Gönderen Konu: Tadı damağımda kaldı !  (Okunma sayısı 346 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
Tadı damağımda kaldı !
« : 13 Ocak 2019, 23:18:31 »
Tadı damağımda kaldı !

Bugünlerde biraz rahatsızım. Sanırım biraz da naz yaparak rahatsızlığımın bahanesi ile yatıyorum :) Gün içinde iş yerine uğramayacaktım ama ufak 1-2 iş için geldim. Bu arada biliyorsunuz TeknolojiEkibinde üretim, teknik servis, satış, bayi ağı v.b. hep birbirinden ayrıldı. Firma, Yurtiçinde 10, Yurtdışında 5 bayisi olan kocaman bir yapı haline geldi. Bana da ar-ge harici çok iş kalmadı. O da zaten yetip artıyor. M1 den sonra bir ürünü daha da geliştirmek çok da imkan dâhilinde değil :) Biraz da bayilerle uğraşmak kaldı:) Bir de eski müşteriler alıştıkları için direkt benle görüşmek istiyorlar.

Neyse geldim iş yerine, beni bekleyen bir test işlemi için hazırlık yaparken satıştan bir arkadaş birinin benle görüşmek istediğini söyledi. Biraz da burnumu çekerek(grip olmam nedeniyle) gittim. Bir beyefendi zamanımı aldığını söyleyerek ve özür dileyerek konuşmaya başladı. Sohbet ettik. Kendisi bizden DP1 ve DP2 almış. DP3s yi de arazide kullanmış. DP1 ve DP2 den beri müşterimiz olan birinin gelip benle sohbet etmesi çok hoşuma gitti. Düşünsenize DP1 den beri yani o kömürlükte ürettiğimiz cihazlardan beri müşterimiz! Uzun uzun dedektörler hakkında, sektördeki yalanlar hakkında konuştuk. Bilinçli ve nüfuslu biri olması hasebi ile görüştüğü üniversite hocalarından, müzelerden ve konunun ehli arkeologlardan da bilgi aldığını ve sektörde dönen yalanlara şaşırıp kaldığını söyledi. Şunu gördüm ki iş bilen kullanıcılar taa bu işin en başından beri bizimle beraber .
Kendisi DP2 nin, o su borusundan yaptığımız başlıklı cihazın sıcaklığından bahsetti. O sıcaklık bambaşkaydı dedi. Bu kelimeler çok hoşuma gitti. Eğer yazımı okursa kendisine teşekkür ediyorum.

Kendisi bir tane M1 sipariş verdikten sonra müsaade istedi. Ben ise o giderken damağımda bilinçli, kültürlü bir müşteri ile sohbet etmenin tadı kalmış şekilde kendisi yolcu ettim. Bir dedektör tasarımcısı, üreticisi ve satıcısı olarak en çok haz aldığım şey her zaman bu oldu, bilinçli müşteri ile sohbet etmek. Tüm definecilerin bilinçli, konuya ve teknolojilere hakim olduğu günleri görmek dileğiyle..

Saygılar
Söz ola kese savaşı, söz ola kestire başı...

it ürür kervan yürür...

Havlayan kopek ısırmaz 

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Çevrimdışı Ankebut

• Söz Sahibi+
  • Yarbay
  • www.teknolojiekibi.com
Ynt: Tadı damağımda kaldı !
« Yanıtla #1 : 14 Ocak 2019, 20:00:16 »
Ustam geçmiş olsun Allah acil şifalar versin sana....Tabikii cihazları geliştirmen çok hoş bir durum ama kendine de zaman ayırmalısın ve hızını biraz azaltmalısın...gerçi sen boş durmaz ara ara gene bir icat bulursun.. >:D 
Seni tanıyan ve cihazlarını bilen zaten senden kopmaz bunu her okuyucu ve her kullanıcı az çok görmüştür diye düşünüyorum.
Saygılarımla