Gönderen Konu: Define nedir?Varliği nasil tespir edilir?  (Okunma sayısı 2617 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı onur600

• Albay
Define nedir?Varliği nasil tespir edilir?
« : 21 Ekim 2016, 22:50:27 »
Merhaba arkadaslar bu baslikta define denir.Nasil bulunur bunu yazmaya calisacağim.Tabiki karsilikli gorus ve dusuncelerimizi paylasarak.
Ozellikle her isaretin define anlaminda olmadiğini,dagin tasin altinla dolu olmadiğini izah edeceğim.
Bu baslikta cihazlar degilde,isaretler uzerine eğilelim...
« Son Düzenleme: 22 Ekim 2016, 04:29:44 Gönderen: onur600 »
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

Çevrimdışı mehdi06

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
Ynt: Define nedir?Varliği nasil tespir edilir?
« Yanıtla #1 : 23 Ekim 2016, 22:05:19 »
ilk yorum benden gelsin ustam bu güne kadar çıktığım arazi ve gördüğüm yaşadıklarım tecrübemiz kadar konuşalım
öncelikle define kelime olarak defin den gelir yani gömü olarak yorumlanır bizden önce topraga gömülenleri veya yitirilenleri aramak defineciliktir. öncelikle arazide akıllı olmak lazım sizin 1 küp altınınız olsa ne yapardınız veya mezarlarınızı saklayacak olsanız rahatsız edilmemek için neler yapardınız bunları aklınızdan çıkartmayın ve şunu bilin ki geçmişteki insanlar yaşıyorlardı günlük ve şimdiki gibi takım taklavat cihaz yoktu küçük bir örnek verelim

bir arkadaşımız bizi bir yere götürdü yerin altında kayalara oyulmuş yan yana yerler var diyorlarki bunlar kaya mezarı biraz araştırdım ve inceledim kendi yorumum şöyle oldu arkadaşlar dedim geçmişte insanların buz dolabı yoktu burası yazın serin olur ve nem yok su girmez ve girişi alenen ortalıkta burayı köylü kendi ihtiyaçları için kullanmış dedim tabiki arkadaşlarımızın umutlarını söndürdüğüm için inanan oldu inanmayan oldu kimisi sanki ben onların yerlerinden onları göndereyimde kendim çalışayım diyormuşum gibi tavırlar sergilediler şunuda unutmayalım ummadığın taş baş yarar

araziye baktık bir yaşantı varmı yokmu var olması için ilk öncelik su bunu sakın unutmayın suyun olmadığı bir yerde yaşantı görmedim ben su veya su yatağı var veya yakın peki her suyun olduğu yerde yaşantı varmı hayır bunuda aklımızda tutalım ve başka yaşamsal kalıntılar arayalım bina enkazı, mağara, işaret, kuyu, işlenmiş taş parçaları, çömlek çanak kalıntıları, yaşlı ağaç gövdeleri özellikle simetrik olan yani insan elinden çıkmış gibi yerler
evet yaşamsal birkaç kalıntıda bulduk örneğin çanak çömlek kalıntıları var ve işaretler var tamam şimdi her işaret define işareti değil her harita define haritası değil bunlarıda aklımızda bulundurarak elimizdeki ip uçlarını toparlayalım ve yorumlamaya çalışalım ve şunu unutmayın arkadaşlar ben gidip hazine bulup zengin olayım diye bu işi yapmayın hayal kırıklığına uğrarsınız. yok borcum var hemen ödemem lazım yok dedemgil şurada hazine var dedi köylüler söyledi buralarda varmış yok yatır varmış şurada değirmen varmış burada ırmaklar denizler akıyormuş lara İNANMAYIN araştırın ve delil toplayarak siz belilrleyin neyin ne olduğunu işaretin olduğu taşı kazmayın taşın içindeymiş diye taşı parçalamaya uğraşmayın yok altın tozu çıktı yılanlar vardı sesler geliyordu falan filana inanmayın ve Allah dan başkasından korkmayın

evet şimdi delilleri toplarladık ve oturduk düşündük peki ne düşünecez şunu burada kim yaşamış kimler vardı ne yapardı ne yerdi hangi dindelerdi hangi dinin hangi döneminde yaşadılar ölü nasıl gömerlerdi hangi parayı kullanırlardı imparator-kralı kimdi bunları çözmeye çalışalım ve arazide bulgularımıza göre dolaşalım gezelim makine kazma filan değil yayan ve fotoğraf makinesiyle şüpheli yerleri fotağraflayın akşam sakin kafa oturun tüm noktaları enine boyuna inceleyin sorun soruşturun ama her kesin dediğine göre çalışmayın çalışma şeklini siz belirleyin işaretlerin örneklerini araştırın o işareti kimler kullanırdı neiçin kullanırdı bunlara bakın
örn kayada yarım daire üzerinde ok işaret kanal gibi güneşe benzer bi işaret gördüğünüzü var sayalım bunu herkes farklı yorumlaya bilir ama siz bi baktınız bune bune diye güneşe benzettiniz evet bu yarım bir güneş olduğunu varsayalım bu hititlilerin bir işaretidir hititin sembolü yarım güneştir gibi detayına inin herşey tamam çalışma yapmaya karar verdiniz

gittiniz araziye makinenizi çıkartıp şüpheli yerleri sakin ve mantıklıca inceleyin önemli olan makinenin ötmesi değil tutunuz makine bangır bangır bağırıyo hemen kazmaya davranmayın ilk makinenin ayarlarındamı sorun varda ötüyorki diye düşünün sinyal yüzeyselmi derinmi sinyali veren cisim değerlimi yoksa makinemi yanıltıyo ve cisimin kütlesi ne kadar bunları teyit edin sinyal derinden geliyor ise çevrenize bakının ben olsam burası olurmuydu diye düşünün yani gerçektende burasımı diye kendinize sorun ve kaçak kazı yapmayın

Çevrimdışı Ankebut

• Yarbay
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #2 : 30 Ekim 2016, 18:34:44 »
Define aramak için;
1-Boş zaman
2-Saglam arkadaş.
3-kaliteli cihaz ve aletler.
4-Safsatalardan uzak durmak.
5-Yetecek kadar bilgi.
6-Biraz para.
7-Sabır.
8-Gözü tokluk.
9-Mantıklı yerlerde aramak.
10-çevreye fazla dikkat.
11-kardeşçe paylaşım.
12-sır saklama.
13-Kanunlara uymak.
14-Kısmet
gereklidir diye düşünüyorum.

Çevrimdışı grasviti

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3 : 12 Şubat 2017, 21:56:27 »
Emegine saglik aynen ustam

grasviti