Gönderen Konu: white's surfmaster pi dedektör  (Okunma sayısı 136975 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı UNIQUE - TA5DF

• Administrator
  • Binbaşı
  • TA5IFD
    • www.teknolojiekibi.com
white's surfmaster pi dedektör
« : 09 Temmuz 2008, 12:40:48 »

şemasını gördüğünüz ayrımlı white's surf master pi devresi .
asenkron arkadaşımız emek verip baskı devresini çizdi. "teşekkürlerinizi asenkron'a bildirebilirsiniz."
ben kendim yapmadım hemen söyleyeyim. pcb ve yerleşim planı hemen geliyor.
« Son Düzenleme: 09 Temmuz 2008, 12:41:18 Gönderen: feridund »
TA5IFD

• Administrator
  • Binbaşı
  • TA5IFD
    • www.teknolojiekibi.com
Ynt: white's surfmaster pi dedektör
« Yanıtla #1 : 09 Temmuz 2008, 20:26:49 »
http://www.savefile.com/files/1656941

bu da baskı devresi ve yerleşim planı. asenkron kardeşime teşekkürler, emek verip çizdi.
yapacak arkadaşlara başarılar dilerim.
« Son Düzenleme: 09 Temmuz 2008, 20:27:46 Gönderen: feridund »
TA5IFD

Uykusuz

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 10 Temmuz 2008, 08:25:00 »
Emeği geçenlere teşekkürler  ;)

Çevrimdışı j.ali

• Üsteğmen
  • **
« Yanıtla #3 : 10 Temmuz 2008, 08:37:10 »
http://www.savefile.com/files/1656941

bu da baskı devresi ve yerleşim planı. asenkron kardeşime teşekkürler, emek verip çizdi.
yapacak arkadaşlara başarılar dilerim.

asenkron ustamın eline sağlık zaman ayırıp çizmiş ama arkadaşlar devrede birbirine çok yakın yerler var sanırım taslak çizim düzenleme yapılması gerek düzeltmeden basmayın yoksa birçok yer birbirine karışabilir orjinal baskı olsa belki kurtarır ama elde basılacağı için çok hata çıkar kanısındayım bu tür çalışmalarda yollar arasını mümkün olduğu kadar uzak tutmak ve kalın çizmek gerek yoksa baskıdevre hatasından doğacak aksaklıklar projeyi tamamen terk etmemize neden olabilir saygılar
PAYLAŞILMAYAN BİLGİ BİLGİ DEĞİLDİR SAYGILAR

• Administrator
  • Binbaşı
  • TA5IFD
    • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #4 : 10 Temmuz 2008, 09:25:58 »
evet j.ali arkadaşım yollarda yakınlık var ama tehlike oluşturabilecek nokta sayısı 6-7 tane. bununda iyi bir işçilik ve ardından iyibir kontrol ile halledilebileceğini düşünüyorum. bu arada hatırlatayım: tip32 veya irf740 tan sadece biri kullanılacak. ikisi aynı anda devrede olmayacak.
keçelerli dostum ne yaptın başladınmı surfmaster a sonuçları bekliyoruz.
TA5IFD

asenkron

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : 10 Temmuz 2008, 12:48:08 »
arkadaslar orjınal cizim dosyası burdan daha temiz cıktı alırsınız.
baskı önizlemeden ipek dizgi ve delikler seceneklerini kaldırıp tersle secenegini secin ve cıktınızı alın.dıptarace cizilmiştir. programı
www.diptrace.com.tr edinebilirsiniz.gözünüze carpan hata olursa bildirin düzelteyim. projeyi kecerlinin istegi üzerine cizdim bir denesin calışırsa gereken iyilestirmeleri yaparız.
http://www.savefile.com/files/1658396

dedektor33

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : 11 Temmuz 2008, 01:29:17 »
Asenkron eline sağlık güzel çalışma. Yeni versiyon şema daha sağlıklı gözüküyor eski şemanın disc. ayarı anlamsız gözüküyor yeni şemaysa doğru. Bir arkadaşımız yeni şemanın pcb çizip birde cihazı yapıp test ederse dondurmam gaymak olur.
http://www.md.lukiland.ru/arxiv/pribors/whitespi.php

Çevrimdışı keçelerli

• Yüzbaşı
  • Goldenmask
« Yanıtla #7 : 11 Temmuz 2008, 11:51:10 »
projeyi çok güzel çizmişsin  asenkron teşekkürler iyi çalışma olmuş. ben balıkesir gönen liyim deprem dolayısıyla biraz ara verdim surfmasterı yapmaya  merkezi tütüncü köyü yani benim kaldığım yere 3 km yakın korkuyu hala atamadım üstümden tütüncü köyüne gittiğimde bi tane ew yıkılmış ama kullanılmayan ew allahtan ölen kalan yok. tütüncüde dağı yarıp maden kömürü çıkarıyolar maden ocağında başlamış deprem  bide arkadaşların demesine göre bi ateş kütlesi çıkmış madenden. neyse doğa olayı deyip geceyim. devreye kısa zamanda başlıcam korkumu atmam lazım ewe girmeye korkar olduk .bu surfmaster pi sistem dedektör tam acemiliğini atmak isteyenler için çok güzel fırsat bunu denemeden deltaya geçmeyin yapımı kolay ve kapsamlı bi şema bu fırsatı geri tepmeyin yeni başlayanlar.ustalığınızı koymanın tam vakti herkeze çalışmalarında başarılar
« Son Düzenleme: 11 Temmuz 2008, 11:52:03 Gönderen: keçelerli »
(ᵔᴥᵔ)◖⚆ᴥ⚆◗ʕ·ᴥ·ʔ(◕ᴥ◕)

