Gönderen Konu: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör  (Okunma sayısı 7468173 defa)

0 Üye ve 31 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı bay17

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
Ynt: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör
« Yanıtla #3120 : 14 Ocak 2013, 14:38:05 »
Öncelikle Tesla^Pulse^Coil ve emreelektronik37 ilgi ve bilgilendirmelerinizden dolayı çok teşekkür ederim. Telsa ustam amacım devreyi çözmek değil şu an o kadar bilgiye sahip değilim :)  ilk sayfada yer alan açık şemeda her butondan sonra 10k direnç var ve alt kısımdada kondansitör ler var  -12 ve +5  aklımı karıştırdı , Karadağ ustamın gönderdiği isis şemasında bu kondansitörler yok . Karadağ ustamdan daha önce PİC ve PCB yi almıştım geçen pazartesi geri kalan parçaları istedim ve PİC i tekarar geri gönderdim V3 yazılımı için . Şu an beklemedeyim sanırım Karadağ ustam yoğun .  Telsa ustam  çizmiş olduğunuz şema için çok teşekkürler  bu şemayı aktarmayı denicem pcb  ye olmadı emreelektronik37 dediği gibi delikli pertanaks  yaparım . herkese iyi çalışmalar diliyorum saygılar sevgiler ...
'' Denizi seviyorsan dalgaları seveceksin.. Uçmayı istiyorsan düşmeyi de bileceksin ! Korkarak yaşarsan, sadece hayatı seyredersin ''

Çevrimdışı itaatsiz

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3121 : 14 Ocak 2013, 23:13:16 »
benim aklıma takılan bi husus var,kimse üzerine alınmasın ama dedektör yapıldıktan sonra neden hep plastik kutuya yerleştiriliyor.bence plastik kutuya yerleştirmek cihazı tamamen bütün parazitlere açık bırakmakla aynı şey.çünkü sinyalle ilgili çalışan bütün cihazlar hep metal kasalara yerleştirilmiş ve kasada şaselenmiştir,telsizler telefonlar verici devreleri anfiler vs hep bu mantıkla dış ortamdaki parazitten korunmuştur.belki dedektörün kasasına insan teni deymesi ayarlarda bi sapmaya yol açabilirde bunu bilemiyorum ama bununa plastik kutunun içini aliminyum folyo ile kaplayarak ve o kaplamayıda şaseliyerek halledemezmiyiz acaba tabi bu benim düşüncem,bu işlemi uygulamak dedektörde ne gibi artı veya eksi kazandırır o kunuda bi fikrim yok o yüzden siz ustaların görüşüne bu düşünceyi sunuyorum

Çevrimdışı mollax

• Yüzbaşı
« Yanıtla #3122 : 14 Ocak 2013, 23:34:26 »
doğrudur kardeş ama VLF makinalar için geçerli bu, pulseler için değil.

Çevrimdışı bay17

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3123 : 15 Ocak 2013, 03:28:34 »
Telsa ustamın verdiği bağlantı şeklinden bir PCB oluşturdum   ;D  yanlız push button pcb şemalarında sorun olduğundan ikili konnektör yerleştirdim butonların yerine . ileti kalabalığı yapmak istemem ama ekleyeyim dedim . yazıcım olmadığı için ön izlemede biraz küçük gibi geldi  resimleri ekliyorum. http://a1301.hizliresim.com/15/h/hyz7b.jpg
http://a1301.hizliresim.com/15/h/hyz84.jpg

buda pdf formatlı dosyası 
http://www.yukletr.com/download.php?file=4b6a3785d3f79c8254812b6b2f6744f8

saygılar ..
« Son Düzenleme: 15 Ocak 2013, 03:36:53 Gönderen: bay17 »
'' Denizi seviyorsan dalgaları seveceksin.. Uçmayı istiyorsan düşmeyi de bileceksin ! Korkarak yaşarsan, sadece hayatı seyredersin ''

