Gönderen Konu: Delta Pulse 3S  (Okunma sayısı 9921647 defa)

0 Üye ve 144 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kripto55

• Ziyaretçi
Ynt: Delta Pulse 3S
« Yanıtla #4020 : 22 Haziran 2014, 13:47:42 »
Geçekten çok güzel bir video elinize sağlık usta..

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #4021 : 22 Haziran 2014, 16:12:28 »
mammi cok guzel goruntu eline saglik .ne diyeyim manyometreden acil lagzim sayin karadag duy sesimi
Evet manyometre çok  lazım.Görüntü kalitesinden ziyade kullanım imkanı daha elverşli.Bobin başlıkla her yere giremiyorum bende...
Saygılar.
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

Çevrimdışı kayzer1915

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #4022 : 22 Haziran 2014, 16:49:49 »
Boşluk kodunu AC arama modunda tut bobini tune yap bikere daha kaledir ekran bosaliyorsa boşlukaatari olmuş demektir arama pozisyonunda ekran siyah bi şekilde bobini yere tutarak boşluğun üzerineggeldiğindebosaldigini ggöreceksin ekranin çok hassastutman gerekiyor

Çevrimdışı gusparo

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #4023 : 22 Haziran 2014, 17:25:01 »
Boşluk kodunu AC arama modunda tut bobini tune yap bikere daha kaledir ekran bosaliyorsa boşlukaatari olmuş demektir arama pozisyonunda ekran siyah bi şekilde bobini yere tutarak boşluğun üzerineggeldiğindebosaldigini ggöreceksin ekranin çok hassastutman gerekiyor

Saolun kayzer 1915 ustam sadece bosluk kodunu anlayamadim AC yi menuden arama modundami bulmaliyim onu bilgi icin cok tesekur ederim ustam saygilar.

Çevrimdışı kayzer1915

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #4024 : 22 Haziran 2014, 18:07:23 »
AC derken aç demek istedim yanlis anlasilma olmasin

Çevrimdışı kayzer1915

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #4025 : 22 Haziran 2014, 18:17:57 »
Bak simdi boşluk modunu ac  bobini arama pozisyonuna getir yere 2cm gibi yakin olarak tut sonra tune butonuna bas moda geçip geçmediğinden emin olmak için bobini kaldir  ekranda düşüşler oluyorsa boşluk moduna tam olarak geçmiştir ve tekrar 2cm gibi tutarak ekran tam sihay olunca yavaşyyavaş bobinin yerle mesafesini bozmadan yürüyerektespit yapabilirsin  ekrandaki siyahligi kaybetmeden ararsan gerçekbir bboşluk geldiğinde tekrar tekrar geçmek isteyecek ve çok hoşuna gidecektir saygilar

Çevrimdışı gusparo

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #4026 : 22 Haziran 2014, 19:18:19 »
Bak simdi boşluk modunu ac  bobini arama pozisyonuna getir yere 2cm gibi yakin olarak tut sonra tune butonuna bas moda geçip geçmediğinden emin olmak için bobini kaldir  ekranda düşüşler oluyorsa boşluk moduna tam olarak geçmiştir ve tekrar 2cm gibi tutarak ekran tam sihay olunca yavaşyyavaş bobinin yerle mesafesini bozmadan yürüyerektespit yapabilirsin  ekrandaki siyahligi kaybetmeden ararsan gerçekbir bboşluk geldiğinde tekrar tekrar geçmek isteyecek ve çok hoşuna gidecektir saygilar

Cok saol ustam allah razi olsun tam benim anlaycam dilden basitce acikladin Saygilar.

