Gönderen Konu: ALAN TARAMA ŞEMALARI  (Okunma sayısı 68156 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı pro-TR

• Usta
  • Yarbay
Güzeli güzel yapan EDEBTİR,
Edeb güzeli sevmeye SEBEBTİR...

"Rufailer giyer pembe kırmızı
Tacının üstünde nurdan yıldızı
Evlatları tutar şişi ateşi, közü
Bülbül güle hayran ben de şeyhime"

Çevrimdışı qolleksiyoncu

• Teğmen
  • *
  • qolleksiyoncu@hotmail.com
Ynt: ALAN TARAMA ŞEMALARI
« Yanıtla #101 : 04 Mart 2011, 23:28:54 »
HUMHUM USTANIN DIKKATINE

http://img121.imageshack.us/i/hunter101.jpg
http://img20.imageshack.us/i/hunter10.jpg/
http://img291.imageshack.us/i/hunter11.jpg/
http://img163.imageshack.us/i/hunter12.jpg/

iron usta bu nedir?

pro-TR ustam eger sakıncası yoksa ben cevp vereyim soz konusu açık şemadan anlayabildigim kadarıyla iki anten arasındaki potansiyel sinyal farkını kıyaslayarak iki renkli bir yada birbirine ters baglanmış iki led üzerinde sinyalin yogun oldugu tarafı gösteren bir devre yani bir çeşit alan tarama genelde antenler birbirlerine zıt yönlü yada belli bir açıyla v şeklinde yerleştirilmiş vaziyette kullanılır sinyal bir antene digerinden önce ulaşır devrede bunu çözümler ve ilgili yöndeki ışıgı yakar çok iyi kalibr edilmesi gerekir genelde üzerine verici takılmış yabani hayvanların takibinde falan kullanılır çogunlukla afrikada buralardada çevredeki radyo istasyonlarını bulmakta kulanılabilir yada artık hangi frekans aralıgında çalışıyorsa sizi otarafa yönlendirecek güzelbir doga yüyüşü yaptıracaktır gene ustalarımız bi baksınlar belki yanılmışımdır bende ineklerimin yerini tam olarak tespit etmek için araştırma yaptıydım  o sistemlerde bu mantıkla çalışıyor birkaç noktaya yerleştirilmiş antenlere gelen sinyallerin zaman farkını hesaplayıp tam yerini soylüyor verici kaynagın, böylece tektek ineklerin kulak küpelerine bakmıyor kimin nerde oldunu biliyorsunuz
                                                                                           saygılar
CEHALET MUTLULUKTUR...

Çevrimdışı humhum

• Yüzbaşı
  • humhum

Çevrimdışı iron1944

• Onbaşı
« Yanıtla #103 : 06 Mart 2011, 17:02:40 »
HUMHUM USTA
Şema yok tasarladığım ( Electroni Dowsig Rod )projes ivar.
20 cm uzunluğunda 2cm çapında Ferrit rod ortası boydan 4 mm delik.
Ferrit içindeki 3mm ve 30 cm pirinç çubuk serbest şekilde dönecek.
TX (5 khz signal generator + audio amp + 5000 ohm ferrit alt kısmına bağlanan bobin.)
RX (300 ohm bobin passive osilator+ audio amp +frekansmetre)
SAYIN HUMHUM USTA montajını yapmaya çalıştığım bu devrenin eksik ve yanlış olan bir durumu varmı?
Bana yardımcı olabilirmisiniz.Teşekkür ederim
Kolay gelsin.

Çevrimdışı apache33

• Onbaşı
« Yanıtla #104 : 06 Mart 2011, 22:42:48 »
arkadaşlar s.a alan tarama ile ilgili birsürü mesaj var ama hiçbir resim yada şemaa yok.

umarım işinize yarar. saygılar....
<< doktor >>

Çevrimdışı apache33

• Onbaşı
Ynt: ALAN TARAMA ŞEMALARI (LRL)
« Yanıtla #105 : 06 Mart 2011, 23:26:52 »
arkadaşlar bahsestmiş olduğunuz INA121 ile yapılan devre. bütün dökümanlarını sizler için derledim.

şeması

baskı devresi

pcb üzerinde monte edilecek malzemenin listesi

pcb üzerinde montajlı hali

arkadaşlar ben INA121 entegreyi bulamadım ama, internet üzerinden araştırdım, piyasada var. herkese kolay gelin....
<< doktor >>

Çevrimdışı apache33

• Onbaşı
« Yanıtla #106 : 07 Mart 2011, 00:10:59 »
arkadaşlar yüklemiş olduğum resimler yaklaşık iki saat sonra gitti ne iştir yaw. yani boşunamı yüklemiş olduk. benim normalde kaydım var imageshack ta ama neden silindi anlamadım. mesajları düzenlemegibi bir şansımızda yok sanırım.... linkleri yenilemek için.
<< doktor >>

Çevrimdışı Teknoloji

• Yüzbaşı
« Yanıtla #107 : 07 Mart 2011, 00:21:54 »
Arkadaşlar bir iki şeyde ben yazyım dedim , bence bu alan tarama işi ile harcayacağınız vakiti  normal çalışan bir dedektörü geliştirmek adına çalışmanız daha faydalı olacaktır bir hayalin arkasından gitmeniz hiç bir şeye derman olmayacaktır.Şemalara göz gezdirdim bir çok link silinmiş , elime gelen en son cihazların içinde ya entegresi yok tu , ya alakasız bir devre konulmuş  sadece bir ibre ve pil çalışmaktaydı en son da 55 ile yapılmış bir osc devresiydi sözüm ona 3  soket yapılmış altın bakır bronz diye 3 e ayrılmış  2-3 düğme ile osc frekansını degiştirip 1 ledi yanma sönme hızını ayarlayarak 3-5 kabloda  rulman üzerine konulmuş radyo antenleri  cihaz 6000euroya satılıyor şu an  bunları hepsi düzmece ne kan gurubu ne horoz ne böyle bir pişişik çihaz sizi ne 40 metre ne 400 metre ileriye  götürür sadece hayal olur , çölede aç kalan birinin serap görmesi gibi bu sevda aynen seraptan öteye gidemez.

