Gönderen Konu: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör  (Okunma sayısı 7467831 defa)

0 Üye ve 41 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

teslacoil

• Ziyaretçi
Ynt: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör
« Yanıtla #1600 : 01 Ağustos 2012, 11:46:50 »
Artı bişey daha sormak istiyorum arkadaşlar lf 357 yerine 356 kullanabiliyormuyuz.?
kullanabilirsin artı bu konuda sıkıntılar çok oluyo o yüzden  genelde 356 kullanıyolar bendekide 356
357 ile ilgili bir sıkıtı var  yada arızalımı diye düşünüyon 

Çevrimdışı serkan.mg

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1601 : 01 Ağustos 2012, 13:25:28 »
tamam arkadaşlar elimde zaten bikaç tane 356 vardı ki aslına bakarsanız bende 357'lerle ilgili sıkıntılı bi kaç şey okumuştum bu şekilde deneyip sonucu paylaşıcam arkadaşlar. Unutmadan bişey daha var şimdi çok olmaya başladın diceniz  ;D  q8'in tam bağlantı şeklini söylermisiniz bikaç resimde gördüm biri ters biri düz acaba hangisi...

Çevrimdışı spradon

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1602 : 01 Ağustos 2012, 13:55:08 »
Arkadaşlar herkese kolay gelsin; bu işte çok acemi olmama rağmen Karadağ ustanında desteğiyle cihazı tamamlayıp çalıştırdım. Kendisine tekrar teşekkür ediyorum. Şu an için basit bir bobinle 1 tl'yi 30-35 cm'den görüyor. Yalnız paneldeki ledler hangi durumlarda yanıyor onu anlamadım, Aslında hiç yandıklarını görmedim. Ledlerin bağlantılarında hatamı var bilmiyorum. orta ucu katot ucu olarak seçtim. Ama ölçü aletiyle kontrol ettiğimde -12 voltu 3 nolu uçta okudum, bir hatamı var. bu konuda yardımcı olursanız minnet duyarım. tek sorun bu kaldı, şu anda başlık çalışmalarıma başladım. en kısa zamanda onuda halledecem. Katkılarından dolayı herkese ayrı ayrı teşekkür ederim;
   Başarılar dilerim.

Çevrimdışı thunderbolt

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1603 : 01 Ağustos 2012, 14:29:12 »
serkan.mg, açık şemadaki Q8 BT169D, eğer BT169 aldıysan bağlantı şekli tam tersi
BT169D düz tarafına karşıdan bakınca 3,2,1 sırasındadır
BT169 ise 1,2,3

bu arada devrenin şarj kısmını kullanmayacaksan lehimlemene gerek yok diye biliyorum

sametdemir

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1604 : 01 Ağustos 2012, 15:22:04 »
Arkadaşlar herkese kolay gelsin; bu işte çok acemi olmama rağmen Karadağ ustanında desteğiyle cihazı tamamlayıp çalıştırdım. Kendisine tekrar teşekkür ediyorum. Şu an için basit bir bobinle 1 tl'yi 30-35 cm'den görüyor. Yalnız paneldeki ledler hangi durumlarda yanıyor onu anlamadım, Aslında hiç yandıklarını görmedim. Ledlerin bağlantılarında hatamı var bilmiyorum. orta ucu katot ucu olarak seçtim. Ama ölçü aletiyle kontrol ettiğimde -12 voltu 3 nolu uçta okudum, bir hatamı var. bu konuda yardımcı olursanız minnet duyarım. tek sorun bu kaldı, şu anda başlık çalışmalarıma başladım. en kısa zamanda onuda halledecem. Katkılarından dolayı herkese ayrı ayrı teşekkür ederim;
   Başarılar dilerim.

tebrikler :D şu anda ledler yazılımsal olarak çalışmıyor zaten kafana takma şimdilik onları

Çevrimdışı serkan.mg

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1605 : 01 Ağustos 2012, 15:31:05 »
tşk thunderbolt inşallah bu akşam çalıştırabilirim iyi çalışmalar..

Çevrimdışı spradon

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1606 : 01 Ağustos 2012, 16:33:22 »
Sametdemir kardeş, ledlere ihtiyaç yok diyorsan sorun yok demektir. diğer herşey çalışıyor zaten. bir tek başlıklar kaldı ozaman, haydi hayırlısı diyelim.

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1607 : 01 Ağustos 2012, 17:00:09 »
dp3 stand by konumunda unutup akünüzü  sıfırlamayın sakın bunun için aç kapa anahtarı ve bunu çıkışına dirençle led bağlıyın sarfiyatı olmasın derseniz direnci yüksek tutun 10k ohm bile bağlasanız gene yanar led anahtar açık olduğunu fakedersiniz kapatırken uyarı yazısı yinede siz ekleyin anahtarı açıp cihazı açmadan açık bırakabilirsiniz

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1608 : 01 Ağustos 2012, 17:04:48 »
başlık konusunda adsl kabloları değil tek damar kablo alıp sarın buda 0.50mm2 yani 0.80mm tel demek isterseniz kalaylı olanlarından alın direç düşük olur onlarda daha fazla tur sararsınız imkanınız varsa yeni uraştığımız başılkları da sarıp denemler yapar katkıda bulunabilirsiniz kolay gelsin

mrmr16

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1609 : 01 Ağustos 2012, 17:43:41 »
Hi
Dear  Karadağ
Can you send to me full hex file.
best regard

