Gönderen Konu: alan tarama hakkında bilgi topluyorum  (Okunma sayısı 140204 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

teslacoil

• Ziyaretçi
Ynt: alan tarama hakkında bilgi topluyorum
« Yanıtla #120 : 17 Kasım 2013, 19:43:12 »
ustan sana kurban olsun sana bir şey demedik :D
ben usta değilim
ama usta dediklerin sana bir ayrıcalık tanırmı bilemem
başlamak istiyorsan başla canın sağolsun ne demek ;)
birileriyle iş birliği yaptını ima etmedim zaten
bu işler gerçekten çok emek gerektiyor emeğin karşılığında alınanlarda hiç birşey zaten bu işte durum farklı

--------------------------------------------------------------------------------------------
merakın varsa verdiğim linke bakarsın
tarsos emekli amcanın güncel toparlanmış devreside var bir kaç farklı devrede
------------------------------------------------------------------------
http://palmosdetect.blogspot.com/2013/08/ldr-rds-rider-dowsing-system.html
« Son Düzenleme: 20 Kasım 2013, 15:12:41 Gönderen: Zanos »

kripto55

• Ziyaretçi
« Yanıtla #121 : 17 Kasım 2013, 21:22:55 »
tesla ustam hepimiz aynı taraftayız sinirim biraz fazla kaçtı kusura bakma ??? ???

verdiğin link için tşk amacım sadece sammimiyetle söylüyorum insanlar kandırılmasın acaba bu ilim varmı yokmu onu arastırıyorum varsa bilgi toparlayıp sunmaya çalışıyorum.

hepimiz bir olup tek bilek olup insanların aklındaki aldatmacaları vs acığa çıkarmamız lazım ama önce ispat ve delil toparlayıp.

işin doğrusu gerçekten bu yolla define bulan oldumu sorusuna cevap bulacağız.

tesla usta hepimiz ekibimiz birbirimizi yönlendireceğiz yanlışlarımzıı düzeltecez ama bunu tatlı dille ve ustalığa yakışır bir şekilde yapmamız lazım.

aramızdaki çürük elmalarıda elicez

saygı ve sevgilerimle tesla ustam..

Çevrimdışı haylaz

• Yüzbaşı
« Yanıtla #122 : 23 Kasım 2013, 11:42:37 »
yapıp çalıştıran varmı gerçekten

Çevrimdışı lionbilgisayar

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #123 : 06 Aralık 2013, 08:47:09 »
açıkcaı humhum arkadaşımızı ben bir çok yabancı sitelerde aynı nickle gördüm uzun senelerdin bunlar üzerine çalışıyort benim anladığım bir çok çalışanlarda olduğunu düşünüyorum.
Hak şerleri hayr eyler
Zan etme ki gayreyler
Ârif anı seyreyler
Mevlâ görelim neyler.Neylerse güzel eyler

Sen Hakk’a tevekkül kıl
Sabreyle ve râzı ol
Tevfiz it ve rahat bul
Mevlâ görelim neyler.Neylerse güzel eyler

Çevrimdışı e_z_e_l

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #124 : 13 Şubat 2014, 19:05:40 »
s.a arkadaşlar youtube!de dolaşırken böyle bişey gördüm yorumlarınızı merak ediyorum.  saygılar.

Detector de tesoros

İnsanı ayakta tutan iskelet ve kas sistemi değil, prensipleri ve inançlarıdır.

amators

• Ziyaretçi
« Yanıtla #125 : 15 Şubat 2014, 09:45:47 »
selam,
bunun için makinaya bile gerek yok, 2kaynak çubuk ayni işi yapyor. ruslarin nato gemilerinde 2 askerin ellerinde 2 tel çubuk durduklarini farkettiklerinden beri bu böyle. benim önerim dp3s. 3d özelliği ile alan tarama yapıyor. lazim olan birkaç metrelik alan olduğuna göre mesele bitmiştir. yine notebook görüntüsünden renk farklarindan ayrim konusuda çölülünce işte bir son ürün size. saygilar.

