Gönderen Konu: en gelişmiş alan tarama  (Okunma sayısı 12988 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı rayman

• Yüzbaşı
en gelişmiş alan tarama
« : 26 Kasım 2009, 12:12:39 »

hesap makinesi karışımlı alan tarama yapılmış :D:D:D:D resimdede görüldüğü gibi dayanamadım ekleyim dedimm fiyatıı ikinci elll birr porshe alır heraldee :D:D:D:D

açıklamasıda şöylee  :

Yerli alan tarama cihazlarında elde tutulan ve elin hareketiyle serbestçe sağa sola gidebilen çubuklar vardır, bu uydurma cihazın üreticisi bu cihaza teknik bir görünüş sağlamak için çubuklara birer tane kablo irtibatlandırmış ve bu kabloları da getirmiş elektronik cihaz görünümünde olan kutuya bağlamıştır. Güya kutudan çubuklara sinyal gidip gelmektedir de çubuklar altına, gümüşe dönmektedir. Bunlar külliyen uydurma anlatımlardır.

Bu yerli üretim alan tarama cihazlarını satanlar karşılarındaki müşteriyi inandırabilmek için kendilerinin de pek bilmedikleri uydurma teknik tabirler kullanmaktadırlar. Uydurmayı seven kişinin diline sınır yoktur, bu kişi duyduğu ve hoşuna giden her teknik tabiri sattığı çubukların nasıl çalıştığını göstermek için kullanacaktır. Bu kişi diyecektir ki: "çubuklar frekans manyetiği ile çalışırlar"; "çubuk ilerideki altınla aynı frekansa gelecek öyle çalışacak"; "altın metali dalgalar ve enerji yarar"; "madde kendine özgü frekansla titreşiyor ve bu proton, nötron reaksiyon şeklinde izah edilir"; "Bizim imal ettiğimiz antenlerin çalışma mantığı vücuttan antenlere aktarılan statik enerjinin, elektronik sinyal takviyesiyle antenlerin iyon reaksiyonlarının titreşim harmoniklerini, hassas algılama seviyelerine taşınmasıdır".

Bu gibi uydurma anlatımlar teknik ve bilimsel eğitim almış kişileri kahkahalarla güldürür. Ama maalesef  bu anlatımlar bilimsel eğitim almamış kişileri inandırabilmektedir.

Yukarıdaki anlatımların neden gerçek dışı olduğunu izah etmek uzun sürer ancak gene de bazı açıklamalarda bulunalım. Frekans: bir olayın belli bir zaman diliminde kaç kere tekrarlandığının sayısıdır, 3, 5, 125 gibi bir sayıdır. Örneğin:  bir salıncak bir saniyede iki kere sallanıyorsa, salıncağın saniyede frekansı = “2” dir.  Bir kişi dedesini her ay 3  kere ziyaret ediyorsa onun da aylık ziyaret frekansı = “3” tür. Manyetik: mıknatıslanma özelliğine sahip demektir. Örneğin: demir manyetik bir madendir, altın ve gümüş manyetik maden değillerdir. Frekans manyetiği diye bir şey olmaz bu 3, 5, 125 sayısının mıknatıslanması gibi bir manaya gelir, bu gerçekte pozitif bilimlerde olmayan bir tabirdir. Toprak içinde gömülü olan altın madeninden ne dalga çıkar, ne enerji çıkar. HİÇ BİR ŞEY ÇIKMAZ. Altın metali kendine özgü frekansla da titreşmez. Enerji ve dalga sadece radyum, uranyum gibi radyoaktif maddelerden çıkar. Altın radyoaktif değildir, pasif bir metaldir. Altının frekansı yoktur, elde tutulan çubuğun, antenin de frekansı yoktur. Çubuğun içine bir madde koymakla çubuk altına dönecek bir özellik kazanmaz. Vücutta statik enerji olmaz, olmayan statik enerji de elde tutulan antenlere aktarılmaz. Suni olarak vücuda her.gi bir enerji yüklesek bu eldeki antenlere tesir etmez. İyon reaksiyonu antende olmaz, kimyasal tepkimelerde olur, içinden elektrik geçirilen sıvılarda (elektroliz sırasında) veya yüksek gerilim altında ışık veren gazlarda (cıva buharlı lambada) olur. Harmonik te bir frekansın 2, 3, 4.. katı anlamına gelir. Ortada teknik tabirler çorbası yapıp müşteriyi inandırmak ve uydurma bir cihazı satmak olayından başka bir şey yoktur.

« Son Düzenleme: 26 Kasım 2009, 12:28:24 Gönderen: rayman »
Haklıysan korkma. HAK seni korur....

Çevrimdışı ahmethan

• Er
Ynt: en gelişmiş alan tarama
« Yanıtla #1 : 03 Aralık 2009, 01:35:16 »
Altın

Not: Rezonans frekansları bir rezonans göre cinsindendir
1H için tam 100 MHz frekans.
--------------------------------------------------------------------------------

Izotop: 197Au

Spin: 3 / 2
Doğal abunance: 100%
Magnetogyric oranı (rad / T ler): 0,46254 x 10 ^ 7
Göreli çabuk: 2,58 x 10 ^ -5
Manyetik moment 0,18701
Q / (2) 0,59 m quadrupole an
Rezonans frekansı 1,729 MHz

kardeş carl ın fotolarına bakıp yorum yapmışsın,bu aleti hiç kullanmaya çalıştınmı? yada hiç gördünmü?bilimsel bir yönü olabilirmi?

Çevrimdışı rayman

• Yüzbaşı
« Yanıtla #3 : 03 Aralık 2009, 22:25:06 »
yaptımm 2.cisini daha öncede sizinlee bukonuda konuşmuştukk frekans metremizde xrnin frekansını ölçemedik
Haklıysan korkma. HAK seni korur....

Çevrimdışı humhum

• Yüzbaşı
  • humhum
« Yanıtla #4 : 22 Temmuz 2012, 22:23:04 »
 Merhaba Rayman,

En Gelişmiş ve en uzak mesafe tarayan  Alan Tarama  şimdilik,  Yunanistan da  İconos,  Brezilia da ise  Mineoro dur.  Türkiyede ise (şimdilik prototip olan ) benim cihaz diye düşünüyorum,  başka uzak tarama yapanı cihaz  varsa da duymadım veya okumadım .  Büyük meblaları  10Km  uzaktan algılar. 
Ha şu  çubuklu MFD  sistemlerde benimkinden çok daha  iyi olanını  duymuştum   ;)

Saygılar.