Gönderen Konu: Delta Pulse 3S  (Okunma sayısı 3719913 defa)

0 Üye ve 8 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı byviva

• Er
Ynt: Delta Pulse 3S
« Yanıtla #1240 : 29 Kasım 2013, 23:00:48 »
Hüseyin bey  delta 3 S i bu gün deneme fırsatımız oldu oldukça kalabalık bir topluluk önünde denemekten ne kadar kaçtımsa da başaramadım açmak zorunda kaldım cihazı açana kadar oldukça tedirgin dim ilk kez açıyordum gelen arkadaşlar yanında bir kaç altın getirmişler gümüş altın demir derken baktım ki muhteşem bir portre oluştu çekim gücü harika heleki ayrım a söyleyecek bir şey bulamıyorum sizin işinizi bu kadar harika yapmanıuz sebebi ile ben o topluluktan kahraman gibi ayrıldım elinize sağlık sizi tebrik ediyorum ve teşekkür ederim saygılar

Çevrimdışı Puhu

• Yüzbaşı
  • yazılım mühendisi
« Yanıtla #1241 : 30 Kasım 2013, 00:00:43 »
Hüseyin bey  delta 3 S i bu gün deneme fırsatımız oldu oldukça kalabalık bir topluluk önünde denemekten ne kadar kaçtımsa da başaramadım açmak zorunda kaldım cihazı açana kadar oldukça tedirgin dim ilk kez açıyordum gelen arkadaşlar yanında bir kaç altın getirmişler gümüş altın demir derken baktım ki muhteşem bir portre oluştu çekim gücü harika heleki ayrım a söyleyecek bir şey bulamıyorum sizin işinizi bu kadar harika yapmanıuz sebebi ile ben o topluluktan kahraman gibi ayrıldım elinize sağlık sizi tebrik ediyorum ve teşekkür ederim saygılar

bende ciddi ciddi yapmaya niyetleniyorum...

yorumlar çok dikkat çekici.
http://www.raspberrypi.org/

yazılım triyakisi

Çevrimdışı canbay

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1242 : 30 Kasım 2013, 11:55:07 »
Merhaba.,

Bu hafta benimde dp3s i deneme şansım oldu. bulgar yapımı vlf bir makina mineralli taşlara sinyal verdi toprak kuru iken. aynı arazide yağmurdan sonra toprak ıslak olduğu halde taşlara dıt bile demeden dp3s ile gezebildim. vede sesli ayrım modunda. bu projeyi bizlere sunan hüseyin bey'e gerçekten teşekkürler. Çalışmalarında başarılar...

Çevrimdışı gurdal

• Söz Sahibi+
  • Yüzbaşı
« Yanıtla #1243 : 30 Kasım 2013, 15:19:31 »
canbay ustam ne kadar şanslısınız,bu güzellikleri ben hala yaşayamadım.zira hala aksilikler geçmedi inş kısa zamanda bende toparlayıp test etmek istiyorum.hüseyin ustamızdan emeği geçenlerden allah razı olsun.
acaba pic altında smd kapasitörleri takmasam ne gibi sıkınıtı olur yazarsanız sevinirim.

iyi çalışmalar.
Amatör Dedektör Devrecisi

Çevrimdışı çanaf

• Söz Sahibi+
  • Yüzbaşı
« Yanıtla #1244 : 30 Kasım 2013, 17:19:32 »
merhabalar.
Gürdal o  smd condansatörler pic' in reset almaması içindir takmalısın.