Çevrimdışı e_z_e_l

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #126 : 15 Şubat 2014, 11:45:25 »
amators kardeşim zaten aynı düşüncedeyiz ben sadece bunu merak ettiğimden paylaştım. dp3 var bende şimdide 3s doğru yoldayım.  saygılar.
İnsanı ayakta tutan iskelet ve kas sistemi değil, prensipleri ve inançlarıdır.

Çevrimdışı ercenk

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #127 : 03 Ağustos 2014, 12:07:41 »
Selamlar arkadaslar formunuza yeni katıldım sebebi ise ailevi etkenlerdir kısacası babamın definecilik merakı..Hemen hemen tüm forumu yazılanları çizilenleri okudum ve bir fizibilite yaptım,sonuc itibari ile yapılan tüm calısmaların bulunan yada üretilen bir proje üzerinde degisiklikler yapılmasıyla iyilestirmesi sonucuna vardım..Dünya buluş tarihini incelersek icad edilen seylerin bircogunun tesadüf eseri yada bir amac için uğrasılırken baska birseye yaradıgı düsünülerek bulunmus ben biraz arastırmalarınıza degisik yön vermek istiyorum : toprak altındaki metaller altında kaldıkları süre itibari ile bir buhar salgılarlar bunun üzerine çalısmalar yapılabilir,diger bir konu ise topraga yıldırım düstüğünde düstügü yerde canlı bir mikro organizma olusur(kırmızı civa-rusyada tarlaları vardır arastırınız) ve siddetine görede o alandaki tüm metal ve ametalleri bir süreligine frekans bombardumanına tutar ve lecher anteni gibi bir cihazla o bölgede kolay taramalar yapılabilir..Peki biz suni olarak toprağa yıldırım etkisini nasıl yaparızı düsündünüzmü hiç,diger bir konu dünyada en fazla değisik alanda kullanılan ve su an itibari ile dünyadaki en degerli maden sayılan ülkemizde yüzde 63-75 bir oranla en saf ve kaliteli olan bor madenini kullanmayı ? bu maden sayesinde yaptıgınız bobinlerinizden frekans sapmalarını engelleyebileceğinizi biliyormuydunuz,yine borla ilgili olarak bor yarı metaldir sıralamada atom numarasına göre 5 ci sıradadır ve kullandıgınız bir cok elektronik malzeme içinde varlığı olan bir madendir..Kısaca nacizane tavsiyem sudur yogunlugumuzu bu maden ve türevlerine verip bunu elektroniğe birleştirmek ve gelecek zaman sürecinde vatana millete hayırlı isler yapmaktır..Fısıldanan sözler,çok kere yüksek sesle söyleyenlerden uzaklara gider..Saygılarımla Ercenk Asilkan..
Fısıldanan sözler, yüksek sesle söylenenlerden uzaklara gider..

kripto55

• Ziyaretçi
« Yanıtla #128 : 04 Ağustos 2014, 10:39:25 »
ercenk ustam bilgiler için tşk. ederim size deiğiniz gibi artık dedektör sistemleri monotonlaştığından artık insanlar farklı cihazlar yapmak istiyorlar.

Çevrimdışı humhum

• Yüzbaşı
  • humhum
« Yanıtla #129 : 06 Ağustos 2014, 21:54:11 »

Kripto Kardeşim, LRL yada PD ler MD siz olmaz, aynı şekilde MD ler  de tarayıcısız olmaz.

Çevrimdışı mc_307

• Yüzbaşı
« Yanıtla #130 : 06 Ağustos 2014, 22:03:09 »
Humhum ustam katılıyorum size. Dedektör + lrl+ iyi ekipman+ sağlam arakadaş = başarı
Ustam birde sizden bi LRL alıcı katı projesi görsek 10 numara olacak... Sizin nicki ne zaman görsem, humhum usta inş bişey paylaşmıştır diye foruma bakıyorum...

Hala beklemede....
"Yavaş yavaş ölüyoruz" dedi kaplumbağa.
"Haklısın, ne uzun bir gün" dedi kelebek.

