Gönderen Konu: TeknolojiEkibi Pulse Dedektör  (Okunma sayısı 270444 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı pro-TR

• Yarbay
  • **
Ynt: TeknolojiEkibi Pulse Dedektör
« Yanıtla #200 : 14 Kasım 2011, 16:33:04 »
Selami hocam ben çizimi yapacağım ama bazı yerlerde problem var. Mosfet transistör +12v ile çalışıyor. 4051 ve 4053 entegrelerinin 16'.cı VDD pini +5volt mu yoksa +12 voltmu olacak 7 ve 8'.ci pinleride VEE pini -5v'a VSS pini gnd'ye bağlanacak öyle değilmi? " , ICL7660 3'cü pin gnd'ye verilmeyecekmi? birde batarya +12v çıkışı diod ile regüle entegrelerine verilse daha iyi olmazmı?....

mosfet 0-12v arası çalışıyor. 4051 ve 4053 lerin 16. pinler +5v (yalnız bu +5v işelciye ait değil) hatta karışıklık olmasın die o kısmı +6v veya +8v gibi alalım yoks aileride epey başımızı ağrıtacaklar...
4053-4051 in 6 ve 8. pinler GND yani 0v, 7. pini -8v (beslemedeki +5v yerine +8v sececez ya)
ICL7660 ın 2ve 4 pinlerine cond. 3. pin gnd,  pin +8v, 5. pinde çıkış olacak.
işlemci ile devrenin gnd si ortak yani bataryanın 0v kısmı...
çizimi yapacak arkadaşlar bu konulara dikkat etsinler, zaten çizim yapıldıktan sonra pcb şemayı ekleyin buraya hep beraber inceleyelim...
Güzeli güzel yapan EDEBTİR,
Edeb güzeli sevmeye SEBEBTİR...

"Rufailer giyer pembe kırmızı
Tacının üstünde nurdan yıldızı
Evlatları tutar şişi ateşi, közü
Bülbül güle hayran ben de şeyhime"

Çevrimdışı huseyin05

• Yüzbaşı
« Yanıtla #201 : 15 Kasım 2011, 03:58:39 »
Selami hocam pcb çizimi bitirdim. Son düzenlemeleri yaptıktan sonra bugün siteye eklerim. Selami hocam hex kodu hazırlayın isterseniz.Hayırlı günler dilerim.

Çevrimdışı pro-TR

• Yarbay
  • **
« Yanıtla #202 : 15 Kasım 2011, 09:02:50 »
Selami hocam pcb çizimi bitirdim. Son düzenlemeleri yaptıktan sonra bugün siteye eklerim. Selami hocam hex kodu hazırlayın isterseniz.Hayırlı günler dilerim.

hüseyin usta pcb ye bakalım ve kontrol edelim. hex kodu da sorun değilde hex için devre olması gerekir, zira referans noktalarının belirlenmesi açısından.

Çevrimdışı huseyin05

• Yüzbaşı
« Yanıtla #203 : 15 Kasım 2011, 15:37:23 »
http://hotfile.com/dl/135098006/1643c1f/Teknoloji_ekibi_pulse_dedektr.rar.html Selami hocam ben devreyi hazırladığım şekilde sadece incelemeniz için ekliyorum. Bugün yeniden düzenleyip eğer hatalı yerler varsa düzeltip yeniden bugün eklerim. Baskı yapmak isterseniz biraz bekleyin eğer hata görmez iseniz pcb yapabilirsiniz. Pic 39 ve 40 pinlerine bağlı ledler ayrım göstermek içinmi kullanılıyor?.

Çevrimdışı huseyin05

• Yüzbaşı
« Yanıtla #204 : 15 Kasım 2011, 19:11:06 »
http://hotfile.com/dl/135113448/1ae9a90/Teknoloji_ekibi_pulse_dedektr.rar.html Selami hocam hataları düzelttim. Pcb yapıp deneyebilirsiniz, başka hata olmadığını düşünüyorum. Eğer olası bir hata varsa veya değiştirelecek bağlantı yapılacaksa sitede veya bana mail olarak gönderirseniz yardımcı olurum. Başarılar dilerim.

