Gönderen Konu: alan tarama hakkında bilgi topluyorum  (Okunma sayısı 140591 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

BigBang

• Ziyaretçi
Ynt: alan tarama hakkında bilgi topluyorum
« Yanıtla #20 : 04 Nisan 2010, 23:32:40 »

8038 ile yapılan MDF devresini bende yapıp denedim fakat bir sonuç alamadım forumlardanda araştırdım işe yarar diyen yoktu sanırım profesör ün dediği gibi verimsizler, metallerin rezonans frekanslarınıda vereyim.

Kaynak 1 : Değerler khz dir. Alan tarama imal eden firmaların kullandığı değerlerdir.

GOLD 5.00
GOLD 5.05
GOLD 5.10
GOLD 5.15
GOLD 5.20
GOLD 5.25
GOLD 5.30
GOLD 5.35
GOLD 5.40
GOLD 5.45
GOLD 5.50
SILVER 8.70
SILVER 9.00
SILVER 9.20
WATER 10.15
COPPR 11.70
BRASS 11.70
DIAMONDS  12.60
IRON 17.00
LEAD 4.50
QUICKSILVER 2.00
PEARL 0.40
ALUMINIUM 7.00

Kaynak 2 : Bu değerlerde bir japon doktorun (Dr. Toshihiko Yayama) bilimsel araştırmasının sonuçları : Hz cinsinden.

Arsenic 30400
Aluminum 31900
Beryllium 32700
Vanadium 32800
Titanium 35300
Thallium 36600
Palladium 37700
Lead 38000
Chromium VI 39200
Silver 43300
Mercury 43700
Magnesium 45300
Gallium 45400
Manganese 45700
Tungsten 47500
Lithium 47900
Indium 48300
Tantalum 48900
Rubidium 49200
Molybdenum 49800
Nickel 55200
Zinc 56200
Cobalt 56300
Iridium 57000
Cadmium 57300
Copper 58600
Gold 59000
Osmium 59200
Platinum 59300
Tin 59700

Doktor 30,000 hz ile 60,000 hz arasında araştırmalar yapmış. Yukarıdaki değerlerde sonuçları.

Bilgiler için teşekkür ederim . Öncelikle kaynağı eklerseniz ve bu profesörün kimliğini de verirseniz güvenilirliği sağlamlaşmış olacaktır .

Çevrimdışı Avci26

• Yüzbaşı
« Yanıtla #21 : 04 Nisan 2010, 23:53:17 »

Çevrimdışı humhum

• Yüzbaşı
  • humhum
« Yanıtla #22 : 05 Nisan 2010, 00:20:37 »
merhaba humhum bahsettiğin MFD cihazlar piyasada mevcut.Hatta şemaları bile var.Zaten mantığı basit bir fonksiyon jenaratörü var iki adette L şeklinde çubuk.Ben birinin içini açıp inceledim fonksiyon jenaratörünün çıkışı bir çıkış katıyla kuvvetlendirilmiş.Fakat bu tip cihazlarda fonksiyon jenaratörünün sinyali iki pirinç çiviyle toprağa verilmiş.Butip cihazlar verimsiz.Asıl cihazlar sinyali bir antenle havadan gönderen cihazlar.
altın için 5 khz genelde standart frekans.

Evet Piesada MFD lerin uyduruk olanı da var ,ama çalışan MFD 'den verim almak için hava şartları dahi önemli bunun yanında el becerisi, artı vücüttan  elde tutulan çubuklara gerekli statik enerjiyi aktarmak da çok önemli,en önemlisi de belki inanmayacaksınız ama  beyin düşünce  gücü yada dalgaları ile zannettiğiniz  bir yere-yöne  yönlendirmemek  yani sadece sinyal üreteci ve iki çubuk bu işi görmüyor. Ben geniş bir alanda altın bileziği başkasına saklatarak denedim ve cıhazın verdiği yönlerden birtaneside 25metre uzaklıktaki saklı yerdi bunun yanında mağalesef bu cihazlar bazen yoğun yer madenlerine yöneliyor. Fakat değerli metal saklanan yerlere de mutlaka kilitleniyor, benim kullandığım frekans 12,5Khz idi ve çevredeki değerli metallerin hepsine mutlaka kilitlendi.