Çevrimdışı mdogen_kc

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #131 : 07 Ağustos 2014, 17:50:28 »
Arkadaşlar
Bu LRL konusunda bundan 8 yada 9 sene önce Bir tecrübem oldu Cihazı bir Azeri Profösör yapmıştı bizde arazide test etme şansımız oldu .İlk olarak bu aleti Kendi 4000 m2 lik bahçemde denedim ,Yaklaşık 85 cm te Çuvaldız iğne büyüklüğünde Bronz bir Toka ve yine aynı ebatta ağzı kaşık şeklinde altın obje çıkartık.Daha Sonra Arazide 3 tünel bulduk ,Tünel bulduk diyorum olay Şu şekilde oldu makineyi kullanan arkadaş burada istikametleri göstererek 3 tane ucu birleşen bir tünel olduğunu ifade etti daha sonra aradan 3 ay geçtikten sonra telekomun fiberoptik hat çalışması başlamıştı ve bize daha önce gösterdiği yerden hat geçirdiler elevator kazı çalışması yaparken bende oradaydım ve gerçekten 3 metre derinlikte metal kapılı 3adet tünel çıkmıştı.
Makine bilindik üzere 3 parçadan oluşuyor.Verici kısmı ,alıcı ve elle tutulan cubuklar ,Çubuklar ve tutamaç kısmı Pirinç malzemeden yapılıp Polyemid adını verdiğimiz malzeme ile izole edilmiş ve cubuklar alıcıya birer kabloyla bağlantısı yapılmıştı.Vericiyi bir Bond çantanın içine yerleştirmişler ve 2digitli bir LCD kullanmışlar ,Arkadaş bir Potansla digiti 52 ye ayarlayıp aramaya o şekilde yapıyordu.
y!ld!Ray

Çevrimdışı humhum

• Yüzbaşı
  • humhum
« Yanıtla #132 : 10 Ağustos 2014, 22:53:34 »
Arkadaşlar
Bu LRL konusunda bundan 8 yada 9 sene önce Bir tecrübem oldu Cihazı bir Azeri Profösör yapmıştı bizde arazide test etme şansımız oldu .İlk olarak bu aleti Kendi 4000 m2 lik bahçemde denedim ,Yaklaşık 85 cm te Çuvaldız iğne büyüklüğünde Bronz bir Toka ve yine aynı ebatta ağzı kaşık şeklinde altın obje çıkartık.Daha Sonra Arazide 3 tünel bulduk ,Tünel bulduk diyorum olay Şu şekilde oldu makineyi kullanan arkadaş burada istikametleri göstererek 3 tane ucu birleşen bir tünel olduğunu ifade etti daha sonra aradan 3 ay geçtikten sonra telekomun fiberoptik hat çalışması başlamıştı ve bize daha önce gösterdiği yerden hat geçirdiler elevator kazı çalışması yaparken bende oradaydım ve gerçekten 3 metre derinlikte metal kapılı 3adet tünel çıkmıştı.
Makine bilindik üzere 3 parçadan oluşuyor.Verici kısmı ,alıcı ve elle tutulan cubuklar ,Çubuklar ve tutamaç kısmı Pirinç malzemeden yapılıp Polyemid adını verdiğimiz malzeme ile izole edilmiş ve cubuklar alıcıya birer kabloyla bağlantısı yapılmıştı.Vericiyi bir Bond çantanın içine yerleştirmişler ve 2digitli bir LCD kullanmışlar ,Arkadaş bir Potansla digiti 52 ye ayarlayıp aramaya o şekilde yapıyordu.

S.A.  mdogen_kc   bu anlattığınız cihazı basitce bir kağıda çizerek dış görünüşünü buraya yükleyebilirmisiniz.

Çevrimdışı humhum

• Yüzbaşı
  • humhum
« Yanıtla #133 : 10 Ağustos 2014, 23:03:59 »
MC_307   Kardeşim , sende bilirsin ki sadece alıcı katını paylaşmak bi işe yaramaz LRL   bir bütündür 
 Verici +Alıcı olarak , o tür devreler ise bu forumda mevcut zaten.