• Administrator
  • Binbaşı
  • TA5IFD
    • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #8 : 11 Temmuz 2008, 12:06:44 »
geçmiş olsun keçelerli. Allah yardımcınız olsun....
TA5IFD

asenkron

• Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : 11 Temmuz 2008, 17:04:38 »
kecerli gecmiş olsun

asenkron

• Ziyaretçi
« Yanıtla #10 : 11 Temmuz 2008, 17:06:25 »
feridun abi dedektor33 verdiği linki incelersen semalar arasındaki fark nedir .gerekirse pcbyi o semaya görede düzenleriz. ben pıden anlamıyorum.

remzi

• Ziyaretçi
« Yanıtla #11 : 11 Temmuz 2008, 17:11:52 »
Geçmiş olsun keçerli

Çevrimdışı j.ali

• Üsteğmen
  • **
« Yanıtla #12 : 11 Temmuz 2008, 17:32:42 »
feridun abi dedektor33 verdiği linki incelersen semalar arasındaki fark nedir .gerekirse pcbyi o semaya görede düzenleriz. ben pıden anlamıyorum.

ustam bu linkteki şema bence hatalı sen öncekine göre yap derim ben önceki şemayı uzay montajı test etmiştim çalışıyor sonrakinde ilk gözüme çarpan 4093 e giren sinyal hatalı ama arkadaşlar yinede inceleyip fikrini yazsınlar
PAYLAŞILMAYAN BİLGİ BİLGİ DEĞİLDİR SAYGILAR

asenkron

• Ziyaretçi
« Yanıtla #13 : 11 Temmuz 2008, 17:56:00 »
j.ali abi ben pcbyi orjınal semaya göre düzenledim similasyonundada problem yokmuş feridun abi yaptı.yalnız eklediğimiz o semayı feridun abi eklerse görürsünüz tıp32 ırf740 kullanılmış mod bir sema vardı. pcb yi hem tıp32 hemde ırf740 kullanabilecek sekilde düzenledim hangisi takılırsa onun köprüsü atılacak.sizde uzay montajda denedim dediğinize göre problem yok.denenecek.

cokzekiyimyaa

• Ziyaretçi
« Yanıtla #14 : 11 Temmuz 2008, 20:51:09 »
devre cokk basıt asenkron vede emegı gecen herkese cokk tesekkurler vlf sıstemlerde korr nokta varr onuu yakaladınmı 2-3metredende cekıyor aslında butun hepsı calısan cıhazlar cokk ugrasmak lazım baslıkla

• Administrator
  • Binbaşı
  • TA5IFD
    • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #15 : 11 Temmuz 2008, 21:03:54 »
bence mevcut pcb yi kullanalalım. pcb nin çizildiği şema doğru.(yaptığım sim.  göre) tip 32 yerine irf 740  kullanacak arkadaşların tek dikkat etmesi gereken nokta. irf nin g pini ne555 in 3. pinine doğrudan bağlanacak ve r4 kısa devre olacak. tüm mod bundan ibaret. ayrıca aynı devrenin pulse scanner isimli bir versiyonuda nette mevcut ama bu devrenin ayrım katı dışındaki tüm katları simüle ettim gayet iyi. o nedenle hiç pcb yi falan değiştirmeye gerek yok. bunu bir yapalım hele. sırf kimsenin aklı karışmasın diye diğer şemaları şimdilik yayınlamıyorum.(zaten aralarında pek fark yok.bir iki ufak değişiklikle aynı pcb üzerine yapılabilir.))
TA5IFD

asenkron

• Ziyaretçi
« Yanıtla #16 : 31 Temmuz 2008, 23:17:17 »
arkadasların buldugu hataların düzeltildiği son orjinal dosya dıptrace acılacak.
http://www.savefile.com/files/1700439

c9dan 2n3906 giden hattı collektor yerine beyz baglamışım düzelttim.
bir ikide kondansator degeri yanlıştı.düzeltildi.
« Son Düzenleme: 31 Temmuz 2008, 23:21:06 Gönderen: asenkron »

23nisan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #17 : 31 Temmuz 2008, 23:52:13 »
pardon arkadaşlar istekler itmez benn sadece acrobattan çıktı alabiliyorum pcbyi acrobattan ütülü hale getirebilirseniz onuda hemen yaparım denemediğim yamadığım cihaz kalmadı çalıştı çalışmadı oayrıntı fakat aklıma yattı buşema çalışabilir eğer sizde uygun görüp pcbyi buşekilde yollarsanız birde resim kötü gözküyor daha nett şeması varsa hemen denerim

23nisan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #18 : 01 Ağustos 2008, 00:53:29 »
diptracede açtım iyii pogram fakat cafelerde çıktı aldığım için bunuda yüklemem gerekiyor nasıl yaparız acrobat dosyası olarak ilginize teşekkürler

Uykusuz

• Ziyaretçi
« Yanıtla #19 : 01 Ağustos 2008, 07:34:25 »
Kenidisini bilgisayara yazıcı olarak tanıtan programlar var. (PDC converter, PDF creator...) Bu programlar işinizi görecektir. Sayglar.