D X X

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4027 : 22 Haziran 2014, 19:52:32 »
SLLEM USTALAR BU DEDEKTOR BİZİM KOYE GELDİ GELEN ARKADAŞ İZMİRDEN GETİRDİ BANA UYE OL DEDİ BENDE ALACAM GARANTİSİ VARMI KAÇ PARADIR BEN ÇOK BEYENDİM DAHA ÖNCE BOYLE CİHAZ GÖRMEDİK ÇALIŞMASINDA TUTUKLUK YAPARMI KİM YAPIYOR YARDIMCI OLURSANIZ SAĞOLUN ARKADAŞI ARAYACAM SORACAM AMA TEL AÇMIYOR OKUYORSA BENİ ARARSIN  BURDURDAN H. PAL

Çevrimdışı ServetsizServet

• Cezalı
  • Yüzbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #4028 : 22 Haziran 2014, 19:59:56 »
SLLEM USTALAR BU DEDEKTOR BİZİM KOYE GELDİ GELEN ARKADAŞ İZMİRDEN GETİRDİ BANA UYE OL DEDİ BENDE ALACAM GARANTİSİ VARMI KAÇ PARADIR BEN ÇOK BEYENDİM DAHA ÖNCE BOYLE CİHAZ GÖRMEDİK ÇALIŞMASINDA TUTUKLUK YAPARMI KİM YAPIYOR YARDIMCI OLURSANIZ SAĞOLUN ARKADAŞI ARAYACAM SORACAM AMA TEL AÇMIYOR OKUYORSA BENİ ARARSIN  BURDURDAN H. PAL
Merhaba
Aramıza hoş geldiniz öncelikle ; dp3s ve diğer ürünler, kendini ispatlamış ürünlerdir o konuda içiniz rahat olsun ;Kullanıcıdan kaynaklı sorunlar olmadığı sürece cihaz normal seyrinde mükemmel performans ile görevini yerine getirmektedir ;) saygılar sevgiler
« Son Düzenleme: 22 Haziran 2014, 20:13:29 Gönderen: ServetsizServet »
Okumak tutkuların en soylusudur,

vansa65

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4029 : 22 Haziran 2014, 20:07:59 »
Merhaba ustalarim bosluk bulma ozelligini anlatabilirmisiniz bobin yere basarken tuneye bastiimda ekran bos cikiyor avada tuneye bastiimda dolu cikiyor nasil yapmam gerektigimi bilen bir ustam yardimci olursa cok sevinirim islemcim 1.5 bosluk oldugunda nasil anlarim simdiden tesekur ederim saygilar.

Ayrıca normal veya sesli  ayrım modunda da arama yaparken de tespit edip anlaya bılırsın Nasılkı,
Arama ya başladığında boşluğun üssüne geldinm -20 gıbı veya 0 yazıyor ve ekran aynı boşluk modunda gıbı sıyahlasıyor yanı grafik ekranın altı üssü bır anda  ful doluyor bır şey tesbit etmiş gıbı yoğun oluyor.
Ikıncısı ışte normal aram yapıyorsun bır metal Vs tesbit ettin boşluk moduna alıp bır daha baktığında nekadar yüzeye olduğunu ve çokmu büyük küçük mu dıye göre bakıyorsun.ben.cıhazı ılk aldığımda kontrol ederken bı çatı sajı parcasını 40 Cm tesbit etmiş dı boşluk modunda yüzeye yakın ve nekadar olduğunu görmüştüm ve bu Cihaza öğün ınancım tam anlamıyla sabıtlenmısdır. Saygılar

D X X

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4030 : 22 Haziran 2014, 20:27:33 »
SERVET USTA BEN DEFİNECİYİM 20 YILDIR BU CİHAZ GUZELDİ AMA YAPTIRDACAM BİTANE GELAN ARKADAŞIN DEKTORDE BİR SORUN VARDI AMA BİZE YİNEDE YERİ BULDU  3E   ÇEKTİ BİZE ZAR ZOR YAPIMINDA Bİ YANLIŞLIK OLMUŞ DEDEKTÖRÜN    BAŞKASIDA YAPIYOMUŞ GERÇEK USTASINA YAPTIRACAM DEDİ VE BİDAHADA ULAŞMADIK         YENİLEYECEM DEDİ  BEN ALACAM BİR ARIZA ETMEZ HERHAL KAÇ PARAKİ   İNANKİ HERŞİYİ GÖSTERTİ    BİZ ORADAN İKİ DANE BİLEKLİK VE KOLYA ÇIKARDUK MUSTAFA OLABİLİR ADI  M  LE BAŞLAYAN BİR İSMİSİ   OLMASI LAZIM TELEFONU AÇMIYOR ÇOK İYİ BİR AGADAŞIDI SİTEDEKİ HER ARKADAŞLAR ONUN GİBİ İNŞALLAK BELKİDE O ARKADAŞ BURADAN BENİ HATIRLAR

