Gönderen Konu: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör  (Okunma sayısı 7488099 defa)

0 Üye ve 16 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

teslacoil

• Ziyaretçi
Ynt: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör
« Yanıtla #3540 : 05 Mart 2013, 01:26:16 »
cihazın kutu içine daha önce folyo yapmıştım ondada hiç bir yere bağlamadım anten vazifesi yapmasın bide
engelliyecez derken hepten toparlamasın
artı böyle bir durumda cihazı bobine yaklaştırmayın
40x40 aliminyum micron kalınlığındaki folyoyu 1.5m den algılıyo 
trasistörü daha önce sana söylemiştim sanırım
eski iletilerde vardı
2905 2907 aynı metal tiplerin gövdesi collektöre bağlı  olur ölçü aletinde kısa devre gösterir
devrede akünün eksisiyle kısa devredir  normal deliklerine göre takıp kullan dığında

Çevrimdışı bay17

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3541 : 05 Mart 2013, 02:18:55 »
söylemişsiniz şimdi gördüm  , 2n2907 metal olanını söylediğiniz  yerleştiririm devreye . bencede Telsa ustam en iyisi dış örgüyü biryere bağlamamak parazitlere  blok görevi yapsın sadece yeterli .
'' Denizi seviyorsan dalgaları seveceksin.. Uçmayı istiyorsan düşmeyi de bileceksin ! Korkarak yaşarsan, sadece hayatı seyredersin ''

Çevrimdışı jickata

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3542 : 05 Mart 2013, 06:34:34 »
Benim de demek istedigim PCB metal kIlIflIlar icin tasarlanmIs,ama nedense Plastik TO92 kIlIlI olanlarda pin sIralamasI tam 180 derece ters olmasIna ragmen metal kIlIflIsI gibi monte ediliyor.
Resimdeki monte yanlIs degilmi ,yoksa beninmi elektronikten haberim yok.Resimdeki bicimde IRF'in gatesine emiter yerine colektor,akunun eksisine de colektor yerine emiter baglanIyor.Bir yalnIsIm varsa duzeltin beni.
''Bilgisizler içinde bir bilgili, ölüler içinde bir diridir.'' HZ. Muhammed
''Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum.'' HZ. Ali
''En büyük savaş, cahilliğe karşı yapılan savaştır.'' Mustafa Kemal Atatürk

Çevrimdışı bay17

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3543 : 05 Mart 2013, 14:11:15 »
jickata  ,  Telsa ustam açıklama yaptı 2n2907 ler hakkında yukarılarda olması lazım durum netleşti  bende  2n2907 nin metal kılıflısını aynen takacağım devreye bir sıkıntı yok .  Saygılar
'' Denizi seviyorsan dalgaları seveceksin.. Uçmayı istiyorsan düşmeyi de bileceksin ! Korkarak yaşarsan, sadece hayatı seyredersin ''

Çevrimdışı jickata

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3544 : 05 Mart 2013, 17:42:00 »
jickata  ,  Telsa ustam açıklama yaptı 2n2907 ler hakkında yukarılarda olması lazım durum netleşti  bende  2n2907 nin metal kılıflısını aynen takacağım devreye bir sıkıntı yok .  Saygılar

Metal kIlIflIlar tamam,ben TO92 plastik kIlIflIlar icin ornek verdim.Metal kIlIflI TO18 ve Plastik kIlIflI to92 arasInda 180 derece fark var.Cunku buraya kadar eklenen resimlerde plastik kIlIflI 2N2907 180 derece dondurulmus olarak dizilmisini gormedim.Hepsi metal kIlIflI gibi diziliyor.Detektor calIsIcak,ama bu durum da verimi elbette dusurecek dogal olarak.
« Son Düzenleme: 05 Mart 2013, 17:43:11 Gönderen: jickata »

Çevrimdışı bitkici şakir

• Yüzbaşı
« Yanıtla #3545 : 05 Mart 2013, 21:19:17 »
jickata  ben önce fark var sandım ama iç yapısı aynı ayaklarda aynı , ben bir güç kaynağından söktüm to92  olan plastik  inşaallah bir sıkıntı yaşamam...yani kartın üstünde nasıl gördüm ise öyle taktım...birde ben taktığınız 10uf tantal yerine normal tek 10uf takmışsın. ikişer adet 4.7uf eksyi eksiye,artıyı artıya bağlayıp tantal gibi yapabilirdiniz. yerlerinede sığıyor. yakında bir resim yayınlarım orada görebilirsiniz.tantalı bulamadığın yerede bu işlemi yapabilirsin. 4.7 +4.7 = 9.4uf eder...
« Son Düzenleme: 05 Mart 2013, 21:37:13 Gönderen: bitkici şakir »

Çevrimdışı bay17

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3546 : 06 Mart 2013, 02:57:51 »

Metal kIlIflIlar tamam,ben TO92 plastik kIlIflIlar icin ornek verdim.Metal kIlIflI TO18 ve Plastik kIlIflI to92 arasInda 180 derece fark var.Cunku buraya kadar eklenen resimlerde plastik kIlIflI 2N2907 180 derece dondurulmus olarak dizilmisini gormedim.Hepsi metal kIlIflI gibi diziliyor.Detektor calIsIcak,ama bu durum da verimi elbette dusurecek dogal olarak.

