Gönderen Konu: DEFİNE DÜRBÜNÜ  (Okunma sayısı 26649 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ahiretyolcusu

• Onbaşı
DEFİNE DÜRBÜNÜ
« : 30 Temmuz 2008, 11:51:31 »
Teknoloji Ekibindeki Üstadların;
Toprak Altındaki nesnelerin tesbitinde kullanıldığı iddia edilen, METAL OKSİDİ YOĞUNLAŞTIRMA denilen sistemle çalıştığını duyduğumuz; Define Dürbünü hakkında bilgisi olan arkadaşlar bilgilerini paylaşırlarsa sevinirim.
Ahiret Yolcusu

Çevrimdışı iserdem

• Teğmen
  • *
Ynt: DEFİNE DÜRBÜNÜ
« Yanıtla #1 : 30 Temmuz 2008, 23:07:39 »
define dürbünü dediklleri alet genelde askeri amaçla kullanılan termal kameralar. ısısal noktalardaki değişimlere göre değişim gösteren bir aygıttır.  çok düşük farkları ayırt edemez ancak güneş gitttikten sonra akşam üzeri toprağa babkıldğığında bişeyler görünür. diğer bir cihaz ise  radyoaktif mazlemeler yardımıyla röntgen çeker gibidir sel-ir-tel gibi maddelerin radyoaktif özelliklerinden yararlanılır altında mutlaka gümüş tabanlı bir film bulunması gerekir

Çevrimdışı ahiretyolcusu

• Onbaşı
« Yanıtla #2 : 12 Eylül 2008, 11:26:50 »
teşekkürler iserdem, dediklerine katılıyorum.

Bir dürbün örneğin gece veya gündüz bir inşaattaki kolonlardaki demirin kaçlık olduğunu etriye aralıklarının kaç cm. olduğunu veya bu kolonun kesik olup olmadığını inşaatçı arkadaşlardan duymuştum.Ayrıca Sibirya bölgesindeki iklim koşullarını düşünün burada doğalgaz firmalarıda buna yakın bir dürbünle hatlarını kontrol ettiklerinide duydum.

Böyle bir dürbün hakkında bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Çevrimdışı maliozden

• Cezalı
  • Er
  • *
« Yanıtla #3 : 02 Kasım 2008, 18:38:18 »
Define dürbünü diye bişey yok salak salak şeyler bunlar. Adam kandırmaya çalışıyorlar. Başkada bişey değil. Mali Özden denen kişi bunu satmaya çalışıyor. Kanmayın bu şahsa.

Yukarıdaki yazı yönetim tarafından yazılmıştır ve bu şahıs sitemizden ihraç edilmiştir.
« Son Düzenleme: 14 Mart 2015, 11:09:04 Gönderen: Karadağ »

Çevrimdışı emekli AMCA

• Usta
  • Yüzbaşı
« Yanıtla #4 : 02 Kasım 2008, 19:19:39 »
Linklerin Grlmesine zin Verilmiyor ye Ol veya Giri Yap

Gelelim thermal cihaza bu cihaz gerçekten iş görür ama nasıl Akşam hava kararmaya başlayınca toprakta
ısı farklılığı başlar.o zaman cihaz mal olan yerde bulur.

yerin altındaki demir veya bunun gibi değersiz bir kütle de ısı farkı yaratır bu ısı tabancasına güvenip  boşa kazmış olmayacakmısın....?
« Son Düzenleme: 02 Kasım 2008, 19:21:35 Gönderen: emekli AMCA »

Çevrimiçi Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #5 : 02 Kasım 2008, 19:22:14 »
Define dürbünü diye bişey yok salak salak şeyler bunlar. Adam kandırmaya çalışıyorlar. Başkada bişey değil. Mali Özden denen kişi bunu satmaya çalışıyor. Kanmayın bu şahsa.Yukarıdaki yazı yönetim tarafından yazılmıştır ve bu şahıs sitemizden ihraç edilmiştir
« Son Düzenleme: 14 Mart 2015, 11:11:02 Gönderen: Karadağ »
Söz ola kese savaşı, söz ola kestire başı...

Ağaç yaprağı ile gürler.

Ne kadar bilirsen bil, anlattıkların karşıdakinin anladığı kadardır.

Ürünlerimiz:

Çevrimdışı emekli AMCA

• Usta
  • Yüzbaşı
« Yanıtla #6 : 02 Kasım 2008, 21:19:58 »

karadağ ın yazısına AYNEN katılıyorum..

Çevrimdışı remzi

• Yüzbaşı
« Yanıtla #7 : 02 Kasım 2008, 21:56:23 »
Emekli amca ve karadağ arkadaşımızın söylediklerine harfiyen katılıyorum. Diğer arkadaşada GÜLMEKTEN KATILIYORUM. Şunuda söyleyeyim Yok amerikan ordusuymuş yok 1 milyon dolarmış böyle palavralar atıp durma yok size vermezlermiş. Burası elektronik forumu. Bahsettiğiniz cihazın elektronik şeması veya çalışma prensibini biliyorsanız foruma anlatında millete katkısı olsun. Bİlmiyorsanızda ( bilmediğinizde zaten belli) boşuna klavyeni eskitme...

Çevrimdışı yeraltıcı

• Yüzbaşı
« Yanıtla #8 : 07 Kasım 2008, 17:22:21 »
Define dürbünü mü?  :D