Gönderen Konu: garett ,whıtes, mınelab, fısher hangisi daha iyi  (Okunma sayısı 25589 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı aykurtelektronik

• Yüzbaşı
  • merhaba
garett ,whıtes, mınelab, fısher hangisi daha iyi
« : 01 Mayıs 2009, 08:38:15 »
arkadaşlar bu dedektörler içinde hangisi daha iyidir ve kullanımı kolaydır  yardımcı olurmusunuz saygılar sevgiler

Çevrimdışı GORDİANUS

• Yüzbaşı
Ynt: garett ,whıtes, mınelab, fısher hangisi daha iyi
« Yanıtla #1 : 01 Mayıs 2009, 11:38:30 »
fişherin eskileri iyi degıldi yenı modellerini bilmem kullanımı kolay olsun dıosan gareet derım  ama notalarla aram iyi dersen whıtes ama ayar cok iş aynı garreet lederinnigi aynı ikisi arasında kal derim bi de alacagın modelleri sıralasan da ona gore yardım adelim alt modeller standart ayarları yukselmek duşurme gıbı oynama yapamıyon ust modellerde ayarlarla oynama secenegı var .bu da onemlı yerine gore gazlıyon mınerale geldınmı rampaya duşuruyon gazı karar senin

• Yüzbaşı
  • merhaba
« Yanıtla #2 : 01 Mayıs 2009, 13:13:11 »
(garret gtı 2500)  ( ac 250 )  (fısher  f75 ) (nexsus )  (mıne lab explorer se ) ikinci el olrakta yeni olarakta fiyatları baya düştü onun için yapma dedektörle uğraşmaktansa orjinal ve kaliteli dedektör almayı tercih ederim  GORDIANUS KARDEŞ bunlardan favorim garett 2500  ve fısher f75 ama kullanım kolaylığı lazım ve derinlik bu iki modelinde arama başlıkları büyük ama tabiki bu dedektörler hakkında bilgim yok hangisi iyi ise onu bana öneriniz yardımlarınız için şimdiden teşekkürler  saygılar sevgiler

Çevrimdışı GORDİANUS

• Yüzbaşı
« Yanıtla #3 : 01 Mayıs 2009, 15:18:06 »
nexsus deyecem ama bunun ikinci eli dahı 1000s civarında 2500lef75 arasında yap secim hangını daha ucuza bulursan onu al 2500eski model nerdeyse 14 yıldır sadece başlıgı degıştı geri kalan yer aynı f75 ise yeni versiyon sen karar ver aralarında derinnik farkı yok

• Yüzbaşı
  • merhaba
« Yanıtla #4 : 02 Mayıs 2009, 10:24:19 »
uygun ikinci el olrak var 1500tl civarında f75 diyorsun peki kullandınmı bunu gordianus kardeş kullanımı nasıl kolaymı netice olarak karadeniz bölgesinde iş görürmü burda toprak yapısı çok karşık çeşitli toprak türü var delta karadeniz bölgesinde yemiyor.   en az topraktan 20 ile 30 cm yukarda aratman lazım çok yakın toprağa olunca derinlik düştüğü içinde işe yaramıyor onun için bu tip dedektör alıcam kesin kararım çok uğraştım delta ile. delta karadeniz bölgesinde işe yaramıyor kısacası anlıcan gordianus kardeş ancak vlf tr türü sistemler işe yarıyor kullandığın en iyi profsyonel dedektör hangisidir sen onu tavsiye et bana saygılar sevgiler

zeism

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : 03 Mayıs 2009, 12:44:51 »
bende whtes spektrum DFX var sana önerim ya DFX yada minelabın explorer SE modeli

Çevrimdışı VERON

• Yüzbaşı
« Yanıtla #6 : 04 Mayıs 2009, 14:27:58 »
gordianus hocam minelap hiç kullandınızmı explorer se nasıl garrettle kıyaslayınca sonuc ne olur garrette ayrım olayı fazla iyi değildiyorlar iyi günler

Çevrimdışı GORDİANUS

• Yüzbaşı
« Yanıtla #7 : 04 Mayıs 2009, 20:27:28 »
2500 ayrımı kariştırıyor hele bi de yer az islaksa .bir de max ayarlar cok kariştiriyo minelab daha iyi ayrım konusunda ace250 ise en iyi ayrımli cihaz isterse 2 parmak kar olsun bunu da tune ayarına borclu az duşuk ayarli diştan tune ayari olsaydı bu cihaz pıyasayı altus ederdi

Çevrimdışı VERON

• Yüzbaşı
« Yanıtla #8 : 05 Mayıs 2009, 08:06:05 »
derinlik olarak hangisi minelapmı garrettemi minelapla 50 55 cm civarında tek para cıkartan arkadaşlar var garrett bu derinliğe inemez ama büyük nesnede hangisi önde gider bilmem sizin fikriniz nedir

Çevrimdışı GORDİANUS

• Yüzbaşı
« Yanıtla #9 : 05 Mayıs 2009, 11:40:44 »
minerallı arazide garett daha iyi tek paraya gelince capı 10cm ise 55ila 60cm den cıkar varsa bu capta tek para niye olmasın

