Son İletiler

Sayfa: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
1
Yer altı görüntüleme, 3D çekimiler / Ynt: Emf Gradyometre karşılaştırması
« Son İleti Gönderen: Karadağ 24 Haziran 2018, 21:39:47 »
Merhaba ustalar. Uzun zaman sonra bende birşeyler yazmak istedim. Beni tanıyan arkadaşlar bilir.Ben manyometreyi , gradyometreyi ve çoklu manyometreyi ilk kullananlardanım. Emf yide ilk kullananlardan olma şansım oldu. İlk başta Emf bana hiç kullanışlı gelmediğinden kullanmak istemedim. Hatta ürün bir yıl karşımda araziye çıkmadan bekledi. Bunu Hüseyin bey ile paylaştığımda bana 28 lik ve 35 lik başlıklar gönderdi. Ben ürünü 28 başlıkla araziye çıkardım. Ürünün toplam boyu 1m civarında oldu. Kullanımı ve çantada taşınması demonte olmadan çok kolay hale geldi. Bu şekilde ürünü kullanmak gradyometre kullanmak kadar kolay oluyor.


Cihazın algılamasına gelince; Gradyometre kullanıcıları için söyleyebilirim ki 28 lik başlıkla algılama derinliği hemen hemen aynı. ( Şunu söylemeliyim ki gradyometrenin sağlıklı algılaması 3.5 /4 m civarındadır.) Görüntü kalitesi windows gradyometreden daha net. Kullanım olarak gradyometreye göre arazi şartlarından daha az etkileniyor. ufak tefek çarpmalar ve sarsıntılardan etkilenmiyor. Ben ürünü emp400 gibi kayışla taşınır şeklinde topladım. Buna rağmen sarsıntı konusunda banamısın demedi. Enerji tüketimi gradyometreye göre daha fazla. Benim gibi standartların dışında bataryalar kullanıyorsanız amperi yüksek ürünler kullanmalısınız.


Emf de metal algılama lüx'ü olduğundan farklı taramalarda yapma şansınız oluyor. Kullandığım saha yüksek mineralli bir sahaydı. Gradyometreyi daha önce yüksek mineralde kullanmış biri olarak Emf nin topraktan etkilenmemesi gerçekten çok hoşuma gitti. Benim için bu boyutta başlıklar bu cihaz için yeterli. Ama daha derin arama yapmak isteyen yada görüntü kalitem çok daha iyi olsun diyen arkadaşlar için 45 lik başlık kullanmak tercih meselesi. İlerleyen zamanlarda karşılaştırmalı çekimler ve açılan yerler ile ilgili zaman buldukça yüklemeler yapmaya çalışıcam. Ama şunu söyleyebilirim ki Emf sınıfını geçmiş bir cihaz.


Herkese aradığını bulması dileklerimle.Bol şanslar...

Objektif değerlendirmeniz için teşekkür ederim. Ürünü beğenmenize sevindim.

Saygılar
2
Yer altı görüntüleme, 3D çekimiler / Ynt: Emf Gradyometre karşılaştırması
« Son İleti Gönderen: Karadağ 24 Haziran 2018, 21:38:58 »
Fiyatı düşürmek de sizlerin elinde. Sirkülasyonu yüksek olan ürünün fiyatı düşer. O nedenle eğer üründe yeterli sirkülasyon olursa biz fiyatta oynama yapabiliriz. Ama bu seviyedeki bir sirkülasyonda malesef düşüremeyiz.
3
Yer altı görüntüleme, 3D çekimiler / Ynt: Emf Gradyometre karşılaştırması
« Son İleti Gönderen: privateer 24 Haziran 2018, 21:24:07 »
Arkadaşlar EMF kaliteli bir cihaz ama fiyatı çok pahalı maliyeti bin tl yi geçmeyen bir cihazın fiyatının bu kadar pahalı olmaması lazım , yakında rakip firmalar benzerini yapıp yarı fiyatına satmadan fiyatının düşürülmesi şart bence.
4
Yer altı görüntüleme, 3D çekimiler / Ynt: EMF
« Son İleti Gönderen: privateer 24 Haziran 2018, 21:22:51 »
EMF kaliteli bir cihaz ama fiyatı çok pahalı , yakında rakip firmalar benzerini yapıp yarı fiyatına satmadan fiyatının düşürülmesi lazım bence.
5
Sorular ve Cevaplar / gradyometre yorum
« Son İleti Gönderen: nayhat 24 Haziran 2018, 19:57:02 »
YORUMLARINIZI BEKLİYORUM
6
Buldum 100uh 3tane takicam seri baglayip
selam se aleyküm devreyi yaptım alkın hiç ses yok bobin 0 .80 telden 1.4 ohm gösteriyor ayrım ofseti oynayinca LED yanıyor oynayinca sönüyor bı ses algılama birşey yok sorun nedir
ses için 555 ve cevresini kontrol edin.Algılama içinde öncelikle devrenin gönderim katına bakın pals üreteç çalışıyormu kontrol edin.
7
Bit Pazarı! / Ynt: 3s başlıklar
« Son İleti Gönderen: blueffect 24 Haziran 2018, 12:34:15 »
Basliklar satilmistir konu kilit olabilir kullananlara rast gelsin
8
Bit Pazarı! / Ynt: Dp3s 3d manyometre
« Son İleti Gönderen: napolyon59 24 Haziran 2018, 06:06:22 »
Güncel 3000tl.
9
Sorular ve Cevaplar / Ynt: ALTININ FREKANSI
« Son İleti Gönderen: umitedi 23 Haziran 2018, 23:02:27 »
Rezonansta yüksek VAR ile 50-200kHz aralığında iki eliptik bobin sürmeyi düşünün ve her bir sıfır farkına dengelendikten sonra seri ya da voltaj ayarlı akımdaki farkı ölçün. Stepup otomatik transformatörlere izin verilir. [/size]Faz kayması ve amplitüd farkı, esasen, her bir bobin diferensiyel empedansıdır, çünkü düzlemsel bobinler arasındaki boşluğu geçtikten sonra empedanstaki PPM değişikliklerinde ölçülür. Bunu PLL'ler ve diferansiyel amplifikatörler kullanarak nasıl yapacağınızı düşünün. SNR, PLL'leri kullanarak> 60dB'dir.Sonra bir pimi 30 cm mesafede algılayabilirsiniz. Döngü çapı, demir içeren metalin uzaklığından daha fazla olduğunda en hassas olanıdır. Mıknatıs tel halkalarına ortogonal olan ilmeklerin yansıdığı H alanının empedansını değiştirir. Litz teli, Self Resonant Frekansınızı (SRF) yükseltir. [/color]
10
Metal Dedektörü Devre Şemaları / Ynt: Su altı dedektör Pirate
« Son İleti Gönderen: asahin58 23 Haziran 2018, 20:28:03 »
Sayfa: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10