Metal kılıflı tak gitsin o zaman jickata  boşver plastiği :)   son olarak 2n7000 lere soketleyip ve 2n2907 metal kılıflıları taktım mı devre kısmı bitmiş olacak hayırlısyla .

Çevrimdışı jickata

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3547 : 06 Mart 2013, 05:50:40 »

Metal kılıflı tak gitsin o zaman jickata  boşver plastiği :)   son olarak 2n7000 lere soketleyip ve 2n2907 metal kılıflıları taktım mı devre kısmı bitmiş olacak hayırlısyla .

Benim icin sorun degil bay 17.Benimde 2N7000'ler soketli ve 2N2907'ler gerektigi gibi dizili,ama bazI bilmeyenlere bilgi amaclI yazdIm.

DianaBlu

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3548 : 06 Mart 2013, 09:27:46 »
Hi, I have a question. My DP3 is working ok, but i don't understant the purpose of the two LEDs connected to the 4094. I have seen on a frontal posted something like "FERROUS" and "NO FERROUS", but by LEDs are always off.

Should they light when something is detected? There is something wrong with my circuit?

Thank you
Max

saglikci17

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3549 : 06 Mart 2013, 12:18:36 »
gıç35  , resimlerini eklediğim kabloyu kesinlikle bobin yapımı için kullanılmaz  , bobini Telsa Ustamın yapmışolduğu tek damar kablodan yapılmalı  dediğin gibi   , senin yapmışolduğun başlık ölçülerini not ettim aynısından yapacağım devrem bitiyo az kaldı :)   benim amacım bobini sardıktan sonra bobinle cihaz arasında ki kalan iletimi bu resimlerini eklediğim kabloyla yapayı planlıyorum parazitleri ve diğer etkenleri bloke etmek için bence uygun bir kablo .

H2VERİM karedeşim ,  dış tarafında ki bakır örüyü hi biryere şaseleme niyetinde değildim sadece içindeki iki kabloyu bobinden cihaza iletimi sağlamak için kullancaktım dış bakır örgü ve folyada dış etkenlere karşı blok görevi yapar diye düşündüm , senin bu mesajınla bir fikir oluştu aklımda cihazın kutusuna Alüminyum folyo kaplamayı düşünüyorum TELSA ustamın yaptığı gibi  , işte o folyaya  kablonun dış bakır örgüsü bağlanırsa  nasıl bir olay olur düşünmek lazım ?? :)

Telsa Ustam ben Çanakkale deyim  burdaki elektronik malzemesi satan tek bi dükkan var orda buldum  ve bulduğumada şaşırdım 4 metre kadar aldım 3 yada 4 lira tuttmuştu sanırım fazla bişeyde değil ,   arasıra kabloyu öpüyorum  çaktırmadan deli demesinler diye çok güzel bi kablo :)  Transistör olayını şimdik kavradım sayenizde Telsa ustam sağolun . netten dün 2n2907 nin metal kılıflısını sipariş verdim olayını çözersem devreye eklerim diye  şimdi bide 2n2907 metal gövdelinin olayını sorsam  abartmış ourmuyum telsa Ustam :) yani metal 2n2905 gibi mi  EBK  ü ?

SAYGILAR..
bay 17 bende çan'dan çanakkale'de hangi dükkan adres verebilirmisin

hadi-dindar

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3550 : 06 Mart 2013, 12:58:59 »
hi to all friends
i want to print the pcb of dp3 on board . but the size of this pcb wrong.

i cant match pins of pic with pcbs pins . plz send me correct pcb for print on board.

regards .

Çevrimdışı bitkici şakir

• Yüzbaşı
« Yanıtla #3551 : 06 Mart 2013, 20:44:42 »
bu gün gene içime kurt düştü aldım elime kartı açtım şemayı google den dateshet ini aldım iyice inceledim, kartın üzerindeki şekle göre plastik kılıflı 2n 2907 ler  normal.... 1k ya emiter bağlı, beyz lerde 470 ohom a bağlı ben bir yanlışlık göremedim.yani ters çevirirsem 1 k ya kollektör gelecek şemya bakın,ben bu işte usta değilim ama benim gördüğüm bu. saygılarımla...