BigBang

• Ziyaretçi
« Yanıtla #23 : 05 Nisan 2010, 00:41:54 »
Daha önceleri teknik bir rapora veya bilgiye dayanmayan bir yazıda altın için 12,5 Khz. frekansa tepki verdiğini okumuştum.Ancak daha sonraları bu konuya daha çok eğilmek istedim . Avcı26 'nın verdiği rakamların her.gi bir deneysel açıklaması yapılmamış ancak doktorun ismini vermesi çok iyi oldu . Zira en azından isim üzerinden bir takım sonuçlara ulaşmayı umuyorum .

Yalnız bildiğim birşey var ki ; o da frekans yükseldikçe yeraltındaki metal veya metal içerikli toprakların elektromanyetik dalgalarla iletkenliklerinin çok daha rahat ölçülebildiğidir . Ama bu daha kuvvetli manyetik alan yarattığı veya indüklediği anlamına gelmiyor . Ancak yükselen frekanslarda da topraktan yansıma (skin effect) sorunları oluşuyor . Çok uzun konular ama GPR cihazlarda da bu sorunu aşmak için yüksek güç ile alıcı-verici anten aralığı dar tutmuşlar .

Çevrimdışı humhum

• Yüzbaşı
  • humhum
« Yanıtla #24 : 05 Nisan 2010, 01:04:54 »
Anten uzunluğu nasıl hesaplanır?

Bir yarım dalga antenin boyu 7.5 metredir. Bu antenin yaklaşık rezonans frekansı nedir?

a) 15 MHz b) 20 MHz c) 25 MHz d) 30 MHz

Çözüm: Boyu 7.5 m. olan bir anten yarım dalga olunca tam dalga boyu bunun iki katı yani 15 m. olur . Elektromanyetik dalgalarda frekans ile dalga boyu arasındaki ilişkiyi ortaya koyan formül f = c / l şeklindedir. Burada c ışık hızının değeri olup 30000000 m. ‘dir . l dalga boyu olup , az önce 15 m. olarak hesaplamış idik . O halde formülde yerlerine konulup hesaplandığında frekans 20000000 Hz. veya 20 MHz. olarak bulunur . Doğru cevap "b" seçeneğidir .

Alıntı: Antrak

Şimdi bu bilgilere göre 5Khz için bir anten boyu hesaplayalım da ne kadar saçma işlerle uğraştığınızın farkına varalım  :)

Uykusuz Merhaba ,   topraktan 5Khz lik  frekans gönderildiğinde hedef metalin  kendisine ait olan tam yada çeyrek dalga  geri yansıma olmuyor yanı o şekilde düşünme ,seçilen bu  frekans hedef metalin elektronların yapısını en fazla  kopartarak kaynak ile arasında bağ oluşturmasını sağlıyor (suyun içindeki elektrolizi düşün) aynı olayı toprakta yapıldığını da düşün. Yada bir boş  bardağa belirli bir oktav ve rezonans sesi(frekansı) ile
ses gönderildiğinde çatladığını yada dayanamadığını görürüz.  İşte o şekilde her metalede kendisine ait frekansı ona gönderirsen  yapısını bozulacağaından ondan  yoğun elektron alırsın ve bu elektronlar da kaynağa gider.

BigBang

• Ziyaretçi
« Yanıtla #25 : 05 Nisan 2010, 11:47:04 »
Merhaba humhum,

Bu alan tarama cihazlarında bildiklerimle çelişen çok fazla olay var malesef,

Örneğin, bir atomdan bir elektron koparmak için oldukça ciddi enerji sarfiyatı gerekiyor. Hele bu metal altın gibi soy metalse bu altından nasıl elektron koparılır düşünemiyorum makesef.

Hadi bir şekilde elektron aldığımızı düşünelim, acaba kopmuş olan elektronların mı antene doğru gelmesi kolaydır yoksa anteni kendisine doğru çevirmesi mi kolaydır? Elektron ağırlıksız kabul edildiğine göre nasıl bir anteni kendisine duğru çevirir?

Kısacası bunun gibi kafama takılan çok şey var ve nette araştırdığım kadarıyla bu konulara teknik olarak değinen bir dökümana ulaşamadım malesef.

