Gönderen Konu: LAPTOP İLE İLGİLİ TÜM DONANIM ARIZA ŞİKAYLERİNİZİ YAZIN  (Okunma sayısı 25939 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı BERK

• Yüzbaşı
Re: LAPTOP İLE İLGİLİ TÜM DONANIM ARIZA ŞİKAYLERİNİZİ YAZIN
« Yanıtla #20 : 15 Ağustos 2013, 02:52:48 »
Arkadaşlar windows7 hoş geldiniz ekranından sonra ekran siyah oluyor.Görev yöneticisiyle yeni bir görevle (explorer) kullanarak sistemi açmayı başarabiliyorum.Bu sorunu aşma adına sitelerde bir çok araştırma yaptım.Ne denediysem sonuç kocaman bir sıfır.Bana bu konuda kesin bir çözüm sunacak arkadaşım varmı

walkman

• Ziyaretçi
« Yanıtla #21 : 15 Ağustos 2013, 03:02:54 »
windows orjinal mi berk ustam.
Değilse bu sorun oluşur.
Bunu çözmek için netten win7 yi kürekleyecek bir dosya bulmalısın

Çevrimdışı BERK

• Yüzbaşı
« Yanıtla #22 : 15 Ağustos 2013, 11:39:24 »
Ya başıma ne geldiyse bu crack olayından sonra geldi.Sistemimde IMAGE dosyası var.İmaj almama ragmen aynı sorun devam ediyor.Bilgilendirme için teşekür ediyorum.

Çevrimdışı elc

• Yüzbaşı
« Yanıtla #23 : 15 Ağustos 2013, 15:11:19 »
win7 yeniden format atın kurun crack olarak https://jumpshare.com/v/HtxsptzqJ1SjcdjLAkBz  win 7 activatör 5.0 açılan programda daz-all 32/64 olanı şeçerek crack  yapın

aynı sorunu ekran kartı diriver den de yapabilir doğru diriver kurarak çözebilirsiniz

"Hiç bilenle bilmeyen bir olur mu?" Zümer Suresi - 8-9

Çevrimdışı BERK

• Yüzbaşı
« Yanıtla #24 : 15 Ağustos 2013, 16:00:07 »
win7 yeniden format atın kurun crack olarak https://jumpshare.com/v/HtxsptzqJ1SjcdjLAkBz  win 7 activatör 5.0 açılan programda daz-all 32/64 olanı şeçerek crack  yapın

aynı sorunu ekran kartı diriver den de yapabilir doğru diriver kurarak çözebilirsiniz

Sevgili arkadaşım yeniden format atacak olsam iki gündür oturup bu sorunu çözmeye çalışmazdım.Demekki geri dönüşü olmayan bir nedenden ötürü bu arayış içerisindeyim.İlgi ve alakan için ayrıca teşekür ediyorum.
Benim amacım sistemi bu haldeyken kurtarıp ayakta tutmak.

walkman

• Ziyaretçi
« Yanıtla #25 : 15 Ağustos 2013, 23:15:22 »
berk ustam elc nin verdiği dosyayı masaüstüne indir. Bilgisayarı yeniden başla ve f8 ile güvenli modda çalıştır.Daha sonra masaüstüne indirdiğin crack doyasını çalıştır.Sonucu bekle ve yeniden başlat

Çevrimdışı BERK

• Yüzbaşı
« Yanıtla #26 : 16 Ağustos 2013, 14:07:31 »
Walkman ustam denileni ve beraberinde bir çok işlem gerçekleştirdim.Sistemi görev yöneticisiyle yeni bir görevle (explorer) açabiliyorum.Register ayarından tutunda bir çok ayar denedim olmadı olmadı.Bukadar önem arz etmese üstünde durmayacam çekecem formatı geçecem öteye.

Çevrimdışı jickata

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #27 : 16 Ağustos 2013, 21:25:58 »
Birde bununla deneyin.Tam garanti yok,denemekte fayda var diye dusunuyorum.
''Bilgisizler içinde bir bilgili, ölüler içinde bir diridir.'' HZ. Muhammed
''Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum.'' HZ. Ali
''En büyük savaş, cahilliğe karşı yapılan savaştır.'' Mustafa Kemal Atatürk

TurkzeuS

• Ziyaretçi
Ynt: LAPTOP İLE İLGİLİ TÜM DONANIM ARIZA ŞİKAYLERİNİZİ YAZIN
« Yanıtla #28 : 17 Ağustos 2013, 23:56:48 »
Bu konunun çözümü basit.
Korsan, crack vs. hepsi boşuna.
Windows siyah ekranda kalıyor. Görev yöneticisine erişip explorer.exe eğer çalışıyorsa görevi sonlandırıp tekrar çalıştırmak (ki çalışmıyor) değilse çalıştırmak geçici ve oturuma has çözüm.
Benim başıma hiç gelmedi ama problemli çok bilgisayara baktım.
Özetle zamanında bu konuyla çok uğraştım. Sonunda çözümünü buldum. İlgili dosyayı flash belleğime yedeklemiştim.
Şimdi bu satırları yazmadan baktım.. Gitmiş çoktan..
Ben aklımda kalanları anlatayım. Sizde çok kolay çözersiniz.

Olay kısaca şöyle...
Börtü böcek, virüs, trojan vs. bir sebeple ilgili dosyanın içeriği değiştiriliyor.
Başlangıçta ilgili dosyadaki talimat gereği çalışması gereken explorer exe talimat değiştiği için çalışmıyor.

