Gönderen Konu: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör  (Okunma sayısı 7486925 defa)

0 Üye ve 19 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı protek-e

• Yüzbaşı
Ynt: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör
« Yanıtla #1280 : 28 Haziran 2012, 09:41:33 »
geotech te pcb plakete yapılmış bir resim

Çevrimdışı pro-TR

• Yarbay
  • **
« Yanıtla #1281 : 28 Haziran 2012, 09:44:05 »
usta bu kadar büyük bir kartı nerden bulmuşlar yoksa düşündüğümüzden küçük mü bu başlık?
Güzeli güzel yapan EDEBTİR,
Edeb güzeli sevmeye SEBEBTİR...

"Rufailer giyer pembe kırmızı
Tacının üstünde nurdan yıldızı
Evlatları tutar şişi ateşi, közü
Bülbül güle hayran ben de şeyhime"

Çevrimdışı protek-e

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1282 : 28 Haziran 2012, 09:51:48 »
usta bu kadar büyük bir kartı nerden bulmuşlar yoksa düşündüğümüzden küçük mü bu başlık?

38 cm gibi duruyor resim yakından çekilmiş ayrıca pcb bakır plaketler tabaka halinde 2 metreye 3 metre ben gördüm adamlar buradan demir makasıyla kesip kesip bize veriyorlar :)

Çevrimdışı UNIQUE - TA5DF

• Administrator
  • Binbaşı
  • TA5DF
    • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1283 : 28 Haziran 2012, 09:52:41 »
bu tür pcb den yapmak bizim için zor olur. çünkü bakır kalınlığı önemli. piyasadaki kartların durumu malumunuz. en iyisi telden sarmak. hem sabır testi olur ;)
TA5DF

Çevrimdışı protek-e

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1284 : 28 Haziran 2012, 09:58:16 »
bu tür pcb den yapmak bizim için zor olur. çünkü bakır kalınlığı önemli. piyasadaki kartların durumu malumunuz. en iyisi telden sarmak. hem sabır testi olur ;)

aslında daha kolay bence denemek lazım ve hafif istediğin başlık kabına uyarla bazı şeyler deneme ile bulunuyor yeterki zaman olsun bu spiral şekli bilgisayarda çizersin hemde muntazam olur bu benim fikrim tabi sizler ne düşünürsünüz acaba

Çevrimdışı pro-TR

• Yarbay
  • **
« Yanıtla #1285 : 28 Haziran 2012, 10:00:37 »
bluemavide 103x123 cm lik var bundan 40 lık 2 adet çıkar, yalnız 68 tl + kdv yani bir başlık ortalama 40 tl ye mal olur işe yararmı onu denemeden bilemeyiz.
http://www.bluemavi.com/vitrin/tablo_new.asp?adet=1&kitap_id=753114&kategori=19#ara

Çevrimdışı goix20

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #1286 : 28 Haziran 2012, 12:00:15 »
Selami ustam aslında bu plakete çıkarmak konusu değerler tutturulunca müthiş bi başlık olur diye düşünüyorum. Aslında proteusta 1mm yada 0.50mm capında bi plakete 1metre uzunlugunda yuvarlak şekilde yol çizip çıkarmak lazım sonra çıkarılan plaketteki bakır yollarının iki ucundan ölcü aletine iki ucundan tutup değeri ölçmek lazım. kaç ohm çıkıyorsa ona göre basit bi hesapla 3ohm tutması için ne kadar uzunlugunda bi yol çizilmesi gerektiği ortaya çıkar. Ancak çizim yapılan plaketle sonradan hesaplanıp çıkarılcak olan plaket aynı tabaka plaketten olması lazım malum çin malı çok değerler tutmayabilir =))   Saygılar..

Çevrimdışı protek-e

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1287 : 28 Haziran 2012, 13:03:04 »
örnek olarak mesela 1mm telle spiral yapıp buradaki çap ve kesiti aynı şekilde bakır plaket üstüne spir kadar çizilip  sonra bu şekilde basılabilir ohm aşağı yukarı aynı çıkacak tahminimce deniyeceğim ilk fırsatta

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1288 : 28 Haziran 2012, 17:08:00 »
 bakır kalınlığı olan plaket eritme yoluyla yapamazsınız para harcamayın cizdiğiniz kısmın altında olan kısımlar  asitden zarar görür koruyamazsınız  standart plakette yaptığınız da işe yaramaz omaj yüksek olur  cnc yada lazer kesim tezgahında fabrikasyon çıkartılabilir ancak bu resimdeki yollarda bakır kalınlığı  varsa eğer öyle yapılmıştır kesin  daire seklinde 2 adet pleksiglas kestirip orta merkezi istediğimiz boşluğu çapında tel capı kadar boşluk vercek kalınlıkta  bir başka malzeme yerleştirerek yapabiliriz kolayca . Bulabilirseniz kare kesitli emaye kaplı bakır tel ile sarın bobinin Q değerini yükseltmek için boşluk sart en az mesafe 0.60 dan az olmamak sartı ile tel kesiti kadar bunuda 2 adet yan yan tel sararak yaparız son çıkan uçları paralel bağlayarak tel uzunluğu tarama bobinin büyüklüğü 4katı yapılabilir  örnek 1mm tel 30 tur 3 ohmsa 1mm 2 adet paralel tel ile iki katı uzunluğa çıkartılıp alan genişlemesinden tur azalacağından dolayı  50 tur sarılabilir ( benim sorum su olucak bobine bağlı seri taş direnç şartmı 2.2ohm direnç yerine toplamda 5.2 ohm bobin yapsak taş direnç yerine şartsa en küçük değerde kullanıp toplamda 5.2ye tutursak olurmu )bu değerlerde olması gerekiyorsa eğer

Çevrimdışı pro-TR

• Yarbay
  • **
« Yanıtla #1289 : 28 Haziran 2012, 20:17:08 »
arkadaşlar size saçma gelebilir ama resimdeki yassı kablo tipinde kalın kablolar ile çok güzel başlık olur diyorum ben, ancak bu kabloyu nereden temin edebiliriz fikri olan varmı?