Çevrimdışı Teknoloji

• Yüzbaşı
« Yanıtla #108 : 07 Mart 2011, 00:26:29 »
Evet bu forumda birde neden mesajları düzenle şeçeneği yok.? önerim bence  konulmalı ki yazım hataları veya eklemek istediğimiz bir çümleyi edit ederek yapabilelim veya düzeltebilelim  benim önerim eklenmesi yönündedir.

Kolaygelsin.

Çevrimdışı pro-TR

• Usta
  • Yarbay
« Yanıtla #109 : 07 Mart 2011, 00:43:35 »
Evet bu forumda birde neden mesajları düzenle şeçeneği yok.? önerim bence  konulmalı ki yazım hataları veya eklemek istediğimiz bir çümleyi edit ederek yapabilelim veya düzeltebilelim  benim önerim eklenmesi yönündedir.

Kolaygelsin.

size katılıyorum teknoloji usta, admin arkadaşımız konuya el atacağını umut ediyorum.
ayrıca siteye hoş geldiniz, bilgi paylaşımınız tecrübeleriniz her zaman bizim için değerlidir.

Çevrimdışı apache33

• Onbaşı
« Yanıtla #110 : 07 Mart 2011, 00:48:12 »
Arkadaşlar bir iki şeyde ben yazyım dedim , bence bu alan tarama işi ile harcayacağınız vakiti  normal çalışan bir dedektörü geliştirmek adına çalışmanız daha faydalı olacaktır bir hayalin arkasından gitmeniz hiç bir şeye derman olmayacaktır.Şemalara göz gezdirdim bir çok link silinmiş , elime gelen en son cihazların içinde ya entegresi yok tu , ya alakasız bir devre konulmuş  sadece bir ibre ve pil çalışmaktaydı en son da 55 ile yapılmış bir osc devresiydi sözüm ona 3  soket yapılmış altın bakır bronz diye 3 e ayrılmış  2-3 düğme ile osc frekansını degiştirip 1 ledi yanma sönme hızını ayarlayarak 3-5 kabloda  rulman üzerine konulmuş radyo antenleri  cihaz 6000euroya satılıyor şu an  bunları hepsi düzmece ne kan gurubu ne horoz ne böyle bir pişişik çihaz sizi ne 40 metre ne 400 metre ileriye  götürür sadece hayal olur , çölede aç kalan birinin serap görmesi gibi bu sevda aynen seraptan öteye gidemez.

saytın teknoloji, sözlerine aynen katılıyorum. ama şöyle bir olay var. kıbrısta bir arkadaşımız bizzat şahit olmuş ve anlatıyor ve, bu arkadaşımız bir elektronikçi. bir cihaz gördüğünü iddaa ediyor ve bu cihaz aynen anlattığın gibi çalışıyormuş. üç adet led ve üç adet buton varmış. altın-gümüş ve diğeride sanırım bakır yada buronz. gözlerimle görmesem inanmazdım diyor. bir altın yüzüğü buzdolabının arkasına saklamışlar ve adam evin dışında beklemesi şartıyla, adam içeri girmiş ve yüzüğü buzdolabının arkasında bulmuş. cihaz hedefe yaklaştıkça sintal sıklaşıyormuş ve hedefin tam üstüne gelince direk kesintisiz ötüyormuş.
  buna benzer bir konuda geotech1 forumda okudum. israilden bir elektrik mühendisinin yaptığını idda ediyorlar..
  ben bunun çalışma sisteminin bir radyo dalgası göndererek çalıştığını düşünüyorum ve, bu yönde araştırmalar yapıyorum. inşallah yakında sonuç alırım. ve sizlerlede paylaşırım....herkese hayırlı geceler.
<< doktor >>

Çevrimdışı Avci26

• Yüzbaşı
« Yanıtla #111 : 07 Mart 2011, 11:21:49 »

Kolaygelsin.

size katılıyorum teknoloji usta, admin arkadaşımız konuya el atacağını umut ediyorum.
ayrıca siteye hoş geldiniz, bilgi paylaşımınız tecrübeleriniz her zaman bizim için değerlidir.

Bende aynı fikirdeyim umarım konuyla ilgili bir düzenleme yapılır. Apache33 arkadaşımın eklediği şemaları göremiyorsanız ben foruma ekledim. Imageshack üzerinden yüklenen resimleri görmek için önce imageshack sitesine üye girişi yapın daha sonra forum sayfasını yenileyin.

Çevrimdışı elsidi

• Yüzbaşı
« Yanıtla #112 : 07 Mart 2011, 11:41:32 »
Merhaba bilebildiğim kadar vlf  dedektörler parlak (emaye)türü objelere duyarlıdır yanlış bilmiyorsam
çelik metaller değerli gurubuna girer maket bıçağı çelik olduğundan ötmesi normal Daha sipesifik olmasını
isterseniz bobin akordunda özen ve ilaveler yapmanız gerektiğini düşünüyorum. SAYGILAR

Çevrimdışı Teknoloji

• Yüzbaşı
« Yanıtla #113 : 07 Mart 2011, 22:22:26 »
Teşekürler arkadaşlar umarım faydalı bilgi ve teçrübeler zaman zaman konu oldukça bende sizlerle paylaşağım inşallah, Kıbrıstaki arkadaş gördüm demiş ( işte bütün mesele bu  (miş ) te gizli define arayanlar  gibi bununda arkasına  gidildikçe  bir sonraki  bir sonraki derken bakmışınız ortada bir şey kalmamış kimse için yalan sölüyor sun demek istemem her konuda 1 ihtimal her zaman vardır ama şuda vardır bir sihirbaz gösterisini yaparken  biz izerken gözümüz aldanır nasıl yaptı nasıl oldu hayret içinde bakarız bu çubuk un aslı astarı her modeli için geçerlidir minareyi çalan kılıfını hazırlar ilim bilim teknoloji ışığında bir bulgu varsa onu tartışalım olasılıkları ortaya koyalım.