Çevrimdışı gusparo

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #4031 : 22 Haziran 2014, 20:30:00 »
Ayrıca normal veya sesli  ayrım modunda da arama yaparken de tespit edip anlaya bılırsın Nasılkı,
Arama ya başladığında boşluğun üssüne geldinm -20 gıbı veya 0 yazıyor ve ekran aynı boşluk modunda gıbı sıyahlasıyor yanı grafik ekranın altı üssü bır anda  ful doluyor bır şey tesbit etmiş gıbı yoğun oluyor.
Ikıncısı ışte normal aram yapıyorsun bır metal Vs tesbit ettin boşluk moduna alıp bır daha baktığında nekadar yüzeye olduğunu ve çokmu büyük küçük mu dıye göre bakıyorsun.ben.cıhazı ılk aldığımda kontrol ederken bı çatı sajı parcasını 40 Cm tesbit etmiş dı boşluk modunda yüzeye yakın ve nekadar olduğunu görmüştüm ve bu Cihaza öğün ınancım tam anlamıyla sabıtlenmısdır. Saygılar

vansa65 ustam sizin gibi bilgili ustalarimiz oldu surece isallah allahin izniyle DP3 S le iyi bir ikili olup ta tum herkeze nekadar iyi bir makine oldugunu gostericez Huseyin ustayi gururlandiracaiz

Cok saolasin

[/quote]

vansa65

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4032 : 22 Haziran 2014, 21:25:17 »

vansa65 ustam sizin gibi bilgili ustalarimiz oldu surece isallah allahin izniyle DP3 S le iyi bir ikili olup ta tum herkeze nekadar iyi bir makine oldugunu gostericez Huseyin ustayi gururlandiracaiz

Cok saolasin

[/quote]

Kardes basda Huseyin usdama tesekkur ederim bana yardimci oldu sonrasinda bu forumdaki usdalar yardimci oldu bende yeniyim bende basda cok soru sordum sagolsunlar cok yardimci oldular halada oluyorlar burdaki usdalara cekinmeden sor.birde sakin bi arazi bul orda butun modlarda arama yap cihazi tam tani bende iki gun once tam cozdum.minarelli torpraga iyice alisdir kendini bu cihaz her turlu ihtiyaca cevap veriyor ama cihazi taniman ve verdiyi deyerleri iyi ce cozmen lazim  yoksa kacirirsin ;)
...
Saygilar.

micromen

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4033 : 22 Haziran 2014, 22:43:14 »
Herkese kolay gelsin.  2 sorum var 38cm başlıkla ayrım modu daha iyi çalışıyor 60cm başlıkla değerli dediği paslı tenekeye değersiz diyebiliyor. Normalmi? Birde toprak çok mineralli eğer başlık bu toprağa veya mineralli taşa değerse ötüyor 10cm kaldirinca ötmüyor. Tune yapınca susuyor fakat bu halde iken soba kovasını havada ancak 70cm den algılama yapabiliyor.  Sahada çalışmak bayağı zor oldu. Mineral yüzünden algılama düşmesini nasıl aşarız? Makine Hüseyin ustanın terbiyesinden geçti başlik 38lik yine ustamdan alınmıştı.