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #1290 : 28 Haziran 2012, 21:38:41 »
Merhaba Arkadaşlar,

Öncelikle bobin çalışmalarınız için tebrik ediyorum. Walkmen yaptığı bobini bana gönderdi ama ben daha deneyemedim. En kısa zamanda bir video ekleyeceğim.

Pro-Tr o kabloyu dorukanstoreden flat kablo diyerek alabilirsin. Ben LCD uzatması olarak kullandığımdan alıyorum.

Arkadaşlar aşağıda DP3 ün smd versiyonunun ilk fotoğrafları ve kullanmayı planladığım kutunun fotoğrafları var. İnşallah tüm komponentlerin 3 boyutu ile kutuyu da altiuma ekledik mi  resimler çok daha albenili olacaktır. Devre basıp yapmaya hazır. Eksiği kalmadı. Bu arada kutu boyutun ne kadar küçük olduğunun anlaşılması için yanında kalem ve yankeski ile çektim ;)

Bakalım beğenecekmisiniz :)
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #1291 : 28 Haziran 2012, 21:41:02 »
Bu arada kutumuzda 100mm x 25mm x 13mm pil alanı var. Buraya uygun pil bulamadım. Önerileriniz olursa sevinirim.
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı pro-TR

• Yarbay
  • **
« Yanıtla #1292 : 28 Haziran 2012, 21:50:16 »
sonunda oldu devreyi oyuncağa çevirdik  :P
valla helal olsun karadağ ustam devre profosyonele döndü, artık bundan sonrası şu;
ya avuç dolusu para ödeyip muhtelif yurtdışı menşei dedektörlere bayiilerin yalan yanlış bilgilendirdiği cihazları satın alırsın, ya da böylesi profosyonel bir devreye komik rakamlar öder kullanırsın, artık tercihi siz yapın.
bu arada dp3 çorum bayii benim haberiniz olsun  ;D
madem iyi bişey yapamadık, iyi olan şeyin peşinden gidelim...

@karadağ ustam bahsettiğin flat kablo elimde 4-5 m. var o biraz ince geldi bana 0.25mm gibi, ancak ankarada oturan bir arkadaşım bana 30 cm boyunda 10 lu flat kablo göndermişti o epey kalın, zaten bu fikir bu kabloyu elime alınca geldi.

Çevrimdışı malatyali

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #1293 : 28 Haziran 2012, 21:52:15 »
ustam süper cebe sığar harika bir isim lazım

cerdinc

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1294 : 28 Haziran 2012, 22:46:39 »
ustam süper cebe sığar harika bir isim lazım
DP3 SE (second edition) :)

Çevrimdışı Mustafa-

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #1295 : 28 Haziran 2012, 23:24:11 »
KARADAĞ ustam ellerine sağlık
süper olmuş

bu arada selami ustam çorum bayiliğini almış

bende
teknolojiekibi store mağazası
ve yetkili teknik servis
karadeniz bölge distribütörlüğünü

istiyorum  ;D

saygılarımla.

23nisan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1296 : 29 Haziran 2012, 00:57:54 »
Yukarıdaki plaketteki başlık çok hoşuma gitti . İstanbul gibi bir yere yakınım hiç sıkıntı olmaz plaket buluruz yalnız bu işi Awg hesabı yapmak lazım . Mesela tam 1mh gelmesi için bakır yolların kalınlığı önemli . Üstelik Hazır pcb yapan ucuza maal eden yerler var bildiğim . Eğer bu plaketi çizen olursa o hesabı tutturursa yaklaşık 10 tanesi 80-90 tl'Ye max maal olur. Hemde kalay kaplı yada pozitif 20 yapıp gönderirler.

23nisan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1297 : 29 Haziran 2012, 01:03:03 »
1mh 30 çap 3.15 ohm yapılması gerekir.

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1298 : 29 Haziran 2012, 05:31:58 »
Bu arada kutumuzda 100mm x 25mm x 13mm pil alanı var. Buraya uygun pil bulamadım. Önerileriniz olursa sevinirim.
http://www.pilsitesi.com/index.php?p=list&k_id=21&kn=Lithium+%D6zel+Piller
http://www.elektriksepetim.com/GP-27A-12V-ALKALIN-PIL-5LI-KARTELA,PR-1145.html
http://www.pilburada.com/gp-23ae-a23-v23ga-mn21-12v-alkalin-kumanda-pili-5li-654u.html
pil konusunda bu linkler faydası olur sanırım mevcut ürünler yada özel isteye göre pil mutlaka bulunabilir yarın karaköy selanikten sorarım gidince kolay gelsin size

Çevrimdışı thunderbolt

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1299 : 29 Haziran 2012, 10:27:17 »
Model helikopterin vericisinde kullandığım bu pil boyutu için oldukça iyi kapasitede ve neredeyse sizin ölçülerde
100x25x20mm, 11.1V 2200mAh, 7C kapasite. balance charger gerekiyor. 12USD civarında fiyatı var.

http://www.ebay.com/itm/RC-Li-Po-Battery-2200mAh-11-1v-for-KO-JR-Futaba-Radio-Control-Transmitter-C337-/200753964595?pt=Radio_Control_Parts_Accessories&hash=item2ebdde6633#ht_2461wt_1398