Gönderen Konu: Darbe indüksiyon dedektörleri için arama başlığı tasarımları ve verimleri  (Okunma sayısı 304470 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı nişancı

• Yüzbaşı
  • ...
arkadaslar dp3 e byw29 diyot eklentisi yapmak istiyorum diyot hazır lakin yanlış bişi yapmayım diye siz degerli arkadaslrdan yardım talep ediyorum ,bu diyotu neye nasıl takacagız acık semada anlatırsanız  ;yardımlarınızı bekiiyorum tskler. 

teslacoil

• Ziyaretçi
Diyotun  yeri resimdeki bobin soketinin sağında d8
yönü metal kısmı  kırmızı cizgili tarafta kalıcak sekilde

Çevrimdışı nişancı

• Yüzbaşı
  • ...
hocam cok tskler ,taktım cihaz gayet güzel calısıyor,hocam birde elimde 1,6ohm gelen bir baslık var bunu tas direncsiz kullana bilirmiyim yoksa her ihtimale karsı 1r bir tas direnc takayımmı?

Çevrimdışı lionbilgisayar

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
shotky taktıysan dirence gerek yok
Hak şerleri hayr eyler
Zan etme ki gayreyler
Ârif anı seyreyler
Mevlâ görelim neyler.Neylerse güzel eyler

Sen Hakk’a tevekkül kıl
Sabreyle ve râzı ol
Tevfiz it ve rahat bul
Mevlâ görelim neyler.Neylerse güzel eyler

Çevrimdışı class

• Yüzbaşı
s.a arkadaslar
yeni bobin sardım.1 metreye 60cm ebatında.1 mm lik nya kablodan.28 tur attım.omajını olcmeyı unuttum 22. turunda 1.4 ohm du.
18 litrelik teneke ye net 2 metre den tıkırdıyor.ince ayarla 2.5 metreye kadar cıkıyor.

buda sonumleme egrisi

walkman

• Ziyaretçi
arkadaşlar büyük başlık saracak iseniz 18mm mdf lam kullanın üzeri lam kaplı olduğu için sudan etkilenmez. Ben de 100x60 başlık sardım. 9cm kalınlıkta parçaları kestirdim. 100x60 cm olacak şekilde yapıştırdım. Ayrıca 18 mm kalınlığı marangoza daire testerede 7cm olacak şekilde içini boşaltırdım.İçine 1 lik kablo tam oturdu.

hem sarım sırasında yapıştırıcı kullanmadım hemden sarımda araları düzgün ve boşluksuz oldu.Yarın fotolarını da buraya eklerim

Çevrimdışı nişancı

• Yüzbaşı
  • ...
class kardes bence endüksantı fazla gelmiştir  enaz 89 m kablo sarmısındır veya o civarda  ,bence 4 tur sökmen gerek diye düsünüyorum  neden bendeki baslık aynı kablodan 130*70   ebatlarında 19 tur  ,birde böle baslık saracak arkadaslar ben 4*2 cm plastik elektirik kanalları var ,fotosunu yarın eklerim ,onlara sarmak cok kolay  birde  hem yatay hem dikey sarıyorsunuz ,daha sık bir görünüm kazandırıyor .

Çevrimdışı nişancı

• Yüzbaşı
  • ...
arkadaslar benim sardıgım baslık 130*70  ölcülerinde 19 tur endüktansı 960 uh

Çevrimdışı nişancı

• Yüzbaşı
  • ...
sanırım bir önceki olmadı

Çevrimdışı nişancı

• Yüzbaşı
  • ...
hayret bişi he olmuyor

Çevrimdışı nişancı

• Yüzbaşı
  • ...
sitedemi bir hata var bendemi

walkman

• Ziyaretçi
bu da benim 100x60 cm mdf lamdan yaptığım başlık. ortada kablo karmaşası yok. tavsiye ederim

Çevrimdışı nişancı

• Yüzbaşı
  • ...
arkadaslar sanırım benim kredim yok ekleyemedigime göre, birde su dikkatimi cekti sahsen ben denememde 40cm cay tepsisini 3m den alıyor ama  yapılan ayarda arazide kullanmak imkansız , biraz ince ayar yapınca arazide her yer dag tas altın oluyor , ayarı kıstınmıda derinlik düsüyor ,sizler nasıl kullanıyorsnuz.

Çevrimdışı nişancı

• Yüzbaşı
  • ...
tesla hocam nerelerde ,kayboldu 14 mayıstan beri ugramamıs siteye ,kırıldımı ne yaptı?

walkman

• Ziyaretçi
tesla hocam nerelerde ,kayboldu 14 mayıstan beri ugramamıs siteye ,kırıldımı ne yaptı?

ustam istersen sen bana gönder resimi ben ekleyeyim. Bu arada Tesla bir hafta bizim ile olamayacak iş dolayısı ile il dışında kendisi.

Çevrimdışı nişancı

• Yüzbaşı
  • ...
walkman usta özelden resim ekleye biliyormuyuz sanırım olumsuz,ama imel olarak atabilirim tskler. Dalgıc ustam valla gecen bir arazide büyük baslıgı denedim okadar  cok yere sinyal verdiki  emin ol kazsan 30 sene sürer.bu bana göre cihazın cok hassas calıstıgından dolayı oluyor sanırım ,birde bişi dikatimi cekti ayrım devresi her seye eksi 25 diyordu  .şimdi ayarladım altına +25 ,diger metallere gümüs,bakır vb -25 gösteriyor yanlız r31 direncinden 1,5v ölcmem gerekirken 0,3v ölcüyorum garip ama gercek ve ayrım dedigim gibi oluyor.r31 ri 1,5 volt  degerine getirince  ayrımı yanlış yapıyor,ayrıca son ayarda mesafe bi hayli düstü önceden aynı metale  80cm tıkırtıyan  makina simdi 50cm tıkıtıyor, sanırım bu sayede cihaz dahacok satabil calıkacak ,

Çevrimdışı gühercile

• Er
  • www.teknolojiekibi.com
arkadaslar buda benim baslık

Çevrimiçi Zanos

• Administrator
  • Yüzbaşı
köstebek ve gühercile, resimler görünmüyor sanırım bir problem var tekrar yüklemeyi denerseniz sevinirim
Cehennemin yolları iyi niyet taşları ile döşelidir.

Çevrimdışı nişancı

• Yüzbaşı
  • ...
valla kardes bende anlamadım hayret yüklenmiyor ,oysa daha önce yüklemiştim , tekrar deneyim bakalım.

Çevrimdışı nişancı

• Yüzbaşı
  • ...
sanırım busefer olacak