Gönderen Konu: Alan tarama  (Okunma sayısı 2654 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı borart

• Üsteğmen
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
Alan tarama
« : 25 Temmuz 2019, 23:19:48 »
Selamin aleyküm  ustalar elinde yapıpta 500 metre alanı tarayıp bu alan içinde drek sarı malzemeye giden alan tarama varmi

Çevrimdışı fatih1453

• Onbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
Ynt: Alan tarama
« Yanıtla #1 : 26 Temmuz 2019, 00:34:58 »
Saçmalık sakın böyle bir şey yok

Çevrimiçi Zanos

• Administrator
  • Yüzbaşı
« Yanıtla #2 : 26 Temmuz 2019, 10:06:10 »
Bunu sormak bile abes.

Çevrimiçi wtrk

• Yüzbaşı
  • As Soon As Possible.
« Yanıtla #3 : 26 Temmuz 2019, 10:43:55 »
Çok ilginç bu konu başlığını googlede aradım, direk dedektör firmaları çıkıyor :)
NoBodY CaN StoP Me.!!!

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #4 : 26 Temmuz 2019, 10:55:01 »
Defineci biraz uyanık olacak. Böyle bişeyin olmayacağını, var diyenin dolandırıcılık peşinde olduğunu bilecek. Bilmezse kazığı yediği ile kalmaz bi de boşu boşuna birçok yeri eşeler.
Söz ola kese savaşı, söz ola kestire başı...

it ürür kervan yürür...

Havlayan kopek ısırmaz 

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Çevrimdışı onur600

• Söz Sahibi
  • General
« Yanıtla #5 : 26 Temmuz 2019, 16:58:52 »
Alan taramanın yeni adı alan daralatma oldu.
Bazı firmalar dedektör satarken abicim önce bunla alanı daralt sonra dedektörle noktala diyor.
Ulan dingil alan tarama 10m derini çekti dedektör nasıl görecek onu.
Alan tarama vardır ama isbatı ve izahatı Türkçede yoktur.
Eski Mısır yazılarında bolca anlatılmıştır oysa ki.
Not kimse eski mısır yazısı diye guuglede aramasın 😄
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

Çevrimdışı YAK

• Söz Sahibi+
  • Yüzbaşı
« Yanıtla #6 : 26 Temmuz 2019, 17:16:30 »
  Eskilerden ciddi yayın yapan gelişim yayınlarının NASIL ÇALIŞIR diye bilim ve teknik ansiklopedisi vardı.Dedektörler hakkında ve çalışma mantığı konusunda bilgiler verilmişti.PI dedektörler için sinyal mıknatıslama metodu diye bir tabir kullanmıştı.
alan taramalar hakkındaki bilgi tam olarak şöyleydi:maximum 150m mesafedeki hedeflerden etkilenen elektrostatik bir osilatördür.

elektrostatiğin ne olduğunu bildiğimize göre demekki durgun elektrik yüklerinden etkilenen bir sistem.O zaman derinliğin metrelerce değil çok az olduğu sonucuna varırız.

ayrıca bu konu hakkında geniş malumat veren SCHATZSUCHE MIT MODERNER ELEKTRONİK adlı almanca kitaptanda bilgiler vereceğim.

çeviriyi yapınca.

Çevrimdışı YAK

• Söz Sahibi+
  • Yüzbaşı

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #8 : 26 Temmuz 2019, 17:45:32 »
Şimdi tanım neymiş,

maximum 150m mesafedeki hedeflerden etkilenen elektrostatik bir osilatördür.

O zaman yön gösteren bir çubuktan ziyade, bir osilatörün değer değişiminin gözlemlendiği elde anten tutulan bir sistem olması lazım. Yani bi yöne dönen çubun değil..

it ürür kervan yürür...

Havlayan kopek ısırmaz 

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Çevrimdışı YAK

• Söz Sahibi+
  • Yüzbaşı
« Yanıtla #9 : 26 Temmuz 2019, 17:59:51 »
 Alana tarama adı altında satılan ekipmanın aslında hepimizin lise fizik dersinde hocaların kulandığı elektroskop tan başka birşey olmadığını anlamamız lazım.İşin kötü yanı satılan düzeneklerin hiç birisinin moderin bir elektroskop un işlevini yapmayacağı açıktır.
kulanıcıyı kendi hayallerinin peşinden gitmesi için bilye üstünde dönen çubuklar metodu icad edilmiştir.Böylece kişi belirsizlik içinde sürekli bocalayarak hayal kurmaya devam eder.

http://www.electroscopes.com/

Fakat bu firma biraz dürüstlük yaparak cihazın ismini doğru olarak yönlendirmiştir. [size=78%].electroscopes.[/size] elektroskopla aynı değilmi.

hiç bir zaman gerçek tarayıcılar bilyeler üzerinde dönmez.Elle alan taranır.Buluncada titreşim hareketi olur.

yukarıdaki jonny and norden kitabında bir çok bilgi verildikten sonra özet olarak şu not düşülmüştür;Hiç bir zaman bu cihazlar metal bulma garantisi vermez.Başarı tamamen kullanıcının yeteneğine kalmıştır.

herkese iyi çalışmalar.

Çevrimdışı YAK

• Söz Sahibi+
  • Yüzbaşı
« Yanıtla #10 : 26 Temmuz 2019, 18:01:43 »
 doğru söyledin karadağ.