Çevrimdışı crzm

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1610 : 02 Ağustos 2012, 04:18:08 »
s.a ustalarım karadağ ustam sizede özel olarak selam eder iyi geceler dilerim herkese
ustam bana yolladığınız cihazımın arkasına iki adet şarj girişi eklemişsinizya onlardan hangisi şarj girişi hangisi yedek akü girişi resim ile gösterirseniz kapalı şarj et demiştiniz açık şarj ettiğimizde sıkıntımı yaşanır ustam bunlara acil bi cevap resimli olursa çok makbule geçer tekrar çok teşekkür ediyorum
kısaca söylemek gerekirse
BU ALET MÜKEMMEL YAAAAAAH

gokhangokcen

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1611 : 02 Ağustos 2012, 11:51:35 »
s.a iyi günler dp3 devresi bobini hakkında epeyce yazılan konu sayfalarını inceledim.Karadağ hocam size pm attım iletişim bilgilerimi irtibata geçerseniz memnun olurum bana devre monte yada demonte şeklinde + varsa bobin gerekli ücret konusunda fiyatı ve banka bilgilerinizi belirtmeniz yeterli sizden cevap bekliyorum

Çevrimdışı ramsona16

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1612 : 02 Ağustos 2012, 20:27:55 »
merhab arkadaslar sonunda montajı bitirdim fakat illa aksilik oluyor sizlerden bilgi rica edecem devrenin ölçümlerinde 5 volt olması gereken yerler tamam,1.8 volt olması gereken yerlerde tamam fakat 12 v olması geren yerlerde problem var 1 volt görünüyor besleme kısmında sorun yok 12 volt görüyoum fakat entegre ve diger ölcülmesi gereken 12v görmem gereken yerlerde problem var nerden kaynaklanabilir acaba yardımlarınızı bekliyorum arkadaslar
Kalb kırmak, Kâbe'yi yetmiş defa yıkmaktan daha kötüdür) buyurulmuştur. iyi olsun, kötü olsun hiçbir insanın kalbini incitmemelidir. Allahü teâlâyı en çok inciten, küfürden, inkârdan sonra, kalb kırmak gibi büyük bir günah yoktur.”

dedektör16

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1613 : 02 Ağustos 2012, 21:16:59 »
merhab arkadaslar sonunda montajı bitirdim fakat illa aksilik oluyor sizlerden bilgi rica edecem devrenin ölçümlerinde 5 volt olması gereken yerler tamam,1.8 volt olması gereken yerlerde tamam fakat 12 v olması geren yerlerde problem var 1 volt görünüyor besleme kısmında sorun yok 12 volt görüyoum fakat entegre ve diger ölcülmesi gereken 12v görmem gereken yerlerde problem var nerden kaynaklanabilir acaba yardımlarınızı bekliyorum arkadaslar

slm ramsona16

öncelikle acık semadan besleme girişindeki kısmı incele ve q9(ırf940) ve R80(470R) hattında ölçümünü yap ırf940 problem olabilir

Çevrimdışı ramsona16

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1614 : 02 Ağustos 2012, 22:46:09 »
dedektör 16 arkadasım ırfnin orta bacak ve üçüncü bacakta 12 volt var 1.bacakta yarım volt var r80 de ise 12olt var şuan bu şekilde çalıştırdım ekran menü geldi ses var devamlı fakat grafik cıkmıyo yani metal algılama yok gibi
Kalb kırmak, Kâbe'yi yetmiş defa yıkmaktan daha kötüdür) buyurulmuştur. iyi olsun, kötü olsun hiçbir insanın kalbini incitmemelidir. Allahü teâlâyı en çok inciten, küfürden, inkârdan sonra, kalb kırmak gibi büyük bir günah yoktur.”

dedektör16

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1615 : 02 Ağustos 2012, 22:51:58 »
dedektör 16 arkadasım ırfnin orta bacak ve üçüncü bacakta 12 volt var 1.bacakta yarım volt var r80 de ise 12olt var şuan bu şekilde çalıştırdım ekran menü geldi ses var devamlı fakat grafik cıkmıyo yani metal algılama yok gibi

tr1 saat yönünün tersine dogru cevir ve d6 nın 5 bacagında 5 v kadar düştügünü gör ve başlıgın etrafında metal yakınında cep telefonu gıbı wireles cihazı gibi cihazlardn uzak olsun

Çevrimdışı ramsona16

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1616 : 02 Ağustos 2012, 23:02:14 »
çektim 5 volta ama aynı yine kalıyor ayarlanıyorda ve manualegecincede devamlı ötüyor ötmesine ragmen ekranda algılargibi grafik cıkmıyor sadece boşluk bulmada grafik cıkıyor

dedektör16

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1617 : 02 Ağustos 2012, 23:08:58 »
senin cihazın suan ayarlanıyor açılış ekranında sen şimdi yavaş yavaş tr1 saat yönünde cevirmeye basla ve soldaki barlarda haraketlenme olusucak ce cevirdigin zaman bir noktada cihazın acılıcak 5,80v ile 6,20v arası bir degerde cihazın acıldıgını görüceksin ama cok yavas ve acele etmeden tr1 ile ayar yapmaya basla

Çevrimdışı ramsona16

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1618 : 02 Ağustos 2012, 23:23:29 »
dostum olmuyor ya, şunuda söleyim dedim ya ilk başta 12 v olması gereken yerlerde problem var 1 volt görünüyor valla yine başımıza iş aldık dp2 yle baya ugrastım buda ugrastıracak anlaşılan yardımların içi teşekkür edrim arkadasım umarım cözeriz sorunu :(

dedektör16

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1619 : 02 Ağustos 2012, 23:33:37 »
açık şemada 12v hattını incele gerisi gelir zaten ama baştan kendini salarsa moral bozarsan en basıt ufak şey bile insanın dikkatinden kcar bukadar cabuk pes etme derim açık şemda nereye ne geliyor hepsi belli kolay gelsin