Çevrimdışı humhum

• Yüzbaşı
  • humhum
« Yanıtla #114 : 08 Mart 2011, 17:44:14 »
HUMHUM USTA
Şema yok tasarladığım ( Electroni Dowsig Rod )projes ivar.
20 cm uzunluğunda 2cm çapında Ferrit rod ortası boydan 4 mm delik.
Ferrit içindeki 3mm ve 30 cm pirinç çubuk serbest şekilde dönecek.
TX (5 khz signal generator + audio amp + 5000 ohm ferrit alt kısmına bağlanan bobin.)
RX (300 ohm bobin passive osilator+ audio amp +frekansmetre)
SAYIN HUMHUM USTA montajını yapmaya çalıştığım bu devrenin eksik ve yanlış olan bir durumu varmı?
Bana yardımcı olabilirmisiniz.Teşekkür ederim
Kolay gelsin.

Devrenin Açık veya Block diagramını çizebilirsen üzerinde yorum yapabiliriz.

Çevrimdışı humhum

• Yüzbaşı
  • humhum
« Yanıtla #115 : 08 Mart 2011, 17:52:41 »

Apache33 , bu yöntem Altının molecullerini  algılama sistemidir . Pistol Detektor de örnekleme ile buna benzer  şekilde çalışır ,fakat sadece gömülü metallere etkilidir.

saytın teknoloji, sözlerine aynen katılıyorum. ama şöyle bir olay var. kıbrısta bir arkadaşımız bizzat şahit olmuş ve anlatıyor ve, bu arkadaşımız bir elektronikçi. bir cihaz gördüğünü iddaa ediyor ve bu cihaz aynen anlattığın gibi çalışıyormuş. üç adet led ve üç adet buton varmış. altın-gümüş ve diğeride sanırım bakır yada buronz. gözlerimle görmesem inanmazdım diyor. bir altın yüzüğü buzdolabının arkasına saklamışlar ve adam evin dışında beklemesi şartıyla, adam içeri girmiş ve yüzüğü buzdolabının arkasında bulmuş. cihaz hedefe yaklaştıkça sintal sıklaşıyormuş ve hedefin tam üstüne gelince direk kesintisiz ötüyormuş.
  buna benzer bir konuda geotech1 forumda okudum. israilden bir elektrik mühendisinin yaptığını idda ediyorlar..
  ben bunun çalışma sisteminin bir radyo dalgası göndererek çalıştığını düşünüyorum ve, bu yönde araştırmalar yapıyorum. inşallah yakında sonuç alırım. ve sizlerlede paylaşırım....herkese hayırlı geceler.

Çevrimdışı ayantas

• Yüzbaşı
« Yanıtla #116 : 08 Mart 2011, 20:23:47 »

[/quote]

Bakır çubukla bulma yöntemi bende duydum okudum ama görmedim. Bunla ilgili bir profesörün yazısını okumuştum. Daha doğrusu üniversiteden ayrılan bir prof. Büyük şirketler için çubukla toprak altında su bulduğunu yazıyordu. Bunla ilgili bilim dalına da radyestezi deniyor.  Linkini araştıryorum.  Diğer linkler aşağıdadır.

http://www.kadinlaricin.net/pratik-bilgiler/radyestezi-sarkaci.htm

<div><object width="512" height="322"><param name="movie" value="http://d.yimg.com/static.video.yahoo.com/yep/YV_YEP.swf?ver=2.2.46" /><param name="allowFullScreen" value="true" /><param name="AllowScriptAccess" VALUE="always" /><param name="bgcolor" value="#000000" /><param name="flashVars" value="id=16196006&vid=&lang=en-us&intl=us&thumbUrl=&embed=1" /><embed src="http://d.yimg.com/static.video.yahoo.com/yep/YV_YEP.swf?ver=2.2.46" type="application/x-shockwave-flash" width="512" height="322" allowFullScreen="true" AllowScriptAccess="always" bgcolor="#000000" flashVars="id=16196006&vid=&lang=en-us&intl=us&thumbUrl=&embed=1" ></embed></object>
<a href="">[/url] @ <a href="http://video.yahoo.com" >Yahoo! Video[/url]</div>

Çevrimdışı ayantas

• Yüzbaşı
« Yanıtla #117 : 08 Mart 2011, 20:26:15 »
Smf forum kodları tam parse edemiyor. Düzenleme seçeneği neden yok acaba? Gönderdiğim video olmamış.

Çevrimdışı Avci26

• Yüzbaşı
« Yanıtla #118 : 08 Mart 2011, 20:38:12 »

Çevrimdışı humhum

• Yüzbaşı
  • humhum
« Yanıtla #119 : 08 Mart 2011, 21:07:09 »

Bahsettiğiniz kişi bu sanırım:Dr. Ali Seydi Gültekin..

http://haber.mynet.com/detay/dunya/catal-cubukla-1-saatte-su-buluyor/365812
http://www.faysistem.com/?page_id=40

Bu linkteki yazıda Prof. Dr. Ali Seydi Gültekin'e söylenen  şu sözler dikkatimi çekti :"Oğlum sen akıllı çocuksun, böyle şeyler söyleme, atarım okuldan" dedi.  Yani bizim Öğretici olarak kabul ettiğimiz ancak birtürlü bilimi veya olağan dışı  olayları (henüz ıspatlanmamış olsa bile)  kabul etmeyip, belki olabilir deyipte araştırmasını yapmayan Mürşitlerimiz var.
Bazen TV de görüyorum ,biri çıkıyor kansere çare buldum diyor , bilimsel değil diye mualefet oluyorlar. İşte heryerde bu zihniyet var mağalesef, sonra da adam Amerika tarafından sahipleniyor.

Çevrimdışı BigBang

• Yüzbaşı
« Yanıtla #120 : 08 Mart 2011, 21:27:13 »
Bilim ; teori ispatlandığında" gerçek" olarak kabul eder . Radyestezinin gerçekliği ispatlansın kabul edelim  ;) Ama daha bilimsel bir gerçek olarak kabul edilmeden cihazları (devreleri) ortalıkta satılınca burda bir durup düşünmekte fayda var . "Bu durum kimlerin işine yarıyor" diye  ??? Bilim inanç ile aynı değildir . Herkes tarafından kabul edilir olması şarttır .

Sakın ola sözüm "bilimin inanca göre üstün olduğu" şeklinde algılanmasın zira inanca sevk etmelidir de ... Ama asla inanç ile karıştırılmamalıdır .