Çevrimdışı gurdal

• Söz Sahibi+
  • Yüzbaşı
« Yanıtla #1245 : 30 Kasım 2013, 18:17:48 »
çanaf ustam teşekürler.
Amatör Dedektör Devrecisi

Çevrimiçi jickata

• Söz Sahibi+
  • Binbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1246 : 01 Aralık 2013, 11:26:23 »
Arkadaslar,bulgar forumundaki Delta Pulse 3S konusuna resimli olarak bobin sarImInI anlatmIstIm.Detektor ureticilerinden biri cok damarlI kablodan daha iyi sonuc alIndIgInI yazdI.AranIzda cok damarlI kablo deneyen oldumu .Deneyenler var ise sonuc nasIl.
SaygIlar.
''Bilgisizler içinde bir bilgili, ölüler içinde bir diridir.'' HZ. Muhammed
''Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum.'' HZ. Ali
''En büyük savaş, cahilliğe karşı yapılan savaştır.'' Mustafa Kemal Atatürk

Çevrimdışı kripto55

• Binbaşı
« Yanıtla #1247 : 01 Aralık 2013, 11:42:41 »
jikita usta en son testlerde bildiğim kadar tesla başlık var en verimli olan mesafesi ama çok damar lı kablo ıle deneyen varmı arge olarak çalışan varmı bilemiyorum.

Çevrimiçi jickata

• Söz Sahibi+
  • Binbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1248 : 01 Aralık 2013, 11:48:06 »
jikita usta en son testlerde bildiğim kadar tesla başlık var en verimli olan mesafesi ama çok damar lı kablo ıle deneyen varmı arge olarak çalışan varmı bilemiyorum.

Usta,ben onlarI biliyorum ve denemelerimde var.Bulgar ureticisi PI sistemlerde cok damarlI kablolar ile daha iyi sonuc alIndIgInI iddia ediyor,o yuzden sodum.KIsmetse ben bir deneme yapIcam,bakalIm ne olucak.
SaygIlar.

Çevrimdışı kripto55

• Binbaşı
« Yanıtla #1249 : 01 Aralık 2013, 11:58:17 »
jikita ustam maddi yönden sorun yoksa deneyin banada haber verin arge çalışmaları maddiyata dayandığından ben pek elimi süremem ama çalışmalarınızı merakla bekliyorum.

başarılar..

Çevrimiçi jickata

• Söz Sahibi+
  • Binbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1250 : 01 Aralık 2013, 12:08:36 »
Idda eden kisi uretici ve kendi denetimlerinden ornekler verdi.Birde fizik kanunlarIna gore sinyal yuzeyden gonderiliyor ve cok damar daha fazla siхyal verim ve alImI demektir diyor ve kendisi bu tip kablo kullandIgInI soyluyor.Hatta dahasI da var.Daha iyi sonucu 5-6 damar daha ince kabloyu bir araya toplayarak sardIgInI soyluyor.Ne demisler,denemek en iyi yoldur.
SaygIlar.
« Son Düzenleme: 01 Aralık 2013, 12:21:42 Gönderen: jickata »

Çevrimdışı canbay

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1251 : 01 Aralık 2013, 13:00:58 »
Merhaba.,

Gürdal ustam Allah sizede nasip eder inşallah. Gerçekten pi sistem için çok iyi bir cihaz ama cihazları amacına uygun kullanmak lazım. pi ile tek tekçilik olmaz. bir çok arkadaş bu konuda yanılıyor bu cihazlar tek para için değil daha derin aramalar içindir.  birde cihazını yeni alan veya yapan arkadaşlar için aküyü en az 2.2amper veya daha üstü alın ben 1.2 amper kullandım akü çabuk düşüyor buda mesafeyi etkiliyor...

Saygılar...