Beni yanlış anlamayın, söylediklerim sadece konu hakkında kafama takılanlar ve şimdiye kadar incelediğim cihazlarda gördüklerim malesef  ???

Sevgili Uykusuz ;

Eğer ki bu alan tarama diye adlandırılan cihazlar elektron ayrılması gibi bir mantıkla çalışıyorsa bu tümden yanlıştır.Sizin de söylediğiniz gibi 1e koparmak için çok çok fazla enerjiye ihtiyaç vardır . Ama daha da önce bilinmesi gereken birkaç nokta var. Hangi element olursa olsun kimyasal değişikliklere uğradıklarında en son değerlik elektronları ile tepkime verirler . Metallerin (+) değerlikli olmaları "yani elektron verir " şeklindeki söylemler tamamen tepkimelerin anlaşılması için kullanılan sözcüklerdir .Kimyasal tepkimelerde oluşan yeni ürünler tepkimeden sonra enerjilerinin çoğunu halen yeni oluşan üründe de korurlar. Eğer bu şekilde olmasaydı hiçbir tepkimeden sonra elementlerin geri dönüşümü söz konusu olmazdı.Yani tersinden de düşünürsek bu koparıldığı söylenen elektronların geri bağlanması için de çok büyük enerji gerekir .

Altından 1 elektronun ayrılması ve doğada hala metal olarak kalması gereken ürün artık altın olamaz ; platin olurdu . Gerçi bu daha çok işimize gelirdi ama maalesef o şekilde olmuyor . Yıldırıma maruz kalan altın da başka bir metale dönüşmez . Daha da hayattan bir örnek olarak paratonerlerin tersi görev yapan "yıldırım yakalama" çubuklarında platin kullanılır . Eskaza bu mantık doğru olsaydı bu yıldırım çubuklarında platin gibi değerli bir metal kullanılamazdı veya her yıldırım yemesinde değiştirilmesi gerekirdi.Definecilikte enteresan ve akla mantığa ters geldiği gibi en önemlisi bilime de ters düşen söylemler üzerine cihazlar yapılıyor.Gerçi bu cihazların definecilik dışında laboratuvar ortamında deneyle tepkime gerçekleştirilip bu tepkimeye yönelmişliği konusu da ayrı bir muammadır .

Çevrimdışı Avci26

• Yüzbaşı
« Yanıtla #26 : 05 Nisan 2010, 12:48:09 »

Sıkıntının kaynağı bu konuda yapılmış net bir bilimsel araştırmanın olmaması ve tanım eksikliği diye düşünüyorum, inanıp inanmamak arasında kararsız kalıyoruz.

Bu arada 1928'lerde bir dergide çıkan haberi paylaşmak isterim ilginç bulacağınızı umuyorum.

http://hotfile.com/dl/36363661/abc19e1/dergi.rar.html

İnternette Sniffex diye bir ürün görmüştüm bomba aramada kullanılıyormuş web sitesinin linki.

http://www.sniffex-eu.com

BigBang

• Ziyaretçi
« Yanıtla #27 : 05 Nisan 2010, 19:24:32 »

Sıkıntının kaynağı bu konuda yapılmış net bir bilimsel araştırmanın olmaması ve tanım eksikliği diye düşünüyorum, inanıp inanmamak arasında kararsız kalıyoruz.

Bu arada 1928'lerde bir dergide çıkan haberi paylaşmak isterim ilginç bulacağınızı umuyorum.

http://hotfile.com/dl/36363661/abc19e1/dergi.rar.html

İnternette Sniffex diye bir ürün görmüştüm bomba aramada kullanılıyormuş web sitesinin linki.

http://www.sniffex-eu.com

Kaynaklar için teşekkürler .İlk linkteki güzel bir kaynaktı.Dosyayı indirince kabaca bir göz attım , sanki radiodetection cihazlarına benziyordu .Hem de manyetik alanlara duyarlı halka tipi antenleri vardı . Ancak ikincisi çok enteresanmış . Teleskopik antenler ile mayın veya bomba aranması çok dikkat çekici . Çünkü teorikte teleskopik antenler elektrik dalgalara duyarlı oldukları için bu tür aramalara uygun görünmüyor . Şimdiye kadar askeriyelerin böyle bir cihaz kullandığını da görmedim.Aslında testlerini de görmekte fayda var . Ama inanın aklım almıyor , alacağını da sanmıyorum . Yine OKM veya KTS gibi alman bir firmadan böyle bir cihaz satılması da enteresan geldi .