Çevrimdışı jickata

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3124 : 15 Ocak 2013, 06:02:11 »
jickata
samimiyetten takılıyorum sana  ;D
Arşimet in  bile Pİ ile bu kadar başı ağrımamıştır sanırım  ::)
bizim Delta piyi 3.14 çekmeden 3 te sabitledik
devreyi simulasyonda uraştım dc beslemede sönme gerçeklesiyo fakat ac de bu durum olmuyo dönüş yapıyo
o yüzden direnç değişiklikleriyle durum değişmedi fazladan devre malzemede eklemek istemedim
en kolay cözüm açma kapama anahtarından sonra akü artı eksisine paralel 1 adet 18v zener ekleyip led bağlamak 21v ta tam parlak yanıcak sekilde en fazlada ufak seri direnç eklemek ayar gerekirse
10v zener takıp r62  18k ---  r58 10k yaptım ayarı ortalara çektim trimpotta
19 ac trafo ile pilller toplamda 21v kadar yülkseldi
devredeki şarj ledi yerine bunu görünür yere çıkartıp kulanılır 20v üstünde yanar sadece buda yeter
bize
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tamam usta,benimde bir sey dedigim yok.Sadece kIsa acIklamada bulundum. :D
Senin simule ettigin devre zaten en kolay ve basi yapIlabileceklerden.Zener diyotun volt degisimiyle LED'in yanmasInI istedigin Volt'a ayarlIyabilirsin.Hatta bu devre ile arama sIrasInda cihazdaki aku seviyesi olceri bile yapIlabilir.SaygIlar.
''Bilgisizler içinde bir bilgili, ölüler içinde bir diridir.'' HZ. Muhammed
''Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum.'' HZ. Ali
''En büyük savaş, cahilliğe karşı yapılan savaştır.'' Mustafa Kemal Atatürk

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3125 : 15 Ocak 2013, 06:29:28 »
bay17
Bu sitede o kadar çok fuzuli yazı varki bu konuda üstüme adam tanımam o yüzden sen keyfine bak istediğin bilgi dökümanı ekle yazını yaz
sen bunu yapıcaksan yap atlamasız en son uclardan hangisin neye bağlamak istiyosan bağlarsın
+ şeklinde bir buton merkezde dört yönde birer buton var swiç butonlara göre
uzun aralıklı kısımlar normalde kısa devredir
duruma göre istersen üzerinde oynama yaparsın yollar ve delikler için illa komponet gerekmez
kendin delikleri ve  yolları şeçip düzenleyebilirsin
-------------------------------------------------------------------------------
jickata
an6884 ile 5ledli lm 3914 ile 10 ledli fakat pil sarfiyatı artar
5 lisini yapmıştım önceden butonlu istediğimde bakıyodum
bahsetiğimle pil max değere gelince haberim olsun yeter zaten

« Son Düzenleme: 15 Ocak 2013, 06:48:47 Gönderen: Tesla^Pulse^Coil »

Çevrimdışı jickata

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3126 : 15 Ocak 2013, 07:40:04 »
Usta ben Aku kontrolunu 2 transistorlu devre ile kontrol ediyorum.15 Voltu gectiginde yesil LED yanIyor kIrmIzI LED sonuyor,15 Volttan asagI indiginde kIrmIzI LED yanIyor yesil LED sonuyor.Isteyene semayI ekliyebilirim.
''Bilgisizler içinde bir bilgili, ölüler içinde bir diridir.'' HZ. Muhammed
''Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum.'' HZ. Ali
''En büyük savaş, cahilliğe karşı yapılan savaştır.'' Mustafa Kemal Atatürk

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3127 : 15 Ocak 2013, 08:00:42 »
ben boyutlandırmayı yanlış yapmışım artı sağa sola kaydırırken 1 yol diğerinin üstüne kaymış
düzetip ekliyorum bu seferkini çapraz dizdim butonlara basma payı rahat olsun diye
bağlantı noktalarını sola çektim önü kısa panellerde sorun olur diye
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 jickata
sen eklemeden ben ekliyim uçan kuştan haberim var ne nerde  8)
http://www.elektrotekno.com/about32748.html
-------------------------------------------------------------------------
« Son Düzenleme: 15 Ocak 2013, 08:14:21 Gönderen: Tesla^Pulse^Coil »

Çevrimdışı machete

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #3128 : 15 Ocak 2013, 11:05:54 »
bu devreden yapmak niyetindeyim devrenin son hali hangisi konu çok uzamışta?pice yazılım için kiminle görüşmem gerekir,teşekkürler...

Çevrimdışı çavuş

• Yüzbaşı
« Yanıtla #3129 : 15 Ocak 2013, 13:54:42 »
Aramıza hoş geldin machete. 1. Sayfada dökümanlar mevcut. Pic  için site yönetimiyle irtibata geçebilirsin. Kolay gelsin...

Çevrimdışı bay17

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3130 : 15 Ocak 2013, 14:18:56 »
telsa ustam çok değerli emekleriniz var  bu konuya  sizin değil ama benim olabilir mesaj kalabalığı yapma olasılığım  :D  buton konusunu çözümlendi kafamda sayenizde .  Karadağ ustamda e-maillerimi gördümü tamamdır  8) saygılar sevgiler..