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1252 : 01 Aralık 2013, 13:57:22 »
Ekmek bıcağı adı üstünde başka hiç bir amaç için kullanılması yanlış olur
 demek kadar şaçma bir cümle
domates için ayrı peynir için ayrı karpuz için ayrı
ya hepsini sadece 1 tanesi yapabilecek durumda bir ürün varsa
 neden mutfak çekmecelerini gereksiz dolduralım
3 cihaz olacağına tek cihaz 3 başlık
büyük başlık - ufak başlık  - pinpointer kadar ufak başlık
----------------------------------------------------------------------------
DT8 Audio kablosunda deneme yapabilirsiniz çok damar
durumundan ve veriminden emin olduğunuz cihazda farkı görebilirsiniz
Elektrik sinyali yüksek frekanslara çıktığı zaman iletken telin dış yüzeyini kullanmaya başlar
delta pulse gibi 300hz değil 300khzler ancak mantıklı olabilir  bu tip teller burgulu sargı seklinde
litz teli deri olayı (skin effect) olarak araştırma yapabilirsiniz
tek önerim bu tellerin ESD yi azaltmak için kullanılan iplik kılıflı olanlardan kullanılırsa avantaj olabilir
-------------------------------------------------------------------------------------------------
akü konusunda bir 12v akü ortalama 13.5v bunu en fazla 11v tadüşene kadar verimli
 kullanırsınız amperine göre kapasiteden biraz fazla sürer o kadar yani en fazla 3v gerilim düşümü
2 tane  12v aküyü seri yapıp  regüle edin 12v ye  18v ta düşene kadar kullanın  toplamda 9 v gerilim düşümüne
 3te 1 rini sadece sonra sonlandırdığında aküler ortalama
9v ta kadar düşmüş olur buda aküyü öldürmez
hamallık etmek istemeyen li-ion pillerden kullansın
« Son Düzenleme: 01 Aralık 2013, 14:10:04 Gönderen: Tesla^Pulse^Coil »

Çevrimdışı bitkici şakir

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1253 : 01 Aralık 2013, 18:17:08 »
bu cihazı yapmak isteyen arkadaşlar özellikle kartı hüseyin ustadan alsınlar, el baskısı ciddi boyutta sorun çıkartıyor. macera aramaya gerek yok, elimde bir pic ve bir modül öylece bekliyorlar, kısmet olursa uygun bir zamanda ustadan kart isteyeceğim ve pic e son güncellemeleri yaptırıp adam gibi bir cihaz sahibi olacağım...

Çevrimdışı elc

• Söz Sahibi+
  • Yüzbaşı
« Yanıtla #1254 : 02 Aralık 2013, 10:06:15 »
Arkadaslar,bulgar forumundaki Delta Pulse 3S konusuna resimli olarak bobin sarImInI anlatmIstIm.Detektor ureticilerinden biri cok damarlI kablodan daha iyi sonuc alIndIgInI yazdI.AranIzda cok damarlI kablo deneyen oldumu .Deneyenler var ise sonuc nasIl.
SaygIlar.

Merhaba;

bobinler kısmında bobinde oluşan kondansatör etkisinden bahsetmiştik o konu karşılaştığım bir olaydan ötürü idi  şöyleki tek damarlı bir tel ile oluşturduğum bobinde örneğin 1mh  25pf kapasite oluşuyorsa litz tel (ince ve çok damarlı  toplamda tek damarlı tel kalınlığında )  ile sarınca yine 1 mh de  45 pf kapasite oluşuyor  zamanım kısıtlı olduğundan ve stabilite sorunumu aşamadıımdan denemeler yapamadım
"Hiç bilenle bilmeyen bir olur mu?"

Çevrimdışı ali kaptan

• Söz Sahibi+
  • Yüzbaşı
« Yanıtla #1255 : 02 Aralık 2013, 10:46:40 »
bobinin kapasitif etkisini düşürmek için farklı yöntemler kullanılıyor.her ne kadar sönümleme direncinin amacı sinyali işlenebilecek duruma getirmekse de direncin değerini çok düşürdüğümüzde de sinyal egrimiz uzar ve hatta abartırsak gönderdiğimiz tx voltajının da düşmesine sebep olur.direnç değeri düşürüldüğü halde istediğimiz egri oluşmuyorsa bu durumda bobinin kapasitif etkisini düşürmek gerekecektir.tıpkı bi kapasitör gibi bobinin her tur sarımı diğeri ile kapasitif etkiye sebep olur.sargının telleri arasındaki mesafe,sarım sayısı,yalıtkan maddenin  özelliği vb gibi etkenler kapasitif etkiyi artırır yada azaltır.çok hassas bi bobin aynı zamanda çok parazit almaya adaydır, bunu da göz ardı etmemek gerek.bu durum belki hiç parazit sinyalinin olmadığı yerlerde sorun olmaz ama...

