Gönderen Konu: M1 (Muhteşem 1)  (Okunma sayısı 88584 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı onur600

• Albay
Ynt: M1 (Muhteşem 1)
« Yanıtla #120 : 04 Kasım 2017, 09:41:42 »
Ustam.
Cebin tabani 130 cebin tavani 100cm.
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #121 : 04 Kasım 2017, 09:58:34 »
Aslında 150-160 cm den de alırdı. Keşke cep yapıp deneseydik.
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı ...SİNYALCİ...

• Yarbay
  • **
  • ...İNCİNSENDE İNCİTME...
« Yanıtla #122 : 04 Kasım 2017, 18:14:48 »
Ustam.
Cebin tabani 130 cebin tavani 100cm.

Teşekkürler ellerinize emeğinize sağlık maşallah güzel cihaz .Saygılar
...DÜŞMANIN ATTIĞI TAŞTAN , DOSTUN ATTIĞI GÜL AĞIR GELİR BANA...

• Yarbay
  • **
« Yanıtla #123 : 04 Kasım 2017, 18:18:34 »
Aslında 150-160 cm den de alırdı. Keşke cep yapıp deneseydik.
Ustam daha ne olsun ellerine sağlık.Akü derdi yok vb.on numara cihaz.Saygılar

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #124 : 04 Kasım 2017, 20:08:50 »
Daha da önemlisi mineral derdi yok. Onur düz arazideki çalışmasını gördü. Biraz bahsetsin.

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #125 : 04 Kasım 2017, 20:48:08 »
Evet biraz bahsetmek gerekirse bir kac kelime edebilirim.
1-Minerali unutun.Sinyal aldiginiz her noktada mutlaka metal vardir.
2-Yavas yuruyeyim,aman basligi sarsmayayim diye ugrasmayi unutun.
3-Toplu paralari kacirirmi endisesini mazide birakin.
4-Klasik pulse cihazlarin derinliklerinin uzerine 40-50cm daha koyun.Ozellikle baslik deli gibi sallaniyorken.
5-Cihazi acip direk aramaya basliyorsunuz.Toprak ayari vs.ile ugrasmiyorsunuz.
6-DD baslikla calismasi sizi yuzey aramalari icin baska bir cihaza bagli kalmanizi onluyor ve DD baslikla cihaz muthis bir performans sergiliyor.
Bunlar dedektor tarafinin performansi.
Aksesuar olarak.
Pil kutu icersinde bu  cidden fiziki anlamda  ozgurluk veriyor.
Ucurtma basligida gayet hafif olmus.
Kutuyu ister boyuna asmali ister tutma koluna montajli kullanabiliyorsunuz.

Yanimdaki arkadaslarimin 3s pluslari vardi donus yolunda M1 icin bize yardimci ol diye epey bastirdilar.Ama ben buna karsiyim her yeni cikan bir oncekinin kötü oldugu anlamina gelmez.
Bu arada Huseyin ustanin bu derinlikten almaz dedigi toplu paralari bile cihaz gayet rahat algiladi.
İhtiyac olursa bu tarz testlere mumkun oldugu kadar istirak edecegim.Ben her cihaza bir kulp taktim ama simdilik buna bir sey bulamadim.
5,6 sene icersinde bu sisteme rakip cikacaginida dusunmuyorum.
Rakip olan degil rakip olunan olmak hepimize gurur verir insallah.
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

Çevrimdışı romAntik

• Üsteğmen
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #126 : 05 Kasım 2017, 10:25:02 »
fiyata dair bir bilgi bulmadım...nedir fiyatı..?

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #127 : 05 Kasım 2017, 11:12:54 »
fiyata dair bir bilgi bulmadım...nedir fiyatı..?

Biliyorsunuz forumda satışla ilgili işlemler yapmıyoruz. Fiyatlar için bizimle irtibata geçmeniz gerekiyor.

Çevrimdışı Fırtına

• Onbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #128 : 06 Kasım 2017, 11:20:29 »
Hüseyin bey ,öncelikle size teşekkür etmek istiyorum.bizlere,meraklılarına güzel ürünler sunduğunuz için,forumda ve sitede takipcinizim,ürünleriniz hakkında sorulan bütün sorulara neyse o mantığıyla bilgilendirdiğiniz için ,yaptığınız her ürünle bizi heyecanlandırdığız için iyiki varsınız..

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #129 : 06 Kasım 2017, 21:44:22 »
Hüseyin bey ,öncelikle size teşekkür etmek istiyorum.bizlere,meraklılarına güzel ürünler sunduğunuz için,forumda ve sitede takipcinizim,ürünleriniz hakkında sorulan bütün sorulara neyse o mantığıyla bilgilendirdiğiniz için ,yaptığınız her ürünle bizi heyecanlandırdığız için iyiki varsınız..

İlginiz, iltifatınız ve güzel düşünceleriniz için teşekkür ederim.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #130 : 13 Kasım 2017, 20:55:19 »

Çevrimdışı Ankebut

• Yarbay
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #131 : 13 Kasım 2017, 21:03:48 »
Vay be ustam eline koluna sağlık şimdi işte bitmiş hali oldu. Süper kullanım kolaylığı oldu bence. :D :D :D  Hayırlı uğurlu olsun . Alacak arkadaşlar kaçırmasın bence bu cihazı. Darısı bizimde başımıza inşallah.
Günümüz teknolojisiyle yapılabilecek en mükemmel cihaz oldu diyebilirim. Bu cihazın üstüne bir cihaz üretilmesi için  teknoloji biraz daha ilerlemek zorunda....

