagolsun açıkladı cihaz ilk araziye gittiğimde süperdi ayrimda da harikaydı toplu iğne kadar oksitlenmis civiyi aninda yakalamisti ayni gün bakir paralara da cok güzel tepki vermişti hic sasirmadan artiyi basiyordu 40 adede banamisin demiyordu dun gittim sastim kaldim bunada şükür hüseyin ustanın ve burdaki ustalarin cok yardımı oldu tabi en cok hüseyin ustanın Teşekkürler kurban
 bayraminda inşallah bi bulus anini cekep yayinlariz

Saygılar...

Merhaba,

Hepimizden Allah razı olsun. Ben elimden geldiğince güzel işler ile herkese faydalı olmaya çalışıyorum. Dedektörün ayrım konusunda selefleri arasında en iyilerinden biri olduğu defalarca kullanıcılar tarafından zaten kanıtlanmıştı. Zaten buna güvenerek değersizde ses kapamayı ekledim. Gümüşe eksi vermesi sizi biraz şaşırtmış anlaşılan ama malesef durum böyle. Bugün müşterilerimden birinden aldığım bir telefon ile kollarım kabardı : ) Sinyal barı yarıya kadar vurduğu biryerden 75cm den yaklaşık kola kutusu kadar değerli bir metal çıkmış :) Sinyal barı yarıya kadar ilerlediğine göre demekki 1 metreden de algılanacakmış. Dikkat edin kazıp gömme falan değil. Arazide aranan cinsten metal :)

Saygılar

it ürür kervan yürür...

Havlayan kopek ısırmaz 

Çevrimdışı snaypır

• Yüzbaşı
  • ...
« Yanıtla #4935 : 25 Ağustos 2014, 16:08:14 »
Bu sansli kimmis merak ettim  8) helal olsun valla .olduktan sonra kacirmiyor ustam dun bunu gordum ama malesef degerli bisi cikmadi o da bizim sansimiza ^-^

Çevrimdışı sahbaylar

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #4936 : 25 Ağustos 2014, 16:14:50 »
karadağ ustam yarın arazideyim inşallah. doğal yollarla bi sinyal alırsam videoya çekip yükleyeceğim . ya nasib
Olduğu kadar , Olmadığı da kader.( mevlana)

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #4937 : 25 Ağustos 2014, 16:40:13 »
Merhaba Arkadaşlar,

Snaypır, o da bende kalsın :)

sahbaylar, inşallah bişeyler yakalarsınız.

Saygılar

it ürür kervan yürür...

Havlayan kopek ısırmaz 

Çevrimdışı kayzer1915

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #4938 : 25 Ağustos 2014, 19:32:35 »
Herkes zengin olacak inşaallah;)

Çevrimdışı fuat_25

• Üsteğmen
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #4939 : 25 Ağustos 2014, 21:20:39 »
İnşallah Allah iyi insanlara verir inşallah ustam :-)