Çevrimdışı nişancı

• Yüzbaşı
  • ...
« Yanıtla #4034 : 22 Haziran 2014, 23:15:14 »
birincisi cihaziniz hangi basliga uyumluysa o baslikla guzel ayrim yapar ben 60lik baslik kullaniyorum simdiye kadar birkere degerli verdi ondada bakir yuzuk cikti .minarali arazide kucuk baslik cok etkilenir oyuzden buyuk baslik kullanin onada bir ornek veriyim ben 125*125 baslik kullaniyorum yogun kup kiriklarinin arasinda  birkere ottu 45 cm de kucuk bir metal cikti ayni bolgede 60 lik baslik malesef etkileniyor tunig yapincada malesef mesafe kaybin oluyor ama bu kisa sureli biraz beklersen mesafenin arttigini goreceksiniz ona bagli olarakta minaralden etkilenecek ama buyuk baslik ne olursa olsun metal gormedikten sonra tik bile demez ve esik degeride onemli tabi

micromen

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4035 : 22 Haziran 2014, 23:56:54 »
Bilgi için teşekkürler.  125 lik başlıkla dolaşmak için arazi çok zor. Sizinki büyük başarı.  Bana derinlik az gibi geldi. Hele de 25cm derindeki paslı sac'a +90 vermesi zorladı. Bir yerde kuyu aradım ama boşluk modunda muvaffak olamadım. :( Acemi olduğum için hepsi tecrübe fakat başka makine kullanmadığım için kıyaslama yapamıyorum. İçimden bir ses "belki 1.5 mt de vardı ama algılama yapmadan geçtin o kadar dolaştın boşuna" diyor :) Bunlar hep nasip meselesi bizim yaptığımız hobi ve spor bir arada.

Çevrimdışı ServetsizServet

• Cezalı
  • Yüzbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #4036 : 23 Haziran 2014, 07:59:04 »
SERVET USTA BEN DEFİNECİYİM 20 YILDIR BU CİHAZ GUZELDİ AMA YAPTIRDACAM BİTANE GELAN ARKADAŞIN DEKTORDE BİR SORUN VARDI AMA BİZE YİNEDE YERİ BULDU  3E   ÇEKTİ BİZE ZAR ZOR YAPIMINDA Bİ YANLIŞLIK OLMUŞ DEDEKTÖRÜN    BAŞKASIDA YAPIYOMUŞ GERÇEK USTASINA YAPTIRACAM DEDİ VE BİDAHADA ULAŞMADIK         YENİLEYECEM DEDİ  BEN ALACAM BİR ARIZA ETMEZ HERHAL KAÇ PARAKİ   İNANKİ HERŞİYİ GÖSTERTİ    BİZ ORADAN İKİ DANE BİLEKLİK VE KOLYA ÇIKARDUK MUSTAFA OLABİLİR ADI  M  LE BAŞLAYAN BİR İSMİSİ   OLMASI LAZIM TELEFONU AÇMIYOR ÇOK İYİ BİR AGADAŞIDI SİTEDEKİ HER ARKADAŞLAR ONUN GİBİ İNŞALLAK BELKİDE O ARKADAŞ BURADAN BENİ HATIRLAR
Merahaba ;
Kardeşim ürünü Sayın Karadağ dan tedarik edin dediğim gibi toplanmış ve hazır halde elinize ulaşır ,orjinal plaketimiz mavi boyalı eski sayfalarda görürsünüz resimlerini el yapımı bir plaket ise bazen sorun cıkarabiliyor gerek baskıdan kaynaklı gerekse belirttiğiniz üzere montaj dan kaynaklı sorunlar elbette ürünün çalışmasını etkilemektedir ,ayrıca yazılımı 3d yazılımı ve  TE modulu ve 3d modul sadece site yönetiminden tedarik edilebiliyor ,sitede ki arkadaşlar herkese yardımcı olurlar ;) :D
saygılarımla
Okumak tutkuların en soylusudur,

Çevrimdışı itaatsiz

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #4037 : 23 Haziran 2014, 10:14:48 »
Herkese kolay gelsin.  2 sorum var 38cm başlıkla ayrım modu daha iyi çalışıyor 60cm başlıkla değerli dediği paslı tenekeye değersiz diyebiliyor. Normalmi? Birde toprak çok mineralli eğer başlık bu toprağa veya mineralli taşa değerse ötüyor 10cm kaldirinca ötmüyor. Tune yapınca susuyor fakat bu halde iken soba kovasını havada ancak 70cm den algılama yapabiliyor.  Sahada çalışmak bayağı zor oldu. Mineral yüzünden algılama düşmesini nasıl aşarız? Makine Hüseyin ustanın terbiyesinden geçti başlik 38lik yine ustamdan alınmıştı.