Çevrimdışı mc_307

• Yüzbaşı
« Yanıtla #134 : 11 Ağustos 2014, 00:33:02 »
Humhum ustam cvp için teşekkürler. Yukardaki resimdeki iyon dedektörü mü? Çalışma prensibi nedir, nasıl kullanılır. Bu orjinal LRL aletlerdeki L çubuğa bağlanan aparat iyon dedektörümüdür? Ya da bu aparatların bir devresi varmı sizde?

Çevrimdışı mc_307

• Yüzbaşı
« Yanıtla #135 : 11 Ağustos 2014, 00:36:38 »
Kısacası ustam bu L çubukların algılamasını artıran bir devre veya L çubuklar yerine kullanılacak ve sesli uyarı verecek bir devre lazım bana... LRL cihazı var zaten, L çubuklarda bende çalışıyor aparatsız ama daha iyi olmasını istiyorum

Çevrimdışı mdogen_kc

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #136 : 11 Ağustos 2014, 17:15:10 »
Arkadaşlar

S.A.  mdogen_kc   bu anlattığınız cihazı basitce bir kağıda çizerek dış görünüşünü buraya yükleyebilirmisiniz.
Arkadaşlar

Merhaba Humhum Usta
Yaklaşık olarak aşağıdaki şekil gibiydi makine
y!ld!Ray

Çevrimdışı osman77

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #137 : 11 Ağustos 2014, 20:53:11 »
omnitron cıhazı bir kaç kere gördüm çalışma fırsatım oldu...oldukça kararlı çalışır   okumasını ne anlattığını bilene...alıcı kısmı bence tamamiyle safsata..açıp incelemedim şahsi görüşümdür...çubukları ise bakırdı..belki yeni versiyonları farklı olabilir..yaklaşık 15 sene önce görmüştüm Amerikan malı olduğu söylenmişti...verici kısmı aktif olmadığı halde boşluk bulabiliyordu...verici kısmındaki proplarda birer aldatmaca...arkadaşlar bizlere güçlü ayarlanabilir frekanslı bir üreteç verici olarak yeterli olacaktır..örneğin 1khz .......50 khz arası gibi varsa bu şekilde basit bir devre paylaşın yapalım....işin inceliği prinç çubukların ne anlattığını anlamaktan geçer..bu da pratikte tecrübe ederek oluşur....
ADALETSİZ DAVRANAN MARUZ KALANDAN DAHADA SEFİLDİR

vansa65

• Ziyaretçi
« Yanıtla #138 : 12 Ağustos 2014, 15:12:49 »
omnitron cıhazı bir kaç kere gördüm çalışma fırsatım oldu...oldukça kararlı çalışır   okumasını ne anlattığını bilene...alıcı kısmı bence tamamiyle safsata..açıp incelemedim şahsi görüşümdür...çubukları ise bakırdı..belki yeni versiyonları farklı olabilir..yaklaşık 15 sene önce görmüştüm Amerikan malı olduğu söylenmişti...verici kısmı aktif olmadığı halde boşluk bulabiliyordu...verici kısmındaki proplarda birer aldatmaca...arkadaşlar bizlere güçlü ayarlanabilir frekanslı bir üreteç verici olarak yeterli olacaktır..örneğin 1khz .......50 khz arası gibi varsa bu şekilde basit bir devre paylaşın yapalım....işin inceliği prinç çubukların ne anlattığını anlamaktan geçer..bu da pratikte tecrübe ederek oluşur....

sorum olacak LRL cıhaz larda alıcı olmasa nasıl yerdekı frekansı alacak.cunku bakır cubuk zaten baslıca kendı capında bır seyler buluyor mınarel bosluk su gıbı ?? alıcısız nasıl ıs yapacak ?? bu cıhazda var mesala alıcı mantıklı .

http://pulsiran.com/frume/index.php?topic=1622.0

Çevrimdışı osman77

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #139 : 12 Ağustos 2014, 20:56:56 »
alıcı hangi frekansı filitreliyecek yada yakalayıp hangi mantıkla nasıl çubuklara yön verecek...burada alıcı zaten bakır prinç aliminyum...vs çubuklar..
ADALETSİZ DAVRANAN MARUZ KALANDAN DAHADA SEFİLDİR