Gönderen Konu: LNB İŞE YARAYABİLİRMİ?  (Okunma sayısı 18816 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
Ynt: LNB İŞE YARAYABİLİRMİ?
« Yanıtla #20 : 05 Ocak 2008, 12:45:04 »
şahsi fikrim mikrodenetleyici programlamak=asm+c neden dersek c dilinde program yazılırken araya asm yazılabilir yada ccs de program yazılırken asm başlanarak çarpma bölme yada lcd sürme gibi çok uzun süren bölümler c de hızlı yapılması gereken yüksek işlemler de asm de yazılarak çok verimli programlar oluştrulabilir.
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

asenkron

• Ziyaretçi
« Yanıtla #21 : 05 Ocak 2008, 13:29:32 »
gözümü korkutmayın asm den sonra c mi.ben okulda bu kadar ineklemedim .yandı gülüm keten helva.kartus bitti kitap bitmedi.
dısardan lisans tamamlama cıkarsa herhalde alırım.

Çevrimdışı inspector

• Onbaşı
« Yanıtla #22 : 07 Ocak 2008, 17:31:05 »
selamlar dun gece yarısı alman zdf kanalında sumer uyarlıgı hakkında belgesel izledim konuyla bagıntısı su idi bir jeofizikci vatandastahtadan uydurma bi body yaptı canta benzeritek elle tutulacak sekilde ucuna oyle zannediyorumki lnb olmasada cok benziyen ikitane sagına soluna bir zannediyorum biri alıcı biri verici idi t seklinde saglı sollu kucuk bir alet  ancak decoder kadar bisey idi sizleri n yaptıgı delta pulselerin kasası gibi bisey idi guc kaynagı taranacak arazıyı iplerle karelere boldu kenarından basladı her bolum sonrası bırakıp tekrar baska bolume geciyordu sonucta cihazı bilgisayayra bagladı ve rontgen benzeri siyah beyez kusbakısı olan bir cekilmiş resim gibi antik yollar duvar kalıntıları kare hucreler net olarak yorumlanmaya dahi gerek kalmdan gozukuyordu  (tarzanca almanca dahi olmadıgından tarifler busekildedir)))) ozetle ulke kaynakları beyininden tutunda malzemesine kadar yerli bi goruntuleme cihazı hatta fiatıda sudan ucuza olabilecekmi acaba?

Çevrimdışı yeraltıcı

• Yüzbaşı
« Yanıtla #23 : 07 Ocak 2008, 19:25:59 »
bence tarif etmeye çalıştığın cihaz olsa olsa, bir tür yer altının grafiğini çıkaran bir cihazdır. çalışma sistemi konusunda bir bilgim yok ama SISMIK dalgalarının analiz edilmesiyle grafik çıkartılıyor sanırım.

Çevrimdışı inspector

• Onbaşı
« Yanıtla #24 : 30 Mayıs 2008, 08:58:46 »
selamlar tum arkadaslar harikasınız mukemmel calısmalara imza atılıyor fakat benim bi sorum olacak belki yeri burası degil yada bu konunun tekrar ön saflara cıkmasını istedigimdende olabilir fakat hak vereceginize eminim yinede  uzun zamandır yurt dısında olmam hasebi ile siteye dahi giremedim gecen hafta dondum yurduma sizin sitenizide tekrar bastan sona arastırdım cok guzel calısmalar1 ACABA bu yapılanlar patent haklarına aykırılık teskil etmiyormu. 2. degisik fikirlerle yolacıkıp tamamen yerli BAŞARILI ve sansasyon cıkarabilicek bir makinanın ayak sesleri nezamann gelecek ön sezilerim uykusuz gibi bazı zirve beyinlerin butip bir olaya imza atabilicekleri yonunde ama acaba? gun batımında baska ulke topraklarında baska dillerde elveda selamlar.(zaman muslumanın uyanış zamanıdır kalk uzerindeki ölü topragını silkele artık ecdadın yakana yapışmasın yarın )

Çevrimdışı BuLutBey

• Yüzbaşı
  • Bilgi Paylaşmak Güzeldir
« Yanıtla #25 : 21 Mayıs 2018, 08:05:55 »
ARKADAŞLAR ben profosör değilim. elektroniğin okulunuda okumadım. ama şunu söyleye bilirim .LNB ile 80 km video ve ses sinyali göndere bilirim. alıcı lnb yi verici yapabilirim. fakat bahsi geçen konu  lnb ile toprak altına sinyal gönderim  tekra almak imkansız diye düşünüyorum. yüksek frekanstaki sintaller önü açık olduğu sürece düşük güç ile uzun mesafe gider. ama noktadan noktaya odaklandığı sürece. bunu yer altına uygulamak imkansız. neden diye soran olursa. ki olacaktır . elinize  biraz nemli toprak alıp. lnb nin önünü kapatın. veya bir şefaf poşete 1 cm kalınlığında su doldurup lnb nin önüne koyun. ve bakın sinyala alına biliyormu. LNB LERİN ÇALIŞMA FREKANSALARI. ALICI LNB LERDE 10.GHZ İLE 30.00 GHZ ARASI . ALIRLAR İÇLERİNDEKİ ÖSİLATÖR YARDIMIYLA UYDU ALICISINA 1000. İLE 3000 MHZ OLARAK VERİRLER.

TOPRAK ALTINDA BU SİSTEM OLMAZ DİYE DÜŞÜNÜYORUM. NAÇİZANE BENİM FİKRİM. SAYGILAR
Eğer İnanıyorsanız Galip Olan sizlersiniz