ancak şunu da belirtmeliyim ki bu durumlar daha çok tasarımcının problemidir.sınırları zorlayanlar arkadaşlar bu durumda elbette biraz zorlanacaklar,etki- tepki prensibindeki gibi.

Çevrimdışı BigBang

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1256 : 02 Aralık 2013, 10:51:18 »
1 mH az bir değer değil , yaklaşık yarısına düşürmeniz daha iyi olacaktır . Eğer anten direnci beklenenden daha düşük oluyorsa kullandığınız Litz telinin kalınlığı uygun değil demektir . Diğer markalarda kullanılan Litz teli kalınlıklarını kullanıp uygun geleceğini düşünmeyin , çünkü onlarda antene seri kullanılan direnç ya daha yüksektir ya da kullanılan mosfet daha düşük dirençle çalışmak için uygun seçilmiştir .

Mono başlıklar hem alıcı hem de verici olarak çalıştıkları için her iki göreve de uygun indüktans değerleri "belli optimum aralıkta" seçilmeli . 1 mH gibi bir değer balanslı bir PI dedektörde ve DD tip bobinin alıcısında kullanılabilecek bir değer , vericide o kadar yükseğe de gerek yok . Mono başlıklarda yüksek indüktansla çalışmanın olumsuz bir etkisi de sönümlenmenin uzamasına , dolayısıyle (aynı söndürme direncinde) ufak ve değerli metallere olan hassasiyetin azalmasına da sebep olur . Klasik delta konusununda ve Geotech1 forumundaki delta konusunda bu konudaki sıkıntıları dikkatli arkadaşlar farketmişlerdir .  Bunu söylememin esas sebebi ; hem ufak hem de büyük başlıkta söndürme direnci değişikliğine gitmeyip tek bir söndürme direncini her çaptaki antende kullanmamızdır. DP3S de trimpot ile söndürme eğrisine müdahele obsiyonu tanınmış ama 1 mH gibi bir değerde antenin kalibrasyonuna izin verip vermeyeceğini tecrübe etmiş arkadaşlar söyleyebilir ancak . Ben şahsen o değerde hiç deneme yapmadım.

Çevrimdışı elc

• Söz Sahibi+
  • Yüzbaşı
« Yanıtla #1257 : 02 Aralık 2013, 14:04:21 »
Sayın BigBang yanlış anlaşılma oldu birazcık ben bu dedektör için 1mh demedim orada farklı bir bobinde ve örnek için 1mh yazdım dp3 için ideal 300-500 uh civarıdır daha yukarı değerler zorlama olur

orjinal bir pi nin 90*90 büyük başlığında çok ilginçtir  0,4R direnç 430uh değer ölçmüştüm 
Saygılar.
"Hiç bilenle bilmeyen bir olur mu?"

Çevrimdışı onur600

• Söz Sahibi+
  • Albay
  • ne çektin be...
« Yanıtla #1258 : 02 Aralık 2013, 14:14:42 »
Merhaba;
Bende butür başlıklara denk geldiğimi daha önce bazı konularda yazmıştım örneğin orjinal bir sniffer in bobin uygulaması çok telli olarak yapılmış ve sarım şekli bizim şu an sardıklarımızdan çok farklıydı....
Saygılar
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

whatsap ihbar 5443372844
Teknolojiekibi Tokat bayi

Çevrimdışı fatih2176

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1259 : 02 Aralık 2013, 16:07:46 »
onur ustam bu dediğiniz çok damarlı bobinin arge sini yapsanız forumdaki herkez faydalansa olmazmı?