Gönderen Konu: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör  (Okunma sayısı 7469190 defa)

0 Üye ve 19 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı basrii26

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
Ynt: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör
« Yanıtla #1220 : 23 Haziran 2012, 17:22:40 »
yine sil baştan kontrol ediyorum ne olcak bakalım entegreler takılı deyilken benimde pıc 5 nolu bacagına 9,40 falan gerilim var entresan şimdi entegreleri takacam bakam ne olcek :D

TurkzeuS

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1221 : 23 Haziran 2012, 17:26:40 »
Karadağ ustadan malzeme temin ettim. Sağolsun çok ilgili.
Montaja başlıyacağım.
Bir kez daha teşekkürler...

Çevrimdışı spy_worm

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1222 : 23 Haziran 2012, 17:28:56 »
basri arkadaşım şöyle ki buradan konuş konuş sonuca uzun varılır diye düşünüyorum sen en güzeli devrenin alt ve üstten yüksek çözünürlüklü foto ekle bir inceleyelim ne dersin.
Gece bir Rüya Görürsün Uyanır Geri Yatarsın Yada Kalkar RüyaLarının Peşinden KOŞARSIN !...

Çevrimdışı basrii26

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1223 : 23 Haziran 2012, 17:34:19 »
tamam eklerim ustam

şimdi bu 1,6 v almamız gereken yerden 1,2 aldım sonra entegreleri taktım 1,5 v cıktı.

pıc 5 pini entegreleri takınca düştü ve pıc şuan 4,95 v gecmiyor sırayla gidiyorum bakalım ne olacak

Çevrimdışı basrii26

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1224 : 23 Haziran 2012, 18:02:47 »
astalar şu an pıc ve ekran monte ettim açtıgımda ayarlanıyor yazıyor kalıyor bobin cıkışının voltajını öltüm 11,v geliyor ve bişey daha dikkatimi cekti hopörlör cıkışının üsteki pininde 12v ortadaki 0,03 alttaki 0,03 v alıyorum acep neden sizce

Çevrimdışı spy_worm

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1225 : 23 Haziran 2012, 19:48:05 »
arkadaşım hoparlör çıkışında o voltaj var zaten sıkıntı olmaz sen üst ve alttaki pine bağlayacaksın ortası boş kalacak bobin işine gelince demiştim bir önceki mesajımda ayarlanıyor yazısı kaybolması için 6.20v yapılıyor ama bobine göre siz ayar yapacaksınız bu voltajı 5v a kadar düşürün ama yavaş yavaş ayar yapın muhtemel 5v-6.5v arası açılacaktır.

kolay gelsin....
Gece bir Rüya Görürsün Uyanır Geri Yatarsın Yada Kalkar RüyaLarının Peşinden KOŞARSIN !...

Çevrimdışı basrii26

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1226 : 23 Haziran 2012, 20:03:35 »
spy_worm hocam saolasın bende bs250 yok karadag hocamla görüştüm bs250 yada t10 t11 yada pasif malzemelerden kaynaklı olabilir bs250 yerine ıfr9630 takmıştım cıkardım şimdi bs250 baklayecem ırf740 cok ısınıyor hatta lehimleri bile attı bunu bobin takılı iken yapıyor bobin yokken normal neyse bi bs250 gelsin bakacaz

cok saolasın yardımların için memlekete tatile gidiyorsun galiba iyi tatiller.

Çevrimdışı spy_worm

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1227 : 23 Haziran 2012, 20:07:41 »
inşallah bs250 gelince yapabilirsin sanırım sıkıntı ordandır ki inşallah ordandır  :D evet tatile gidiyorum iş güç yoruyor vücut dinlenmek istiyor.

kolay gelsin...

Çevrimdışı jickata

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1228 : 23 Haziran 2012, 21:01:58 »
Karadağ ustadan malzeme temin ettim. Sağolsun çok ilgili.
Montaja başlıyacağım.
Bir kez daha teşekkürler...