Çevrimdışı YAK

• Yüzbaşı
« Yanıtla #28 : 05 Nisan 2010, 22:50:18 »
Herkese merhabalar.Arkadaşların yaptığı açıklamalar çok güzel güzel bir paylaşım oluyor.Fakat uykusuzun da itiraz ettiği gibi konu elektromanyatik sinyallerle açıklanamaz.Çeşitli frekanslarda sinyal gönderilerek elektron sökülemez sökülse bile elektronu hızlandıran ortam olmazsa bir işe yaramaz.Kullanılan frekanslar çok düşük olduğundan dalga boyları KM uzunluğundadır.Dolayısıyla bildiğimiz antenlerde işe yaramaz.
Peki konu neyle açıklanır tabiki ELEKTROSTATİK le.
bu şekilde olaya bakarsak etkileşimler tamamen farklı yüklerin birbirini çekmesi ve itmesinden ibarettir.Bu olayı doğal bir olayla pratik olarak açıklayalım:elindeki metal çubukların aynı yerde 4 yere tepki vermesi üzerine yeri araştıran bir kişi şunlarla karşılaşmış.
Kemik,mineral içeren taş, oksitlenmiş bakır ve curuf ve kömür parçaları.Bu konunun açıklaması şöyledir.Yer altı suyu maden ve mineral içeren taşları eriterek bir elektroliz oluşturur.Bu maddenin oluşturduğu doğal pil kutuplarıda doğal olarak toprağın normal anomalisinden farlklı yükler oluştururlar.Aynı şekilde diğer maddelerde bu şekilde toprağın yük dengesini bozarlar.Elimizdeki yüklü çubuklarda bunlara tepki verirler.
fakat bu konunun çokta basit olmadığını belirtmek isterim aşağıdaki linklere bakın.iyi çalışmalar.
http://images.google.com.tr/imgres?imgurl=http://www.sandia.gov/media/images/detector.gif&imgrefurl=http://www.sandia.gov/media/hudet.htm&usg=__CrDJ21QsJLvbCh8oSL91-RrFz1I=&h=149&w=234&sz=23&hl=tr&start=17&um=1&itbs=1&tbnid=-ZK2m2WfXyd0sM:&tbnh=69&tbnw=109&prev=/images%3Fq%3DDKL%2Bdetector%26um%3D1%26hl%3Dtr%26sa%3DN%26tbs%3Disch:1

Çevrimdışı haberci

• Yüzbaşı
« Yanıtla #29 : 25 Ağustos 2012, 20:35:05 »
bu makaleler lrl sisteminin çalışması konusunda açıklayıcı olabilir belki

Uploaded with ImageShack.us

Çevrimdışı haberci

• Yüzbaşı
« Yanıtla #30 : 25 Ağustos 2012, 20:40:17 »
bunlar da devamı

Uploaded with ImageShack.us

Çevrimdışı haberci

• Yüzbaşı
« Yanıtla #31 : 25 Ağustos 2012, 21:07:49 »
bu da daha ayrıntılı görmek isteyenler için pdf
https://hotfile.com/dl/168942664/97389d1/dosya.pdf.html

Çevrimdışı haberci

• Yüzbaşı
« Yanıtla #32 : 25 Ağustos 2012, 22:00:11 »
benim öğrenmek istediğim toprağa elektrik verildiğinde ,yada gerilim uygulandığında buradaki deneyde olduğu gibi eş gerilim eğrileri oluşur mu? toprak kısmen elektroliz gibi davranır mı? eğer doğruysa toprakta elektrik alanı oluşturuluyor ve metaller üzerinde gerilim gerilim meydana geliyor.elimizdeki L şeklindeki çubuklar bu oluşan gerilimden etkileniyor.fikirlerinizi öğrenmek isterim.

Çevrimdışı haberci

• Yüzbaşı
« Yanıtla #33 : 25 Ağustos 2012, 22:05:00 »
toprağa doğru akım mı yoksa değişken akım mı uygulanıyor?