Çevrimdışı VERON

• Yüzbaşı
« Yanıtla #10 : 07 Mayıs 2009, 09:26:45 »
hocam para çapları büyüdükce ve belli bir büyüklüğe gelince madalyon katagorisine giriyor valla ben iki cihaz arasında kaldım hangisini alsam sizce hocam

Çevrimdışı GORDİANUS

• Yüzbaşı
« Yanıtla #11 : 07 Mayıs 2009, 20:04:19 »
ikiside iyi kararı sen ver daha once de belirtım .bir cok konuyu annayan annar annamak istemeyen annamas şimdi özellik farkı saymacagım sonuc olay derinnnige geliyor en önemli nok ta bu yuzden ikisi de aynı diyom ha farklı muzik dinnerim hep aynı turku ye bıktım dersen min derim . karar senın hangını daha iyi kullanacaksan onu al garretler eskı model min yeni mod.

rafi

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12 : 07 Mayıs 2009, 21:50:53 »
Merhaba,
VLF olarak Whites Spektrum  XLT ve Garrett GTI 2500 kullandım.
GTI 2500 evde denerken çok iyi gözüküyordu, ama arazide resmen çuvalladı. Gecede en az 20 tane para bulduğum kale yerinde bütün gece boyunca tek parça bulamadım. Ayarlarını yapamadım desen değil, performansla ilgili pek ayarıda yok. Bizim buralarda genelde Grek malzeme çıkar, bit gümüşler falan. Bu tip yerlerde iş yapacak bir makina değil. Ama bizans yerlerine girecem, küçük parayla işim yok diyorsan kullanımı kolay bir alet.
Spektrum XLT'yi kesinlikle tavsiye ederim. Bence benzerleri içinde en iyilerden. DFX kullanan arkadaşlar da memnun. Menülerinde çok ayarlar olması gözünü korkutmasın, sadece bir kaçı önemli, onlarıda acemiliğin geçince öğrenirsin.

Çevrimdışı VERON

• Yüzbaşı
« Yanıtla #13 : 09 Mayıs 2009, 08:19:38 »
whites hiç kullanmadım ama minelap explorer bir arkadşımda vardı bende bir kaç kere kullandım ama inceleyemedim desem yeri arkadaş ayarlamıştı garret 2500 sadece özellik olarak baktım oda 5 dk minelapcılar makinesinden memnun toprak sorunu cıkarmıyor garret nette olarak yazılanlar iyside var kötüsüde var yorum olarak mineralden etkileniyor herhalde bu makine kiremit kap kacak gibi seylerden ayrım ne kadar iyi bu makinede onuda bilmiyorum önemli olan derinlik yüzeysel kalırsa işim olmaz elimde bounty hunter var sacmayı bile yakalıyor 4 parmaktan ama derinlik yok tabi minelap için 2.20 cm cok rahat diyorlar benim içinde iyi bir derinlik ama ne kadar doğrudur bilemem garrett ne kadar iner onuda bilmem ama birinci önemli nokta arazide toprak ayarı sorunu cıkartmasın ikinci öenmli nokta derinlik ben bunların cvplarını arıyorum

Çevrimdışı crazy

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #14 : 12 Şubat 2010, 16:47:33 »
selam garret daim iyi olan ama taklidi değil ben orjinal diye aldım fakat taklit çıktı orjinali asla yanılmaz denedim orjinalide türkiyede 1.100 1000 arasında deneyin görcek siniz

Çevrimdışı elyapimi

• Cezalı
  • Yüzbaşı
  • *
« Yanıtla #15 : 12 Şubat 2010, 20:49:58 »
cumleten selamlar arkadaslar.foruma katkisi olan arkadaslarada ayrica tesekkurler.ben bu sitede henuz yeniyim metal arama aletleri konusunda ise baya eskiyim ve benimde katkilarim olsun isterim fakat henuz bilgisayarim yok insallah yakinda bir vlf cihaz si

Çevrimdışı elyapimi

• Cezalı
  • Yüzbaşı
  • *
« Yanıtla #16 : 12 Şubat 2010, 21:13:09 »
cihaz sizlerle paylasacm.cihaz iki sesli iyi kotu ayrimli kararli duyarlik bit tabir edilen 0.10-0.20gr. metallere bir cok profosyonel cihazdan daha duyarli 25 kurus havada 25- 30 cm 45 cm ye kadar arttirilabilir.gelelimhangi alet iyi bu kullanan kisi ve a

Çevrimdışı elsidi

• Yüzbaşı
« Yanıtla #17 : 15 Şubat 2010, 13:58:40 »
Bahsi geçen aletlerin Garet,ways,Minelab exporer üçünüde kullandım
Bu aletler bana göre tek para yüzeysel aramalar için harika ama derin
aramada randıman alınacağını sanmıyorum.Kolay kullanım diyorsanız
Garet derim.

Çevrimdışı crazy

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #18 : 10 Mart 2010, 22:23:21 »
SISMIK nokta uğur yerliler hari hepsi iyidir çünkü onlar 6 metre 10 metre demezler herçek neyse o ben yandım sende sizde yanmayın

Çevrimdışı YILDIRAY

• Yüzbaşı
« Yanıtla #19 : 29 Mart 2010, 12:57:19 »
aykutelektronik sizin kendi (tasarınız)yaptığınız devre vardı ne oldu verim alamadınızmı yoksa yapmaktan vazgeçtiniz mi