Her.gi bir Live Cd Linux ile sisteme girip Windows'un kurulu olduğu sürücü kökünde (C:\) normalde gizli olan dosyaları görünür yapıyoruz ki ilgili dosyayı editleyelim.
İlgili dosyanın adını veremediğim için oradaki bir kaç küçük boyutlu Windows dosyasının içeriğine bakarsanız hemen anlarsınız zaten. Text içerikli bir dosya.
Ancak tek hatırladığım dosyanın soyadı yok. ntldr, autorun gibi bir isim arayın. Soyadı olmasın.
Sağlam bir Windows 7 den aldığım aynı dosyayı oraya kopyalıyordum. Konu kapanıyordu.
İçeriği değiştirip, olması gerektiği gibi düzenleyip değiştirdiysem de hatırlamıyorum. (Malum programcı hastalığı giderek ilerliyor)
Windows üzerinden sistem dosyalarını göster deseniz de o dosyaları göremezsiniz. O yüzden live cd diyorum. Hiren's olabilir. Ama Linux üzerinden girin kesinlikle.

Umarım yardımım olmuştur.

sakar-usta

• Ziyaretçi
selam arkadaşlar öncelikle beni aranıza kabül etiğiniz için çok teşekür ederim yeni üye oldum  konuya girmek istiyorum yardımcı olursanız sevinirim benim bir diz üstü bilgisayar var  birden arzalandı yani hiç açilmiyo  diz üstünü sktüm ve elektirik aksamlarını  ve anakartın nerdeyse tüm bülümlerini kontrol etim kesinlikle elektirik iletiyo ama neden se çalışmıyo ana karta güney ve kuzey köprülerini dahi kontrol etim hasar gözükmüyo bana yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekürler ???

kripto55

• Ziyaretçi
sakar usta rem yuvaları ve remi temizle yapabiliyosan farklı remle dene -işlemciyi çıkar ve yuvasını temizle bunları yaptıkdan sonra çalışmıyor ise çipsette soğuk lehim oluşmuş olabilir katı flux ile ısı havyası ile ısıt ama en son yapacağın işlem bu. önce remi değiştir işlemciyi çıkar  yuvasını oksit sökücü sprey ile temizle dene açılmazsaa dene .

ısı teması şu şekilde olacak.

100-150-180-200-220-250-300-350-380-400-420-480

özelden yaz takıldığını

Çevrimdışı BERK

• Yüzbaşı
« Yanıtla #31 : 22 Haziran 2014, 23:19:47 »
Arkadaşlar toshiba satellite A300 için yeni bir batarya satın aldık.Fakat batarya larj olmuyor.Bios güncellemesi ve bir takım düzenlemelerde yaptım fakat batarya bir türlü şarj almıyor.Bu konuda bana yardımcı olabilecek bir arkadaşım varmı

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #32 : 23 Haziran 2014, 12:39:02 »
Ustam yeni batarya ile cihaz açılıyormu.Kalibre sorunu olabilir.Bir ihtimalle...
Saygılar
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

walkman

• Ziyaretçi
« Yanıtla #33 : 23 Haziran 2014, 13:03:13 »
Arkadaşlar toshiba satellite A300 için yeni bir batarya satın aldık.Fakat batarya larj olmuyor.Bios güncellemesi ve bir takım düzenlemelerde yaptım fakat batarya bir türlü şarj almıyor.Bu konuda bana yardımcı olabilecek bir arkadaşım varmı

Ustam öncelikle almış olduğunuz batarya yan sanayi mi orjinal mi?

bunu sormamdaki amaç batarya içerisindeki devre de sorun olabilir

Çevrimdışı BERK

• Yüzbaşı
« Yanıtla #34 : 23 Haziran 2014, 17:35:11 »
Arkadaşlar bu bataryadan farklı günlerde ayrı satıcılardan aynı model notebooklara sipariş geçtim.Her iki notebookda pil algılanmadı hadası veriyor.
Fakat her iki pc'ye gelen batarya takıldığında notebooklar besleme olmaksızın batarya üzerinden bi iki saat çalışmıştı

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #35 : 23 Haziran 2014, 17:56:09 »
Ustam muhtemelen yeni bataryayı notebook dolu veya boş olarak görmüyor olabilir.Sorun notebook kaynaklı mühtemelen.

Saygılar
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

Çevrimdışı BERK

• Yüzbaşı
« Yanıtla #36 : 26 Haziran 2014, 02:41:15 »
Arkadaşlar datron tw3 açılırken peş peşe sürekli bip sesi alıyorum.Sorunu ram,klavye besleme adaptöründe aradım.Her üçünü yedek ekipmalarla değiştirerek denedim.Notebook açılıyor ve sisteme geçmeden bir imlec yanar durumda ardarda bip uyarı veriyor.Bu hata kodu anakart arızasınımı gösteriyor

walkman

• Ziyaretçi
« Yanıtla #37 : 26 Haziran 2014, 17:08:58 »
BERK ustam hata kodları ile ilgili bir link ekliyorum. Takibini buradan yapabilirsiniz.

http://forum.donanimhaber.com/m_34050255/tm.htm

Saygılar

Çevrimdışı kayzer1915

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #38 : 26 Haziran 2014, 20:43:26 »
Laptopun virless tuşu bozuldu ne yapmaliyim basiyorum tustaki İsik yanmiyo ve devreye girmiyor

Çevrimdışı kayzer1915

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #39 : 30 Haziran 2014, 15:09:06 »
Guncel