Çevrimdışı humhum

• Yüzbaşı
  • humhum
« Yanıtla #34 : 26 Ağustos 2012, 03:48:54 »
toprağa doğru akım mı yoksa değişken akım mı uygulanıyor?
Genellikle kullanılan değişken akımdır.

Çevrimdışı lionbilgisayar

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #35 : 23 Ocak 2013, 19:08:24 »
arkadaşlar aslında L çubukların birşeyden etkilendikleri falan yok bunun testini şu şekilde yapabilirsiniz sabit bir plat form üzerinde bu L çubukları bağlayın ve elinizle gelip hareket ettiğini gördüğünüz yer üzerinden geçin hiç bir şey olmadığını göreceksiniz. Burada tamamen insan faktörü devreye giriyor. Orada bir şey varsa ki bunu boşluk ve su bulmada %99 başarı ile kullandıklarını düşünürsek metal bulmak içinde kullanılabileceğini söyleyebiliriz ama bunu elektron koparmak, manyetik alan oluşturmak yok resonans frekansını gondermek gibi bir şeyle açıklamanın mümkün olabileceğini düşünmüyorum tamamen sizin cubuk kullanım becerinize kaldığını düşünüyorum. Ayrıca altın Dediğimiz materyalin resonans frekansı yok malesef. sadece nmr(nucleer manyetik resonansı var oda 2.3 tesla altında 1.729 mhz  2.3 teslalık bir manyetik alan oluşturmakda toprak altında yada bir bölgede hiçde öyle kolay birşey değil. Yanlışım varsa düzeltin ustalar. Bununla beraber şu 5 khz yayın yapan cihazların belli bölğere birşeyler gonderdiği yada yonlendirdiğini düşünmüyorda değilim yanlız bunu elektronik bir aletle doğrulamasını yapabilmiş diilim yanlızca cubuklarlarla bir şeyler tesbit ediyoruz yada ettiğimizi sanıryoruz kendimizi kandırıyoruz bilemiyorum. lakin bunu testlerini ve doğrulamalarını yapmaya devam edeceğim bu konuyla ilgli size bir link vereyim cubuk kullanımı ve cubukların ne yaptığını gayet güzel anlatmış   http://www.lettertorobin.org/RBN_html/RBN_10_4_English.html burada çubukları bilerek değil ama bilincaltınızın yonlendirmesiyle kendinizin hareket ettirdiğiniz göreceksiniz. Saygılar....
Hak şerleri hayr eyler
Zan etme ki gayreyler
Ârif anı seyreyler
Mevlâ görelim neyler.Neylerse güzel eyler

Sen Hakk’a tevekkül kıl
Sabreyle ve râzı ol
Tevfiz it ve rahat bul

Çevrimdışı humhum

• Yüzbaşı
  • humhum
« Yanıtla #36 : 24 Ocak 2013, 01:12:00 »
arkadaşlar aslında L çubukların birşeyden etkilendikleri falan yok bunun testini şu şekilde yapabilirsiniz sabit bir plat form üzerinde bu L çubukları bağlayın ve elinizle gelip hareket ettiğini gördüğünüz yer üzerinden geçin hiç bir şey olmadığını göreceksiniz. Burada tamamen insan faktörü devreye giriyor. Orada bir şey varsa ki bunu boşluk ve su bulmada %99 başarı ile kullandıklarını düşünürsek metal bulmak içinde kullanılabileceğini söyleyebiliriz ama bunu elektron koparmak, manyetik alan oluşturmak yok resonans frekansını gondermek gibi bir şeyle açıklamanın mümkün olabileceğini düşünmüyorum tamamen sizin cubuk kullanım becerinize kaldığını düşünüyorum. Ayrıca altın Dediğimiz materyalin resonans frekansı yok malesef. sadece nmr(nucleer manyetik resonansı var oda 2.3 tesla altında 1.729 mhz  2.3 teslalık bir manyetik alan oluşturmakda toprak altında yada bir bölgede hiçde öyle kolay birşey değil. Yanlışım varsa düzeltin ustalar. Bununla beraber şu 5 khz yayın yapan cihazların belli bölğere birşeyler gonderdiği yada yonlendirdiğini düşünmüyorda değilim yanlız bunu elektronik bir aletle doğrulamasını yapabilmiş diilim yanlızca cubuklarlarla bir şeyler tesbit ediyoruz yada ettiğimizi sanıryoruz kendimizi kandırıyoruz bilemiyorum. lakin bunu testlerini ve doğrulamalarını yapmaya devam edeceğim bu konuyla ilgli size bir link vereyim cubuk kullanımı ve cubukların ne yaptığını gayet güzel anlatmış   http://www.lettertorobin.org/RBN_html/RBN_10_4_English.html burada çubukları bilerek değil ama bilincaltınızın yonlendirmesiyle kendinizin hareket ettirdiğiniz göreceksiniz. Saygılar....