Çevrimdışı Teknoloji

• Yüzbaşı
« Yanıtla #121 : 08 Mart 2011, 23:27:11 »
Bilim dediğimizde bunu asla inaçla karıştırmayalım.. belirtmenize karşın yinede aklınızın bir ucunda gene bu var hem onaylıyorsunuz hem hayır öle değil  yanlış anlaşılmasın diyorsunuz düşüncelerinizde çelişki var.Herkes tarafından ayrıca kabul görecek diye bir tabir yok,  biri bir  konuyu detaylı bilir ve anlatır ama alan dinleyen sadece anlayabildiğini alır , diğer yandan bilip görmediği hayatında hiç tanık olmadığı hadiseleri kabul etmez bu demek değildirki söleyen anlatan kişinin savunduğu tez veye bilgi doğru değildir yanlıştır anlamına gelmez.

satır arasındaki şu çümleye dikkat ediniz zira konunun bir kaç yönden açılımı mevcuttur manyetik alan, sarkaç ,his (ruhsal boyut) yönü olduğudur.

Ali Seydi Gültekin :
Başarı oranımız da en az yüzde 95. Elektro-manyetik hatları kullanarak bunu yapıyoruz. Tabii işin biraz da ruhsal boyutu var.

1_Burda ruhsal boyut sizin inancınızla paralel yürüyen bir bakış açısıdır.
2_Manyetik alan kişinin radyostezi bioenerji si ile alakalıdır.
3_Sarkaç la uzunluk olarak metal ve objelerin yerini bulmak.

Bu başlıklar la ilerlersek konu dağılmadan bilğilerimizi paylaşırız.

Çevrimdışı BigBang

• Yüzbaşı
« Yanıtla #122 : 09 Mart 2011, 01:54:03 »
Hiçbir çelişki yok , bilakis bilimin gerçeğe ulaşmada bir yol olarak kullanılabileceğini söylüyorum . Radyestezinin bilim olduğunu savunuyorsunuz ama hangi bilimin ana veya alt başlığı olduğuna dair bir isim bile verilmiyor . Asıl çelişki burdadır . Hatta ben bu konuda daha ilerisini de yaşayıp resmen küfre gidenleri de gördüm . O yüzden konunun derli toplu gitmesi zaten mümkün değil .

Sadece osilatörü olan , hatta alıcısı bile olmayan alan taramalar görüyoruz . Peki insan vücudu alıcı oluyor da niye verici olamıyor  ??? Kudret mi yetmiyor ki ? Üstelik vericilerin birçoğunun ucunda 10 metre ileride aynı frekansa akortlanmış bir alıcı ile dahi algılanmayacak güçte olduğu belli iken onlarca-yüzlerce metrelerden bahsediliyor  :)

Bildiğiniz en güzel ALAN TARAMA devresini foruma ekleyin yahut linkini verin onun üzerine size çok daha net şeyler söyleyelim . Pazar yerindeymişçesine devreler var ama adam gibi iş yapanları nedense hep saklanır nedense ... Yahut devre doğrudur da kullanan adam yanlıştır  ;D

Bilim denilen öğrenildiğinde herkesin kullanabileceği gerçeklere sahiptir . Ama öğrendiğimiz halde kan grubunuz veya enerjiniz yetersiz ( uymuyor) gibi yalanlara sığınmaz bilimsel cihazlar ....

Çevrimdışı Profesör

• Yüzbaşı
« Yanıtla #123 : 09 Mart 2011, 18:44:04 »

Çevrimdışı Teknoloji

• Yüzbaşı
« Yanıtla #124 : 09 Mart 2011, 20:19:36 »
Güzel makale idi teşekür ederim konu geçmişten gelen çogu kişinin bildiği ağaç dalından yapılan bir uygulama

Baş ve böbrekler sahası alüminyum veya bakırlevhalarla tecrit edilerek tekrarlanan deneylerde bu kişilerin elektromanyetik dalgalara duyarlılığının önemli ölçüde azaldığını ve hatta yok olduğu görülmüştür.

Bu bilgi çok şey sölemektedir bize.

Yani ekranlama ve şaşele yapılarak iletişim engellenmiş.Düşünce güçü  hissel bir dürtü de diyebiliriz  çünki elde tutulan belli bir ağaç dalları özelliğinin çatal Y olması her hangi bir ne elektromanyetik dalga alan bir düzenek ne bir elektronik devre var ortada olayın özü şüdur bu konuda bu yöntemde ruhunuzu dinlemesini ve onu anlamasını bilmeyi keşfettiyseniz o size bir iletişim göndereceğidir ;) işin özü budur dileyen büyü dileyen diğer alem dileyen sihir vs.. der bütün mesele sizsinizdir elinizdeki cubuk değil.

Saygılar.

Çevrimdışı qolleksiyoncu

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #125 : 09 Mart 2011, 20:45:24 »
Güzel makale idi teşekür ederim konu geçmişten gelen çogu kişinin bildiği ağaç dalından yapılan bir uygulama

Baş ve böbrekler sahası alüminyum veya bakırlevhalarla tecrit edilerek tekrarlanan deneylerde bu kişilerin elektromanyetik dalgalara duyarlılığının önemli ölçüde azaldığını ve hatta yok olduğu görülmüştür.

Bu bilgi çok şey sölemektedir bize.

Yani ekranlama ve şaşele yapılarak iletişim engellenmiş.Düşünce güçü  hissel bir dürtü de diyebiliriz  çünki elde tutulan belli bir ağaç dalları özelliğinin çatal Y olması her hangi bir ne elektromanyetik dalga alan bir düzenek ne bir elektronik devre var ortada olayın özü şüdur bu konuda bu yöntemde ruhunuzu dinlemesini ve onu anlamasını bilmeyi keşfettiyseniz o size bir iletişim göndereceğidir ;) işin özü budur dileyen büyü dileyen diğer alem dileyen sihir vs.. der bütün mesele sizsinizdir elinizdeki cubuk değil.

Saygılar.

evet olabilir çünkü babamda oluyor ama kan guruplarımız aynı olmasına ve birinci dereceden akrabalıga ragmen bende ve kardeşlerimde olmuyor
yani budurumda meditasyon yapıp içimdeki dinginligi yakalamam lazım gelmekte sanırım olmazsa japonyadan bi budist rahip getirteyim
bana meditasyon yapmayı belletsin:D
 yada en iyhisi ak sakallı dedenin rüyama girmesini beklemek hazinenin yerini gösterir bana bende gider çıkartırım hatta bi iylik yapıp çıkartıverir ben gider alırım
CEHALET MUTLULUKTUR...