Çevrimdışı mehdi06

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #132 : 13 Kasım 2017, 22:08:46 »
Muhteşem 1 gerçektende muhteşem oluyor

• Yarbay
  • **
« Yanıtla #133 : 13 Kasım 2017, 23:08:31 »
Ustam Muhteşem bir Muhteşem ötesine doğru gidiyor bence ellerinize sağlık hayırlı olsun.Saygılar

Çevrimdışı sahbaylar

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #134 : 14 Kasım 2017, 09:44:36 »
Gerçekten Muhteşem olmuş Karadağ ustam. Bu cihaz gibi bir cihaz sanıyorum ki dünyada yok. Bundan sonraki cihazınızı çok merak ediyorum açıkçası. Sebebine gelince galiba 50 yıl sonrasının cihazını üreteceksiniz .
Olduğu kadar , Olmadığı da kader.( mevlana)

Çevrimdışı KONY

• Üsteğmen
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #135 : 14 Kasım 2017, 15:43:26 »
Geçen arazide plusla gezerken yaklasik 40 cm den 35 lik baslikla kibrit kutusu gibi demir buldum iyi sinyal verince sevinmiştim para yakaladı diye ama demir çıktı olsun kaçırmıyor işin iyi yönü adrenalin vlf plusun algıladığını göremedi bazı yerlerde sinyal zayıf olunca üşendim kazmadım kimbilir belki de toplu paraları eş geçtik.☺ Diyeceğim şu eline sağlık Karadağ ustam bu gidişle plusu kullanmadan m1 alacam galiba benim iş ne olduğunu görüp kazmaya kaldı konunun yeri burası değil ama bağlantılı olduğu için yazdim

Çevrimdışı _Hektor_

• Yüzbaşı
  • Sadi
« Yanıtla #136 : 14 Kasım 2017, 16:08:35 »
Muhtesem

Çevrimdışı KONY

• Üsteğmen
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #137 : 14 Kasım 2017, 16:33:12 »
Karadağ ustam 10-20 cm yüzeye kapatabiliyormuyuz m1i demir çer çöp görmese çok daha iyi olur ugrastirmaz hiç olmazsa gezerken

Çevrimdışı tivos

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #138 : 15 Kasım 2017, 21:25:59 »
Merhaba ustalar
Uzun zamandır sitede yazma şansım olmadı. Bu yapılanları takip etmediğim anlamına gelmez tabii  ;)  . Herkes M1 ile ilgili birşeyler yazmaya başlamış. Bende biraz yazayım dedim.  Şimdi beni bilenler bilir. Ben bu site kurulduğundan bu yana bu sitenin üyeyim. Hatta gradyo birşey görmüyor diye ortalığı ayağa kaldırıp Hüseyin Beye aylarca gradyo sattırmamış adamım. :D :D :D   Neyse bunu geçelim.

Cihaz çıkmadan aylar önce benim cihazdan haberim vardı. Ne kadar Hüseyin Beyin beynini yesem de cihaz bana bence geç ulaştı. Bende cihazı istediğim şekle döndürüp araziye çıkmam da biraz gecikti. Sahaya çıkarken yanımda gradyoda vardı. Birazda karşılaştırma fırsatım oldu. Benim elimde ki M1 45 lik başlıklardan oluşuyor. Aslında 15 lik başlıklı olur diye çok sevinmiştim fakat Hüseyin Bey "görmüyor bu birşey " diye ortalığı ayağa kaldıracağımı düşünmüş olacak ki ilk 45 lik başlıklı M1 lerden birini bana gönderdi. ;D  M1 ile 3D çalışması yapmadım. Ben araziye çıktığımda wın yazılımı vardı. Gradyoyu kullandığımdan sahada sorun yaşamamak için M1 in 3D özelliğini kullanmadım. Fakat ekrandaki derinlik algılamaları test etme şansım oldu. Cep yöntemiyle 15x15cm lik bakır plakayı 3m lik cepin içinden gördü. Bu denemeyi 5m derinlikteki bir mezar odasında denedim . Bu mesafede algılama göremedim. Tabiki bunu yazarken şunu söylemem lazım ki bu makineyi sahada bir defa kullanma şansım oldu. Arazi denemelerine çıkmadan programa ve cihazın kullanma şekline hakim olduğumda daha derinden 3D görüntü alabileceğime inanıyorum.

Gradyo ile karşılaştırmak gerekirse , bu cihazın kullanımı biraz daha zor. Gradyo gibi her yere rahatlıkla girip çıkmıyor. Boyutsal olarak gradyodan çok büyük. Ama artıları daha fazla. Yön kavramı olmadan tarama yapmak ve algılamanın çok daha iyi olduğundan fiziki kullanım zorlukları gözardı edilebilir. Gradyo gibi mineralden ve sıkıştırılmış kil tabakalarından etkilenmiyor. Bu özelliği benimde daha önce yanıldığım gibi birçok arkadaşın kil tabakasını oda yada mezar sanmasına engel olacaktır. İlerleyen zamanlarda yeni çıkan Android programını kullanarak 3D çekimlerde yapıp paylaşmayı düşünüyorum. Kısacası özellikle derin yapı ile ilgilenen arkadaşlar için bu cihaz çok kullanışlı. Benim önerim çalışmalar hem arazide hem ormanlık alanlarda yapan arkadaşlar bu cihazı set olarak alsınlar. Kullanacağınız bölgeye göre değişik sensörler kullanabilirsiniz. Herkese bol şanslar . 3D görüntülerde görüşmek dileğiyle...
[size=78%] [/size]

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #139 : 15 Kasım 2017, 23:30:18 »
Vaay Tivos ilk defa bişeyi ilk denemesinde beğendi :) Millet deprem falan olabilir dikkatli olun.

Sonradan kendisi de kullanmayı öğrenince anladı ama İlk denemelerinde o kadar laf ettiği gradiometre neler neler yapıyorsa ilk denemede beğendi EMF sanırım uçuşa geçer :)