Yukarıda da yazdığım gibi çubuk kullanırken  beyın dalgaları ile kendinizi kandırmanız mümkün ,fakat işin ehli olunca onuda aşıp net sonuç almaya başlıyorsunuz  , yıllardır edindiğim tecrübeye dayanarak bunu sölüyorum.  Ayrıca  toprakta gömülü olan Metallerin etrafında  cok düşük oranda da olsa o metalin Rezonans frekansı oluşur , tetikleyici sebebi  ise N-S manyetic çizgiler ve Radio dalgalarıdır.

Saygılar  lionbilgisayar  Kardeşim.

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #37 : 24 Ocak 2013, 09:14:50 »
humhum usta açıkcası sizin bizden tecrubeli oldunuzu düşnüyorum illaki dediğiniz gibi bir resonans olusuyor ama bunu bir aletle ölcümleme sanırım çokda mümkün gözükmüyor. el nizam göz terazi el becerisine kalıyor iş : ))
Hak şerleri hayr eyler
Zan etme ki gayreyler
Ârif anı seyreyler

Sen Hakk’a tevekkül kıl
Sabreyle ve râzı ol
Tevfiz it ve rahat bul

Çevrimdışı humhum

• Yüzbaşı
  • humhum
« Yanıtla #38 : 24 Ocak 2013, 12:39:03 »
humhum usta açıkcası sizin bizden tecrubeli oldunuzu düşnüyorum illaki dediğiniz gibi bir resonans olusuyor ama bunu bir aletle ölcümleme sanırım çokda mümkün gözükmüyor. el nizam göz terazi el becerisine kalıyor iş : ))

Dediğin doğru , şimdilik ölçebilecek bir Alet yok diye biliyorum , çünkü o metallerin etrafında Akustik ve Nano düzeyde  titreşimler oluştuğu düşünülüyor,   bende herzaman derim  Frekanslı MFD aletleri 4x4  çalışsa bile eğer  el becerin yoksa sonucu biraz zor elde edersin yani dediğin doğru  ''el nizam göz terazi el becerisine kalıyor iş : ))'' .   
           Saygılar kardeşim.

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #39 : 02 Şubat 2013, 15:51:50 »
Arkadaşlar Çok enteresan bişey oldu geçenlerde arazide yaptığım deneme sonucunda şu piyasada bolca bulunna bir mfd ile denerken iki tip çubuk kullandım mfdnin etrafındaki sinyal hatlarını araken prinçden yapılmış cubklarda 4 adet farklı hat buldum ama bakırdan yapılma uclarına kurşun sarılı cubuklarla deneme yaptığımda yanlıza ca 1 tane hat bulabildim ve çok şaşırdım şimdi kendi kafamda kurduğum elindeki aletin önemsizliği tezimi kendi kendime çürütmüş oldum yani Demek istediğim elimdeki çubuğa göre değişen birşeyler oluyor anlayamadım açıkcası denemelere devam edeceğim. Bakalım uclarında kurşun sarılı bakır çubukların etkileşimimi mi zayıf yoksa sadece bir metale doğrumu gidiyor. prinç çubuklar her metalemi gidiyor. bunu farklı frekanslarla denedim hat sinyalinin zayıflaması dışında bi değişiklik olmuyor yükseltmek ve düşürmekle... Çok enteresan... Varmıdır ustalardan bir fikri olan..
Hak şerleri hayr eyler
Zan etme ki gayreyler
Ârif anı seyreyler

Sen Hakk’a tevekkül kıl
Sabreyle ve râzı ol
Tevfiz it ve rahat bul