Çevrimdışı bay17

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3552 : 06 Mart 2013, 21:15:22 »
gıç35  , resimlerini eklediğim kabloyu kesinlikle bobin yapımı için kullanılmaz  , bobini Telsa Ustamın yapmışolduğu tek damar kablodan yapılmalı  dediğin gibi   , senin yapmışolduğun başlık ölçülerini not ettim aynısından yapacağım devrem bitiyo az kaldı :)   benim amacım bobini sardıktan sonra bobinle cihaz arasında ki kalan iletimi bu resimlerini eklediğim kabloyla yapayı planlıyorum parazitleri ve diğer etkenleri bloke etmek için bence uygun bir kablo .

H2VERİM karedeşim ,  dış tarafında ki bakır örüyü hi biryere şaseleme niyetinde değildim sadece içindeki iki kabloyu bobinden cihaza iletimi sağlamak için kullancaktım dış bakır örgü ve folyada dış etkenlere karşı blok görevi yapar diye düşündüm , senin bu mesajınla bir fikir oluştu aklımda cihazın kutusuna Alüminyum folyo kaplamayı düşünüyorum TELSA ustamın yaptığı gibi  , işte o folyaya  kablonun dış bakır örgüsü bağlanırsa  nasıl bir olay olur düşünmek lazım ?? :)

Telsa Ustam ben Çanakkale deyim  burdaki elektronik malzemesi satan tek bi dükkan var orda buldum  ve bulduğumada şaşırdım 4 metre kadar aldım 3 yada 4 lira tuttmuştu sanırım fazla bişeyde değil ,   arasıra kabloyu öpüyorum  çaktırmadan deli demesinler diye çok güzel bi kablo :)  Transistör olayını şimdik kavradım sayenizde Telsa ustam sağolun . netten dün 2n2907 nin metal kılıflısını sipariş verdim olayını çözersem devreye eklerim diye  şimdi bide 2n2907 metal gövdelinin olayını sorsam  abartmış ourmuyum telsa Ustam :) yani metal 2n2905 gibi mi  EBK  ü ?

SAYGILAR..
bay 17 bende çan'dan çanakkale'de hangi dükkan adres verebilirmisin

Vay hemşo çıktık sağlıkçı17 :)  demircioğlu caddesinde  , demircioğlu girintisi sokak ta 2 . noterin yanındaki sokakta , TEZCAN elektronik dükkanın ismi , dükkana girince sol yukarda mavi top olarak duruyor :)

Çevrimdışı bay17

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3553 : 06 Mart 2013, 21:18:11 »

Benim icin sorun degil bay 17.Benimde 2N7000'ler soketli ve 2N2907'ler gerektigi gibi dizili,ama bazI bilmeyenlere bilgi amaclI yazdIm.

ben o şekilde düşünmemiştim haklısın  ne kadar ayrıntı o kadar iyi

Çevrimdışı bay17

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3554 : 07 Mart 2013, 04:50:48 »
gıç35   senin kullandığın lcd  benimkiyle aynı demiştin , R40  VE R37   devre üzerindeki değerleri nelerdir ? emin olmak istiyorumda .

Telsa ustam  7812 metal gövede 1n4007 diyot kullansak bir sorun olurmu ? 1n3007 yi bulamadım ?
« Son Düzenleme: 07 Mart 2013, 04:57:21 Gönderen: bay17 »

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3555 : 07 Mart 2013, 05:26:09 »
üzerinde 0.7v düşüm yapan her diyotu kullanabilirsin doğrulmaç diyotlar zener diyotlar olur 1n4007 olarak örnek vermiştim doğru yönde takın ve devreye
uygulamadan uclarındaki voltajı ölçün
amaç devredeki voltaj düşümlerini göz önünüde bulundurarak 12.7v ile sabit beslemek 2 tane seri bağlayarak 13.4v yükseltebilirsiniz yada hiç takmayarak 12v ta kulanabilirsiniz
DATAsheatlerin bakarak doğru bacaklara bağladığınızdan emin olun
r40 6.8k r37 2.2k  varsa 10k çok turlu tirmpotla isteğin gibi ayarlayabilirsin çıkanlara göre takabilirsin

Çevrimdışı meh_mets

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #3556 : 07 Mart 2013, 20:59:14 »
tesla ustam skype :)

Çevrimdışı bay17

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3557 : 08 Mart 2013, 02:15:27 »
sağolun var olun :) saygılar

hamidmatris

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3558 : 09 Mart 2013, 00:15:51 »
Hi all
Hi tesla pulse coil
I read this forum., But confused.
I want you to make all the changes made ​​to the overall circuit. (Image)
For all the best
Changes circuit on what you've created?v1 or v2.4
my kit is
« Son Düzenleme: 09 Mart 2013, 00:17:25 Gönderen: hamidmatris »

hamidmatris

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3559 : 09 Mart 2013, 00:28:12 »
Hello.
When I'm close to the 10 cm coil of earth to the whistle goes.
Who knows the reason?