Çevrimdışı humhum

• Yüzbaşı
  • humhum
« Yanıtla #126 : 09 Mart 2011, 22:58:30 »
Bilim ; teori ispatlandığında" gerçek" olarak kabul eder . Radyestezinin gerçekliği ispatlansın kabul edelim  ;) Ama daha bilimsel bir gerçek olarak kabul edilmeden cihazları (devreleri) ortalıkta satılınca burda bir durup düşünmekte fayda var . "Bu durum kimlerin işine yarıyor" diye  ??? Bilim inanç ile aynı değildir . Herkes tarafından kabul edilir olması şarttır .

Sakın ola sözüm "bilimin inanca göre üstün olduğu" şeklinde algılanmasın zira inanca sevk etmelidir de ... Ama asla inanç ile karıştırılmamalıdır .

BigBang kardeş dikkatini çekmek isterim  İnanç  dahil olmak kayıdıyla Kainatta bilim ve İlim  haricinde bir olay oluyor mu, şöyle çevremize bir bakalım, sadece şimdilik açıklıyamıyoruz , unutmayalım ki herşey  Artı ve Eksi Atomlardan oluşur, buna rağmen bizler illa göz ile görerek inanıyoruz , olabileceğini düşünerek bir yere varamıyoruz, çünkü inanmıyoruz.  İcatların bir çoğu geçmişten bu yana varsayımdan başlanarak denenerek elde edildi.

Saygılar.

Çevrimdışı BigBang

• Yüzbaşı
« Yanıtla #127 : 09 Mart 2011, 23:11:51 »
 Dowsing'in hangi teorilerin ışığında değerlendirilmesi gerektiğine koca beyinli bilimadamları bile karar veremediği bir makaleyi henüz okumuşken  :)

Definecilik dışında 1-2 bilimdalına ait veya elektrik-elektroniğe ilaveten  inancın da girdiği cihaz örnekleri verebilir misiniz ?

Çevrimdışı Avci26

• Yüzbaşı
« Yanıtla #128 : 09 Mart 2011, 23:27:56 »

Çinlilerin pusulayı kullanması gibi, pusulanın daima tek yönü gösterdiğini biliyorlardı büyük ihtimallede açıklayamadılar manyetik alanları, manyetik kutupları, dünyanın manyetik çizgilerinide bilmiyorlardı ölçüm yapacak açıklayacak bir bilimde yoktu kullandıklarıda sadece su,mantar ve mıknatıslanmış iğneli ilkel bir düzenekti ispatlanması için binlerce yıl beklemediler okyanusa açıldılar, Günümüzde Güney Amerika'nın batı sahillerinde yapılan kazılarda çıkarılan Kolomp öncesi mumyaların üzerinde Çin ipeği vardı..... ;) Bilimin ispatlamamış olması o teorinin gerçek olmadığı anlamına gelmez fakat hiçbirşeyide körü körüne kabul etmemek gerek yoksa teorilerin ve asılsız inançların esiri oluruz.....

Bu arada konu spiritüel boyuta doğru kaymaya başladı, pandül, çubuk veya benzer konuların tartışılmasına konuşulmasınada varım fakat gidişat kırgınlıklara sebeb olacak sanırım, kaldı ki konuyu başlatan YAKAMOZ isimli arkadaşında istediği gibi elektronik şemalar üzerinden bir
tartışma olsa sanırım daha güzel bir tartışma ortamı olacak, bildiğimiz üzere piyasada çok fazla sayıda alan tarama diye cihazlar satılıyor ve
fiyatlarıda oldukça yüksek bir çok definecide bunlara paralarını kaptırıyor, geçmişte forumada eklemiştim 10TL lik analog avometreyi
değiştirip 4000TL ye alan tarama diye satmaya çalışan, 3-5 elektronik malzeme ve 2 antenle cihaz yapanlar var, teknik bilgisi olan
arkadaşların örnekler üzerinden açıklamalar yaparak konu hakkında merak ve soruları olan arkadaşları bilgilendirmesi gerektiği yerde uyarılarda
bulunması daha doğru olacak gibi. 

Dedektörlere alternatif yöntemler vaadeden alan tarama devresi olarak çeşitli forumlarda paylaşılmış 17 adet şemayı derledim ilginize sunuyorum.

http://hotfile.com/dl/109512186/d4a7998/Alan_tarama.rar.html

Çevrimdışı BigBang

• Yüzbaşı
« Yanıtla #129 : 10 Mart 2011, 01:19:52 »
Devreler için teşekkürler  :) Dosyalar arasında ilgimi çeken electroactile ve aktiftarayıcı oldu . Çalışma mantıklarını biliyorsanız biraz bilgi verir misiniz ?

İçlerinde şimdiye kadar iş yapabileceğine inandığım GoldGun devresi de var . Bunun başarısı da çok uzun dalga radyo vericilerine göre tam ve doğru akort edilmene bağlı .Tabi burda frekanslar her ülkeye ve araştırmalar da radyoların yayın saatine göre yapılmak zorunda. Ama teleskopik anten gördüğüm hiçbir devreye yaklaşmam mümkün değil . Çünkü statik ve elektriksel gürültüye çok açık anten tipleridir.Hepsinden de önemlisi teleskopik antenler manyetik alana loop ( bobin) antenler kadar asla duyarlı değillerdir  :)

Çevrimdışı ayantas

• Yüzbaşı
« Yanıtla #130 : 10 Mart 2011, 07:06:03 »
Bu yayınlanan devrelerden kullanan varmı acaba iş görür mü? Bu alan tarama işi bana biraz abartı gibi geliyor. Yani madem alan tarama boşluk ve madeni % 95 buluyor o zaman millet niye metal dedektörü için kafa patlatıyor ki? Bu kadar basit mi acaba bu olay?

Çevrimdışı qolleksiyoncu

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #131 : 10 Mart 2011, 10:35:32 »
paylasım için teşekkürler Avci26 emegine saglık
CEHALET MUTLULUKTUR...