bu yazdığınız sorunların aynısını daha dün akşam yaşadım kardeşim ama bende kullanımdan kaynaklı sanmıştım,demek sadece bende olan bi sorun deyil bu,bencede bu tuning yapınca mesafe düşmesine bi önlem alınması gerek yoksa bu şekilde arazide adım bile atılmazki
« Son Düzenleme: 23 Haziran 2014, 10:16:14 Gönderen: itaatsiz »

babacan82

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4038 : 23 Haziran 2014, 10:37:20 »

bu yazdığınız sorunların aynısını daha dün akşam yaşadım kardeşim ama bende kullanımdan kaynaklı sanmıştım,demek sadece bende olan bi sorun deyil bu,bencede bu tuning yapınca mesafe düşmesine bi önlem alınması gerek yoksa bu şekilde arazide adım bile atılmazki

daha once yazmistim ama  anlatamadim ayni dertten bende muzdaribim 1 lira 12 cm de goruyo  arkadaslar mineralli topraktan diyor. minaralsiz toprak yokki ozellikle eski yasanti yerleri tugla kremit kirigi olur boyle yerlerde mutlaka mineralli olur.  aslinda bir video cekilse demek istediklerimizi daha iyi anlatabiliriz. tune yapmazsan bu seferde topraga otuyor basligi biraz daha yaklastir +90 diye bagriyo.  sonucta asvalt yolda gezmiyoruz egim mutlaka oluyor.

vansa65

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4039 : 23 Haziran 2014, 10:53:35 »

ARKADAŞLAR MERHABA ..Dun de yazmısdım bı arkadaşımız da yenı almıs.bende yenı aldım ılk gun mıneralsız bı  arazıde calısma yapmısdım cok guzel cok zevklıydi. sonrakı gun eskı yıkık bı evde calısma yaptık mıneral cokdu t4 t3 geçiyordu bende tedirginlige düştüm hatta cıhaz arızalı dıye dusundum mesajlarım var arkadaslardan sordum :)  fakat panik yok cıhazı saglam mıneral tum dedektorlerde problem ama bunda deyıl mınarelı altın olarak gostermedıgıne şukrediyorum...

BENDE 60 LIK BAŞLIK KULANIYORUM..SANA tavsiyem ilk acılısda toprak ayarı yaparken yerden yuksekde tut 30 cm 40 cm gıbı  sonrası zaten ındırıyon asagı yuzeyden kurtulmus oluyorsun.(Ama soyle dıyım mınerallı bolgede dedektorde aynı refleksı verıyor.ben ıkı cıhaz kulanıyorum.diyer cıhazda kafayı oynatmısdı..

Mıneral modunda arama yap gerkı t3 t4 cıkıyorsa esıyı dusur 11 -veya 12 lere tunıng yap dıkkat et tunıng yapıp hemen oynatma bekle 0 tam gor sonra başla ve eşigi yavaş yavaş yukselt.

KUSURA BAKMA AMA BOŞLUGU BULAMAMAN CIHAZI TANIMADIGIN ANLAMINA KESIN BİR ŞEKİLDE GELİYOR. Bosluk modunda cıhazı aramaya baslatıyorsun ekran dakı sınyal bolumu kararıyor sımsıyah oluyor gezdırıyon buldu zaman ekranda sıyahlık acılıyor.soldakı baremlerde yukselıyor..
2 .cisi normal aramada da boşlugu buldugu zaman sana ekranda deyer verıyor -20 de bana guclu bır sınyal verdı arex 16 var vlf dedektor var  baktım boşluk gosterdi ev sahıbıne sordum kuyu var dedi.

bence sen bı arazıde ıyıce cıhazı arama modlarında dene sonra cık aynı yanlısa bende basda geldım.sonra soru  ısaretı kalmasın.
3 . ise ayrım modunda paslı teneke demır saj gıbı malzemeye otmuyor.en güzeli de o zaten.

saygılar