Çevrimdışı huseyin05

• Yüzbaşı
« Yanıtla #205 : 15 Kasım 2011, 20:27:05 »
http://hotfile.com/dl/135119045/2e346ce/Teknoloji_ekibi_pulse_dedektr.rar.html Selami hocam mosfet'ten sonra 1N5401 Diodu bağlantısı hatalı olmuş orayıda düzelttim. Yeni dosyayı ekledim.

Çevrimdışı huseyin05

• Yüzbaşı
« Yanıtla #206 : 15 Kasım 2011, 20:30:58 »
Selami hocam kusura bakmayın acele olduğu zaman böyle oluyor. Bir önceki açıklamadaki hata sayılmaz ama ben yinede açık şemaya göre düzelttim. Mosfet transistör'den sonraki 1N5401 diodu ve direnç bağlantısını pulse göndermede hata olmasın diye düzelttim. Çalışmalarınızda başarılar dilerim.

Çevrimdışı pro-TR

• Yarbay
  • **
« Yanıtla #207 : 15 Kasım 2011, 22:19:32 »
eline sağlık hüseyin usta şemayı pc ye indirdimde inceleme fırsatım olmadı, PCB biraz karışık olmuş (aslında şemada değilde benim kafa karışık) bu sıralar işler yoğun inceleyebilmek için 1-2 gün müsade istiyorum. pcb yi inceleyecek arkadaşlar hata bulurlarsa bildirsinler.

Çevrimdışı pro-TR

• Yarbay
  • **
« Yanıtla #208 : 15 Kasım 2011, 22:47:49 »
hüsyin usta bu PCB nin ebatı nedir?

Çevrimdışı huseyin05

• Yüzbaşı
« Yanıtla #209 : 16 Kasım 2011, 01:27:53 »
Selami hocam ben iki günde bu şekilde acele ederek çizdim, ön panel lcd ve tuştakımı devre kartından ayrı olarak düşünmüş'tüm. Kartı yapıp denemeniz için aceleye geldi. Kartın ebatları : Uzunluk=158mm X Genişlik=116mm devre pcb kartı ölçüleri, ön panel lcd ve tuştakımı : Uzunluk=128mm X Genişlik=61mm ebatların'dadır. Dedektörün tam olarak çalıştırılıp denenmesi için böyle çizim yaptım. Ama bu aşamadan sonra yeni pcb çizimi yapabilirim.  Ben pcb çizimi ares programında elle çizim yaptığım için gözden kaçan hatalar olabilir ve bu hataları bulup düzelttim. Eğer benden başka çizim yapan arkadaşlar varsa onlarıda bekleyelim. Çalışmalarınızda başarılar dilerim.

Çevrimdışı pro-TR

• Yarbay
  • **
« Yanıtla #210 : 16 Kasım 2011, 01:54:04 »
ustam beni yanlış anlamazsanız bende bir tane kart çizdim, akşam sizin PCB şemayı incelerken işin içinden çıkamadım sebebi aresi daha önce kullanmadığım içindi. bende sprint layout 5 de çizdim eleman değerlerini vermedim zira geç oldu, sizde bunu incelerseniz ortak bir karar ile kartı oluşturalım.

Çevrimdışı pro-TR

• Yarbay
  • **
« Yanıtla #211 : 16 Kasım 2011, 10:28:29 »
S.A.
kartın eksiklerini tamamladım. umarım yanlış noktalar yoktur.
bu arada bazı direnç ve cond. değerlerini şemadan farklı yazdım sebebi henüz devreyi denemediğimiz için gerçek değerler belli değil bunu ancak uygulamada tespit edebiliriz.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #212 : 16 Kasım 2011, 12:36:21 »

A.s.

Eline sağlık pro-TR. Kart güzel görünüyor.

Saygılar
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı huseyin05

• Yüzbaşı
« Yanıtla #213 : 16 Kasım 2011, 13:25:05 »
Selami hocam pcb çiziminiz güzel olmuş tuş takımı ve lcd için ayrı bir çizim yapacakmısınız? Benim yeni- den pcb çizmeme gerek kalmamış. Çalışmalarınızda başarılar dilerim.