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #3131 : 15 Ocak 2013, 19:53:52 »
slm hüseyin ustam size özel ileti gönderdim,hata veriyor.cevap bekliyorum... saygılar

Merhaba,

Bana özel mesajınız gelmedi. Lütfen mail atın(teknolojiekibi@gmail.com)

Saygılar
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı meh_mets

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #3132 : 15 Ocak 2013, 23:15:50 »
bu R43 kodlu 49 ohmluk direnç ve R45 kodlu 90k lık dirençler konusunda sıkıntım var malumunuz oldugu uzere 49 ohmluk dırenç yok 47 ohm var veya 56 ohmluk var yada ole bı sey bıde 90k lık direnç de yok bu dırençlerın degerrlerı ne olarak degıstırmelıyım dşye bır soru daha tesla usta

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3133 : 16 Ocak 2013, 06:10:54 »
R43 GLCD ekranın aydınlatma led lerine giden seri direnç 0 - 100R arası her.gi bir direnç olur  potansiyometre takıp ışık ayarı yapabilirsin istersen
R45 8.2k  R38 R39  R47 10K r31 91k olucak
toprakta sıkıntı yaşamamak için r30 2.7k olarak değiştir
metal tespit ile metal ayrımı senkronlamak için R9 100k tak sonra tr1 ayarı yaparsın en son
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
« Son Düzenleme: 16 Ocak 2013, 06:13:30 Gönderen: Tesla^Pulse^Coil »

Çevrimdışı dimboz

• Yüzbaşı
  • _Nefis üç köşeli dikendir, ne türlü koysan batar._
« Yanıtla #3134 : 16 Ocak 2013, 14:26:22 »
s.a ustam devrede başka yapmamız gereken direnç vs. değişikliği mevcut mu ? yoksa direk 1 sayfadaki malzeme listesine göre mi dizeceğiz.
!!__Nefis üç köşeli dikendir, ne türlü koysan batar.__!!

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3135 : 16 Ocak 2013, 18:43:38 »
Output Job.pdf  dosyası günceldir hepsi birleşik tek dökümandır
kurulum kitapcığını ayrıca indir öncelikli test için demo hex mevcut
son yazdığım dirençlere dikkat et yeter takıldığın yerde sorarsın rx ler GLCD contrast dirençleridir
ekrana göre değişir 10k trimpot ile kendin ayarlayıp çıkana göre takabilirsin
condansatörler 16v üzeri dirençler metal film tercih et wattlı bir adet 680R 2w metalfilm direnç var diğerleri 1/4 watlık entegreleri hcf serisi
bunun dışında fazlasıyla bilgiyi bu konu içinde bulabilirsin   
pic plaket ve diğer komponetleri site yönetiminden talep edebilirsin ayrıca
plaket çıkarmak malzeme aramak gibi derdin olmaz 

Çevrimdışı cihanpro

• Er
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3136 : 16 Ocak 2013, 19:28:16 »
karadağ usta elinize sağlık teprik ederim fabrikasyon PCB yi sizden temin edebilecekmiyiz

Çevrimdışı bay17

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3137 : 16 Ocak 2013, 20:39:18 »
Karadağ ustam   (teknolojiekibi@gmail.com)  a gönderdiğim e-mailleri gördünüz mü merak ettim 10 gün oldu cevap alamadım ayrıca pic i göndermiştim  elinize ulaştımı merak ettim . belki e-maillerim  e-posta spamı falan olarak algılanıp görmediyseniz diye düşünüyorum ama toplamda 3 e-mail gönderdim sadece  ;D 

Çanakkale Günay ŞEN

Saygılar ...

« Son Düzenleme: 16 Ocak 2013, 20:48:20 Gönderen: bay17 »

Çevrimdışı meh_mets

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #3138 : 17 Ocak 2013, 19:44:55 »
s.a ustalar bi ricam olacak ama yapabılecek olan varmı :D bu delya pulse 3 denılen cıhazın semasını proteus ısısde cızebılecek bi yiğit varmı bu koyde :P varsa ole bı ınsan evladı hayrına bı cızıp sayfaya upload ederse memnun vede duacı olurum
« Son Düzenleme: 17 Ocak 2013, 19:46:42 Gönderen: meh_mets »

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #3139 : 17 Ocak 2013, 20:14:19 »
Merhaba Arkadaşlar,

Dün bir arkadaşın dp3 ünde mesafe problemi olduğu için inceleme yaptım. Baya bakmama rağmen birşey bulamadım ama dedektörde ciddi olarak derinlik kaybı vardı. Sonradan farkettim pulse süresi 5 de birine düşmüş. Pulse süresine bakmak da hiç aklıma gelmemişti. Bilgi babına yazıyorum. Mesafe problemi yaşayanların pulse sürelerini kontrol etmelerinde fayda var.

Saygılar
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.