Çevrimdışı Teknoloji

• Yüzbaşı
« Yanıtla #132 : 10 Mart 2011, 16:45:53 »
Avcı26 bende teşekür ederim inceleyip üzerinde tartışabiliriz haliyle alan tarama ile çubuklar gündemde olunca olayın ruhi boyutu kaçınılmaz oluyor elektroniğe dönmek bencede faydalı olacaktır.

Kolaygelsin.

Çevrimdışı qolleksiyoncu

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #133 : 10 Mart 2011, 20:01:14 »
arkadaşlar biraz araştırma yaptım fakat gercekten manyetik alan denen şeyin ne olduguna dair bir bilgi bulamadım konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar bilgilerini paylaşırsa sevinirin aslında tam olarak merak ettigim şey şu; nasılki elektirik akımını oluşturan sey elektron ekışı ise elektronların kopması atomlar arası alışveriş ise manyetik alan cigilerini oluşturan  nedir elektronmu protonmu plazmamı ne netür bir parçacık bir çeşit ışıkmı goremesekte orda bişey olmalı ama alan açıklaması bana yetmiyor bir kablodan akım geçiriyoruz ve etrafında bir alan oluşuyor bu yeterli degil yani hortum içerisin den akan su beni ıslatmazki bir iletkenden geçen elektirik akımı aralarında hiçbir bahlantı olmadan diger kabloda nasıl elektirik akımı oluşturuyor
 bunun konuyla ne alakası var diyebilirsiniz ama bence var yani bu alan denen şeyi anlayabilirsek gerçek manada gerek dedektor gerekse alan tarama gerekse metallerin ayrımı konusunda daha fazla yol kat edebiliriz diye düşünüyorum olurya belki alan denen şeyi gorebilecegimimiz bir gozluk bile yapılabilir birgün
CEHALET MUTLULUKTUR...

Çevrimdışı TEKDEDEKTOR

• Cezalı
  • Yüzbaşı
  • *
« Yanıtla #134 : 10 Mart 2011, 21:24:00 »
  qolleksiyoncu........................ELİNE   BIR  MIKNATIZ AL  VE  ELEKTRIK  AKIMI  GECEN  TEK  DAMAR 2.5 MM  KABLOYA  YAKLASTIR  ....  ELINDE  MIKNATIZI TUTARKEN   TITREDINI   HISSESEDECEKSIN    SONRA    AYNI  MIKNATIZI  50MM  TEK DAMAR  KABLOYA  TUTMANI  ISTICEMM   VE  ELINDE  MIKNATIZI  COK   SIDDETLI  TIREDINI   FAZLASIYLA  HISSEDECEKSIN   ........................

........MANYETIK  ALANI   ARASTIRMA  YAPMADAN  BEN  SOYLE  TARIF  EDIYORUM   ÖRNEGIN   BIR  DEMIR  CUBUN UZERINE  SARILI  BOBINDEN 1 AMPR ELEKTRIK  AKIMI  GECIRDINDE   MANYETIK ALAN OLUSUR   BU ALAN  DEMIRIN   BOYUTU  GECIRECEGIN AKIMIN  SIDDETI  VOLTAJ GENLINE GORE   MANYETIK  ALAN DEGISIR   AKIM  ARTTIKCA  MANYETIK  ALANDA  ARTAR  ....not   manyetık alan  demır  cubuk oldunda gecerlı     yanı  sızın yaptınız dedektorlerde  buyuk   yada kucuk   ici bos  alan  sargısı olan  bobınler   ancakk  ortasına  metal  yaklastı zaman  enduktans  degısımı  gosterır     manyetık  alanları  guclu  olamaz  ancak  bır  metal yaklastında  manyetık alanı  artırır

.....KISACA  MANYETIK ALANI  CIZGILERINI  GORMEN  MUMKUN  BIR  MIKNATIZ  ALMAN  YETERLI    DEMIR  TOZLARINI SERPTIN ZAMAN  BU  CIZGILER   MIKNATIZIN  BUYUKLUNE  GORE  BUYUDUNU  GOREBILIRSINIZ    BU  MANYRTIK ALAN  DIGER   BUTUN  MANYETIK ALANLARIN  TARIFINDE  KULLANILABILIR     TABI  ELEKTROMANYETIK DALGALARIN   RADYASYON  DA VAR FARKLI  BIR  KONU 
......
boş bir kafa  şeytanın calışma odasıdır

Çevrimdışı qolleksiyoncu

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #135 : 11 Mart 2011, 00:06:39 »
TEKDEDEKTOR  öncelikle ilgin için teşekkür ederim deneysel gözlem açısından bir sıkıntım yok benim aradıgım cevap dahaçok şöyle bişey kardeş
 örnegin ( manyetik alan çizgileri 99998888777 THz frekansla titreşen N S kutupları arasında 123456 hızında yörüngede dolaşan magnet parçacıgından olusur lastikten gecer naylondan geçemez demirde hızı kaybolur bakırda hız kazanır ) liste uzarda uzar yani elimizde bu tarz veriler olsa dünyanın manyetik alanı  var  metaller  bunu belli oranlarda bozar bizde bunu ölçer iyi yada kötü bir alan tarama yapardık ozaman bende dahil ruhani varlıklarla ugraşmaz ak sakallı dedemide beklemek zorunda kalmaz beyaz horozuda afiyetle yerdik yanlışmı düşünüyorum
saygılar

buarada dede sakın alınıpta gelmemezlik yapma senin yerin ayrı söyleyiver altınların yerini olmazmı... hadi be dede... ::)
CEHALET MUTLULUKTUR...

Çevrimdışı pro-TR

• Usta
  • Yarbay
« Yanıtla #136 : 11 Mart 2011, 00:20:45 »
Alıntı
buarada dede sakın alınıpta gelmemezlik yapma senin yerin ayrı söyleyiver altınların yerini olmazmı... hadi be dede...

s.a.
dede ile görüştüm biraz işi varmış gelemeyecekmiş, başının çaresine baksın dedi, benden söylemesi, yok beklerim dersen senin bileceğin iş  ;D

Çevrimdışı Avci26

• Yüzbaşı
« Yanıtla #137 : 11 Mart 2011, 00:40:07 »
Bigbang ustam, Electrotactile sensor rods isimli devre sanırım çubuk ile yapılan aramalarda bir algılama olduğunda tepki veren bir devre olarak düşünülmüş. Aktif tarayıcı Asenkron ustanın devresi, devreyi incelemedim forumda daha önce konuşulmuştu.