Çevrimdışı pro-TR

• Yarbay
  • **
« Yanıtla #214 : 16 Kasım 2011, 13:43:02 »
Selami hocam pcb çiziminiz güzel olmuş tuş takımı ve lcd için ayrı bir çizim yapacakmısınız? Benim yeni- den pcb çizmeme gerek kalmamış. Çalışmalarınızda başarılar dilerim.

tşk ederim hüseyin usta inanın 2-3 saatimi aldı, aslında iyi bir kart çizimi için daha fazla süre gerekir, bu çizim biraz aceleye geldi, 2-3 yerinde jumper oluştu ama acele iş bu kadar olur, LCD ve tuş takımı için bir çizim yapmadım. şuan işlerimde biraz yoğunluk var.

Çevrimdışı gs78

• Yüzbaşı
« Yanıtla #215 : 16 Kasım 2011, 19:53:51 »
emeği geçen herkesi tebrik ederim tıpkı mevya veren ağaç gibisiniz yazınız kışınız yok hep bişiler üretmeye çalışıyorsunuz helal olsun pcb basmaya hazır hale gelince bende yapıcam devreyi bu sefer çok iyi olacak eminim daha öncede forum aracılığla 3 devre yaptım ama düşündüğüm gibi olmadı bu devre olacak çok inanıyorum

Çevrimdışı huseyin05

• Yüzbaşı
« Yanıtla #216 : 17 Kasım 2011, 00:24:08 »
Amacımız bilginin paylaştıkça çoğalmasıdır. Ben, değerli abilerimiz ve kardeşlerimizde umarım aynı düşünce içerisindedirler. Malum ülkemiz insanındaki canayakınlık ve kardeşlik duygusu dahada ilerletilir. Burada amacımız insanların herşeyden önce kendine yardım edebilme duygusunu; yani kendindeki hünerleri ve marifetleri keşfetmelerine yardımcı olmak'tır. Sitede genel olarak farklı konular olmasına rağmen inceleme yaptığım için, diğer konularda da yorumlar ve bilgi paylaşımları yapılmış. Bu gerçekten çok güzel site yönetimi şu düşünceyi zaten bayağı zaman önceden irdelemiş'tir. Bu benim projem kimse yapmasın sadece  benim menfaatlerim düşüncesi ortadan kaldırılmış onun yerine arkadaşlarımızın rahat ve zor olmayan bir bilgi paylaşımı ile yapmak istediği projelere ve diğer konularda da yardımcı olmaya özen gösterilmek'tedir. Ben kendi adıma site kurucusu olan arkadaşımız Karadağ hocamıza, Pro-TR hocamıza ve diğer emeği geçen arkadaşlarımıza cani gönülden teşekkür ederim. Çalışmalarınızda başarılar dilerim.

casperol

• Ziyaretçi
« Yanıtla #217 : 17 Kasım 2011, 08:12:07 »
hüseyin 05 abi ağzına sağlık çok güzel söylemişsin yalnız birde başkalarının bilgi paylaşımı ve eğmeği ile bir araya getirdikleri bu projeleri hiç bir katkı sağlamadan ticari amaçla yapıp satanların hali ne olcak onu düşünuyorum bende geçen gun bir tane gördüm adam dp2 yapmış kutulamış çok güzel front çalışması yapmış önünede tr ppulse yazmış çok güzel paraya başlık tanıma özelliği bile var deyip satmış ayıp ya.
saygılar..

Çevrimdışı canbay

• Yüzbaşı
« Yanıtla #218 : 17 Kasım 2011, 19:21:27 »
Merhaba.,
bu projede hiçbir şeye katkı sağlayamadığım için üzülüyorum çünkü yeterli teknik  bilgiye sahip değilim. ama yapılanlar ve paylaşımlar gerçekten gurur verici katkısı olanları tebrik ederim.

evet casperol  insanoğlu böyle bir kart yaparak dedektör yapmayı öğrendiğini zanneden, delta pulse iki diye delta pulseyi satanlar çok var piyasada demi özgür???

Çevrimdışı pro-TR

• Yarbay
  • **
« Yanıtla #219 : 19 Kasım 2011, 01:47:36 »
s.a.
arkadaşlar kart tamam herhalde zira kimse şemada yanlış bağlantı olduğundan bahsetmedi, sanırım hata yok, ben şuan için kartı basıp dizemedim. nasipse hafta içi müsait olursam basıp denemeyi düşünüyorum, tabi fırsatımız olursa...