Karadağ usta sag olsun.Bende bir an once sabIrsIzlIkla siparislerimi bekliyorum.Elde avucta olmayInca bir sey paylasmak dogru  olmuyor malesef.Herkese kolay gelsin.
''Bilgisizler içinde bir bilgili, ölüler içinde bir diridir.'' HZ. Muhammed
''Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum.'' HZ. Ali
''En büyük savaş, cahilliğe karşı yapılan savaştır.'' Mustafa Kemal Atatürk

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #1229 : 24 Haziran 2012, 10:57:31 »
Merhaba Arkadaşlar,

Birkaç seferdir gerek dedektörü kendi yapanlar gerekse hazır alanlardan aldığım "dedektörü akşam kapadık sabah açılmıyor" şeklindeki şikayetten dolayı bir uyarı yazma gereği duydum. Dedektörün kontrol butonlarından yaptığınız açma kapama işlemi dedektörü stand-by durumuna geçirme işlemidir. Dedektörü uzun süreli kapatacaksanız ana açma kapama düğmesinden yani aküyü devreden ayıran açma kapama düğmesinden bu işlemi yapmalısınız. Eğer dedektörü stand-by durumuna geçirip akşam bir yere bırakır sabah da çalıştırmayı denerseniz kuvvetle muhtemel aküyü tamamen boşaltmış olursunuz. Bu durumda da dedektörünüz açılmaz.

Saygılar
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

walkman

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1230 : 24 Haziran 2012, 12:13:42 »
Karadağ ustam iyi dilke temennilerin için çok teşekkürlr.Spy_worm kardeşim iyi tatiller bende 7 temmuzda tatile çıkacağım. sitede 40-45 gün ben de olmayabilirim . Bakalım döndüğümüzde ne gibi gelişmeler olmuş olacak.
Bobinleri henüz deneme yapamadım tatile çıkmadan sonuçlarını yetişirirsem bu hafta içi buradan paylaşırım.

Çevrimdışı spy_worm

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1231 : 24 Haziran 2012, 12:29:06 »
s.a
evet karadağ ustaya katılıyorum devre için ayrıca aküyü kontrol için bir anahtar bağlanması şart bende bu bağlantıyı yaptım uygulayacağım. walkman usta inşallah sonuçlarınızı bekliyoruz bakalım neler çıkacak ortaya.

Çevrimdışı class

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1232 : 24 Haziran 2012, 12:38:41 »
s.a
delta pulseyi calıısıır hale geldi.ama ses cok az birde bobin degeri 3.9 ohm geliyor.1 tlyi 5 cm den cekiyor.normalmidir sizce.

walkman

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1233 : 24 Haziran 2012, 12:51:59 »
s.a
delta pulseyi calıısıır hale geldi.ama ses cok az birde bobin degeri 3.9 ohm geliyor.1 tlyi 5 cm den cekiyor.normalmidir sizce.

Bence hiç normal değil arkadaşım birincisi omaj çok yüksek 2,8 ile 3,2 arasında olmalı omajınız.Sarım sayısını düşürün.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #1234 : 24 Haziran 2012, 12:55:25 »
a.s.

Dedektörü çalıştırmanıza sevindim. DP3 için 1 tl 5 cm çok düşük bir mesafe. min 30 cm den algılaması lazım. Sitede 40 cm civarı algılatan birçok kişi mevcut. Sesin az olması normal. Yükseltmek için ses devresindeki 47R nin değerini düşürmeniz gerekli.

Saygılar.
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı spy_worm

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1235 : 24 Haziran 2012, 12:55:31 »
evet walkman demiş omaj yüksek o şekilde olmalı ses ile ilgili ise 3 adet pin var hoparlörü orta pin boş kalacak üst ve alttakine bağlayacaksın. kolay gelsin..

Çevrimdışı spy_worm

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1236 : 24 Haziran 2012, 12:58:54 »
tabi karadağın dediği de var ama ben hoparlör yerine kulaklık olarak çıkış almış olabilirsiniz diye bu şekilde izah ettim pin olarak yani. ama bağlantı normal ama ses size göre az ise karadağ ustanın dediği gibi direnci düşürün...

Çevrimdışı class

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1237 : 24 Haziran 2012, 13:01:21 »
bende yan yana duruyor son kosesi bos pinin.birde 10000 yerine 4700 takılı sorun teskil edermi.

Çevrimdışı spy_worm

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1238 : 24 Haziran 2012, 13:05:16 »
işte yanyana olmasın orta boş üst ve alta bağla 4700uF kullanabilirsin bu çelişkiye bende düşmüştüm sıkıntı olmaz dediler bende 4700uF kullanıyorum...

Çevrimdışı class

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1239 : 24 Haziran 2012, 13:10:55 »
pin leri duzelteyim.40 cm bobin sarmak istesem kaclık kac tur olması gerekiyor kac ohm gelmesi gerekir.cihaz gercekten oda içersinde calısmıyor acık alana yere az yaklsatırınca calısıyor.calıstığını gormek gecekten guzel bir sey.insallah bobin sorununu da hallederim.
emegi gecen arkadaslara bana yardımını esirgemeyen arkadaslarıma en içten tesekkurlerimi sunarım.Allah razı olsun sizlerden.