Ayantas, devrelerin çoğu şüpheli işe yarayabilir denilen çok az, devreler genelde statik alan, manyetik alan ve iyon algılayıcılar
üzerine inşa edilmiş bu konuda geniş bilgi sahibi ustalardan biri Humhum arkadaştır belki bize açıklayıcı bir yazı hazırlayabilir kayda
değer bazı örnek şemalar verir tabii uygun görürse.

Alan tarama konusu bilimsel dayanağı yok desekte ilgi çekiyor dedektörlerin (pi-vlf-bfo) sınırları belli ötesine geçilemiyor, geliştirmedeki amaçlar kararlı çalışan, mineralden etkilenmeyen, ayrım konusunda verimli bir sistem ortaya çıkartmak fakat derinlikte sınır belli 1970 model cihaz yapıyorsunuz tek para 30cm 2010 model cihaza bakıyorsunuz yine aynı 30cm 40 senede gelişme yok. İlk olarak uçakla insanın uçması ile uzaya çıkması arasında yaklaşık 60 sene var durum böyle olunca insanlar ister istemez farklı sistemlere yöneliyor diye düşünüyorum...

qolleksiyoncu arkadaşım çok güzel sorular sormuş hepsi başlı başına uzmanlık alanları fakat temelini bilsek oda yeter bize, bazı Türkçe kaynaklar ekledim anlaşılması kolay bir dille anlatılmış sanırım bazı sorulara cevap olurlar...

http://hotfile.com/dl/109690216/be3c239/Manyetik_Alanar.zip.html

Çevrimdışı pro-TR

• Usta
  • Yarbay
« Yanıtla #138 : 11 Mart 2011, 08:48:31 »
S.A.
arkadaşlar bu konu 7 sayfa olmuş, titizlikle takip ediyorum, bilgisine hakim olmadığım bir konu, bu konu ile ilgili bir çalışma yapmadım, zira herhangi bir devre vb bir sistem oluşturulduğunda test etme, deneme şansı yok, hani VLF, PI vb sistemlerde devrenin çalıştığını test etmek kolay, bu sistemlerde nasıl test edeceğiz? Hele ki manyetizma ile çalışıyoruz, yaşadığımız ortamlarda, kullandığımız eşyalarda manyetik alan had safhada, bu konu ile ilgili fikri olan varmı?

Çevrimdışı TEKDEDEKTOR

• Cezalı
  • Yüzbaşı
  • *
« Yanıtla #139 : 11 Mart 2011, 09:30:58 »
ASLINDA  SOYLE  DUSUNMUSTUM   BIR   DEVRE VARSA  ONU  SONUNA KADAR GELISTIRILMELI   bence  vlf  sıstem uzerınde  calısmalar yapın ..tek sıstem uzerınde uzmanlasın  .sız bence  butun sıstemlerı denemek ıstıyorsunuz   zaman kaybetmıs olursunuz....bosuna  zaman kaybetmeyın     alan taramayla alakalı  son sunu soyleyebılıırım   bır cızımler  var  paylasılan alantaramayla alakalı   bır  opamap entegresıyle  alan trama yapıldını  gordum ne verıcı mevcut ne alıcı  nede verıcıden bır  pals gonderecek  aktrıııcısı  var guldum sadece  inananlar oldunu  tahmın edıyorum  hala  bu sıstemlere     ALAN TARAMALAR ....VLF CIHAZI...PI  CIHAZI..DIGERLERI..... KONUMUN DISINDA KALIR  HIC İLGILENMEM  BENIM UZERINDE CALISTIM BIR TEK KONU VAR.. TARTISMANIZDA  DIKKATIMI CEKEN  goleksıyoncunun  manyetık alan sorusu oldu    YANLIZ  sınırlı  MANYETIK    alanı   tartısmanızı ısterım  benım sıstemdede manyetık alan  radyosyon paterntı  lop ları  mevcut   

.......iyi calısmalar   herkese
boş bir kafa  şeytanın calışma odasıdır

Çevrimdışı qolleksiyoncu

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #140 : 11 Mart 2011, 13:20:16 »
Avci26   çok teşekkürler verdigin dosyada çok yararlı ilgilenen arkadaşlara tavsiye ederim birde yıllardır dedektorlerin gelişemedigini yazmışsın
bunun nedeni sanırım patlayıcılar ve mayınların artık dedektorlerle tesbit edilememesi hal boyle olunca gelişme askeri araştırmaların durdugu yerde kadı   

Buraya kadar bu konu hakkında yazılanlara bakılınca mevcut devrelere kıyasla ak sakallı dedemin verecegi bilgiler daha güvenilir gibi geldi bana neyse biraz ciddileşirsek aklıma şoyle bişi geldi belki yapılmıştırda ben gene paylaşayım hemde sormuş olayım

Mevcut dedektorlerimizin genel mantıgı sinyal yada darbe gönderme mantıgına dayalı ve tekrar bunu algılama şöyle bişey yapamazmıyız
 bir bobin sargının havada  nüvesiz  yada nüveli belli bir endüktansı var ve buna bir metal yaklaşınca bu degişiyor dogrudan bunu ölçmeye dayalı
 bir dedektor yapamazmıyız böylece göderme alma esnasındaki parazit kayıplar ve bogulmalardan kurtulup daha hassas bi alet yapılabilirmi tabi burada topragın bobine etkisi ölçüme etkileri ne olur hiç bi fikrim yok 

saygılar
CEHALET MUTLULUKTUR...

Çevrimdışı qolleksiyoncu

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #141 : 11 Mart 2011, 21:00:10 »
Alıntı
buarada dede sakın alınıpta gelmemezlik yapma senin yerin ayrı söyleyiver altınların yerini olmazmı... hadi be dede...

s.a.
dede ile görüştüm biraz işi varmış gelemeyecekmiş, başının çaresine baksın dedi, benden söylemesi, yok beklerim dersen senin bileceğin iş  ;D

usta dedeyi görüyon gelip gelmeyeceni soruyon sorsana altınların yerini!!!!!!!  :o
CEHALET MUTLULUKTUR...