Çevrimdışı YAK

• Söz Sahibi+
  • Yüzbaşı
« Yanıtla #11 : 26 Temmuz 2019, 18:26:21 »
  METAL ARAMA FREKANSLARI:

bu işin içinde dönen başka bir yalanda her metalin kendine özgü frekansıdır.
her metalin kendine özgü frekansı vardır.buna larmor frekansı denir.

piyasada kullanılan frekanslardan ikisi
altın 5KHz
gümüş 8.3khz.

altını ele alalım  altının yer manyatik alanı içindeki larmor frekansı 37hz ila  39hz arasında farklılık göstermektedir.

5000/39hz =128 inci harmonik.Güya 5khz in harmonikleri yayılarak altında bir titreşime ve tepkiye neden olacakmış.

nerden tutarsan elinde kalan bu yalanın peşinden gitmemeleri tüm arkadaşlara tavsiyemdir.

yinede herkes kendinden sorumlu.iyi çalışmalar dileğiyle.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #12 : 26 Temmuz 2019, 18:28:38 »
Bir an için kendimi 10 sene evvelki forumda gibi hissettim şimdi.

it ürür kervan yürür...

Havlayan kopek ısırmaz 

Çevrimdışı seler

• Onbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #13 : 22 Kasım 2019, 09:10:30 »
  merhabalar. 5 haziran 2019 tarihli  dedektor frekanslarının   2.7-15 kHz  oldugu  yazılıyor. altının larmor frekansı  37-39 hz  diyorsunuz. metal dedektor tesbit frekansı 1 hz e indirilirse ,  37-37 hz frekans altın bulunur mu ?   

Çevrimdışı Hesperos

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #14 : 22 Kasım 2019, 18:44:35 »
ben şahsen hiçbir alan tarama cihaza inanmıyorum

Çevrimdışı seler

• Onbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #15 : 23 Kasım 2019, 08:46:10 »
üstad , metal dedektor frekansları , hertz seviyesine indirilebilir mi ?  kHz arama seviyesinde  metal dedektorler,  altını  daha iyi  yakalma şansı olurmu metal dedektorlerde ? çubuklar bilmem belki hertz seviyesindeki frekanlarla etkileyiyor ???  toprak  hertz  seviyesinde sesi alırmı ?  radyo dalgaları  3 khz-300 gHz ,  tıpta kullanılan  Ultrason  0.75-3.3 mHz, EMF  1-200 kHZ , EMKİ-Marduk az 1-200 Khz frekansla çalışıyor.

Çevrimdışı omerserif07

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #16 : 24 Kasım 2019, 22:27:01 »
https://www.youtube.com/watch?v=4evGFdDnIlA
 ustatlar bende inanmıyordum fakat yaptık gördük
NE MUTLU TÜRK"ÜM DİYENE

Çevrimdışı ismail344

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #17 : 30 Ocak 2020, 23:17:07 »
Ben zamanimda isi bilmezken cok su buldum civi bakirtel degersiz bakir para  v. s ama altini bulmuyor altin modunda minerali buluyor altini bulmasi icin cevredeki manyetigi bastiracak daha guclu manyetik gerekiyor nasibinize cevrede frekans bozucu yoksa bi nebze mala goturuyor bu sitede data yayinlamistim o yeri actim dolgu taslari cikti en sonunda kapidaki kapama taslara kadar geldim uste tuzak kaya oldugu icin dedoktorun sinyal aldigi yeri bile acamadim sonuc cubukla bulundu bu yer ama bilindigin disinda bi sinyal var bu sinyali yakalamakta bay guc arazidye git cubuk tut gelisi guzel sikinti bilindik olabilecek sabit yerleri aramak gerekir cubukla isaret olacak soylenti olacak buyuk sabit kayalar olacak  degirmen selale kaybolmiyacak her hangibi yer de cubuk tutulmasinda fayda var biyerdede selalenin kenarinda horosanla kapanmis yer buldum adamlar ufak delikler delmis alfabelik isaretler yapmis ufak ufak ama her sey nasip yer musait olmayinca sadece yanindan geciyorsun cubuga guvenmiceksin ama cubuksuzda dolasmicaksin titresimleri cozersen cubuk is gorur insan vucudundaki sitatik enerjiye gore cubuk guclu bi sekilde donuyor  basinc oluyor bazi durumlarda cubuk bile sitatik enerji kuvvetiyle kirilabiliyor bunlar gercek zamaninda bi noktada buna sahit oldum cubuklar tutamiyorduk o yeri ben buldum ama baskalari meyvesini yicek birde orda guclu mayetik salimin yapan odalar uneller bulduk de onlara hayrolcak iste dunya boyle Allah a coksukur nasibimiz bol kimsenin malinda gozumuz yok ama isini hile hurdayla yapanlarida bu define isinda daha iyi taniyorsun adamda kac kurusluk ciger oldugunu bu sekilde anliyorsun 1 kese altin diger taraftada 1 keselik ciger oldugunu anliyorsun.   

Çevrimdışı Rmzn06

• Er
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #18 : 31 Temmuz 2020, 20:32:59 »
Abiler buraya bir alan tarama videosu atıyorum izleyelim lütfen.             

Çevrimdışı Ankebut

• Söz Sahibi+
  • Albay
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #19 : 01 Ağustos 2020, 22:01:19 »
Arkadaşlar o kadar alan taramalara laf söledim hiç bi halt bulmaz diye hata etmişim demekki garaj kapısını buluyormuş bu cihazlar... >:D >:D >:D >:D