Gönderen Konu: Muhteşem m1 hakkinda  (Okunma sayısı 1786 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Hakann

• Er
  • www.teknolojiekibi.com
Muhteşem m1 hakkinda
« : 13 Mayıs 2018, 18:07:16 »
Arkadaşlar ben muhteşem m1almayi dusunuyorum ama soyle bir konu var benim yasadigim yerlerde boşluk bulmak çok zor cunku bizim mezarlarin ici toprak dolu çıkıyor em 1 içi toprak dolu yapıyı da gorebilirmi bana yardimci  olurmusunuz.

Çevrimdışı mehdi06

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
Ynt: Muhteşem m1 hakkinda
« Yanıtla #1 : 13 Mayıs 2018, 19:00:22 »
şimdi mezarların içinin toprak çıkması noramal bende içi toprak dolu bir sürü mezar buldum bunları içierisinde tamammen boş olanlarda vardı
mezar yapım şekli dönemi ve işçiliğine göre bu durum değişir öncelikle normal bi taş zemini oyup üstünü kapaklar ile kapatılmışsa bu oradaki mezarın içi toprakda olsa dış ortam tamamen kayalık sert ve ya yumuşak bi kayaç içi toprakk ve dikdörtgen şeklinde olduğundan dolayı elbet bi anomarlik olacaktır
bir diğer meselede mezar toprağa gömülmüş ve üstü düz kapaklar ile kapatılmışsa bu kapaklar kimi zaman küp yani killi toprak içie özelharç ile pişirilip yapılıyor bu mezarlarıda algılayacaktır bu tip mezarların üst kapakları olduğu gibi yanlarıda varsa onlardan malzeme çıkar genelde
yalnız normal toprağa kazılıp üstüne bizim gibi tahta vs kapatılıp defnedildiyse ve çöktüyse bunu bulamaz diye düşünüyorum
ama dediğim gibi bizim burada mezarlık var zemin komple yumuşak kayaç üstünde 50 70 cm gibi toprak olan bi zemin içerisi oyulmuş 125 cm gibi defin yapılmış sonrasında üstü kapaklar ile kapatılmış bu tip mezarların içi toprakda dolsa algılıyor emf

Çevrimdışı Hakann

• Er
  • www.teknolojiekibi.com
Ynt: Muhteşem m1 hakkinda
« Yanıtla #2 : 13 Mayıs 2018, 19:33:15 »
Benim için önemli olan bu ustad bizim memlekette mezarlar ve yapilar icii toprak dolu cikio o yuzdeny bunlari algilamasiaonemli