Çevrimdışı Teknoloji

• Yüzbaşı
« Yanıtla #142 : 12 Mart 2011, 09:25:09 »
Şemaları inceledik bunlardan bir şey çıkacağını ümit etmiyorum ben  , bu şemalar yapılsa bile nasıl test edileçekleridir ki bu da mualaktır.Ben olaya şu şekilde özünden yaklaşmak istiyorum, aranılan nesne altın , olduğuna göre yada genel bakarsak bir metal nesne şimdi bu metal nesne dışardan bir etki olmadıkca ? toprak altında  ben burdayım işaretini nasıl verir.? haliyle vermez peki bu alan tarama çihazlarında manyetik alan ile tabir edilen durum nasıl oluşur ve bu çihazlar çok uzaklarda olan madenleri nasıl  gösterebilirki altının manyetik alanı varmıdır :)

Çevrimdışı ayantas

• Yüzbaşı
« Yanıtla #143 : 12 Mart 2011, 13:30:07 »
Teknoloji usta mrb.

Her ne kadar da alan tarama sistemleri mantığımla uyuşmasa da kullanan ve olumlu sonuç alan, çok samimi olmamakla birlikte konuştuğum bir kişi var.
Elinde 2 adet makinası var biri metal dedektörü diğeri alan tarama. Arkadaş define işleri ile uğraşan ve bulan kişilerden biri. Nerden biliyorsun diye sorarsanız ona ait ev kredisinin tamamını kapatmaya beraber gittik. Bankaya ödediği para 50000 TL civarında idi. 900 TL gibi  ücretle çalışan biri.  Arabası yoktu araba aldı onla beraber çalışan 2 kişi daha işten ayrıldılar. Biz halen görüşüyoruz. Görüştüğümüzde Delta pulse dedektörünü yaptığımı kendisine söyledim. Konuşmamızın devamında metal dedektörlerinin işe yaramayacağını kendilerinin devamlı alan tarama ile iş gördüklerini ve genelde bulduklarını söyledi. Ancak metal değil boşluk bulduklarını, her boşlukta da illa ki mal olmayacağını, tecrübeyle sabit olduğunu söyledi. Alan tarama cihazını devresini çıkarmak maksadıyla 1 günlüğüne istedim. Oda tamam olur dedi. Ancak şöyle bir şey var. Ben DP yi elektronik bilgim olmadan yaptım. Sonuçta yaptığım iş montaj. Kayseri'de ikamet ediyorum. Bu forumda takılıp bu işten anlayan Kayseri'de ikamet eden tanıdığınız arkadaş varmı? Var ise karşı taraftan cihazı alıp devresini çıkarttırmak istiyorum.

Çevrimdışı BigBang

• Yüzbaşı
« Yanıtla #144 : 12 Mart 2011, 13:32:39 »
Sn. Teknoloji , GoldGun denilen cihazı savunmam ama çalışma prensibi yanlış değildir  ;) Akordlandığı frekanslar zaten o 40-50 metre derinliklere kadar ulaşıyorlar . İletkenliğin daha fazla (nemli) topraklarda da en az 20 metre inebiliyor bu sinyaller . Ama bu devrenin biraz ilgiye ihtiyacı var  ::)

Çevrimdışı Teknoloji

• Yüzbaşı
« Yanıtla #145 : 12 Mart 2011, 14:45:04 »
ayantaş arkadaş çubuklara ilgi duyan ve çalıştığını idda eden çok kişi gördüm bende ama bulan birine raslamadım siz raslamışınız tabi daha farklı boyutlarda incelemek lazım , bir öneri olarak çihazın resimlerini çekme imkanı olursa düşüncelerimiz daha kuvetlenmiş olur hatta makro çekim iyi yapılırsa resimdende pcb çıkartılır diye düşünüyorum ama önce görmek lazım haliyle ,

BigBang bende  zaten bu tür çihazları savunan biri değilim ama şu ihtimal de var sonuçta %1 de olsa anlayamadığımız bir yöntemle bir reaksiyon veriliyorsa ve biz< bunun adını koymakta zorlanıyorsak ve anlamadığımız için bunu yok sayıyorsak bu günün şartlarına istinaden burda % de 1 olasılıkla olsa ihtimal var.Fakat diğer yandan bir rezonan akortlandıgı frekans diye düşünürsek hangi frekansa akortlanacak? toprakta ne oldugunu bilmiyoruz boyutunu bilmiyoruz kalınlıgını bilmiyoruz öle bir nesneyi rezonansa getirip frekans almak çok zor kaldıki metrelerden bahsediyoruz az buz değil bunlar bu şekilde bilinmeyen bir taraf var ise ortada scaner frakans tarayabilen bir çihaz olması lazımki bilmediğimiz bir nesneyi bombardımana tutalım oda birini yakalayıp rezonansa girsin ve tabi girdikten sonra bunu birde almak var tabiki :D  görüp baktıgımız devrelerle de bunlar imkansız.

GoldGun devresinin şeması varsa daha detaylı düşüncelerimizi  paylaşabiliriz.

Kolaygelsin.

Çevrimdışı erolunall

• Yüzbaşı
« Yanıtla #146 : 12 Mart 2011, 15:51:52 »
Selam
gold gun  devresi  geotech1 den  alınma   
linki
http://rapidshare.com/files/452180407/Gold_Gun.zip

Büyük  miktarda olursa  bulduğu  söyleniyor.
Orda  uğraşanlarda  vardı  bir  ara.

İyi  günler
Erol

Çevrimdışı erolunall

• Yüzbaşı
« Yanıtla #147 : 12 Mart 2011, 15:54:43 »

Çevrimdışı erolunall

• Yüzbaşı
« Yanıtla #148 : 12 Mart 2011, 15:59:45 »

Selam

http://www.geotech1.com/forums/showthread.php?t=11077&page=4

79. mesajda   agraz yazmış  50  kg  gümüş  buldum  diye

Hello Tim:

Yes the gun work, I check the gun AL707 in one silver treasure 50kg., one day I send the pics to you.The gun system work only in big targets.

Çevrimdışı iron1944

• Onbaşı
« Yanıtla #149 : 12 Mart 2011, 16:13:55 »
Sayın Avci
Buna bir bakar mısın? Pasif alıcı 50hz de çalışıyor.
Kolay gelsin...